• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ukraińskie zboże

IMG-20230421-WA0005.jpg
 
Bardziej bym się martwił o przyszłość. Żeby przypadkiem obecna władza nie zrobiła Was kozłami ofiarnymi swej nieudolności. Prokuratorzy Zera pewnie już ręce zacierają. Szczerze Wam współczuję roli prostowniczych tego burdelu.
W pewien sposób w przekazach medialnych to już się dzieje ale nie mam tu na myśli władzy ale chodzi mi o różnej maści tzw. zaffffffcòw wszystkich tematów o różnej maści politycznej znających się dosłownie na WSZYSTKIM !!!! Co najważniejsze wszystkim umyka że to UE zezwoliła na ten proceder. Teraz UE rakiem się z tego wycofuje. To jest tylko moja ocena sytuacji. Mogę się mylić.
 
W pewien sposób w przekazach medialnych to już się dzieje ale nie mam tu na myśli władzy ale chodzi mi o różnej maści tzw. zaffffffcòw wszystkich tematów o różnej maści politycznej znających się dosłownie na WSZYSTKIM !!!! Co najważniejsze wszystkim umyka że to UE zezwoliła na ten proceder. Teraz UE rakiem się z tego wycofuje. To jest tylko moja ocena sytuacji. Mogę się mylić.
Jak zwykle nie mylisz się. Czy w TVPIS nie było komunikatu, iż od 2019r. Janusz Wojciechowski (europoseł PIS) sprawuje funkcję Europejskiego Komisarza do sp. Rolnictwa i Rozwoju Wsi? To jest jedynie moja ocena. Mogę się mylić. Nie jestem znafffcom! Którym palcem w bucie ruszył podobnie jak rząd?
 
Ostatnia edycja:
Pamiętajmy o jednym, jesteśmy na forum zawodowym jednak publicznym, zatem niewłaściwe byłoby poruszanie szczegółów warsztatu służby. Myślenie ponoć nie boli, a rozwaga jest jak najbardziej wskazana.
 
Widzisz jak mało wiesz skoro zadajesz takie pytanie - jak Cię ciekawość zżera, to zgłoś się do przełożonego, może zechce Ciebie oświecić. Masz robotę, więc wykonuj - główkowanie nieraz zaśmieca myśli.
A jak mało wiem, to nie mam prawa zapytać na forum "fachowców"? Ze wszystkim mam lecieć do przełożonego? Ale po kolei: art. 10c ust 3 pkt. 4: Przewóz towaru środkiem transportu, o którym mowa w art. 2 pkt 11 lit. a, może być kontynuowany po: nałożeniu zamknięć urzędowych na środek transportu lub towar albo zarządzeniu konwoju, o którym mowa w art. 67 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2022 r. poz. 813, z późn. zm. 3 ). USTAWA z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi. Czytałaś w ogóle tę ustawę? A Ustawę o KAS? A Słownik Języka Polskiego jeśli nie wiesz co oznacza spójnik "albo"? Więcej pokory dziewczynko!
 
A jak mało wiem, to nie mam prawa zapytać na forum "fachowców"? Ze wszystkim mam lecieć do przełożonego? Ale po kolei: art. 10c ust 3 pkt. 4: Przewóz towaru środkiem transportu, o którym mowa w art. 2 pkt 11 lit. a, może być kontynuowany po: nałożeniu zamknięć urzędowych na środek transportu lub towar albo zarządzeniu konwoju, o którym mowa w art. 67 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2022 r. poz. 813, z późn. zm. 3 ). USTAWA z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi. Czytałaś w ogóle tę ustawę? A Ustawę o KAS? A Słownik Języka Polskiego jeśli nie wiesz co oznacza spójnik "albo"? Więcej pokory dziewczynko!
To zboże jedzie w konwoju, żeby w telewizji było widać jak czujny jest rząd.
 
A jak mało wiem, to nie mam prawa zapytać na forum "fachowców"? Ze wszystkim mam lecieć do przełożonego? Ale po kolei: art. 10c ust 3 pkt. 4: Przewóz towaru środkiem transportu, o którym mowa w art. 2 pkt 11 lit. a, może być kontynuowany po: nałożeniu zamknięć urzędowych na środek transportu lub towar albo zarządzeniu konwoju, o którym mowa w art. 67 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2022 r. poz. 813, z późn. zm. 3 ). USTAWA z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi. Czytałaś w ogóle tę ustawę? A Ustawę o KAS? A Słownik Języka Polskiego jeśli nie wiesz co oznacza spójnik "albo"? Więcej pokory dziewczynko!
dalej g.. wiesz :) więc się nie produkuj, bo się zaplujesz z emocji chłoptasiu.
 
dalej g.. wiesz :) więc się nie produkuj, bo się zaplujesz z emocji chłoptasiu.
Podałem ci konkretna podstawę prawą, a ty dalej twierdzisz, że "g... wiem". Dalej sypiesz w oczy piaskiem innym dzieciom czy już z tego wyrosłaś? Współczuję ludziom, którzy muszą z tobą pracować.
 
A Ja mam pytanie z innej beczki.. Gdzie są wywiady z rzecznikami itp. ? Przecież takie konwoje to poprostu idealny temat do promowania, ocieplania wizerunku. Niestety cisza... Inne służby potrafią się "wybic" na zwiększonych problemach.
 
A Ja mam pytanie z innej beczki.. Gdzie są wywiady z rzecznikami itp. ? Przecież takie konwoje to poprostu idealny temat do promowania, ocieplania wizerunku. Niestety cisza... Inne służby potrafią się "wybic" na zwiększonych problemach.
I co miałby taki rzecznik powiedzieć, że ukraińskie zboże traktowane jest jak towar premium, że dla 5 ukraińskich tirów angażuje się dwa radiowozy i kilku funkow, którzy zamiast wykonywać ustawowe czynności muszą "pilnować" ukraińskich towarów? I że to kosztuje krocie i będzie pokryte z kieszeni podatników??? Przecież temat jest śliski jak lodowisko....
A wystarczyło by wprowadzić cła albo chociaż kaucję...
 
Back
Do góry