• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozważamy zamknięcie FORUM

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 502
Miasto
ZZ Celnicy PL
Szanowni Państwo, Drodzy Forumowicze.
Nasze ogólnopolskie forum Służby Celnej w ostatnich dniach jest głównie tylko odwiedzane. Forumowicze, w większości przecież celnicy, nie komentują wcale, lub tylko w bardzo ograniczonym zakresie, rewolucyjne wręcz zmiany jakie czekają w najbliższej przyszłości Służbę Celną.
Wraz ze zniesieniem obowiązkowej rejestracji pojawia się całkiem dużo niepoważnych postów. Można odnieść wrażenie, że celników mało interesuje przygotowywana reforma Służby Celnej i skarbowości
Po co więc to FORUM?
Czy jest sens aby FORUM dalej funkcjonowało?
Może wprowadzić obowiązkową rejestrację i konieczność logowania nawet na czytanie?
 
Czy obowiązkowa rejestracja nawet na czytanie zmieni zniechęcenie ludzi? Drogi Administratorze nawet jeżeli tak zrobisz nadal w większości będzie tylko czytanie. I cóż z tego jeżeli się zalogują?
 
Widać choćby po tym forum, że ludzie mają dosyć wszystkiego. Żadnych perspektyw w tym kraju, ciągłe liczenie, podawanie statytyki, straszenie itd. Kiepskie płace, brak awansów i CIESZ SIĘ, ŻE PRACUJESZ. Obawiam się, że nawet jakby akcja protestacyjna doszła do skutku to i tak by nie doszła bo ludzie nie pojechaliby. :cry:
 
Forumowicze, w większości przecież celnicy, nie komentują wcale, lub tylko w bardzo ograniczonym zakresie, rewolucyjne wręcz zmiany jakie czekają w najbliższej przyszłości Służbę Celną.

Może ludzie w większości nie wiedzą, że takie forum istnieje. Może istniej potrzeba, żeby każdy w swojej izbie, urzędzie, oddziale rozesłał krótkiego e-mail lub sms, że istnieje i działa forum www.celnicy.pl
 
Dariuszu.w13 masz rację. Po wprowadzeniu obowiązkowej rejestracji na czytanie i tak będzie w większości nadal tylko czytanie postów. Jednak w ten sposób pozbędę się chociaż lub znacznie ograniczę tzw. forumowych trolli.

Forum jest dosyć znane, świadczą o tym ilości odwiedzin, w szczególności w pierwszych miesiącach funkcjonaowania, dlatego to nie jest powód słabej aktywności piszących, ale zawsze warto jeszcze reklamować.

W chwili obecnej skłaniam się ku obowiązkowej rejestracji nawet na czytanie, będzie mam nadzieję wtedy spokój z niepoważnymi bałaganiarzami.
 
A co ty koleś zrobiłeś w życiu dla ludzi, zeby móc kogokolwiek dupkiem nazywać???? Sławek przynajmniej uruchomił to forum na którym taki ma......jak ty może cokolwiek napisać!!!! :twisted:
 
Reforma co to jest???

Czy można dyskutować o czymś co nie jest podane do publicznej wiadomości.Czy opierając się na słowach premiera należy kreślić czarny scenariusz.Czy wyższa kadra kierownicza coś wie oczywiście wie ,że ich okres p.o. się koń i mają w dupie jakomś tam reformę bo oni po reformie będą tam gdzieś znowu p.o.
 
Zgodnie z regulaminem
11.
Administratorzy i Moderatorzy mają prawo zmieniać, przenosić, łączyć, rozdzielać, blokować i usuwać wszystkie wiadomości, tematy i posty jeżeli tylko uznają to za słuszne. Decyzje moderatorów i administratorów odnośnie tematów i postów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.
a co do postu gościa
kolejny dupek, który myśli że jest niezastąpiony i się wszystko zawali, jak zamknie forum, a zamykaj w cholere
To po co tu zaglądasz??
 
Macie rację zamknijcie forum. zrobiła to wcześniej Gwiazda rewolucji w cle Fołta. To że mało ludzi zabiera głas to wynik dewiacji. na szczeblach kierowniczych i decydenckich. niech się ludziska wypiszą wyszumią a my i tak roz... to cło.
 
Nie obrażajcie się, że ludziska nie wypowiadają się na temat projektu ustawy o SC. Ja "kiedyś" analizowałem każdy pojekt, robiłem sobie ujednolicenia, aby tekst był bardziej przejrzysty. W prawie diabeł tkwi w szczegółach. Co teraz robię? Nic. Przeczytam sobie "następny projekcik" i czekam... czy pojawi się już nie w planie obrad sejmu (bo łatwo to zmienić), tylko czy bedzie przynajmniej pierwsze czytanie. Wtedy zrobie sobie ujednolicenie i zacznę analizować.
Szef SC nie mógł sobie pozwolić na ryzyko i pozostawienie projektu w porządu obrad, bo NASZ SEJM jest NIEPRZEWIDYWALNY i ups, mogłoby się okazać, że przypadkiem coś przegłosowali, czego by później żałowali.
Forum musi istnieć. Nie wiem czy z logowaniem czy nie. Wtedy nie byłoby ciekawych wpisów naszej wierchuszki. Cenzura? Sam nie wiem. Mnie czasami też ponosi, ale wszystko co piszę ma poparcie w faktach.
Poziom tego forum jest dużo wyższy niż forum cieszyńskiego, więc nie ma się co obawiać.
 
To forum jest w porządku, a że od czasu do czasu trafi się jakiś deb... który wejdzie na nie z "doskoku" przeczyta pare postów, niewiele zrozumie i pieprzenie takiego smroda jak troche wyżej napisał Gość to nie ma się co przejmować tylko usunąć debilny post..

Co do projektu zmiany ustawy o SC to powiem tyle- jej głównym założeniem jest wzmocnienie morskiej granicy Polski....a nie sytuacji SC i jej funkcjonariuszy co samo w sobie jest moim zdaniem podejściem do tematu nie poważnym. Dodam do tego jeszcze brak emerytur i niesprecyzowanie jakie komórki organizacyjne mają być wyposażone w broń. To tak zgrubsza.
 
Nie ma się co zniechęcać.
Trwa sezon ogórkowy, a długi weekend dał impuls do wybrania paru dni urlopu. Z drugiej strony ludzie są już mocno zmęczeni (na co zapewne liczą stratedzy z MF) a i coraz trudniej ich czymkolwiek zadziwić i skłonić do pisania.

Po co więc to FORUM?
Choćby po to, żeby informacje docierały szybko do zainteresowanych.
Jestem przekonany, że slawomir.siwy swoją inicjatywą znacznie przyczynił się do wzrostu świadomości wśród FC. Może w przyszłości zaowocuje to w postaci czynnego poparcia akcji protestacyjnej. Może ...
Co do analizowania projektów. Jak widać nasza władza nie liczy się z niczym i z nikim (a kto mieczem wojuje ten od miecza...) Dopina więc swego, a przy tym nie uwzględnia żadnych, nawet słusznych postulatów. Tak więc pozostają inne metody wypracowane przez demokracją. A na koniec ostra forma (dopuszczalna w granicach naszego chorego prawa) protestu.

Czy jest sens aby FORUM dalej funkcjonowało?
Nie czas ku temu, żeby się nad tym teraz zastanawiać. Jeżeli plan z akcją protestacyjną nie wypali, to może wtedy. Choć jestem za tym aby utrzymać FORUM. Jak by na to nie patrzyć jesteśmy bardzo hermetycznym środowiskiem i ogólne fora nie są dla nas najlepszym miejscem.

Może wprowadzić obowiązkową rejestrację i konieczność logowania
nawet na czytanie?

Jestem za.
Głupawe wpisy nic nie wnoszą do dyskusji. Wpisy pieniacza, jeżeli dostrzega się je po charakterystycznym nicku, można po prostu nie czytać, ignorować. I to jest dla takiej osoby największą karą. Można też gościa zbanować.
Po tym co dzieje się na forum cieszyńskim (gdzie nie warto juz zaglądać, a nawet wstyd się przyznać, że takie miejsce istnieje!) widać wyraźnie, że forum należy kontrolować aby nie zapanowała anarchia.
Społeczność na forum patrzy na ręce admina. Nie ma się wiec co bać cenzury.


A swoją drogą to myślę, że ten wątek jest po to aby rozruszać towarzystwo.
 
wolne forum, w tym kraju, w cle ?!!

Ludzie są zastraszeni, a mówiąc nieelegancko posr... Jeżeli dochodzą słuchy, że ktoś próbował i próbuje ustalać IP stacji (może admin dla uwiarygodnienia się i zarazem uspokojenia obaw, podzieliłby się z pospólstwem taką wiedzą), z których dokonano wpisów, a potencjalni uczestnicy dyskusji muszą się (z przyklejonymi brodami) tajniaczyć po kafejkach internetowych, to o czym wy mówicie. A wprowadźcie logowanie na wszystko - pies z kulawą nogą tu nie zajrzy. Zgoda, jest czasami niemrawo, ale niekiedy trafiają się takie informacyjne perełki, że ho ho i dusza rośnie.
 
Re: wolne forum, w tym kraju, w cle ?!!

irisz napisał:
Ludzie są zastraszeni, a mówiąc nieelegancko posr... Jeżeli dochodzą słuchy, że ktoś próbował i próbuje ustalać IP stacji (może admin dla uwiarygodnienia się i zarazem uspokojenia obaw, podzieliłby się z pospólstwem taką wiedzą), z których dokonano wpisów, a potencjalni uczestnicy dyskusji muszą się (z przyklejonymi brodami) tajniaczyć po kafejkach internetowych, to o czym wy mówicie. A wprowadźcie logowanie na wszystko - pies z kulawą nogą tu nie zajrzy. Zgoda, jest czasami niemrawo, ale niekiedy trafiają się takie informacyjne perełki, że ho ho i dusza rośnie.

Nawet jeżeli ustalą po IP, że tekst taki a taki pisał pisał powiedzmy kont. celny Józef Hydrofor, to co? Czego Wy się boicie??? Jeżeli się boicie, że zarzucą Wam wykorzystywanie służbowych komputerów do prywatnych spraw to piszcie na tym forum w domu albo w kafejkach. Tu macie racje, możecie mieć z tego tytułu problemy. Ale jak pisze w domu, pisze to co myśle, nikogo nie wyzywam i nie obrażam - to co mogą mi zrobić??? Najwyżej pocalować w d... LUDZIE NIE POPADAJCIE W PARANOJE !!!!

A dla Sławka Siwego (przepraszam, że tak na TY) mam propozycje - wprowadzić logowanie zarówno na pisanie jak i czytanie na tym forum. Jak będzie mało czytających to znaczy, że musisz Sławku je zamknąć.
 
Re: wolne forum, w tym kraju, w cle ?!!

Anonymous napisał:
irisz napisał:
Ludzie są zastraszeni, a mówiąc nieelegancko posr... Jeżeli dochodzą słuchy, że ktoś próbował i próbuje ustalać IP stacji (może admin dla uwiarygodnienia się i zarazem uspokojenia obaw, podzieliłby się z pospólstwem taką wiedzą), z których dokonano wpisów, a potencjalni uczestnicy dyskusji muszą się (z przyklejonymi brodami) tajniaczyć po kafejkach internetowych, to o czym wy mówicie. A wprowadźcie logowanie na wszystko - pies z kulawą nogą tu nie zajrzy. Zgoda, jest czasami niemrawo, ale niekiedy trafiają się takie informacyjne perełki, że ho ho i dusza rośnie.

Nawet jeżeli ustalą po IP, że tekst taki a taki pisał pisał powiedzmy kont. celny Józef Hydrofor, to co? Czego Wy się boicie??? Jeżeli się boicie, że zarzucą Wam wykorzystywanie służbowych komputerów do prywatnych spraw to piszcie na tym forum w domu albo w kafejkach. Tu macie racje, możecie mieć z tego tytułu problemy. Ale jak pisze w domu, pisze to co myśle, nikogo nie wyzywam i nie obrażam - to co mogą mi zrobić??? Najwyżej pocalować w d... LUDZIE NIE POPADAJCIE W PARANOJE !!!!

A dla Sławka Siwego (przepraszam, że tak na TY) mam propozycje - wprowadzić logowanie zarówno na pisanie jak i czytanie na tym forum. Jak będzie mało czytających to znaczy, że musisz Sławku je zamknąć.

To ja pisałem ten tekst, nie zauwarzyłam, że nie jestem zalogowany.
 
Niech szanowny administrator się nie złości na tych co tylko czytają. Dla mnie to jedyne wiarygodne źródło informacji "o tym co piszczy w trawie", bo już drugi rok siedzę na wygnaniu w składzie podatkowym i nie mam praktycznie kontaktu z innymi celnikami, poza ewentualnymi zmiennikami. (nie znaczy to że się skarżę na moje wygnanie, ma to swoje dobre strony...). Moje opinie często zgodne są z innymi forumowiczami, więc po co pisać to samo. Nie lubię bezsenwonego "bicia piany", co u niektórych daje się niestety zaobserować. Dla mnie liczą się konkrety.
 
Likwidacja forum zapobiegnie przepływowi myśli i idei przez brać celniczą.Nawet jeżeli niektórzy z nas nie zabierają głosu, to forum pomaga im wyrobić zdanie na tematy które nas dotyczą. Różnorodność zdań i opinii, czasami faktycznie sprawiających wrażenie nieco" od rzeczy", jest odzwierciedleniem tego co myślimy, naszej świadomości jako środowiska celniczego. Moment na tego typu zmiany jest zresztą wyjątkowo niefortunny. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, iż tym razem ofensywa Szefa rozpocznie się we wrześniu. warto by było,aby to forum jeszcze wówczas działało, aby informacje rozchodziły się możliwie najszybciej.
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich zaangażowanych w istnienie forum.
 
Od jakiegoś czasu zaglądam na to forum. Większość wpisów jest na temat i to mi się podoba. Uważam, że nie należy ograniczać dostępu wprowadzając logowanie. Nie wszyscy pracujący w SC mają w pracy dostęp do komputera, a i w domu nie zawsze jest czas na surfowanie. Logowanie ograniczy ilość odwiedzin. Proponuję pozostawić taki stan jaki jest.
 
Back
Do góry