• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wzory odwołań od decyzji mianowania na stopień służbowy na podst. art.223 ustawy o SC

Czy co z tego będzie,
Nie macie problemów,
Kolejna to wersja,
Tych samych refrenów?

Jak się koło toczy,
W innych też dziedzinach,
Skutek wszyscy widzą,
Znana też przyczyna?

Smoleńsk dwa wybuchy,
Generalskie szarże,
Elita do piachu,
Dla POsłusznych marże?

Biegun czy odległy,
Przed dniem wejścia w życie,
Kolejne lampasy,
Logiki ………….?

Ja to dzisiaj widzę,
Gra wciąż o to idzie,
Czy krąg normalności,
Miejsce w piramidzie?

Kłamstwa i absurdu,
Dymu kadzidełek,
Ty mnie a ja Tobie,
Wór takich perełek?
 
Demontaż to państwa,
Jałta przez telefon,
Posłuchajcie dobrze,
Dziś znów hołd Josefom?

[video=youtube;u8CBQsQ65os]http://www.youtube.com/watch?v=u8CBQsQ65os&feature=player_embedded[/video]
 
Ostatnia edycja:
Czy prawda jest kategorią polityczną?

To pytanie papieża Benedykta XVI.

I kolejne: Co dzieje się wtedy, gdy prawda się nie liczy? Czyż wielkie dyktatury nie utrzymywały się przy życiu dzięki potędze kłamstwa?

Dawanie świadectwa prawdzie równa się przyczynianiu się do panowania Boga i Jego woli, na przekór interesom świata i jego władcom.

To też następca Jana Pawła II.

Źródło: http://niezalezna.pl/26464-coz-jest-prawda
 
Dyskryminacja w dostępie do stopni oficerskich?

Czarodziejskie zaklęcie: bezpośrednio przed dniem wejścia w życie. Reszta się nie liczy. Dorobek całego zawodowego życia. Sukcesy i wyrzeczenia. Szkolenia i wiele lat służby. Tysiące odpraw celnych i miliony należności prawidłowo odprowadzonych do budżetu państwa. Wieloletnia odpowiedzialność służbowa i karna za funkcjonowanie komórek służby celnej.

Zmiana stopni na podstawie zastosowanych wprost wytycznych (polecenia) organu drugiej instancji.

Skutek: między innymi awansowanie do korpusu oficerskiego wielu funkcjonariuszy, powołanych na stanowiska kierownicze bezpośrednio przed zmianą ustawy celnej. Często z dwu, trzy letnim stażem służby lub bezpośrednio po zakończeniu służby przygotowawczej. Często ze średnim wykształceniem.

Czy tak miało być? Czy raczej obowiązkiem organów celnych było przeprowadzenie racjonalnego przeglądu kadr, z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem? W oparciu o transparentne reguły? W celu optymalnego wykorzystania posiadanego potencjału ludzkiego?

Co natomiast nam zafundowano?

Najpierw tzw. wytyczne. Później bój o wydanie decyzji. Jeszcze później decyzje wypowiadające się wyłącznie co do korpusów. Aż boję się napisać następne zdanie, które odzwierciedla obecny stan postępowań administracyjnych w tej sprawie.

Postawię też pytania.

Czy rzecz ma trafić do Trybunału Konstytucyjnego? Czy w tej sprawie do wypowiedzenia się zmuszony zostanie również Europejski Trybunał Praw Człowieka?
 
Ostatnia edycja:
NSA postanowił dzisiaj potrzymać wszystkich przybyłych w niepewności, aż do zakończenia ostatniej sprawy z wokandy, po której miał ogłosić swój WYROK. Niestety, nie dotrwałem do ostatniej rozprawy żeby usłyszeć...
Panie Sławku co usłyszeć?
 
Ostatnia edycja:
Tele echo, czy wiesz jakie jest rozstrzygnięcie w NSA? Domyślam się, że nie jest dobrze.
Jesli ktoś z Was wie jak poszło w NAS, to proszę napiszcie.
 
Ostatnia edycja:
NSA podzielił stanowisko WSA w kwestii "przed dniem wejścia w życie"

Część skarg, tych które stawiały zarzut naruszenia procedury zostało uwzględnionych, ale to oznacza tylko tyle, że SSC będzie musiał wydać decyzję co do korpusu i stopnia - art.138KPA. SSC utrzyma w mocy akty mianowania.
Będzie można wtedy powalczyć o wyższy stopień w korpusie, bo wiadomo jak wyglądały narzucone kryteria SSC dot. doświadczenia zawodowego - art.223 ust.7. Do tego dochodzi sam fakt wydania polecenia.

Ci co nie skarżyli procedury a jedynie przepis merytoryczny art.223 ust.3 pkt.2 mogą od razu kierować sprawy do TK, bo mają skargi oddalone.

Będziemy kontynuować jeden i drugi kierunek.

Byłem na rozprawach, ale na ogłoszeniu już nie i tak mi to przekazano. Czekamy na uzasadnienia pisemne.

Dzisiaj odbyło się pierwszych osiem spraw.

I TERAZ NAJWAZNIEJSZE. WE WTOREK KOLUMNA MILCZENIA
 
Celniku zadeklaruj się. Weź udział. Nie bąź bierny.

Mnie się wydaje, najoględniej rzecz ujmując, że czas najwyższy podziękować rodzimym sądom administracyjnym. W sprawie mianowań na stopnie zrobiły co mogły, że przypomnę tylko i wyłącznie szereg pierwszych wyroków odrzucających skargi, z uwagi na rzekomo nie administracyjny charakter aktów mianowań.

Zatem skończymy jak najszybciej, bo jeszcze bardziej rozkawałkują i rozdzielą całą sprawę, tak jak to teraz robią w oparciu o ust. 7 art. 223. Został jeszcze tylko do odfajkowania Trybunał Konstytucyjny, do którego każdy może bezpośrednio wnieść skargę, co zapewne zrobi również Związek. Tylko tu pytanie: czy TK ma jakiś termin na załatwienie sprawy, czy też jest w tej kwestii niczym nie ograniczony, tj. wyłącznie kolejnością wpływających spraw?

Jeśli polskie państwo tego chce, to idźmy do ETPCZ.

Jeszcze jedna kwestia. Należy w tej sytuacji, w odniesieniu do spraw nie rozpatrzonych przez NSA, rozważyć rezygnację z łaski (mydlenia oczu) w postaci nagłego pochylenia się nad ust. 7 art. 223. Przez rezygnację ze skarg w tym zakresie.

Kończąc, niech żaden przedstawiciel administracyjnego wymiaru sprawiedliwości bądź ktokolwiek inny nie waży się kwestionować wyroków w sprawie mianowań na stopnie, wydanych przez sądy powszechne. Skoro wyroki zostały wydane i są prawomocne, to znaczy że sądy powszechne były do tego uprawnione. Każda inna optyka tego faktu jest działaniem nieuprawnionym. Naraża na szwank sądy powszechne, a także funkcjonariuszy, których dotyczą te rozstrzygnięcia.
 
Ostatnia edycja:
Należy poczekać na uzasadnienie pisemne. Może oczywiście błędna interpretacja SN, że f.c. nie może rościć o wyższy stopień zostanie obalona przez NSA.

Co do "przed dniem wejścia w życie" nie zgadzam sie z wyrokiem, ale muszę go uszanować. Polska jest krajem praworządnym i każdy może skierować sprawę do TK. Związek oczywiście pomoże. Prawo nie może zaskakiwać obywatela, nie może zastawiać pułapek. Organy państwowe tak samo. Za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy celnych jest odpowiedzialność dyscyplinarna. Szef SC najpierw informował f.c., że akt mianowania nie jest decyzją, następnie jak to przegrał, zachęcał do składania odwołań byłych kierowników i naczelników, następnie publicznie deklarował, że uwzględni ich odwołania i mianuje ich do korpusu oficerów młodszych.
Prawo musi być czytelne, jasne i precyzyjne. Jest zasada konstytucyjna przyzwoitej legislacji.

Nie moze być tak w państwie prawa, że mamy różne wyroki sądów - prawomocne, odnośnie interpretacji tego samego przepisu i jedni funkcjonariusze w tej samej izbie są mianowani do korpusu oficerów młodszych inni nie, w tych samych stanach faktycznych.
Zasada przyzwoitej legislacji zawiera w sobie zasadę określoności przepisów prawa np. K 24/00.

Moim zdaniem zostałą także naruszona zasada ochrony obywatela do państwa i stanowionego przez niego prawa, bezpieczeństwa prawnego, jak wspomniałem zasada pewności i okreśłoności prawa.
Należy także w skardze do TK rozważyć, czy NSA nwydając wyrok nie naruszył zasady poszanowania ostatecznych wyroków sądowych. To ostatnie to argument słaby, ale trzeba rozważyć, gdyż w każdej skardze NSA miał tę informację.
Dalsze naruszone zasady moim zdaniem to zasada równości wobec prawa.

W tej skardze konstytucyjnej trzeba będzie napisać wszystko, m.in. o tym jak dochodziło do tworzenia fikcyjnych, bo tymczasowych komórek organizacyjnych, jak mianowano do korpusu oficerów ludzi z zarzutami karnymi za korupcję, jak degradowano wieloletnich f-y z doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych. Rzeczywiscie ktoś mógł bbyć na stanowisku kierowniczym 10 lat i zostać usuniętym na kilka dni przed dniem wejścia w życie ustawy, a ktoś inny na stanowisku kieroniczym zasiadł kilka dni przed dniem wejścia w życie ustawy i ten pierwszy jest podoficerem a ten drugi oficerem. Nie takie było ratio legis racjonalnego ustawodawcy.

To wszystko usłyszał NSA na rozprawach. Zobaczymy co z tego znajdzie się w uzasadnieniu pisemnym wyroków.

UWAGA. PO TK MOŻE TRZEBA BĘDZIE SKIEROWAĆ TĘ KWESTIĘ DO ETPCZ, DLATEGO KAŻDY MUSI WYCZERPAĆ ŚCIEŻKĘ INDYWIDUALNIE.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ.

A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE. WE WTOREK KOLUMNA MILCZENIA POD KPRM
 
Celniku zadeklaruj się. Weź udział. Nie bąź bierny.

Przepraszam, że zabieram głos raz jeszcze w tej oczywistej sprawie. Otóż wg mnie prawo w kwestii mianowań na stopnie służbowe pod nową pragmatykę służbową jest jasne, precyzyjne i czytelne. Wykazały to sądy powszechne.

Resztę pozostawiam bez komentarza.
 
Czas na kolejne działania

Oczywiście, przed podjęciem dalszych kroków, trzeba poczekać na pierwsze pisemne wyroki w sprawie mianowań na stopnie. Jednakże już teraz wydaje się konieczne nawiązanie współpracy z niezależnym autorytetem lub gremium, mogącym ocenić obiektywnie zarówno przebieg, jak i obecny stan postępowań w te sprawie.

Na pewno nie możemy być bierni. Na pewno nie możemy w tej sprawie pozostać w forumowej niszy. Na pewno musimy ją pokazać opinii publicznej, na wszelkich możliwych forach, krajowych i zagranicznych.

Ale krokiem pierwszym niech będą opinie autorytetów i znawców prawa. Niezależnych i nie związanych z krajowym sądownictwem administracyjnym.

Na początek polecam lekturę pewnej oficjalnej strony internetowej, komentującej werdykty sądowe. Czy w sposób uprawniony, to każdy sam oceni http://aferyprawa.eu/ . Niekoniecznie jako właściwy kierunek wspólnych działań.
 
Ostatnia edycja:
Widzę, że temat umarł, ale trudno się dziwić. NSA pozbawił nas chyba złudzeń w sosób definitywny. Co robicie dalej jeżeli Wasza sprawa jeszcze nie dotarła do NSA ? bo ja już nie wiem czy ciągnąć to dalej czy dać sobie spokój ?
 
Widzę, że temat umarł, ale trudno się dziwić. NSA pozbawił nas chyba złudzeń w sosób definitywny. Co robicie dalej jeżeli Wasza sprawa jeszcze nie dotarła do NSA ? bo ja już nie wiem czy ciągnąć to dalej czy dać sobie spokój ?

też się zastanawiam, co robić, cyba odpuszczę, bo najpierw musiaabym walczyc o przywrócenie terminu, a później nsa i tak uwaliłby sprawę, więc po co?
 
Napiszcie jakie jest Wasze zdanie na temat sensu kontynuacji sprawy przed NSA żeby potem nie zamykać sobie drogi do TK i może dalej ?
 
Krok w dobrym kierunku!

Właśnie się dowiedziałem, że WSA w Warszawie uchylił decyzję SSC w sprawie mianowań. Chodzi o odwołanie od aktu mianowania na stopień w korpusie aspirantów. Podstawa odwołania to oczywiście art. 223 ust. 3 pkt 2 ustawy o Służbie Celnej. Poczekajmy na uzasadnienie. Jedno jest pewne - warto było a wszystko to dzięki Celnikom.pl.
 
Ostatnia edycja:
Napiszcie jakie jest Wasze zdanie na temat sensu kontynuacji sprawy przed NSA żeby potem nie zamykać sobie drogi do TK i może dalej ?

Sens jest zawsze.Jak mawiał Pan Kazimierz Górski dopóki piłka w grze. Jeśli zaniechamy to przegramy. Problemem tu mogą być pieniądze na pełnomocnika do NSA, ale nie poddajmy się. GRAMY DALEJ !!
 
Taka sobie paralela. Oszczerca ponad prawem.

"(...) Równość wobec prawa jest bez wątpienia najbardziej znaną zasadą konstytucyjną. Stanowi jak wiemy podstawę demokratycznego porządku prawnego, nakazując aby prawodawstwo traktowało na równi osoby znajdujące się w podobnej sytuacji. Ma za zadanie trwale i skutecznie eliminować bezpodstawną dyskryminację lub uprzywilejowanie. Państwo, w którym zasada ta jest łamana, można więc z pełną odpowiedzialnością nazwać antydemokratycznym, jeśli nie wprost totalitarnym."

Jeszcze jeden cytat.

"(...) Prawdziwym zaskoczeniem dla każdego rozsądnie myślącego człowieka zorientowanego w prawie była treść zapadłego wyroku. 27 marca 2012 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że „może być określane jako łagodne” nazywanie człowieka: kanalią, łajdakiem, szubrawcem, padalcem, łotrem, bandziorem, szumowiną, zbójem itp., czyli ministerialnym „typem z pod ciemnej gwiazdy”."

Oraz podsumowanie.

"(...) Przykład ten pokazuje jak dla celów politycznych można łamać konstytucyjne zasady.(...)"

Źródło: http://berezicki.nowyekran.pl/post/60829,oszczerca-ponad-prawem-radoslaw-sikorski
 
Mam pytanie do Kolegów prawników; jeżeli bym napisał / powiedział - "Panie premierze. Opierając się na wyroku z 27 marca 2012 r. Sądu Okręgowego w Warszawie i korzystając wyłącznie z jego sformułowań, mając jednocześnie jako laik wobec Prawa zaufanie do polskiego wymiaru sprawiedliwości stwierdzam, iż jest Pan kanalią, łajdakiem, szubrawcem, padalcem, łotrem, bandziorem, szumowiną, zbójem itp!"
- to łagodny wymiar tych słów pozwala mi na ich użycie, czy też istnieje inny katalog bezsankcyjnych słów?
 
Mam pytanie : czy wniosek o przesłanie odpisu wyroku WSA (oddalającego skargę) wraz z uzasadnieniem nalezy opłacić czy jest to zwolnione od opłaty. Sprawa pilna.
 
Back
Do góry