• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Uprawnienia emerytalne funkcjonariuszy SC/SCS w świetle przepisów

Dostaniesz emeryturę z kapitału, który ci zostanie na koncie w ZUS.

Z kapitału początkowego i z tych 8,5 miesiąca od 01.01.1999 r. do 15.09.199 r., biorąc pod uwagę informacje powyżej, czy się mylę?!
 
 
W tym zrzeszeniu są też przedstawiciele SCS. Nigdzie nie doczytałem że apelują o dopisanie SCS do tego projektu. Czyżby nie wiedzieli że jeszcze nas tam nie ma?
 
Poniżej fotka reprezentantów z NSZZ ''Solidarność'', nas reprezentuje p. Krzysztof Małaszewicz (zna ktoś człowieka?):

 
Poniżej fotka reprezentantów z NSZZ ''Solidarność'', nas reprezentuje p. Krzysztof Małaszewicz (zna ktoś człowieka?):

Nie znam, ale był przewodniczącym Kapituły Orderu Złotego Merkuriusza. SS może go znać.
tu trochę więcej
No chyba, że to tylko zbieżność nazwisk....
 
Nie znam, ale był przewodniczącym Kapituły Orderu Złotego Merkuriusza. SS może go znać.
tu trochę więcej
No chyba, że to tylko zbieżność nazwisk....
Znalazłem informacje z 2016 roku i wychodzi, że był przewodniczącym związku Celnicy PL Izby Celnej w Białymstoku,:

 
Znalazłem informacje z 2016 roku i wychodzi, że był przewodniczącym związku Celnicy PL Izby Celnej w Białymstoku,:

Moi koledzy z Białegostoku poinformowali mnie że ten pan był w celnikach.pl, obecnie jest w solidarności, czyli prawdopodobnie będzie optował za stanowiskiem jakie reprezentuje w tej kwestii Piotr Duda. (dla mnie nie ma znaczenia kto załatwi ten artykuł, może to być solidarność czy pan T.L. czy Sławek, tutaj należy razem walczyć o NAS i nasze bytowanie.)(y):giggle:
 
Znalazłem informacje z 2016 roku i wychodzi, że był przewodniczącym związku Celnicy PL Izby Celnej w Białymstoku,:

Tak był, ale jako jedyny w Polsce przedstawiciel ZZ Celnicy PL zaakceptował ucywilnienie dyrektorowi i generalnie mieliśmy sygnały, że współpracuje z DIAS przy wdrażaniu KAS przeciwko linii jaką trzymał ZZ Celnicy PL i ogół funkcjonariuszy.
Wstyd nam było wobec naszych Koleżanek i Kolegów z Białegostoku i nie mogliśmy też pozwolić na to, że w ZZ Celnicy PL są przewodniczący, którzy tak się zachowują i postanowiliśmy podziękować Koledze.
Rozpoczęliśmy procedurę głosowania Uchwały o wyrzuceniu tego Kolegi z ZZ Celnicy PL(trzydniowa procedura). On wiedział o tym i widząc, że zostanie za chwilę wyrzucony ze Związku, sam zrezygnował i dopisał się do Solidarności, a wraz z Nim dała się także zwieść jakaś grupa funkcjonariuszy z tej Izby.
 
Moi koledzy z Białegostoku poinformowali mnie że ten pan był w celnikach.pl, obecnie jest w solidarności, czyli prawdopodobnie będzie optował za stanowiskiem jakie reprezentuje w tej kwestii Piotr Duda. (dla mnie nie ma znaczenia kto załatwi ten artykuł, może to być solidarność czy pan T.L. czy Sławek, tutaj należy razem walczyć o NAS i nasze bytowanie.)(y):giggle:
Właśnie interes środowiska jest nadrzędny. Pomimo różnic w podejściu do spraw w tym wypadku, aż si~ prosi o współpracę.
 
Czy coś wskazuje na to, że Solidarność i Duda zamierzają doprowadzić do tego, że ustawa nas obejmie?
Stanowisko związków jest jasne zrównanie statusu a nie tworzenie przez rząd 4 systemu emerytalnego, P. Duda poparł stanowisko związków, tak wynika z tego artykułu.

CYTAT:

"Wspólne stanowisko, z którym zapoznano przewodniczącego, dotyczy projektu zmian do ustawy emerytalnej dla funkcjonariuszy w zakresie Art. 15a. Mundurowa „Solidarność” postuluje zrównanie statusu funkcjonariuszy przyjętych do służby po 01 stycznia 1999 roku z funkcjonariuszami przyjętymi przed tą datą. To oczekiwanie jest zresztą zgodne z wcześniejszymi uzgodnieniami jakie zostały zawarte pomiędzy działającymi w służbach związkami zawodowymi i ministrem MSWiA. Tymczasem zmiany zamiast ujednolicać, nadal różnicują."


" Zapoznałem się z tym stanowiskiem i deklaruję pełne wsparcie, oraz przedłożenie problemu kierownictwu resortów nadzorujących poszczególne służby mundurowe – powiedział po spotkaniu Piotr Duda."
W spotkaniu NSZZ „Solidarność” w poszczególnych służbach reprezentowali: Straż Graniczną Tomasz Mickiewicz, Policję Mirosław Soboń i Arkadiusz Stefania, Służbę Więzienną Andrzej Kołodziejski, Państwową Straż Pożarną Bartłomiej Mickiewicz, oraz Służbę Celno-Skarbową Krzysztof Małaszewicz. Obecny był również przewodniczący Sekretariatu Służb Publicznych NSZZ SOLIDARNOŚĆ Jerzy Wielgus, który dotychczas podejmował działania w tej sprawie, oraz zastępca przewodniczącego KK ds. branż Bogdan Kubiak.
 
Ostatnia edycja:
Czy coś wskazuje na to, że Solidarność i Duda zamierzają doprowadzić do tego, że ustawa nas obejmie?
Czytaj uważniej treść załączonego artykułu z www.tysol.pl. W szczególności zdanie "Zapoznałem się z tym stanowiskiem i deklaruję pełne wsparcie, oraz przedłożenie problemu kierownictwu resortów nadzorujących poszczególne służby mundurowe – powiedział po spotkaniu Piotr Duda.
 
Właśnie interes środowiska jest nadrzędny. Pomimo różnic w podejściu do spraw w tym wypadku, aż si~ prosi o współpracę.
Tak, interes środowiska jest nadrzędny. A wiesz jaki jest interes środowiska?
Prawo wyboru systemu tak jak dla emerytowanych funkcjonariuszy, tak i dla funkcjonariuszy w służbie, a tego nie ma w projekcie i to jest bardzo, bardzo groźne. Wielu funkcjonariuszy odchodzi ze służby właśnie dlatego, że obawiają się ślepego i bezrefleksyjnego dopisania do tej ustawy. Śmiem twierdzić, że nie taki jest interes środowiska.
Co do współpracy, to my jesteśmy zawsze otwarci na współpracę z każdym. Jeżeli ktoś, kto to czyta, myśli, że mamy jakąś zadrę do kogoś za coś co uczynił, to nie, nie mamy. Ja z serca wszystkim przebaczyłem. Oczywiście proszę też o przebaczenie, jeśli kogoś uraziłem jakimś swoim postępowaniem, słowem.
Interes środowiska jest najważniejszy. ZZ Celnicy PL stara się tym tylko kierować. Co jednak jest interesem środowiska? Czy interesem środowiska było włączenie do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego? Było, jednak współpracy być nie mogło w sprawach włączenia funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, bo inne ZZ chciały jakiś emerytur celnych z ZUS i negowały projekt obywatelski. Po prostu nie dało się w takich okolicznościach, to chyba zrozumiałe. Gdybyśmy współpracowali nie byłoby dzisiaj emerytur mundurowych.
Czy interesem środowiska było przyjęcie wartościowania? Nie było współpracy z niektórymi ZZ w sprawie wartościowania, bo niektóre ZZ popierały wersję wartościowania J.Kapicy, a my temu sprzeciwiailiśmy się.
To dlatego nie było współpracy i za to się na nas obrażano, atakowano, szkalowano, itd. wiele innych kwestii. Ale było minęło, ja zadry nie noszę w sercu.
Problem polega na tym, że Związki różnie pojmują interes środowiska. W tej informacji prasowej nie ma mowy o prawie wyboru systemu. Mam obawy, że także w tej sprawie odmiennie może być rozumiany interes środowiska. Ciężko współpracować jezeli ktoś chce uszczęśliwić na siłę tysiące funkcjonariuszy, nie dając Im prawa wyboru i wbrew woli funkcjonariuszy. Ale nie można wykluczyć współpracy, jednak jest ona możliwa tylko w zgodzie z interesem środowiska.
 
Tak, interes środowiska jest nadrzędny. A wiesz jaki jest interes środowiska?
Prawo wyboru systemu tak jak dla emerytowanych funkcjonariuszy, tak i dla funkcjonariuszy w służbie, a tego nie ma w projekcie i to jest bardzo, bardzo groźne. Wielu funkcjonariuszy odchodzi ze służby właśnie dlatego, że obawiają się ślepego i bezrefleksyjnego dopisania do tej ustawy. Śmiem twierdzić, że nie taki jest interes środowiska.
Co do współpracy, to my jesteśmy zawsze otwarci na współpracę z każdym. Jeżeli ktoś, kto to czyta, myśli, że mamy jakąś zadrę do kogoś za coś co uczynił, to nie, nie mamy. Ja z serca wszystkim przebaczyłem. Oczywiście proszę też o przebaczenie, jeśli kogoś uraziłem jakimś swoim postępowaniem, słowem.
Interes środowiska jest najważniejszy. ZZ Celnicy PL stara się tym tylko kierować. Co jednak jest interesem środowiska? Czy interesem środowiska było włączenie do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego? Było, jednak współpracy być nie mogło w sprawach włączenia funkcjonariuszy celnych do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego, bo inne ZZ chciały jakiś emerytur celnych z ZUS i negowały projekt obywatelski. Po prostu nie dało się w takich okolicznościach, to chyba zrozumiałe. Gdybyśmy współpracowali nie byłoby dzisiaj emerytur mundurowych.
Czy interesem środowiska było przyjęcie wartościowania? Nie było współpracy z niektórymi ZZ w sprawie wartościowania, bo niektóre ZZ popierały wersję wartościowania J.Kapicy, a my temu sprzeciwiailiśmy się.
To dlatego nie było współpracy i za to się na nas obrażano, atakowano, szkalowano, itd. wiele innych kwestii. Ale było minęło, ja zadry nie noszę w sercu.
Problem polega na tym, że Związki różnie pojmują interes środowiska. W tej informacji prasowej nie ma mowy o prawie wyboru systemu. Mam obawy, że także w tej sprawie odmiennie może być rozumiany interes środowiska. Ciężko współpracować jezeli ktoś chce uszczęśliwić na siłę tysiące funkcjonariuszy, nie dając Im prawa wyboru i wbrew woli funkcjonariuszy. Ale nie można wykluczyć współpracy, jednak jest ona możliwa tylko w zgodzie z interesem środowiska.
Zgadzam się z Tobą. Prawo wyboru powinno być zapisane w projekcie. Myśl~, że do tej racji nasz związek jest w stanie przekonać innych przedstawicieli strony społecznej. Rząd pewnie niebawem przyjmie projekt UD183 w wersji proponowanej przez MSWiA. Batalia o prawdziwy kształt projektu zacznie się dopiero na etapie prac parlamentarnych. Trzymajmy zatem rękę na pulsie😉 Według mnie kluczową sprawą b~dzie tutaj jednolite stanowisko strony społecznej. Rozmawiajmy zatem na argumenty z innymi związkami. Wierzę w pozytywną energię działaczy ZZ Celnicy PL. Już tyle takich dobrych przykładów było wcześniej. Bądżmy zatem optymistami!
 
jest jeszcze kwestia uznania pracy w administracji celnej za równorzędną za służbą. Pomysł przyznania emek dla UKS jeszcze nie upadł. To może bardzo zmienić sytuację art 15a.
 
Może ktoś wyjaśni czy należy się rekompensata w ZUS-ie z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze w przypadku emerytury łączonej z ZUS i ZER przy spełnieniu wymogu tj. minimum 15 lat do 1999r. i osiągnięciu wieku emerytalnego 65 lat dla mężczyzn.
Posiadam zaświadczenie z pracy potwierdzające pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.
Bowiem rekompensata obliczana jest osobom, które pracowały w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze.
Stanowi ona dodatek do kapitału początkowego i łącznie z tym kapitałem podlega waloryzacjom, a w efekcie powiększa podstawę obliczenia emerytury.
ZUS stoi na stanowisku takim. Jeżeli będzie tylko emerytura z ZUS, to tak. Przy łączonej nie.
 
Back
Do góry