• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Święto Niepodległości

Boni Mores

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ogladam właśnie obchody dnia Swięta Niepodległości i tak się zastanawiam, czy kiedyś zobaczę na głównych obchodach obok Wojska, Policji, Straży Granicznej i Służby Więziennej także Służbę Celną. Było by miło. Trochę musztry (której de facto nie ma) i myślę, że nie mielibyśmy się czego wstydzić. W końcu jesteśmy służbą mundurową, czy nie?
 
A no i tak i nie. Jeżeli chodzi o przywileje to nie jesteśmy, jednak jeśli w grę wchodzą ograniczenia to każdy chętnie nas zalicza w poczet służb mundurowych. Lecz nie to jest istotne, harcerze mogli mieć reprezentacje chociażby do składania kwiatów a nas i tam zabrakło... Myślę, że brak jest takiej woli w MF i z tego to wynika.
 
Rzeczpospolita 11.11.2011 r.?

Jak będzie dzisiaj?

Niech żyje Polska http://www.youtube.com/watch?v=mhTlXc5huAI&feature=player_embedded

Cześć i chwała bohaterom. Tego nie zobaczycie w TV http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=cIDkhBjOS3w
 
Ostatnia edycja:
Straży miejskiej, straży pożarnej, rybackiej i leśników też tam nie było. Nie w tym rzecz. Zresztą nasi złożą kwiaty, nie było tylko ich tylko przy pełnieniu warty.
 
NIE UMUNDUROWANĄ mała różnica ale zawsze...
Gdzie jest tak napisane ? Bo jeżeli chodzi Ci o naszą ustawę to tak zgadza sie jesteśmy umundurowana formacja. Ale tak samo w swoich ustawach jest określona policja (jako umundurowana i uzbrojona) czy straż graniczna (jako umundurowana i uzbrojona). Służba mundurową nie jest np. ITD - bo to służba cywilna, czy nawet straż miejska...
 
Nie popieram tego co się działo na Placu Konstytucji i nie chcę usprawiedliwiać bydła które zrobili hoolsi bijąc się z policją, natomiast nie mogę przejść do porządku dziennego nad tym w jaki sposób media przedstawiają wydarzenia które miały miejsce tego dnia w Warszawie. Dlaczego żadna ze stacji telewizyjnych nie wyjaśni tego incydentu :

http://www.youtube.com/watch?v=l-PeRCrIuWM&feature=player_embedded

wszyscy bezkrytycznie podchodzą do informacji że policja zatrzymała 90 niemieckich lewaków, ale dlaczego nie padła informacja w jakich okolicznościach zostali oni zatrzymani i kiedy ? Dlaczego nikt nie poinformował przeciętnego polskiego Kowalskiego kto zaprosił tą swołocz do Polski ?
Jakim trzeba być chorym debilem żeby wpaść na pomysł zapraszania lewackiej hołoty z Niemiec na obchody polskiego Dnia Niepodległości...
 
Niemcy bili Polaków ubranych w stroje PIŁSUDCZYKÓW, niektórzy politycy wypowiadają się, że to dobrze, iż możemy razem z Niemcami świętować POLSKIE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, to służy pojednaniu.
Są też politycy, którzy oceniają pracę Policji za wzorową.
Spójrzcie jak Policja bije Polaków
http://vod.gazetapolska.pl/681-donald-tusk-ci-ktorzy-prawo-naruszyli
 
Filmów o podobnej tematyce w necie jest o wiele więcej. Każdy komu na tym zależy może je znaleźć. Więc ode mnie jeszcze tylko taki smutny obrazek naszej rzeczywistości. Smutny zwłaszcza w kontekscie informacji, że lewacka swołocz z Niemiec została w dniu dzisiejszym zwolniona z aresztu.

http://www.kciuk.pl/Policja-bije-ludzi-z-POLSKA-FLA GA-a71729

Tytułem komentarza : jak to dobrze, że dziś technika stoi na takim poziomie, że każdy może swoim telefonem naktręcić film i przedstawić inny punkt widzenia od tego który jest pokazywany w mediach.
Ten film został nakręcony na ulicy Nowowiejskiej w Warszawie. Jest to jedna z ulic którą można przejść na Plac Konstytucji. Osoby które widać na nagraniu idą na LEGALNĄ manifestację. Nie są agresywne, nie biją się z policją
 
Ostatnia edycja:
Noo, bardzo ładnie Panie Przdewodniczący. Dziekujemy za wspaniały koming ałt. Pokazał nam Pan, iż najbliżej Panu do ONR, Gazety Polskiej i ojca Tadeusza. Rozumiem, iż popiera Pan ataki na policjantów przez kibolskie bydło, bo jakoś głosu protestu w tej kwestii w pańskich wypowiedziach nie znalazłem. W opolskim to chyba sporo Niemców mieszka, więc pewnie to oni wmieszani w tłum w Warszawie w funkcjonariuszy deutsch-brukiem rzucali. Wydawało mi się, iż jest Pan członkiem formacji , która ma służyc Państwu, ale jak czytam te Pana żale to dochodzę do wniosku, że ma Pan innych mocodawców.[/SIZE]
Z poważaniem Despero
 
Noo, bardzo ładnie Panie Przdewodniczący. Dziekujemy za wspaniały koming ałt. Pokazał nam Pan, iż najbliżej Panu do ONR, Gazety Polskiej i ojca Tadeusza. Rozumiem, iż popiera Pan ataki na policjantów przez kibolskie bydło, bo jakoś głosu protestu w tej kwestii w pańskich wypowiedziach nie znalazłem. W opolskim to chyba sporo Niemców mieszka, więc pewnie to oni wmieszani w tłum w Warszawie w funkcjonariuszy deutsch-brukiem rzucali. Wydawało mi się, iż jest Pan członkiem formacji , która ma służyc Państwu, ale jak czytam te Pana żale to dochodzę do wniosku, że ma Pan innych mocodawców.[/SIZE]
Z poważaniem Despero

He, he, despero, dobre!
A co mówią lekarze??
 
Despero tu akurat nie ma nic do rzeczy kto kogo popiera i komu do kogo jest bliżej. Każdy ma prawo do własnych poglądów bez względu na sprawowaną funkcję. Problem tkwi w czym innym a mianowicie w rzetelnym przekazie który serwują nam media. Czy w którejkolwiek stacji telewizyjnej widziałeś choćby jeden z filmów które są przedstawione powyżej ?
 
Niemcy bili Polaków ubranych w stroje PIŁSUDCZYKÓW, niektórzy politycy wypowiadają się, że to dobrze, iż możemy razem z Niemcami świętować POLSKIE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, to służy pojednaniu.
Są też politycy, którzy oceniają pracę Policji za wzorową.
Spójrzcie jak Policja bije Polaków
http://vod.gazetapolska.pl/681-donald-tusk-ci-ktorzy-prawo-naruszyli
Obejrzałem ten filmik. Obejrzałem tez relacje z marszu. Faktem jest ,że FUNKCJONARIUSZ / jakich służb ?/ przesadził. Ale czy wiemy co "ofiara" robiła chwilę wcześniej ? Może kamieniem rozwaliła radiowóz, wóz transmisyjny albo głowę przechodnia lub policjanta? Za niewinność tak oberwał ?
Dla mnie ważne jest dlaczego pozwolono na 2 marsze? Dlaczego pozwolono na taką eskalację działań? Skąd tyle "przygotowanej " policji i gotowych do rozpraw sędziów? Kto stał za tymi marszami i komu zależy na wzniecaniu niepokoju w obliczu nadchodzącego kryzysu ekonomicznego ? Przypadek ?
 
Czy mamy do czynienia z dyktaturą?

Nie wiem, co było przed. I to mnie nie obchodzi. Widzę ludzi. Mężczyzn idących ulicą. Następnie napadniętych przez jakichś osobników. W jednym przypadku zdecydowanie w mundurach policyjnych. Później pałowanych, kopanych. Jeśli to są funkcjonariusze (jakiej formacji), to trzeba powiedzieć, że zagraża ona obywatelom. Jeśli to nie jest samowola i wynaturzone działanie, to tym samym zasadnym staje się postawienie powyższego pytania. Niezależnie od tego, co działo się w innych miejscach i w innym czasie, gdzie, być może uzasadnione było użycie przez Policję środków przymusu bezpośredniego.

Poza tym, czy kopanie i zaobserwowane uderzenia pałkami, są w katalogu środków przymusu bezpośredniego, przewidzianych do stosowania przez ustawodawcę????

 
Ostatnia edycja:
Nie wiem, co było przed. I to mnie nie obchodzi. Widzę ludzi. Mężczyzn idących ulicą. Następnie napadniętych przez jakichś osobników. W jednym przypadku zdecydowanie w mundurach policyjnych. Później pałowanych, kopanych. Jeśli to są funkcjonariusze (jakiej formacji), to trzeba powiedzieć, że zagraża ona obywatelom. Jeśli to nie jest samowola i wynaturzone działanie, to tym samym zasadnym staje się postawienie powyższego pytania. Niezależnie od tego, co działo się w innych miejscach i w innym czasie, gdzie, być może uzasadnione było użycie przez Policję środków przymusu bezpośredniego.

Poza tym, czy kopanie i zaobserwowane uderzenia pałkami, są w katalogu środków przymusu bezpośredniego, przewidzianych do stosowania przez ustawodawcę????


oczywiście, ze nie. Ten kopiący to normalny ćwok i powinien za to beknąć.
 
Back
Do góry