• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sławomir Siwy poza KW Federacji

Szeregowi związkowcy!

Do Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego FZZSC jeszcze ponad trzy tygodnie. Nie dopuśćmy do kolejnej farsy wyborczej! Jeszcze jest czas, żeby
CHWASTY WYRWAĆ, ŚMIECI POSPRZĄTAĆ!
 
Pytanie:

Czy w 17 autonomicznych organizacjach związkowych usytuowanych w poszczególnych Izbach Celnych / Regionalnych Urzędach Celnych odbyły się, lub odbędą wybory delegatów na Zjazd FZZSC, czy delegaci zostali wybrani osobiście przez Przewodnicząca I. Fołtę dożywotnio?

Statut FZZSC od jakiegos czasu jest powszechnie znany i podziwiany, ale co na temat wyboru delegatów mówią statuty poszczególnych organizacji związkowych?

Przypominam wszyskim członkom związków zawodowych, że żyjemy w XXI wieku, w demokratycznym państwie prawa, a nie w orwellowskim roku 1984!
 
przedruk z www.wssc.szu.pl

na co liczycie? - 2006-11-07 10:57:51
Ze Siwy dorwie się do władzy w federacji i uzdrowi polska słuzbę celną? Nie potrafił sobie poradzić z awanasami w swojej izbie, chociaż wielu związkowców (byłych?) jest tam na kierowniczych stanowiskach, bo nie mówcie mi tylko, że satysfakcjonujący jest awans bez podwyżki. Obserwując jego poczynania mam wrażenie, że to jest taki Jan Tomaszewski polskiego celnictwa, a temu panu dziękujemy.... Pozdrawiam.( no może nie cały Jan Tomaszewski ale np. jego rękawica bramkarska)
autor: ~joj
 
Jeden Siwy wiosny nie czyni

..to fakt. Ale czy wg ~joja w 15-tysięcznej grupie zawodowej znalazły schronienie same miernoty bez własnego zdania i poczucia godności zawodowej, gotowe na każdą manipulację z góry i z boku, byle zachować posadę? No to i sobie wystawiłeś ~joj piękną laurkę :D
 
Do Kuriera Związkowego. Z awansami to się dopiero u nas zacznie, Zarząd przygotowuje plan działań protestacyjnych w tej sprawie. Tak więc spokojnie, spokojnie porównamy też w styczniu ile będzie środków na ten cel w Twojej IC a ile w IC Opole i odniesiemy to do ilości zatrudnionych w każdej z izb, oK?

Wykasowałem wszystkie posty o delegatach, które pojawiły się w tym temacie. Przeczytałem je kilka razy i nie zgadzam się z tym co tam pisaliście. Sprawa ta wygląda w rzeczywistości nieco innaczej, a ponieważ pojawiały się nadto nazwiska, postanowiłem je usunąć. Nie chciałem też z uwagi na delikatność materii komentować tych postów.
Uspokajam. Delegaci są wybrani lub będą wybrani na nowo na ten Zjazd przez Zarządy, które są przecież wybrane przez szeregowych związkowców.
Pozostawcie to do decyzji każdej organizacji związkowej zrzeszającej się w Federacji. Pozostawcie to demokracji.

We wrześniu delegaci do RF wyraźnie zasygnalizowali I.F. co o tym wszystkim myślą, czy zrozumiała, (zawieszając mnie bezprawnie w KW widać, że nie) ale zobaczymy ostatecznie na Zjeździe.

Delegaci czytają to forum i pamiętają takie rzeczy jak:

slawomir.siwy napisał:
Przypomnę po raz kolejny, że nigdy i nigdzie nie powiedziałem ani też nie napisałem, że wyjazd w dniu 12.07. na spotkanie z KW był konieczny aby zdyskredytować Federację.
To są słowa innego forumowicza, a nie moje.
Wyjazd i owszem był konieczny ale nie po to aby zdyskredytować Federację. Wyjazd ten pokazał, co stwierdzam ze smutkiem, brak woli do działania kierownictwa Federacji, a to jest kolosalna różnica (Federacja jako organizacja a jej kierownictwo, to przecież dwie zupełnie inne rzeczy). To że tak wyszło i spotkałem tam się z totalnie wypalonymi ludźmi nie oznacza, że mam siedzieć cicho i udawać, że oni są w porządku i że elegancko nas reprezentują i że w razie konieczności staną za nami murem. Otóż właśnie nie powinienem milczeć, bo to milczenie byłoby fatalne w skutkach i wywarłoby ogromną szkodę właśnie FEDERACJi jako organizacji.

slawomir.siwy napisał:
W lipcu KW zaopiniował pozytywnie nasz wniosek o przystąpienie do Federcji, ale już we wrześniu negatywnie.
W uzasadnieniu swojej wrześniowej decyzji/uchwały powołują się na okoliczności, które de facto były znane członkom KW(rozmawialiśmy o tym w dniu 12.07) i istniały już przed lipcową uchwałą/decyzją. Jest więc to zwykły blef/pic.
Zmiana decyzji KW jakoś jednak nic a nic mnie nie dziwi. Powiedziałbym, że to typowe. Ale czy słuszne? I czym tak naprawdę podyktowane?

gość napisał:
Ale chyba opinia KW to jedno a głosowanie delegatów na Radzie Federacji to drugie, czyż nie tak? Negatywna uchwała KW nie zamyka chyba drogi do przystąpienia do Federacji?

slawomir.siwy napisał:
]
Nie zamyka. Sądzę, że już czas aby w końcu fakty wzięły górę nad kolejnym wysypem ślicznych pism KW. Ileż tak można?
Jestem spokojny o decyzję Rady.

Nadal jestem spokojny o decyzję, tym razem Zjazdu Federacji.
 
Uspokajam. Delegaci są wybrani lub będą wybrani na nowo na ten Zjazd przez Zarządy, które są przecież wybrane przez szeregowych związkowców. Pozostawcie to do decyzji każdej organizacji związkowej zrzeszającej się w Federacji. Pozostawcie to demokracji.
napisał S. Siwy. A'propos demokracji - oto w pełni demokratyczne opinie wyrażone w sondzie związkowej na stronie www.cenzura.republika.pl

Czy ilość organizacji związkowych w twojej grupie zawodowej jest:
niewystarczająca: 6%
wystarczjąca: 8%
za duża: 34%
dużo za duża: 53% - (Łącznie głosów 118)

Czy wg ciebie rozdrobnienie i mnogość organizacji związkowych ma na celu:
większą skuteczność: 4%
konkurencyjność: 3%
ochronę zarządów: 20%
własny interes: 73% - (Łącznie głosów 123)

Czy jeden silny związek zawodowy dbałby lepiej o interes swoich członków:
zdecydowanie nie: 7%
zdecydowanie tak: 55%
na początku tak: 24%
nic się nie zmieni: 14% - (Łącznie głosów 122)

Biorąc pod uwage bezgraniczne zaufanie, jakim szeregowi związkowcy darza zarządy i centrale związkowe wypada życzyc Panu Siwemu dużo zdrowia.
 
Back
Do góry