• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Wypowiedzenie w służbie przygotowawczej

Sokolik

Nowy użytkownik
Dołączył
9 Grudzień 2021
Posty
3
Punkty reakcji
11
Witam, wiem ze pytanie już kilka razy się pojawiło, ale może jest ktos kto miał podobną sytuację.
1. Czy wypowiedzenie w służbie przygotowawczej wynosi 2 tygodnie ? Jest liczone od pełnych tygodni ? Czy pełne miesiące ?
2. Może komuś to pytanie wyda się głupie, ale jest to moja pierwsza praca toteż nie mam doświadczenia w tym. Wypowiedzenie ma formę podania ? Muszę je złożyć w IAS w kadrach ?
3. Jesli wykorzystałem prawie wszystkie punkty na ten rok za umundurowanie, ale zapewne niedługo otrzymam punkty na kolejny rok, to czy będę musiał oddawać jakieś pieniądze ?
4. Pozytywnie zakończyłem wszystkie egzaminy tj. ZKZ, służba przygotowawcza, język obcy. Czy mogą mnie obciążyć kosztami, jeśli tak czy koszty te będą duże ?
5. Co ciekawego może wymyślić kierownictwo, żeby na odejście jak najbardziej robić pod górkę ? Pomijam obcinanie wszelkich dodatków, bo i tak mam najniższe. Pozdrawiam
 
1. pełne tygodnie
2. składasz do dyrektora IAS za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego, który kieruje pionowo dalej
3 i 4.
Art. 209. 1. Funkcjonariusz, który został zwolniony ze służby przed upływem
3 lat od dnia ukończenia nauki w formach szkolnych i pozaszkolnych, innych niż
określone w art. 208a ust. 1, których koszty zostały pokryte z budżetu państwa, jest
obowiązany do zwrotu tych kosztów zmniejszonych proporcjonalnie w stosunku do
okresu pozostawania w stosunku służbowym po ukończeniu nauki.
2. Przepis ust. 1 ma zastosowanie w przypadku:
1) zwolnienia funkcjonariusza ze służby z przyczyn, o których mowa w art. 179
ust. 1 pkt 2–11 oraz art. 180 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9;
2) orzeczenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze Służby Celno-Skarbowej;
3) wygaśnięcia stosunku służbowego z przyczyn, o których mowa w art. 182
pkt 2.
3. W uzasadnionych przypadkach Szef Krajowej Administracji Skarbowej
może zwolnić osobę obowiązaną do zwrotu kosztów określonych w ust. 1
z obowiązku ich zwrotu.

Art. 208. 1. Funkcjonariusz jest obowiązany wykonywać obowiązki służbowe w umundurowaniu. 2. Umundurowanie, o którym mowa w ust. 1, funkcjonariusz otrzymuje do bezpłatnego korzystania. Składniki umundurowania są wyceniane w sposób bezwalutowy poprzez przypisanie im odpowiedniej liczby punktów przeliczeniowych. W przypadkach zwolnienia ze służby z przyczyn, o których mowa w art. 179 ust. 1 pkt 2–11 oraz art. 180 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9, funkcjonariusz jest obowiązany do zwrotu równowartości pieniężnej składników umundurowania, z wyłączeniem zwolnienia funkcjonariusza na podstawie art. 179 ust. 1 pkt 10 w związku z przejściem na emeryturę albo rentę.


musisz doczytać jak się opłaca zwolnić :ROFLMAO:

5. Raczej nic, zależy w jakiej komórce byłeś, ale dopilnuj wszystkich papierów aby przypadkiem nie wszczęli jakiejś dyscyplinarki lub czegoś gorszego jeśli byłeś w dochodzeniówce czy CKR.

Ogólnie to gratuluję podjęcia mądrej i zdecydowanej decyzji, przykro mi, że musiałeś być w tak beznadziejnej formacji w której jest wielu wspaniałych ludzi kierowanych przez najgorszych możliwych jakich można tylko spotkać, mam nadzieję, że znalazłeś już lepszą pracę/służbę.
 
Witam, wiem ze pytanie już kilka razy się pojawiło, ale może jest ktos kto miał podobną sytuację.
1. Czy wypowiedzenie w służbie przygotowawczej wynosi 2 tygodnie ? Jest liczone od pełnych tygodni ? Czy pełne miesiące ?
2. Może komuś to pytanie wyda się głupie, ale jest to moja pierwsza praca toteż nie mam doświadczenia w tym. Wypowiedzenie ma formę podania ? Muszę je złożyć w IAS w kadrach ?
3. Jesli wykorzystałem prawie wszystkie punkty na ten rok za umundurowanie, ale
Można wiedzieć, co skłania Cię do odejścia z SCS?
 
Odp.ci trochę za kolegę oczywiście każdy ma.swoje indywidualne podejście ale pewne składowe przeważnie decydują o tej smutne decyzji , dlaczego smutnej bo każdy wkładał swój trud aby się dostać do służby i to jest smutne że tak jesteśmy traktowani .
Podsumowując
- Brak szacunku dla funkcjonariusza i tragiczne zarządzanie.
-Brak ścieżki kariery
-Brak działów i wizji rozwoju w danym kierunku , wbrew pozorom jest nas sporo osób które są kompetentni lub chcą zająć się danym tematem i potrafią się oddać mu pełnym zaangażowaniem ta firma tego nie umożliwia.
-Wynagrodzeni najniższe spośród wszystkich służb.
-wieczne zmiany zmiany zmiany brak stabilności zatrudnienia.
-Kolesiostwo moim zdaniem większe niż w innych służbach
-Brak mundurówki , awanse na stopniu po 5 latach.
-Brak mieszkaniówki.
-Brak ciągłości w działaniach jednego dnia robisz jedna rzecz i masz być fachowcem drugiego dnia robisz co innego i też masz być fachowcem (niewykonalne )
-Brak szkoleń wstępnych , szkółek przygotowawczych firma.zajmuje się głupimi szkoleniami.na temat poprawności pisania pism a ludzie nie są przeszkoleni z obsługi broni lub kierowania pojazdami.
-Brak ujednolicenia przepisów każda izba każde województwo to prywatny folwark każdy dyrektor wydaje zarządzenia nie licząc się z przepisami ogólnymi.

Oj jest tego wiele
 
Co skłoniło mnie do takiej decyzji ?
  • widok ludzi, którzy mają 5 lat służby i jedna belkę na pagonach
  • kolesiostwo (chociaż to jest zapewne w każdej służbie)
  • dyskryminacja względem innych służb, czarę goryczy przelała ustawa modernizacyjna, do której SW się załapała, a my nie.
  • rzucenie od razu do roboty, bez żadnych szkoleń. Robiłem to co inni funkcjonariusze ze stażem pracy 15 lat (szybkie szkolenie na zasadzie tu klikasz tak, a tu tak)
  • inna robota
 
Jak w soczewce patologie burdelKAS, a musisz wiedzieć, że jest ich dużo więcej. Gratuluję szybkiej decyzji, bo jak się okazuje najciężej przyznać się do błędu i szybko zareagować. Mi to zajęło 15 lat :), ale cały czas miałem nadzieję, a tu jak w tym kawale o pesymiście i optymiście, gdzie pesymista mówi, "k..., już gorzej być nie może, na co optymista pociesza - może, może ..." :)
Pozdrawiam
 
Bardzo trafne odpowiedzi. Jak na dłoni widać patologię jaka panuje w Naszej służbie. Nikt już się nie dziwi, na odejścia kolegów i koleżanek, o których coraz częściej się słyszy.
Panie @slawomir.siwy czy takie podsumowanie można przedstawić na komisji zajmującej się SCS - jej rozpadem?
Nami w ogóle ktoś się zajmuje?
 
Dzięki za ten wątek. O tym trzeba mówić głośno. Minister Finansów usłyszał wiele z tego w dniu 15.11., ale czy to coś daje? Można sobie pogadać.
Staramy się zainteresować Sejm, bo w MF, trwa w najlepsze kontynuacja przeciągania tych i innych problemów. Oczywiście trzeba wciąż zwracać uwagę także tam na patologie, żeby potem nie było, że nie informowaliśmy i nic nie wiedzieli. Tam jest w moim odczuciu wyłącznie pozorowanie dialogu, brak skuteczności i decyzyjności, administrowanie jedynie. Wszystko się rozjeżdża, służba i cąły KAS się sypie i to Minister Finansów także ode mnie usłyszał na spotkaniu. Co z tego?
Dlatego staramy się zwrócić do Parlamentu.
Będą też inne większe inicjatywy wymagające zaangażowania środowiska. To wymaga paru tygodni przygotowań.
Jeżeli zależy Nam, na dobru tej Służby, na jej ratowaniu to musimy wszyscy o to zawalczyć.
Różne inicjatywy i działania będą, zapewniam. Odpowiadajmy na nie tylko. teraz np. kjest prośba, aby zwracać się do Posłów i Senatorów. Skala i jeszcze raz skala. Wtedy można załatwić każdy temat. Samodzielnie jesteśmy w stanie zainteresować może nastu Parlamenatrzystów. Razem połowę i więcej Sejmu i Senatu.
 
Co skłoniło mnie do takiej decyzji ?
  • widok ludzi, którzy mają 5 lat służby i jedna belkę na pagonach
  • kolesiostwo (chociaż to jest zapewne w każdej służbie)
  • dyskryminacja względem innych służb, czarę goryczy przelała ustawa modernizacyjna, do której SW się załapała, a my nie.
  • rzucenie od razu do roboty, bez żadnych szkoleń. Robiłem to co inni funkcjonariusze ze stażem pracy 15 lat (szybkie szkolenie na zasadzie tu klikasz tak, a tu tak)
  • inna robota
Życzę Ci wszystkiego dobrego, lecz pamiętaj że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.
 
Życzę Ci wszystkiego dobrego, lecz pamiętaj że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma.
Otóż to.
Wszystko to prawda, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie gorzej.
Na marginesie, zadziwiają mnie osoby, które nie wiedzą, jak się zwolnić z roboty i gdzie szukać informacji o własnej formacji i trybie zwalniania ze służby.
 
Mnie nie ma parę lat w SCS i uważam, że odejście było bardzo dobrą decyzją, szkoda tylko, że tak późną. Trawa po tej stronie jest naprawdę bardziej zielona. Żal mi lat straconych.
 
Mnie nie ma parę lat w SCS i uważam, że odejście było bardzo dobrą decyzją, szkoda tylko, że tak późną. Trawa po tej stronie jest naprawdę bardziej zielona. Żal mi lat straconych.
Nie wytłumaczysz tego osobom, którym zollamt życie uratował bo choć mierni są wierni - też uważam, iż należało odejść zaraz po wyroku TK, gdyż tego luzu psychicznego nie da się z niczym porównać - teraz już nic nie muszę a wszystko mogę.
To nie były lata stracone ale z perspektywy czasu drugi raz do SC bym nie poszedł - ani to służba ani mundurowa - ot taki bardzo ubogi i daleki krewny rodziny MSWiA.
Trawa dla chcących faktycznie pracować ( a nie dla chcących chodzić do pracy) na dzień dzisiejszy jest soczyście zielona i stawki po 300-400zł dniówki jeśli COŚ UMIESZ DOBRZE robić to nic nadzwyczajnego.
 
1. pełne tygodnie
2. składasz do dyrektora IAS za pośrednictwem bezpośredniego przełożonego, który kieruje pionowo dalej
3 i 4.
Art. 209. 1. Funkcjonariusz, który został zwolniony ze służby przed upływem
3 lat od dnia ukończenia nauki w formach szkolnych i pozaszkolnych, innych niż
określone w art. 208a ust. 1, których koszty zostały pokryte z budżetu państwa, jest
obowiązany do zwrotu tych kosztów zmniejszonych proporcjonalnie w stosunku do
okresu pozostawania w stosunku służbowym po ukończeniu nauki.
2. Przepis ust. 1 ma zastosowanie w przypadku:
1) zwolnienia funkcjonariusza ze służby z przyczyn, o których mowa w art. 179
ust. 1 pkt 2–11 oraz art. 180 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9;
2) orzeczenia kary dyscyplinarnej wydalenia ze Służby Celno-Skarbowej;
3) wygaśnięcia stosunku służbowego z przyczyn, o których mowa w art. 182
pkt 2.
3. W uzasadnionych przypadkach Szef Krajowej Administracji Skarbowej
może zwolnić osobę obowiązaną do zwrotu kosztów określonych w ust. 1
z obowiązku ich zwrotu.

Art. 208. 1. Funkcjonariusz jest obowiązany wykonywać obowiązki służbowe w umundurowaniu. 2. Umundurowanie, o którym mowa w ust. 1, funkcjonariusz otrzymuje do bezpłatnego korzystania. Składniki umundurowania są wyceniane w sposób bezwalutowy poprzez przypisanie im odpowiedniej liczby punktów przeliczeniowych. W przypadkach zwolnienia ze służby z przyczyn, o których mowa w art. 179 ust. 1 pkt 2–11 oraz art. 180 ust. 1 pkt 1, 2 i 4–9, funkcjonariusz jest obowiązany do zwrotu równowartości pieniężnej składników umundurowania, z wyłączeniem zwolnienia funkcjonariusza na podstawie art. 179 ust. 1 pkt 10 w związku z przejściem na emeryturę albo rentę.


musisz doczytać jak się opłaca zwolnić :ROFLMAO:

5. Raczej nic, zależy w jakiej komórce byłeś, ale dopilnuj wszystkich papierów aby przypadkiem nie wszczęli jakiejś dyscyplinarki lub czegoś gorszego jeśli byłeś w dochodzeniówce czy CKR.

Ogólnie to gratuluję podjęcia mądrej i zdecydowanej decyzji, przykro mi, że musiałeś być w tak beznadziejnej formacji w której jest wielu wspaniałych ludzi kierowanych przez najgorszych możliwych jakich można tylko spotkać, mam nadzieję, że znalazłeś już lepszą pracę/służbę.
Jeżeli jest w służbie przygotowawczej to mogą wszcząć dyscyplinarkę? Przecież nowy funkcjonariusz w teorii powinien pracować pod nadzorem opiekuna, również w CKR czy DŚ, a właściwie w szczególności, bo tam są poważne sprawy.
 
Jeżeli jest w służbie przygotowawczej to mogą wszcząć dyscyplinarkę? Przecież nowy funkcjonariusz w teorii powinien pracować pod nadzorem opiekuna, również w CKR czy DŚ, a właściwie w szczególności, bo tam są poważne sprawy.
W teorii, będąc kilka lat w DŚ nie znam osoby ze służby przygotowawczej, która miałaby nadzór nad funkcjonariuszem w służbie przygotowawczej oprócz pisania opinii i zaglądanie w dziennik służby przygotowawczej, postępowanie można wszcząć od pierwszego dnia, wystarczy np. funkcjonariusz służby przygotowawczej nie użyje zgodnie z przepisami śpb lub broni palnej, rozbije samochód, przyjdzie pijany, naćpany, możliwości jest wiele, ci teoretyczni opiekunowie dostają jakieś grosze, a przychodzą im ludzie z ulicy którzy zamiast spędzić kilka miesięcy w szkole nagle dostają narzędzia kontroli i możliwości, które mogą powodować problemy, bo jeśli np. na zmianie nie będzie opiekuna funkcjonariusza służby przygotowawczej to nadzór nad nim sprawuje wyznaczony na zmianie funkcjonariusz, u nas oczywiście to wszystko jest odwrócone do góry nogami, bo nie liczy się stopień tylko wsad w 4 liter kierownika.
 
Back
Do góry