• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

szaraki

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
dlaczego blokować komuś forum? wystarczy się zalogować, a nie chować się pod "przykrywką anonimowości.
w tym temacie może pisać jedna osoba i prowadzić ze sobą monolo-dialog i nikt tego nie zauważy (oczywiście można zarejestrować się pod kilkoma loginami i zrobic to samo) i jakoś nie odbiega od tych podanych,co prawda wyssanych z palca, danych o wpisach agresywnych na forum

forum rządzi się swoimi prawami i moga się wpisywać i Ci, którzy lubią króliczka i gajowy

poza tym, ludzie częściej się wypowiadają, gdy jest im źle i są krzywdzeni, a rzadko kto chwali się, że jest mu dobrze

zastrzegam z góry, że jestem zwykłym funkcjonariuszem SC ze stażem powiedzmy 10-letnim
:):):)

widząc światło w tunelu nie wiem, czy to niebo, czy nadjeżdżający pociąg, ale władzę wyczuwam na kilometr (nie jestem związkowcem :) )
 
in memoriam

Weż siebie chłopie sam poczytaj, a potem wypij kolejne piwo i ucieknij w świat marzeń :).
 
1. Zgoda co do oceny styczniowego protestu, o czym nawiasem mówiąc piszemy w kilku naszych pismach. Identycznie przedstawiam to politykom.

2.Nowy szef SC - postać dla WAS Panowie z ZZ Celnicy jak widać nieodpowiednia na swoim stanowisku, sama krytyka i czasami poniżanie.
To nie jest krytyka, to jest pokazywanie tego co się dzieje w rzeczywistości. Odsyłam do pism i stanowisk na zz.celnicy.pl. Trudno też jest nam prowadzić dialog z SSC na zasadzie nie bo nie, a tak to
dotychczas wygląda - zobaczymy jeszcze w poniedziałek. Chcemy rozmawiać na argumenty, ale nie ma woli ku temu ze strony MF. Podobnie jest z wszystkimi innymi zz, z tym, że inne milczą. Nie wiem czy to jest dobre wyjście z sytuacji. Co mamy zrobić po poniedziałkowym spotkaniu z SSC, jeśli będzie ciąg dalszy??? Zapytamy chyba Was wszystkich, czy nie powinniśmy przystąpić do protestu ostrzegawczego? Mam nadzieję, że nie będziemy musieli.

3.Jesteś dobrze zorientowany. Skąd wiesz, że zapis o ochronie prawnej to nasza zasługa??? Sądzę, że będą też inne.

4. Kmicicowi zwróciłem już uwagę, żeby nie pisał, że uczyni cokolwiek jako związek Celnicy PL, bo nigdy nic ze mną ani z innymi członkami zarządu nie uzgadniał. Nie mamy nic wspólnego z jego i podobnymi wpisami. Kmicic jako dorosły człowiek sam odpowiada za swoje słowa, w szczególności z uwagi na fakt, że powszechnie wiadomo kto kryje się pod tym nickiem.

Jeszcze odnośnie reformy i ustawy o SC. Powtórzę raz jeszcze - po takim proteście powinniśmy się wstydzić iść do Sejmu z takim projektem. Przecież on nie wnosi nic dla funkcjonariusza, dla Służby owszem-choć stanowczo za mało, ale nie dla funkcjonariusza.
 
Ostatnia edycja:
in memoriam

Panowie a może bardziej koledzy, bo jak patrzę na fotki ze strony zz.celnicy to jestem w szoku :). Nie jest moim zamiarem ani celem robienie czegokolwiek przeciwko Wam. Nigdy nie byłem w związkach, żadnych. Nigdy nie byłem na stanowisku kierowniczym, żadnym. Piszę od siebie jako zwykły funkcjonariusz. Przeczytajcie na spokojnie moje spostrzeżenia "in memoriam" bo to jest jedynie moje własne zdanie. Ono przecież nie musi niczego wnosić do Waszego życia ani działalności - to tylko moja opinia, która ewentualnie pozwoli Wam spojrzeć inaczej na pewne sprawy. I o ile Pana czy kolegę Siwego odczytuję z powagą to teksty " nie wyrejstrowanego " pozwalają mi się dobrze pośmiać - jednak zakręconych w Waszych szeregach nie brakuje.
Zawsze jest za i przeciw. Miejmy do siebie szacunek, bo to jest ważne.

Mimo wszystko uważam że dialog z SSC powinien być widoczny dla wszystkich.
Jesteśmy na ogólnym forum celników, a nie na prywatnej stronie związkowej.
 
Panie oficerze nie przesadzasz pan z tym wychwalaniem szefa służby. Piszesz że to pierwszy szef co chce modernizować służbę. człowieku zejdź na ziemię to Tobie potrzeba kubeł zimnej wody.
To jest nasza zasługa i tego forum. Po akcji styczniowej każdy szef służby celnej realizowałby to tak samo albo lepiej. Modernizacja to jest propozycja rządu a nie szefa panie oficerze. Zostałby DOMINIK musiałby to samo robić. Zostałby inny banaś, po proteście musiałby robić modernizację. Oj widze że MINISTERSTWO i kadra bierze się za pisanie na forum. oficerze nie bój się zarejestrować i poczytać sobie dialog z szefem, tylko że za dużo ciekawych wypowiedzi szefa tam nie znajdziesz.
 
No nie dziwię się bo z takim urodzonym pesymistą i burakiem jak ty też bym nie dyskutował.
Dziwię się że wogóle dyskutuje
 
Może być kolegę, nie ma sprawy. Napisz proszę dlaczego przeglądając zdjęcia jesteś w szoku, tzn. że co- tacy młodzi i przystojni:).
 
in memoriam

no twarze ze zdjęć są mi znane, nigdy nie wnikałem kto jest kim, ale już teraz wiem. Jeśli będzie okazja to chętnie wymienię poglądy w 4 oczy. Moje zdanie znacie, jeśli ktoś mnie przekona, że jest inaczej to przyznam rację. Myslę jednak, że wasza zawziętość nic dobrego nie wniesie. Spokój i działanie - wtedy będą efekty. Za dużo jest sloganów.
 
Zapewniam Cię, że mamy plan działania i mamy też plan minimum jeżeli chodzi o nasze stanowisko dot. reformy. Z oczywistych względów nie piszemy o tym wprost, choć uważny czytelnik powinien już sporo wyczytać z naszych stanowisk.
W poniedziałek porozmawiamy z SSC i innymi ZZ i po tym spotkaniu przyjdzie czas, aby napisać trochę więcej. Oby tylko SSC zmienił swój styl dialogu z dotychczasowego "nie bo nie" na trochę bardziej merytoryczny. Jak wiesz apelowaliśmy już do wszystkich ZZ o wspólne podejmowanie działań- te jednak milczą z wyjątkiem Solidarności, która wyraziła wolę do rozmów w poniedziałek.
 
in memoriam

ale przecież wiesz jak będzie, samo życie. SSC ma pętelkę na szyi bo jest kim jest i wyżej dupki nie podskoczy, więc nie ulegnie zbyt wysokim oczekiwaniom. Wy jako związki palicie gumę już na dzień dobry, bo nie dogadacie się między sobą. No cóż tu dalej pisać ? 1 prosty wniosek - będzie tak jak postanowi SSC, tak uważam. Więc najważniejsza będzie sztuka mediacji, a nie krzyku. Dogadajcie się między związkami - to droga do sukcesu. Ja
w to wątpię, ale mam przecież prawo wyrazić własne zdanie.
 
Ja za to dziwię się, że Pan Siwy dyskutuje z takim burakiem jak in memoriam. To najwyraźniej przyszły oficer. Paranoja całej tej reformy doprowadzi do tego że oficerami zostanie cała stara kadra kierownicza, którą cieszy ten właśnie szef.
 
Back
Do góry