• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozważamy zamknięcie FORUM

Ludzie mniej piszą bo są wakacje. Mniej też zaglądają tutaj bo na wakacjach nie chcą się wqr...., a dużo newsów na forum jest denerwujących. jak widzę co władza wymyśla to nóż w kieszeni mi się otwiera, dlatego sam wychamowałem odwiedziny na wakacjach aby nie wqr... się. Adminie spokojnie, poczekaj do września.
 
Zamknięcie FORUM będzie przegraną nas wszystkich, od pewnego czasu tylko przeglądałem wpisy, starałem sie nabrać dystansu to tego co sie dzieje w Słuzbie Celnej. Zamknięcie FORUM to pozbawienie nas tego o czym napisał:

wujek
Likwidacja forum zapobiegnie przepływowi myśli i idei przez brać celniczą.Nawet jeżeli niektórzy z nas nie zabierają głosu, to forum pomaga im wyrobić zdanie na tematy które nas dotyczą. Różnorodność zdań i opinii, czasami faktycznie sprawiających wrażenie nieco" od rzeczy", jest odzwierciedleniem tego co myślimy, naszej świadomości jako środowiska celniczego.


W pełni sie z tym zgadzam 8)
 
Zgadzam się z Zorro. Nie zawsze ilośc postów oznacza wysoki pozimom dyskusji. A o to przede wszystkim chodzi.
Niech forum zostanie, jest potrzebne!
 
Sławek mam jedno pytanko, jesli możesz odpowiedz na nie choć się nie zalogowałem (sorry).
-Czy istnieją jakiekolwiek naciski aby zamknąć to forum?
P.S Moim zdaniem wszyscy muszą szanować demokrację tzn. nie obrażać, nie szkalować, nie wypisywać nieprawdziwych informacji..itp. To że pojawiają się krytykujące głosy w takiej czy innej sprawie to dobrze bo znaczy to że ludziska znają "wolność wypowiedzi". Do 15.00 jesteśmy Urzędnikami ale i nie możemy swobodnie wypowiadać naszych poglądów politycznych bo nie za to płaci nam Państwo, nie powinniśmy używać służbowych komputerów do pisania na forum bo nie do tego służą...ale po 15.00 czemu nie? Każdy ma prawo wypowiedzieć się co leży mu na wątrobie - bo przecież tę złość trzeba gdzieś wylać! Przecież nie będziemy opowiadać dzieciom, żonom i znajomym paranoi codziennego celnikowania. Czasem odmienne zdania są bardzo przydatne bo na tym właśnie m.in polega demokracja. Ja też często nie zgadzam się z wieloma pomysłami obecnie panujących polityków ale muszę ich- polityków szanować bo wybrał ich Naród w wolnych wyborach. Pozdrowienia
 
Z nieukrywanym żalem stwierdzam, że żadne naciski w temacie: "zamknąć Forum SC" nie są potrzebne. Ta jedyna ogólnokrajowa (bardziej niż centrale związkowe) płaszczyzna wymiany myśli, pogladów i informacji w grupie zawodowej celników, nie posiada nawet śladowej ilości mocy stwórczej. Zdają sobie z tego sprawe wszyscy trzeźwo myślacy, myślący inaczej, a nawet urzędnicy w MinFin z SSC na czole. Po dwumiesięcznym pobycie na przedmiotowym forum, proponuję jedynie zmienić jego oficjalna nazwę na Kabaret "Siwy dym" Kolega Siwy nie sprawdził sie w roli leadera rokoszu związkowego na Śląsku. Niech przynajmniej nie psuje balu na Titanicu :D
 
Niestety z nieukrywanym żalem stwirdzić należy, ze kol. nie_celnik nigdy nie zabrał głosu w jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji - pisze tylko o związkach zawodowych, nic więcej.
Kol. nie_celniku jesteś za krótko na forum, które istnieje od lutego, więc nie wypowiadaj się na temat forum bo twoja ocena jest subiektywna i wypaczona. Musiałbyś trochę poczytać wstecz, ale jak widzę skoro nie zabierasz głosu w żadnej merytorycznej dyskusji(no może są jakieś incydentalne wyjątki) to może lepiej nie czytaj, bo i po co? Chyba, że nie zabierasz głosu w tych dyskusjach, tylko dlatego, że uważasz iż wypowiedzi są na zbyt niskim poziomie jak dla ciebie, bo chyba nie jest to brak wiedzy z twojej strony w zagadnieniach związanych z różnymi merytorycznymi tematami.
No i nie oceniaj pochopnie, ale przede wszystkim przedwcześnie ludzi.
Pozdrawiam i włącz sie w dyskusje, także tą merytoryczną, zwiazaną z naszą pracą, a nie tylko związkami zawodowymi.
 
Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała.
Bo gdy Titanic tonął, to też był wielki bal...
I oczywiście toczyły sie merytoryczne dyskusje: -Czy orkiestra ma grać walca, tango, czy foxtrota. Co z tego wyszło wiedzą wszyscy. Przyjmuję z uśmiechem sarkazm Kolegi Siwego. Przypominam nieśmiało, że to ja, jako pierwszy zamieściłem link do nowopowstałego Forum SC na innych stronach związkowych(-) Owszem, nie interesują mnie tzw. "merytoryczne dyskusje" czyt: bicie piany. Mój nick nie_celnik chyba to wyjaśnia? Interesują mnie wyłacznie szerokopojęte zagadnienia ruchu związkowego tej grupy zawodowej na tle innych. Z uporem maniaka twierdzę, że istniejące celnicze związki zawodowe to grupa ludzi, którzy mając gdzieś szeregowych związkowców, kręcą od lat swoje lody za cenę posłuszeństwa wobec władzy czyt: I. Fołty. To ośmiornica związkowa wzorowana na CRZZ i OPZZ niszcząca śladową solidarność i oddolne inicjatywy całej grupy zawodowej. Tylko nowoczesny, zbudowany od podstaw, kadrowy związek zawodowy jest w stanie zyskać poparcie szeregowych członków i stać się silnym partnerem w negocjacjach z arogancką władzą. Kiedy to Kolega Siwy zrozumie?
 
Ja to doskonale rozumiem. Najpierw trzeba jednak spróbować naprawić Federację i Zrzeszenie, gdyż budowa teraz nowego branżowego związku zawodowego może skończyć się niepowodzeniem. Ale ten związek oczywiście musi powstać, jednak z rozwagą aby nie doprowadzić do jeszcze większego dalszego podziału i rozbicia central związkowych, gdyż w efekcie ten związek moze być tak samo mało liczącą się siłą przed MF jak Fołta, Adam i Smolińska.
Potrzeba niestety jeszcze dużo cierpliwości, a Titanic faktycznie tonie i czasu brakuje. Jak to pogodzić? Nie można jednak działać pochopnie, gdyż łatwo wylać dziecko z kąpielą. Musimy podjąć to ryzyko i zaczekać jeszcze troszeczkę. W ostateczności mamy czas do wyborów.
Zakończę pytaniem retorycznym, chyba wszyscy wiedzą co mam na myśli pisząc naprawić?
[/i]
 
najpierw w temacie głównym: A czy Admin nie zauwazył że po zniesieniu logowania od razu pojawiło się duzo nowych wpisów- teraz sa wakacje ludziska na urlopach poczekajmy do września
teraz w temacie związkowym: juz kiedys pisałem że powinien być JEDEN zwiazek a nie kolejny zwiazek czy kolejna centrala , dlaczego nie można się połączyć, przeciez jestesmy wszyscy celnikami dlaczego musi być Federacja,Zrzeszenie,Śląsk nie może być ogólnopolski zwiazek zawodowy celników. Pozdrawiam
 
Wielka mi ochrona. Najpierw cie zwolnią a potem idź do sądu i czekaj przez około dwa lata na rozstrzygnięcie. Nawet jak pozytywne to za co bedziesz 2 lata żyć?
 
a mnie sie wydaje ze ludzie obawiaja się wpisywać na tym forum, boją sie ze będą mieli przez to kłopoty. Ktos bardzo nie lubi prawdy.
 
Obawy obawiających się są nieuzasadnione.

Wchodzac na Forum SC pozostawiam w statystykach odwiedzin nastepujące dane dostępne wyłącznie dla Kolegi Siwego:
Adres IP: 82.139.23.135
Twój pełny Host: user23.135.udn.pl
Przeglądarka, system operacyjny: Opera/9.01 (Windows NT 5.0; U; pl)
Rozdzielczość ekranu: 1024 x 768
Używasz: 65536 Kolorów, 16 bit
Przeglądarka obsługuje: JavaScript w wersji 1.3
Rozdzielczość ekranu: 1024 x 768
Mogę oczywiście użyć serwera high anonymus proxy, zmienić przegladarkę... tylko po co? Legalny dostęp do tych danych jest niemożliwy dla osób postronnych, a do Sławka mam zaufanie.
_____________________________________________________
Czego się "obawiacie"?
 
Ostatnio widzę dość dużą aktywność na forum, nie tylko ilość wpisów się zwiększyła, ale również ilość chwilowych czytaczy-gości, to chyba coś oznacza?
 
plus istnienia tego forum

To dobrze że czytają i dobrze, że czyta "nasza władza". Przynajmniej widzą że ktoś patrzy im na łapy i w obawie przed krytyką w tych naszych mini mediach 2 razy zastanowią się zanim coś głupiego uczynią.
ps.zastanawia mnie milczenie Mariana2. Są 2 wyjścia.Albo go "kupili", albo zastraszyli :cry:
 
Proszę nie zmieniajcie tematu.

Tych danych powyżej na temat IP ja też nie widzę. Widzi je jedynie admin, do którego mam pełne zaufanie i faktycznie nikt postronny nie ma do tych cyferek dostępu. Dla wciąż nieufnych czy przestraszonych informacja, iż pisano już na tym forum jak zmieniać numery IP swojego kompa, tylko naprawdę nie ma po co.
 
Back
Do góry