• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sejm przyjął Ustawę o Służbie Celnej

do poczytania jak ktoś chce struktura francuskiej administracji celnej
http://www.monitorc.pl/roczniki/2002/CEL10-7.pdf
jaka przepaść nas dzieli nie tylko bogactwa ale i myślenia to głowa boli,
tak sobie myślę że kwalifikacje tych ludzi w Sejmie sprowadzają się do obsługi przycisku na polecenie szefa partii.
Tu jest bardzo ciekawy tekst
http://www.monitorc.pl/roczniki/2000/CEL10-2.pdf
Nasze zadania i uprawnienia nie dorastają do pięt francuskim i niemieckim rozwiązaniom.

Tak panowie i panie w w/w krajach min.migracją ludności kontrolą bezpieczeństwa zajmuje się SŁUŻBA CELNA.
Taka słabizna do h... nie podobna w Unii występuje gdzie? a jakże w Polsce.
Nie pisałem nawet o Czechach i Słowakach - blisko, bo tam emerytura jest po 15 latach,to dalej już nie ma co pisać.
Niech żyje nasza dzielna SG i niech pilnuje naszych granic, im dalej nikt nie powiedział że granic już nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam ,że posądziłem kolegów z Cieszyna i Opola o przynależność do tzw.Federacji.miałem na myśli wszystkich tych celników ,którzy poprzez bierne poparcie działań p.Staniszewskiego/płacąc składki na rzecz Federacji/ przyczynili się do uchwalenia Ustawy o SC -wydatnie pogarszając nasz stan prawny,a teraz głośno krzyczą jak im to żle i co robią związki .Popierając ambicje p. Staniszewskiego i spółki mają co chcieli .Trudno też nie zauważyć,podobnych metod działania jak w Styczniu 2008.Ostatni do podjęcia działań -pierwsi do rozmów i popierania SSC ,wbrew środowisku.Trzeba więc zadać pytanie -DLA KOGO TA FEDERACJA DZIAŁA ?
 
...płacąc składki na rzecz Federacji/ przyczynili się do uchwalenia Ustawy o SC -wydatnie pogarszając nasz stan prawny...
no tak kolego, tylko że ja np. płacę składki na celnicy.pl i w sumie na to samo wyszło. ustawa i tak jest , Siwy stara sie (nawet i Ciesielski dołączył ostatnio) tylko ze bez organizacji daleko nie zadziemy. jesli nprzez rok czasu nie ma ani jednego zebrania na poziomie oddziału/referatu to o jakich związkach my mówimy? skuteczność nie tylko zależy od "góry" ale głównie od "dołów"
 
po digital41

czyż to takie trudne mości panowie posłowie i inni ministrowie, kopiuj i wklej wystarczy by zaklepać rozwiązania francuskie czy niemieckie, a nie zmużdżacie się na potęgę w tym sejmie a i tak się na cle przecież nie znacie...trzeba brać przykład z tych rozwiniętych gospodarek do których ponoć aspirujemy...musimy gonić te Europę bo nigdy jej nie dogonimy!!
 
to jest co najmniej dziwne że nie korzysta się z wzorów czołówki UNII i w sejmie nikt słowem nie wspomniał o rozwiązaniach francuskich czy niemieckich,
Niemcy mają niesłychanie silną SC co by było gdyby mieli granicę wschodnią podobną do polskiej,podejrzana lekkomyślność polityków,
Podziękujmy Tuskowi za realizację naszych postulatów podczas wyborów prezydenckich chociażby drugą pikietą pod sejmem na to nas stać,
 
Ostatnia edycja:
to jest co najmniej dziwne że nie korzysta się z wzorów czołówki UNII ...
Podziękujmy Tuskowi za realizację naszych postulatów podczas wyborów prezydenckich chociażby drugą pikietą pod sejmem na to nas stać,
Jeśli SC nadzoruje Politykę rolną czyli dopłaty weżmy się za chłopków,
...

Pan Tusk nie zrozumie chyba nigdy, że na "oszustwa" w WPRze w naszym kraju stanowczo za wcześnie! Już by sobie UE na to nie pozwoliła! Natomiast rynek Krajowy jest zarażony "analizą ryzyka", analizującą wpływ numeru buta na obecny chumor Dyrektora! Z tego co wiem, Analiza Ryzyka np. w Niemczech, polega na zupełnie czymś innym !!!
 
"Nie można pracować dobrze bez jasno określonych zasad i pewności dnia jutrzejszego " cytat z Drzewieckiego po aferze z premiami po 110 tys. dla sp.PL.2012
" Nie może być tak ,by funkcjonariusz nie miał zapewnionego bezpieczeństwa finansowego ,narażając go na niejasne powiązania z przestępcami" cytat z v-ce ministra sprawiedliwości po samobójstwie strażnika więziennego.
Dwa światy ,dwa standarty rzeczywistości ?
CO Pan na to ,panie Kapica?
 
"Nie można pracować dobrze bez jasno określonych zasad i pewności dnia jutrzejszego " cytat z Drzewieckiego po aferze z premiami po 110 tys. dla sp.PL.2012
" Nie może być tak ,by funkcjonariusz nie miał zapewnionego bezpieczeństwa finansowego ,narażając go na niejasne powiązania z przestępcami" cytat z v-ce ministra sprawiedliwości po samobójstwie strażnika więziennego.
Dwa światy ,dwa standarty rzeczywistości ?
CO Pan na to ,panie Kapica?

No to widać ktoś musi popełnić samobójstwo by rząd spojrzał w Naszą stronę :eek: Kto na ochotnika? :confused:
 
Proponuję ochotnika

Na ochotnika proponuję Kaplicę! Pierwszy celnik RP. To nic, że do funkcjonariusza celnego cholernie mu daleko- mniejsza strata dla służby :)
 
ja mogę na ochotnika - bo z ch..j z tym wszystkim, obietnicami, planami, a i tak jak się nie obrócisz to i tak coś z tyłu się dzieje
Jak mam k..a pracować, szukać i wykrywać, trzymać się z daleka od wielu pokus, jak moim podstawowym zmartwieniem jest to, że dziecka mi do przedszkola nie przyjęli i zostało prywatne za 700 pln, ja mam 2000, zona w szpitalu 1100 =3100
kredyt hipoteczny 600, opłaty 650, prąd 100, tv 15 - najtańszy pakiet kablówki, teraz przedszkole 700 razem 2065
3100 - 2065 = 1035 na 4 osoby na żarcie, ciuchy, aptekę, wydatki szkolne i dojazdy do pracy 40 km dziennie, bo dostałem przeniesienie na stały nadzór - bez zwrotu kosztów dojazdu
różne myśli przychodzą do głowy - zacząć brać czy pierd...ć pętlę na łeb i święty spokój
 
Jak mam k..a pracować, szukać i wykrywać, trzymać się z daleka od wielu pokus, jak moim podstawowym zmartwieniem jest to, że dziecka mi do przedszkola nie przyjęli i zostało prywatne za 700 pln, ja mam 2000, zona w szpitalu 1100 =3100
kredyt hipoteczny 600, opłaty 650, prąd 100, tv 15 - najtańszy pakiet kablówki, teraz przedszkole 700 razem 2065
3100 - 2065 = 1035 na 4 osoby na żarcie, ciuchy, aptekę, wydatki szkolne i dojazdy do pracy 40 km dziennie, bo dostałem przeniesienie na stały nadzór - bez zwrotu kosztów dojazdu
różne myśli przychodzą do głowy - zacząć brać czy pierd...ć pętlę na łeb i święty spokój

sprawdz czy US nie zwolni Cie z zaliczki na podatek jesli po uwzglednieniu ulgi na dziecko okaze sie, ze nie powinienes (lub zona placic podatku).
 
Czy jest jakis sposob zeby wykazac niekonstytucyjnosc zakazu podejmowania pracy itp przez funkcjonariusza celnego w sytuacji gdy panstwo nie zapewnia mu mozliwosci utrzymania sie z pensji? Rozumiem, ze sa argumenty za tym, ze nie mozemy pracowac dodatkowo ale maja sens tylko gdy pensa wystarczy na zycie... Moze jesli nie uda sie uwalic ustawy jako calosc to po kawalku?Lekarze i pielegniarki strajkuja bo malo zarabiaja ale moga dorabiac. My nie mozemy i nic nie mamy wzamian.
 
Ostatnia edycja:
A jaki Problem Niech Związki :D zwrócą się z prośbą o zbadanie tego wątku z konstytucją tak jak to zrobił jakiś mądry celnik w przypadku zwrotu kasy za mundury :D Albo sam się zwróć Poczekamy Zobaczymy :cool:
 
ja mogę na ochotnika - bo z ch..j z tym wszystkim, obietnicami, planami, a i tak jak się nie obrócisz to i tak coś z tyłu się dzieje
Jak mam k..a pracować, szukać i wykrywać, trzymać się z daleka od wielu pokus, jak moim podstawowym zmartwieniem jest to, że dziecka mi do przedszkola nie przyjęli i zostało prywatne za 700 pln, ja mam 2000, zona w szpitalu 1100 =3100
kredyt hipoteczny 600, opłaty 650, prąd 100, tv 15 - najtańszy pakiet kablówki, teraz przedszkole 700 razem 2065
3100 - 2065 = 1035 na 4 osoby na żarcie, ciuchy, aptekę, wydatki szkolne i dojazdy do pracy 40 km dziennie, bo dostałem przeniesienie na stały nadzór - bez zwrotu kosztów dojazdu
różne myśli przychodzą do głowy - zacząć brać czy pierd...ć pętlę na łeb i święty spokój

Oj wiem co czujesz. Ale nie narzekaj
Ja zarabiam 1050 na reke (nie w SC) musze zrobic oplaty kupic zarcie i utrzymac siebie i zone a o ciuchach nie ma mowy NIE NARZEKAJ
 
A jaki Problem Niech Związki zwrócą się z prośbą o zbadanie tego wątku z konstytucją tak jak to zrobił jakiś mądry celnik w przypadku zwrotu kasy za mundury Albo sam się zwróć Poczekamy Zobaczymy

hehe, sprowokowales mnie...:D, dobra poczekam co powiedza zwiazki, (Slawek?), jak nie, sprawdze czy mnie na to stac finansowo. Bo sam i samodzielnie chyba nie poradze sobie merytorycznie.:(:D
 
Back
Do góry