• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

szaraki

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
N

Nie zarejestrowany

Gość
służba złą, reforma zła, szef zły - co Wy tu jeszcze k... robicie Panie Jabol ? Na wyspach ponoć coraz więcej miejsc. A może krytykujecie a/la PIS ? naturalna opozycja ? na tym forum pisze już tylko kilku straceńców, reszta milczy i robi swoje. Marna polityka Panowie związkowcy ZZ celnicy. Szkoda słów bo zachowujecie sie jak dzieci. Wstyd :) że tylko słowa słychać, czynów brak
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dobra. Zabawmy się w przedstawianie po jednej stronie korzyści a po drugiej restrykcji dla funkcjonariuszy, które wynikają z tych projektów.

Twój ruch. Ty przedstawiasz korzyści
 
Ciągła krytyka to fakt . JABOL został zaproszony na spotkanie z dyrektorem jako związkowiec . nie przyszedł - wynika z tego , że ma nas funkcjonariuszy w d... ie . Wstydź się Jabol .
 
Jeśli Pan Siwy działa i myśli jak JABOL to mam gdzieś takie związki , które niczym nie różnią się od pozostałych . Ciągła krytyka i brak działania , żeby poprawić funkcjonowanie SC . Postawa roszczeniowa i tylko roszczeniowa do niczego nie prowadzi . Trzeba kompromisu z obu stron .
 
Już pisałem gdzieś na forum, że jest mi po prostu wstyd iść do Parlamentu z takim projektem po takim proteście.
No i co ja poradzę na to, że SSC rozmawia i dąży do kompromisu z nami na zasadzie NIE BO NIE, NIE BO TO JEST NIEPOLITYCZNE, NIE BO NIE MA ZGODY.
W tym stanie rzeczy, wobec braku poważnego dialogu i dążenia do wspólnej decyzji ze strony MF postanowiliśmy w Przemyślu, że przeniesiemy, a raczej spróbujemy rozpocząć dialog na szczeblu parlamentarnym.
Nie możemy udawać przed funkcjonariuszami, że jest prowadzony dialog z MF, bo niestety nie jest. To jest jednostronny dyktat.
 
Ostatnia edycja:
a może należy bardziej medialnie rozgłosić to iz SSC nie chce z nami rozmawiać
 
trochę odbiegliśmy od tematu . Po powrocie z wyboru władz zz celnicy pl Jabol napisał coś w sensie tym iż został wybrany do władz , jest nietykalny i teraz to on pokaże . No i co ? no i nic . Dalej tylko pisze na forum bzdety a załogą się nie przejmuje . Brawo Panie JABOL .
 
Mało tego z jego ( Jabola ) wypowiedzi wynika to że zainteresowany jest tylko związkowcami celnicy.pl. reszta załogi to podlizująca się zwierzchnikom hołota . ( jest to moja ocena )
 
sami sobie nie chcecie pomóc?
związek zawodowy to nie jabol, związek to organizacja składająca się z członków, którzy działając razem są skuteczni

Robotnik (nie związkowiec) na forum chciał, żebym był na tym spotkaniu, a doskonale wiedział, że jestem chory i nie mogę przyjechać. Oczywiście użył sformułowania, że na związki nie ma co liczyć.

Żałuję, że nie było mnie na tym spotkaniu, bo z chęcią zobaczyłbym mistrzowski pokaz socjotechniczny Wodza.

Zgadzam się także z tym, że do kompromisu potrzebna jest dobra wola obydwu stron, tylko, że strona decyzyjna woli straszyć niż rozmawiać.

http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3336
http://www.celnicy.pl/showthread.php?t=3330

PS Pewnych wypowiedzi zamieszczonych powyżej nie bede komentował.

Zapraszam do rozmowy w działach logowanych lub na jabolzoll@wp.pl
 
Ostatnia edycja:
Napisano:
"Po powrocie z wyboru władz zz celnicy pl Jabol napisał coś w sensie tym iż został wybrany do władz , jest nietykalny i teraz to on pokaże"

Nic takiego na forum nie przypominam sobie. Jeżeli było rozesłane w poczcie mailowej to zacytuj proszę.
 
Już po zjeździe, ale rano idę do pracy, więc powiem tylko, że naprawdę jest to pierwszy w takiej formie związek zawodowy tworzony oddolnie i stworzony dla funkcjonariuszy.

Poznań został obdarzony wielkim mandatem zaufania przez funkcjonariuszy i pracowników izb celnych, ale także nałożone zostały nań adekwatne obowiązki.

PS Dzisiaj zdradze tylko, że nie bedzie mozliwości takiego postepowania jak obecnie preferuje Arkadius, tzn. wczoraj ta organizacja ogólnopolska, juto inna, a pojutrze..., może wykonam polecenie KW, a może nie...a tak ogólnie, to nikt mi nic nie zrobi...

ZZ - CELNICY PL to jeden, jednolity, ogólnopolski związek zawodowy Słuzby Celnej
__________________
Litość dla wilków jest niesprawiedliwością wobec owiec
Pomóż głodnym dzieciom www.pajacyk.pl/


To była wypowiedź Jabola . I jak ją mamy rozumieć . Nagonka na inne ZZ ich dyskredytacja , budowa nienawiści i po co ? Zeby budować własny autorytet . Niestety Jabol jak był potrzebny to go nie było . Proszę mi to wytłumaczyć Panie Sławku bo ja tego nie rozumiem .
 
PS Dzisiaj zdradze tylko, że nie bedzie mozliwości takiego postepowania jak obecnie preferuje Arkadius, tzn. wczoraj ta organizacja ogólnopolska, juto inna, a pojutrze..., może wykonam polecenie KW, a może nie...a tak ogólnie, to nikt mi nic nie zrobi...

Powyższy wpis w całości dotyczył Arkadiusa, ja go stworzyłem (wpis) i inaczej go nie interpretuje.

Chciałem tutaj przedstawić podstawową róznice pomiędzy nowym związkiem, a federacjami związków. W ZZ Celnicy PL nie ma możliwości z powodu widzimisię przewodniczącego izbowego do wystąpienia z ZZ Celnicy PL. Są także skuteczne narzędzia do tego, aby członkowie związku niezadowoleni z działalności Przewodniczącego odwołali go przez końcem kadencji - rozpisując nowe wybory.

Federacja i Zrzeszenie to połaczenie autonomicznych organizacji związkowych, w których każda może w każdym momencie wystąpić z jej szeregów i dalej funkcjonować sobie solo, lub szukając innego ogólnopolskiej organizacji.

I to tyle, nic więcej, żadnych podtekstów.

PS Moglibyście napisać co się na tym spotkaniu wydarzyło, w jaki sposób nakłoniono Was do zapisania się do MGK-SR. Na razie to są tylko moje komentarze, czyli osoby, której tam nie było. Jak to odebraliście? Czy się baliście? To wszystko jest bardzo ważne. Skupmy się na tym, co można zrobić, a jeszcze można, więc zapraszam do przekazania informacji przez jak największą liczby osób o tym spotkaniu. Bardzo mile widziana także relacja głównego Mówcy :)
 
Ostatnia edycja:
Jabol na spotkaniu nie było ani Ciebie ani przedstawiciela ZZ Celnicy.pl ani innych ZZ . Więc nie opowiadaj , że Cię to interesuje .
 
A może byśmy się wszyscy dowiedzieli ilu członków liczy ZZ Celnicy ? I jeszcze drobne pytanie dodatkowe : czy ktoś zdążył się już wypisać z ZZ Celnicy po początkowej fali entuzjazmu ?
 
zz Celnicy pl liczy około 500 członków razem z innymi związkami myślę że nie więcej niż 15 - 20 % pracowników . Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić . I to jest właśnie reprezentacja załogi .
I teraz wyobraźmy sobie , że związki przeprowadzają referendum w jakiejś ważnej sprawie . 20 % decyduje o całości . To jest śmieszne . Drugie pytanie to dlaczego załoga nie zapisuje się do związków . Nie chodzi tu chyba o 15 zeta a o brak zaufania do ZZ każdej maści .
 
Ja doskonale rozumiem to, że ludzie nie ufają zz różnej maści. Chcemy w ZZ Celnicy PL odbudować właśnie zaufanie do ruchu zwiazkowego w cle. jesteśmy nowym związkiem. Zaglądajcie na stronkę zz.celnicy.pl i śledźcie z uwagą na bieżąco co się dzieje, włączajcie się w różne inicjatywy, które będą adresowane do wszystkich- nie tylko zwiazkowców. Jeżeli będziecie tak robić jak napisałem i będziecie na bieżąco w temacie co robimy i co się dzieje to z pewnością zaufacie naszemu zz. Rozumiem, że potrzeba niektórym z Was czasu na powyższe. Dodam jeszcze tylko, że bylibyśmy skuteczniejsi gdybyśmy byli liczniejsi. Nie mamy nic wspólnego z dotychczasową działalnością zwiazków, dlatego wpisy wrzucające nas do jednego worka z tym co robiły związki dotychczas są nie na miejscu. Pozdrawiam.
 
Kapica napisał:
Mamy demokrację przedstawicielską wieć moge tylko podpowiadać, aby zapisywac się do ZZ i mieć wpływ na kształtowanie regulacji uzgadnianych z dyr. IC.
Jest niestety tak, że 15-20% może decydować o tym, co jest dobre dla ogółu.
Podobnie jest przy wyborach parlamentarnych - decydują Ci, którzy głosują.

Ale tak jak w pierwszym i w drugim przypadku najgłośniejsi są Ci, którzy nie biorą udziału a później rząd zły, opozycja zła, związki złe, wino złe :)
 
No to następne pytanie :
Dlaczego te 80% nie chce zapisać się do żadnych ZZ .
Słwek Siwy napisał :
Nie mamy nic wspólnego z dotychczasową działalnością zwiazków, dlatego wpisy wrzucające nas do jednego worka z tym co robiły związki dotychczas są nie na miejscu. Pozdrawiam.

Nie chodziło o porównanie ZZ ale o brak zainteresowania załogi ZZ .
 
Back
Do góry