• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ukraińskie zboże

Oczywiście że tak... My jako służba naprawiamy co zostało popsute. Nie pisz o cłach bo dyrektywa unijna i nasz państwo ich wprowadzić nie może, za to kaucja, zabezpieczenie to najlepsze wyjście
Pisałem o cle jako o globalnym narzędziu, chroniącym cały rynek UE. Oczywiście musiała by go z powrotem wprowadzić Unia...
 
Na Polsacie zrobili małe show z radiowozami na bombach, pozostałe media raczej cisza. Ogólnie SC (a potem SCS) miała i ma słabe notowania w mediach, raczej można usłyszeć o kolejnych aresztowaniach "czarnych owiec".
Dla SG zrobiliby z tego materiał na pół programu informacyjnego.
Ale od tego są też rzecznicy i sama organizacja, żeby się promować, a nie skakać sobie do oczu o wszystko, nawet jakiś awans w stopniu za 50 zł brutto podwyżki.
 
Zdaniem rolników ich trudna sytuacja wynika między innymi z powodu "zboża technicznego", które trafiało do Polski bez kontroli sanitarnej, bo było przeznaczone do spalania albo produkcji pelletu, ale w końcu sprzedawano je do młynów, jako polskie. Ukraina bada tę sprawę?
Cała ta sytuacja jest dla mnie niezrozumiała. Każde zboże przeznaczone na eksport przechodzi badania sanitarne w Ukrainie. Już wcześniej przyjęliśmy europejski system kontroli żywności i system RASFF [System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach, ang. Rapid Alert System for Food and Feed - red.], co było jednym z warunków dopuszczenia ukraińskiej produkcji na europejskie rynki.
Polska, jeśli ma jakieś podejrzenia, może wykonać ponowną kontrolę, ale z założenia ufa naszym służbom sanitarnym. Jest to efekt naszej umowy, tej zawartej w zeszłym roku. Biorąc pod uwagę sytuację w Ukrainie, zablokowane porty i potrzebę wywożenia produkcji rolnej drogą lądową, Polska zgodziła się usprawnić odprawy na granicy. Kontrole dotyczą więc w głównej mierze dokumentacji. Jestem za to bardzo wdzięczny.
 
 
Jeszcze tylko jutro i koniec:)
Nie nie nie, masz nie aktualne dane. Cała akcja została przesunięta min o tydzień ale prawdopodobnie to nie koniec. Czyli kolejny tydzień służb za kółkiem po 16h bez zmiennika i komentarzy kierowców że bez nas szybciej by wyjechali z Polski. Błazenada i tyle. Już są zmieniane grafiki na Maj, wstrzymywane urlopy i latanie dziur kadrowych bo nagle się okazuje że w naszej firmie po prostu nie ma kierowców.....
 
Nie nie nie, masz nie aktualne dane. Cała akcja została przesunięta min o tydzień ale prawdopodobnie to nie koniec. Czyli kolejny tydzień służb za kółkiem po 16h bez zmiennika i komentarzy kierowców że bez nas szybciej by wyjechali z Polski. Błazenada i tyle. Już są zmieniane grafiki na Maj, wstrzymywane urlopy i latanie dziur kadrowych bo nagle się okazuje że w naszej firmie po prostu nie ma kierowców.....
§ 7.
Funkcjonariusz, do którego obowiązków należy kierowanie pojazdem samochodowym, może pełnić służbę do 12 godzin na dobę, w tym kierować pojazdem nie więcej niż 10 godzin. Po 6 godzinach nieprzerwanego prowadzenia pojazdu funkcjonariusz jest obowiązany wykorzystać przerwę trwającą co najmniej 30 minut, która może być zastąpiona przerwami trwającymi co najmniej po 15 minut każda, wykorzystanymi w okresie prowadzenia pojazdu.

 
Hehe, przypomina mi sie akcja Kontra, tylko na chwilę...
No cóż, chciałem pomóc, ale znów nie potrafię przebrnąć rekrutacji, taki imbecylizm ogólny (pomimo wzorowo zdawanych etapów, ocenianych obiektywnie i wymiernie) wiec chyba muszą sobie radzić beze mnie.
Ja już sobie daruję, mam lepsze pomysły.
PS. Nigdy sie nie migałem od latania po nocach w Kontrach, SENTach i innych akcjach specjalnych.
Powodzenia w szukaniu chętnych!
 
Zezwolibym na tranzyt i import i jednocześnie wprowadzil surowe kary z używanie w Polsce importowanych surowcow, które nie spełniają wymogów i norm produkcji wymaganych od unijnych rolników i takich do produkcji których użyto zakazanych w unii środków określając badania jakie ma przejść ten towar przed użyciem. a karałbym tych co właśnie próbowali by to do obiegu w Polsce wprowadzic. i niech Ukraina eksportuje, kozę ktoś to kupi ale u nas z drugiej strony bym zablokował używanie tego syfu jasno mówiąc i publikując wyniki badań tegonbadziewia. Wspierajmy ich ale nie swoim zdrowiem

karybza używanie u nas tego syfu oznaczalyby bankructwo ukaranego, takie bym ustalił tak by wszyscy woleli kupić nasze produkty do młynów itp.
nawet do użycia jako pasza bym zakazał, jedynie jako surowiec w energetyce bym dopuścił jako paliwo do pieca.
 
Dzisiaj weszło w życie. Ale co nam konwojentom to zmienia?

 
 
Back
Do góry