• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sejm przyjął Ustawę o Służbie Celnej

niczym się nie zachwycam:D
odnoszę się tylko do reakcji zz i ich podejścia do podziału tych środków:(
sztuczki stosuje MF jak i ZZ
a nam na dole cały czas piach w oczy
 
A ja gdzie jestem? Na górze? K.C. po 13 latach służby. W każdej ocenie zaznaczone awansować i właśnie przez działanie w ZZ nie awansowany.
Nie budujcie proszę tego nieprawdziwego stereotypu ZZ.
 
700 na etat :D
Już w zeszłym roku było 500 na etat a z tego w Łodzi zobaczyłem 300 i nikt nie jest w stanie mi wytłumaczyć gdzie się podziały 200 (chodzi oczywiście o BJ).
Po za tym uważam że dodatki dla GM są w 100% należne. Jeżeli kto myśli inaczej to niech przejedzie się na działania z ZP i zobaczy jaką "fajną i bezpieczną" mają pracę. Więc nie żałujcie im tych marnych 300 brutto dodatku bo moim zdaniem powinni dostać przynajmniej 3 razy tyle. Ale wiem że większość biurowych pracowników którzy robią od 7 - 15 nie zrozumie co to praca w nocy czy stanie na drogach zimą.
 
Teraz niestety z powodu sztuczek MF możesz zobaczyć jeszcze mniej.
A pro po. zacytuj mnie proszę, jeśli krytykowałem gdzieś dodatki dla GM czy granicy, bo ja sobie tego nie przypominam.

I jeszcze jedno, dla przypomnienia.
SSC oświadczył nie tak dawno, że żadnych podwyżek w br. nie będzie.
To nikt inny, jak te znienawidzone ZZ podjęły różne działania, dzięki którym w efekcie, rząd nie ryzykował uwzględnienia pomysłu SSC i pozostawił część środków z uchwały modernizacyjnej na 2009r.
 
Tu akurat nie odnoszę się do ZZ założonych przez Pana. tylko do federacji.
W Łodzi mamy przewodniczącego ZZ BJ który jest cywilem i dba tylko o interesy cywili a funkcjonariuszy ma w d...
Wiem również ze tegoroczne podwyżki (jeśli jakiekolwiek będą w ogóle) zawdzieńczamy pikiecie na którą oczywiście wspaniały przewodniczący BJ raczył nie ruszyć swojej d...
I to on tak rozdzielał zeszłoroczne podwyżki że nie wiadomo co stało się z resztą kasy (chodzą plotki że wróciła do MFu).
Dlatego sceptycznie podchodzę do działań ZZ w naszej służbie.
 
Co racja to racja. Patrząc w przeszłość działalności ZZ w Naszej Służbie, są niestety jaknajbardziej podstawy ku takiemu podejściu.

W sprawie dodatków zadaniowych: jeżeli na podstawie Waszych opinii zajmiemy ew. stanowisko, że ten charakter dodatków powinien obejmować także inne miejsca służby, to nie należy odbierać tego jako sprzeciw wobec tych dodatków dla GM czy granicy.
Jakie będzie to stanowisko, dzisiaj jeszcze nie wiem - trwa wewnątrz środowiska pracowniczego dyskusja na temat usystematyzowania płac w SC. Na pewno nie prowadzi do tego wartościowanie w wersji MF. Dlatego sprawa jest istotna, aby nie ulegać socjotechnice resortu, która ma także na celu dokumentne podzielenie środowiska. Nie dajmy się zwieść, bo Nasze postulaty nie są realizowane i o tym przede wszystkim musimy pamiętać i to przede wszystkim mieć na uwadze.
 
Back
Do góry