• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

szaraki

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
15-20% to kadra kierownicza ( w niekórych zz przewodniczący ZZ może pełnić funkcję kierowniczą, nie widzą w tym konfliktu interesów), więc z zasady się nie zapisują.

Kilkanascie - dziesiąt procent zawiodło się na dotychczasowych związkach.

Czerwoni nie zapisywali się do ZZ, więc też teraz się nie zapiszą.

Część ma wszystko gdzieś, przyjmują to, co im się da, wybrzydzają tylko pod nosem, ale oficjalnie nic nie powiedzą.

To jest Poznań, więc każda składka może byc przeznaczona na coś innego czy to 5 zł czy 15. Taki nawyk :)

Do której grupy ty należysz?

Dopiero teraz na własnej skórze odczułeś, że czasami lepiej w kupie niż osobno? czy po prostu masz inne ukryte cele?
 
Dlaczego 80% nie zapisze się do ZZ?
Myślę, że się zapisze ale z czasem. Kiedyś było u nas w ZZ połowa załogi i to jest takie optimum, gdyż o więcej trudno. Ludzie zrazili się przeraźliwie na ZZ i ja im się wcale nie dziwię.
Potrzeba po prostu czasu i sytuacja moze wrócić do porządanej normy.

Swoją drogą dziwię się jak można wytrzymać poza związkiem kiedy tak nienawidzi się związku i tego co robi - piszemy o przeszłości.
Właśnie powstał nowy związek, któremu póki co nie sposób cokolwiek zarzucić, no chyba, że tak mało merytoryczne wpisy, które ukazały się na początku tego wątku, jak się później okazało były to wpisy oparte na nieprawdziwych informacjach- vide brak odpowiedzi na moją prośbę o przywołanie cytatu.
Obserwujcie działalność tego związku i z czasem wstępujcie w jego szeregi, bo dzięki temu ten związek będzie skuteczniejszy, co w sposób bezpośredni przełoży się na poprawę Waszego bytu. Chyba, że wolicie tylko bezowocnie narzekać, ale w ten sposób nic nie zbudujecie. Odnośnie odpowiedzi na pytanie jak to jest, że mniejszość decyduje o losie większości odpowiedź brzmi - takie prawo. I nic na to nie poradzimy, z ato jak wstąpicie do związku możecie podjać inicjatywę bezpośredniej zmiany władz związku. W tym nowym zwiazku jest b. dużo elementów demokracji bezpośredniej. z chwilą gdy liczba członków będzie rosła postawimy wniosek o obniżenie składki członkowskiej i większą jej część przeznaczymy tam gdzie powstaną zakładowe organizacje związkowe.
Jasne, że najprościej jest krytykować. Przyjmujemy konstruktywną krytykę, gdyż często wiele uczy. Jednak osoby krytykujące powinny zastanowić się może nad tym, co ja z tego mam??? Czy nie jest lepiej zamienić krytyki na działanie. Włączcie się w działalność związku, posmakujcie tego, zapraszamy, robicie to dla siebie, dla poprawy własnego bytu.
 
Ostatnia edycja:
Panie Przewodniczący, może to i lepiej , że macie swoje tajne, z ograniczonym dostępem dla nielicznych, fora. Niech Pan tam wali te ortografy!!! Tylko niech Pan nie pisze, że to literówki (np. kropka po wg czy żąglerka wystepowała kilka razy). Mnie osobiscie to nie przeszkadza ale jak Pan pewnie też zauważył , zaglądają tu różni i co sobie pomyślą o urzędniku, który nie potrafi pisać po polsku? Wstyd
 
Jest Pan drugim foromowiczem, który przyłapał mnie na błędzie ort. Nie jest jeszcze ze mną aż tak źle skoro na 2029 postów zrobiłem tylko dwa byki.

Ps. Na forum piszę często bardzo zmęczony i dosyć późno, nie jestem cyborgiem. Poza tym zauwazyłem, że SSC popełnia dużo więcej błędów. Niemniej jednak będę się bardziej pilnował. Ortografy popełniane na forum często gesto niestety aż rażą w oczy. Uważajmy wszyscy bardziej na pisownię.
 
Ostatnia edycja:
do pajaca który nie jest zarejestrowany

Nie lubię cię, widzę że jesteś jakimś pajacykiem, myślę że jesteś jednym z tych co rządzą i boją się, że ich rabunkowa działalność dobiega końca.To, że ktoś zrobi błąd nawet ortograficzny to jakie to ma znaczenie.Liczy się to, że idziemy po was, po złodziei którzy dzięki politycznym klepnięciom kradną, biorą , układają się , jesteście szambem i wstydem dla nas wszystkich!ROZLICZYMY WAS ZłODZIEJE!
 
bencwał

tak bencwał, nie bęcwał na taki przydomek nie zasługuje ten pajacyk co tu pisze na zlecenie w tym dziale. Boją się Pana Panie Sławku, dlatego niech Pan nie ustaje w działaniach i całe to towarzystwo czas pogonić
 
Właśnie takie wypowiedzi trzymają ludzi z dala od ZZ . Strach się do nich zapisać .
A Pan Sławek nie reaguje znaczy popiera arkan i topienie przeciwników .
 
Jak mniemam i tak to odczytałem i czyba każdy z przeglądających forum była to żartobliwa wypowiedź nijakiego KIMICICA, jakich wiele na tym forum. Choć przyznam, że część wypowiedzi tego foromowicza edytowałem lub usuwałem.
Ta akurat nie zasługuje na takie traktowanie. Do Kimicica apeluję, aby powstrzymał personalną krytykę.
 
Ta rozmowa zaczyna przypominać głęboką komunę - terror wprowadzany przez mniejszość -
prawda towarzysze .
 
błazen

a ten błazen to KMICIC-Wasz człowiek. Czytajcie własne posty, czasami się hamujecie, ale wszyscy tacy jesteście. Sami sobie włożyliście szabelkę do ręki i sami się nią pozabijacie. Powodzenia :)
 
do autora post wyżej!

Nie nazwał byś mnie błaznem patrząc mi w oczy, jesteś jakimś kierowniczkiem któremu nie podoba się perspektywa zmian i odważnych kroków w kierunku was- zdemoralizowanej i skompromitowanej kadry kierowniczej , wypasionej na przekrętach, układach i bezkarności.Wasz czas już się kończy, wasze ponure postrzeganie świata przez okulary zrobione z korupcyjnych szkieł, zmieni się, wyzwolony i odważny funkcjonariusz z samego dołu mając ochronę i wsparcie prężnego i niezależnego związku nie będzie się was bał, tylko postawi się takim jak wy złodziejom.
 
Nie nazwał byś mnie błaznem patrząc mi w oczy, jesteś jakimś kierowniczkiem któremu nie podoba się perspektywa zmian i odważnych kroków w kierunku was- zdemoralizowanej i skompromitowanej kadry kierowniczej , wypasionej na przekrętach, układach i bezkarności.Wasz czas już się kończy, wasze ponure postrzeganie świata przez okulary zrobione z korupcyjnych szkieł, zmieni się, wyzwolony i odważny funkcjonariusz z samego dołu mając ochronę i wsparcie prężnego i niezależnego związku nie będzie się was bał, tylko postawi się takim jak wy złodziejom.

A za następne dziesięć lat przyjdę ja. Dzisiaj jeszcze osesek a w ten czas młody celnik. Kopnę wtedy wasze zdemoralizowane i skompromitowane, wypasione przez 10 lat kierownicze tyłki. Będę wyzwolony i odważny .... Zdziś
 
in memoriam

Dzień dobry szanownym przedstwicielom ZZ,
zastrzegam z góry, że jestem zwykłym funkcjonariuszem SC ze stażem powiedzmy 10-letnim i przedstawie Wam moją ocenę sytuacji bez względu na to, na jaką natknę się krytykę ze strony ZZ, ale znajcie zdanie osoby która patrzy na to z boku.

1.Styczniowy protest - rewelacyjne zorganizowanie się większości funkcjonariuszy, pokazanie rządowi oraz Europie jaką siłę stanowi Polska Służba Celna i ile od niej zależy. Ale to nie Wasz sukces Panowie z ZZ Celnicy, ani sukces żadnego innego ZZ. To była rewolucja nasza - szarych pracowników, którzy (fakt) zorganizowali się dzięki temu forum.
Pan Sławomir oraz najgłośniej krzyczący dzieki naszej determinacji wypromowali swój obecny związek, no i siebie oczywiście również. Protest sam w sobie był zasługą aresztowań na wschodzie ( czy słusznych czy nie - to pytanie pozostawmy bez odpowiedzi ) i determinacji ludzi właśnie stamtąd. ZZ Celnicy powstał na fali protestu i buntowniczą postawę jego członków widać do dziś dnia.

2.Nowy szef SC - postać dla WAS Panowie z ZZ Celnicy jak widać nieodpowiednia na swoim stanowisku, sama krytyka i czasami poniżanie. A może potrzebny Wam kubeł zimnej wody ? Poprzedni szefowie SC nie robili nic kompletnie w kierunku modernizacji naszej służby. Pojawił sie facet, który się zaangażował w działania i próbuje uporządkować
panujący chaos. Kto do tej pory rozmawiał tyle ze Związkami i funkcjonariuszami (choćby przez e-mail) ? Pomyślcie wreszcie - Minister Finansów rozmawia z Wami. Czy chcecie żeby siedział przy komputerze od rana do wieczora ? Przeciez facet ma stanowisko i mnóstwo obowiązków, a i tak jest w stanie poświęcić czas na odpowiedzi
dla poszczególnych funkcjonariuszy (jakie by nie były). Ktoś się dziwi że powstają grupy SR ? A co byście zrobili na jego miejscu, jeśli rząd wymaga gwarancji, że sytuacja ze stycznia się nie powtórzy. Stąd mowa o likwidacji urlopów na żądanie itp.. Nie oceniam zgodności z prawem niektórych projektów - niech zadecyduje o tym
nawet sąd, ale dziwić się raczej nie należy. Na koniec wątku stare powiedzonko - szanuj szefa swego, możesz mieć gorszego. A tak na marginesie - co byście zrobili na jego miejscu ?

3.ZZ Celnicy - nie wiem który to już związek w naszej służbie, ale fala na której płynął niestety już opada. Nie przecze samej idei, bo zdaje sobie sprawę że chcecie dobrze. Ale Wy dobrze zdajecie sobie sprawę że nic nie zdziałacie. Nie macie jednolitego zdania z innymi ZZ, a to jak sami wiecie to do niczego konstruktywnego nie doprowadzi, bo przy braku jedności decyduje Dyrektor IC lub SSC. Czyli JESTEŚCIE BO JESTEŚCIE. Powstanie Waszego ZZ w okresie buntu spowodowało napływ podjaranych i zbuntowanych członków, których wypowiedzi na forum są czasami naprawdę nie na miejscu i przynoszą Wam wstyd. Nie chcę być złym prorokiem, ale drodzy Panowie - marnie to widzę. Czy ktoś wywalczył coś kiedyś krzykiem ? Jedyne co wywalczyliście to ochrona prawna.

4. Forum ZZ - temat rzeka. W styczniu pisali na tym forum wszyscy i padały słowa różnego pokroju. Od kiedy nad forum zapanował ZZ Celnicy mamy problem. I to nic, że nie mogę napisać tego co chcę i tam gdzie chcę. Nie mogę nawet tylko zobaczyć jak wygląda dialog z SSC. Pisanie zabronione, patrzenie zabronione. Zrobiliście sobie Panowie
prywatne forum, ale uwierzcie że czasami warto poznać zdanie innych funkcjonariuszy. Pokażcie jak przebiega wymiana zdań z SSC. Co mam mysleć o ZZ, który mi to ogranicza ? W ten sposób liczycie na nowych członków ?
Sławciu, Krzysiu :), zastanówcie się na spokojnie nad tym co robicie. Jeśli niejaki Kmicic i jemu podobni swobodnie wypowiadają sie na forum przynosząc Wam wstyd i do tego dyskutuja z SSC to dlaczego blokować forum innym funkcjonariuszom.

Jeśli Wasza dalsza działalność będzie polegała jedynie na krytyce, straszeniu ( co jest jedynie wyciem do księżyca) to mało że nie zyskacie nowych członków, ale stracicie obecnych.

Powodzenia Wam życzę oraz wielu przemyśleń.

Pozdrawiam
 
re

miło że chociaż pierwszy głos w odpowiedzi na moje " mniemanie o ZZ " nie jest krytyczny. Otwarcie czekam na komentarze dot. mojej wypowiedzi - te złe, ale również tych którzy myślą podobnie jak ja.
 
Jeżeli podejdziemy do tematu statystycznie to napewno zauwazymy, że odsetek osób piszących na forum językiem agresji do ilości odsłon utrzymuje się na poziomie ok. 3-4 %, ale już w stosunku do ilości postów na ok. 70-80%. Co to oznacza? Nic innego tylko to, iż w większości piszą ci , którzy jedynie potrafia krytykować, judzić, jątrzyc i tych jest kilku natomiast pozostali ograniczaja się do czytania i tych jest przytłaczająca większość. Zróbmy doświadczenie a mianowicie spróbujmy coś napisać pozytywnego o SSC, kapelanach czy o kodeksie etyki funkcjonariusza a juz za dosłownie kilka sekund zostaniemy zalani gradem odpowiedzi rodem z rynsztoka. To mogłoby wystarczyć za komentarz ale idzmy dalej, poczytajmy komentarze na Onecie, WP,Interii. Ile tam jest jadu, wsciekłosci, nienawisci i to w stosunku każdy do każdego. Teraz pytanie.Czy taki stan ma cokolwiek wspólnego z realem? Tak. Internet daje poczucie bezkarnosci , anonimowości i wtedy budza sie instynkty . Wielu piszacych to w realu zakompleksiali, szarzy , pospolici ludzie, w sieci staja sie kimś innym, najczęściej przeciwieństwem rzeczywistosci. Z drugiej strony dlaczego moderatorzy powyższych portali nie reagują a niejednokrotnie podkrecaja atmosfere wrzucajac pikantne tematy? To prote! Nic tak nie przyciaga userów jak kontrowersyjne wypowiedzi nawet niech bedą chamskie (dla bezpieczeństwa zawsze jest regulamin i tam takie rzeczy sa zabronione jakby co) autorowi in memorian życze powo (jest nas duuuuzo wiecej)
 
re. in memoriam

Chciałbym być równie beztroski co Pan szanowny nie zarejestrowany i nie zrzeszony. Stanowisko podobne do Pańskiego to w naszej służbie "standard". Trwać, mędrkować i nie ubrudzić się nie daj Panie Dyr...... Co do oceny styczniowych wydarzeń to raczej odkrywa Pan po raz kolejny Amerykę ale jedynie dla siebie stąd to kilkumiesięczne spóźnienie. Forum istniało i dało wyraz niezadowoleniu i Siwy zainicjował nowe ZZ by ten głos nie został zmarnowany. To niestety nie jest proste biorąc pod uwagę takiego rodzaju umysłowe uproszczenia i niewiedzę na temat dotychczasowego funkcjonowania nowego środowiska. Wątek SSC jest ważny natomiast wygląda na kolejne złudzenie i tylko ktoś przyzwyczajony przez lata do kolejnych odsłon reformy, a właściwie by być precyzyjnym do ich markowania może uważać te kilka doraźnych spraw za jakąkolwiek reformę. Natomiast celnikowi z "powiedzmy" 10 letnim stażem takiego kitu nikt nie wciśnie chyba, że Pan szanowny reprezentuje nurt płynących z prądem bo takie jest stanowisko większości wszystkowiedzących w naszej celnej rodzince. Płacz i zgryzoty poza firmą i wyrafinowane nierealne dysputy w arcypoważnych 8 godzinach w firmie.
Forum jak każda otwarta witryna ma swoje blaski i cienie , a Pan widać ze strach nie może się zalogować choćby pod nickiem "niezarejestrowany" stąd takie cierpienie ze względu na ograniczenia nakładane przez totalitarystów prowadzących forum. Panu Szanownemu pomyliły się epoki. Dzisiaj plotki rozpuszcza się właśnie poprzez takiego rodzaju media tylko i wyłącznie jeśli korzysta się z np. Hyde Parku. Kiedyś robiło się te gierki w anonimowym tłumie i reszta była kwestią gry tzw. "czynników oficjalnych". Pamiętamy ????
 
Back
Do góry