• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

... to już chyba nie to samo....

Wracam do tematu porządków na forum.
Ostatnio wpływa do mnie na PW coraz więcej uwag co do treści jakie część użytkowników publikuje na forum.
Nie jestem w stanie tego upilnować. Nie da się po prostu monitorować forum 24 godz. na dobę.
Przyznam, że to co mi cytujecie zaskoczyło mnie. Nie wszytko jestem w stanie przeczytać.
Jeżeli ktoś pisze "p.....ę KAS" albo obraża używając epitetów, delikatnie to ujmując, inne grupy zawodowe, czyli wprost łamie regulamin, to rozumiem oburzenie większości użytkowników, które jest wyrażane w postach następnych czy do mnie na PW.
Musimy definitywnie to zakończyć.
Musimy mieć też świadomość, że mogą pisać w tym tonie także trolle, bo to zniechęca do forum, a decydentom na tym zależy najbardziej.
Forum może być merytoryczne bez pyskówek, obrażania, inwektyw.
Aby tak się stało jest tylko jedna droga.
ZATWIERDZANIE POSTÓW PRZED PUBLIKACJĄ.
 
Wracam do tematu porządków na forum.
Ostatnio wpływa do mnie na PW coraz więcej uwag co do treści jakie część użytkowników publikuje na forum.
Nie jestem w stanie tego upilnować. Nie da się po prostu monitorować forum 24 godz. na dobę.
Przyznam, że to co mi cytujecie zaskoczyło mnie. Nie wszytko jestem w stanie przeczytać.
Jeżeli ktoś pisze "p.....ę KAS" albo obraża używając epitetów, delikatnie to ujmując, inne grupy zawodowe, czyli wprost łamie regulamin, to rozumiem oburzenie większości użytkowników, które jest wyrażane w postach następnych czy do mnie na PW.
Musimy definitywnie to zakończyć.
Musimy mieć też świadomość, że mogą pisać w tym tonie także trolle, bo to zniechęca do forum, a decydentom na tym zależy najbardziej.
Forum może być merytoryczne bez pyskówek, obrażania, inwektyw.
Aby tak się stało jest tylko jedna droga.
ZATWIERDZANIE POSTÓW PRZED PUBLIKACJĄ.
Sławku, pomysł jest dobry ale niewykonalny! Sam piszesz, że nie jesteś w stanie wszystkiego przeczytać. W przypadku zatwierdzania przed publikacją ktoś będzie musiał to zrobić. Chyba trzeba będzie zatrudnić do tego jakąś osobę z zewnątrz.
Może lepszym sposobem byłaby jednak weryfikacji użytkowników , np.: pod kątem przynależności związkowej. Tym sposobem przynajmniej wyeliminuje się trolli, bo jak mniemam, wśród członków naszego związku takich nie ma...😉
 
Rozumiem, że w tej sytuacji będzie to koniec spontanicznej rozmowy. Od teraz będą na forum pojawiać się tylko wpisy zgodne z linią i prawomyślne. Gratuluję Sławek pomysłu. I na koniec napiszę ××××× kas. Tzn. kocham kas tylko przez samo "h".
 
Ostatnia edycja:
Wracam do tematu porządków na forum.
Ostatnio wpływa do mnie na PW coraz więcej uwag co do treści jakie część użytkowników publikuje na forum.
Nie jestem w stanie tego upilnować. Nie da się po prostu monitorować forum 24 godz. na dobę.
Przyznam, że to co mi cytujecie zaskoczyło mnie. Nie wszytko jestem w stanie przeczytać.
Jeżeli ktoś pisze "p.....ę KAS" albo obraża używając epitetów, delikatnie to ujmując, inne grupy zawodowe, czyli wprost łamie regulamin, to rozumiem oburzenie większości użytkowników, które jest wyrażane w postach następnych czy do mnie na PW.
Musimy definitywnie to zakończyć.
Musimy mieć też świadomość, że mogą pisać w tym tonie także trolle, bo to zniechęca do forum, a decydentom na tym zależy najbardziej.
Forum może być merytoryczne bez pyskówek, obrażania, inwektyw.
Aby tak się stało jest tylko jedna droga.
ZATWIERDZANIE POSTÓW PRZED PUBLIKACJĄ.
Sławek, zatwierdzanie każdego postu przed publikacją to chyba będzie zbyt daleko idąca cenzura - a tego chyba chcemy uniknąć? Proponuję system zgłaszania naruszeń regulaminu poprzez formatkę "zgłoś naruszenie" obok treści publikacji.
 
Ostatnia edycja:
Wszyscy robią co chcą @milkiway. Tak jest na wolnym forum z regulaminem, który wszyscy "znają", ale nie koniecznie wszyscy przestrzegają. Kontrola musi być! Mozliwe, że i ja sam kiedyś niedawno popłynąłem z przemyśleniami niepoprawnymi społecznie/"politycznie”, ale zawsze powinien przyjść czas na oprzytomnienienie, refleksję i składanie właściwych wersów, i pchanie łódki z prądem, a nie pod prąd! Kwestia wioślarzy na jednej i drugiej burcie otwarta. Jednak myślę, że wioślarze powinni słuchać sternika, a nie sami siebie. Bo można i łódź wywrócić
A ta łódka póki co niesie nas wszystkich w KAS, czy się komu podoba (?) czy nie! My to wioślarze przecież...
 
Ostatnia edycja:
To i ja coś od siebie..
Choć faktycznie niektóre posty są oburzające i szkodliwe, to jednak z doświadczenia wiem, że każda forma cenzury czy kontroli prowadzi do uznaniowości w publikowaniu opinii, czyli krótko mówiąc zamordyzmu. Tak jest na każdym kontrolowanym forum, czy to skarbowców, czy na forach typowo komercyjnych portali, gdzie post niezgodny z "jedyną słuszną linią polityczną" (zazwyczaj wiadomo jaką, w końcu rząd kontroluje jedynie media publiczne, w prywatnych pozostając zupełnie z niczym - vide wp, onet itp.), wisi kilka sekund, po czym znika. Choćby minimalnie niezgodny.
Więc dajmy sobie z tym spokój, bo tworzenie "towarzystwa wzajemnej adoracji" niczemu nie służy, staje się bezuzyteczne.
 
trzeba działać tak aby forum nie kładło się cieniem na wizerunku Celnicy PL, taka tendencja / inspirowana lub nie / od kilku lat jest dość wyraźna.
może przebudować stronę tak aby strona główna była wyłącznie głosem związku a forum niech istnieje jako element dla otwartej dyskusji ale poboczny i nie firmowany przez związek.
kilkanaście lat temu nikt chyba nie rozważał, jakim ryzykownym narzędziem jest formuła "open".
zawsze obecne były na forum także spory, przeciwstawne stanowiska itp.ale jednak dominował w miarę rozsądny głos interesu całego środowiska.
dzisiaj już tak nie jest i nie ma sensu szukać winnych, warto po prostu próbować być ponad tym "szumem".
do wrażliwych tematów, związek mógłby odnosić się przede wszystkim poprzez stronę główną, co nie wykluczy nikogo z możliwości uczestnictwa w dyskusji na forum ale da też pewnego rodzaju komfort nie odnoszenia się do niechcianych, inspirowanych lub przypadkowych tematów.
członkowie związku chyba przyjęliby to ze zrozumieniem.
strona odzyskałaby swoje pierwotne przeznaczenie aby konsolidować środowisko naszej służby wokół spraw najważniejszych i zgodnie z polityką władz statutowych, a nie według tematów wywoływanych ad hoc przez anonimowe byty na forum.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
trzeba działać tak aby forum nie kładło się cieniem na wizerunku Celnicy PL, taka tendencja / inspirowana lub nie / od kilku lat jest dość wyraźna.
może przebudować stronę tak aby strona główna była wyłącznie głosem związku a forum niech istnieje jako element dla otwartej dyskusji ale poboczny i nie firmowany przez związek.
kilkanaście lat temu nikt chyba nie rozważał, jakim ryzykownym narzędziem jest formuła "open".
zawsze obecne były na forum także spory, przeciwstawne stanowiska itp.ale jednak dominował w miarę rozsądny głos interesu całego środowiska.
dzisiaj już tak nie jest i nie ma sensu szukać winnych, warto po prostu próbować być ponad tym "szumem".
do wrażliwych tematów, związek mógłby odnosić się przede wszystkim poprzez stronę główną, co nie wykluczy nikogo z możliwości uczestnictwa w dyskusji na forum ale da też pewnego rodzaju komfort nie odnoszenia się do niechcianych, inspirowanych lub przypadkowych tematów.
członkowie związku chyba przyjęliby to ze zrozumieniem.
strona odzyskałaby swoje pierwotne przeznaczenie aby konsolidować środowisko naszej służby wokół spraw najważniejszych i zgodnie z polityką władz statutowych, a nie według tematów wywoływanych ad hoc przez anonimowe byty na forum.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
Czy jest możliwość stworzenia dwóch forów, jednego ogólnego swobodna wypowiedź, zarejestrowany bądź nie, celnik skarbowiec czy przestępca i drugiego wewnątrz związkowego tylko dla zarejestrowanych, zweryfikowanych użytkowników ze związku? Kwestia odpowiedzialności za treści w dalszym ciągu ciąży na użytkowniku. Nie wiem jak z tym żeby nie łączono treści ogólnego ze zz. Celnicy.pl
 
Wszyscy robią co chcą @milkiway. Tak jest na wolnym forum z regulaminem, który wszyscy "znają", ale nie koniecznie wszyscy przestrzegają. Kontrola musi być! Mozliwe, że i ja sam kiedyś niedawno popłynąłem z przemyśleniami niepoprawnymi społecznie/"politycznie”, ale zawsze powinien przyjść czas na oprzytomnienienie, refleksję i składanie właściwych wersów, i pchanie łódki z prądem, a nie pod prąd! Kwestia wioślarzy na jednej i drugiej burcie otwarta. Jednak myślę, że wioślarze powinni słuchać sternika, a nie sami siebie. Bo można i łódź wywrócić
A ta łódka póki co niesie nas wszystkich w KAS, czy się komu podoba (?) czy nie! My to wioślarze przecież...
Mi osobiście też było lepiej przed tworem zwanym KAS ale to nie znaczy...eh, czy ja muszę tu, wśród ludzi dorosłych, pisać prawdy dla nastolatków?
Jeśli napiszesz, że pragniesz podziału KAS bo twór ten nie służy nikomu, że tworzy problemy typu X i Y - to fajnie, napisałeś coś o KAS.
Jednak jeśli napiszesz "piepr....ę KAS", "Spadaj", "Wypad" - to napiszesz coś tylko o sobie. Jeśli dodatkowo jesteś z tego dumny to powinieneś dostać bana i koniec. Jesteście dorosłymi ludźmi, czas na naukę kultury i ogłady dawno minął.
 
Mi osobiście też było lepiej przed tworem zwanym KAS ale to nie znaczy...eh, czy ja muszę tu, wśród ludzi dorosłych, pisać prawdy dla nastolatków?
Jeśli napiszesz, że pragniesz podziału KAS bo twór ten nie służy nikomu, że tworzy problemy typu X i Y - to fajnie, napisałeś coś o KAS.
Jednak jeśli napiszesz "piepr....ę KAS", "Spadaj", "Wypad" - to napiszesz coś tylko o sobie. Jeśli dodatkowo jesteś z tego dumny to powinieneś dostać bana i koniec. Jesteście dorosłymi ludźmi, czas na naukę kultury i ogłady dawno minął.
Ze wszystkim się zgodzę, zmieniłabym tylko „ jesteście” na „ jesteśmy”
 
Back
Do góry