• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozdano akty mianowania

Ja również mimo dokładnej analizy nie znalazłem żadnego zawitego terminu do złożenia pozwu do Sądu pracy. Generalnie terminy dotyczą pozwów związanych z nawiązaniem bądź wypowiedzeniem umowy o pracę. Nasza sytuacja nie jest opisana w KPC, należy więc wnioskować, że składamy pozwy na ogólnych zasadach czyli termin na złożenie pozwu do końca ustawowego czasu przedawnienia roszczenia (3 lata). Ponadto na marginesie chciałbym zwrócić uwagę, że żaden sąd nie mianuje nas na wymarzony stopień. Pozew do sądu wnoszę o uznanie mianowania dokonanego przez DIC za dokonane z naruszeniem prawa i wnioskuję o uznanie go za bezskuteczne. Oczywiście sytuacja każdego z nas jest inna ale warto pamiętać o tym, że jest możliwe takie skonstruowanie wzorów pozwów by olbrzymia większość pokrzywdzonych znalazła coś dla siebie.
 
ustawa o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu zbiorowym
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/1829.htm
nie została jeszcze nawet opublikowana a nadto ma w art.26 sześcio miesięczne vacatio legis.
Wobec powyższego, nie wiem czy w ogóle brać ją pod uwagę.

Z terminami spokojnie. Jak pisałem sprawa jest w rękach prawników.
 
Ostatnia edycja:
Z Waszych postów wynika, że wszystkie akty mianowania pomijają art.223 ust.7.(z jednym wyjątkiem). To dobrze:)
Ps. ten jeden wyjątek też oczywiscie zostanie zaskarżony
 
Ostatnia edycja:
:(

Z Waszych postów wynika, że wszystkie akty mianowania pomijają art.223 ust.7.(z jednym wyjątkiem). To dobrze:)

Powiedz mi czy jest szansa walki o cywili ! ZZSNP i A nie robi nic albo nic nie mówi /myślę ,że to pierwsze/. Od czasu jak odszedł Adam obecni przywódcy tego związku myślą tylko sobie.
 
akty mianowania rozdane i co z tego, ano z tego wyszło to, że przed mianowaniem miałem stopień /po 13 latach służby/ młodzego dyspozytora a teraz mam starszego rewidenta celnego, pomimo faktu posiadania wyższego wykształcenia - niestety nie ekonomiczne i prawnicze. pozdrawiam wszystkich "pokrzywdzonych".
 
Art. 26. Ustawa wchodzi w życie po upływie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia. taki tam szczególik....
 
Mija 30 listopada, ostatni termin dla Dyrektorów na wręczenie aktów mianowania.

Czy został wystawiony gdzieś w Polsce akt mianowania, który przywołuje art.223 ust.7 ustawy o SC?
Mój przywołuje tylko art.223 ust.1 i 5 oraz odpowiedni pkt art.115.

Czy jest pouczenie w jakimś akcie mianowania?

Jak brzmią Wasze akty mianowania?

DOKŁADNIE TAK SAMO TYLKO 223 UST. ... I ART.115
ZERO POUCZENIA NIC! NIE KWITOWALIŚMY RÓWNIEXZ ODBIORU - POPROSTU PRZEKAZANO NAM GOTOWY PODPISANY DOKUMENT-UWZGLEDNIAJACY TYLKO PUNKTY JAK PRZYPUSZCZAM MF
 
dzięki Bogu juz 1/12, a SNP Olsztyn nowych aktów nie ma - i ustawa o sc sobie, a życie sobie
czy wręczenie po terminie wskazanym w ustawie będzie skuteczne?
 
dzięki Bogu juz 1/12, a SNP Olsztyn nowych aktów nie ma - i ustawa o sc sobie, a życie sobie
czy wręczenie po terminie wskazanym w ustawie będzie skuteczne?

W ustawie w art 223 ust jest:
"w terminie miesiaca od dnia wejscia w zycie ustawy kierownik ustawy dokona mianowan funkcjonariuszy na stopnie sluzbowe" koniec cytatu.

DIC wydrukuje z dniem 30.11 a ustawa nie przewiduje kiedy dostaniesz. I z tym dniem masz nowy stopien.
 
Mianowania

Nie martwcie się terminami, sprawą zajmują się prawnicy. To MF i DIC powinni się martwić po wręczeniu aktów mianowania

Szanowny Panie Sławomirze,
W związku z wręczaniem aktów mianowania i bardzo krzywdzącym zaszeregowaniem do stopnia wyłącznie w oparciu o wyliczenia punktowe (w przypadku mojej osoby to trzy stopnie w dół względem innych funkcjonariuszy, jestem dyspozytorem na dużym oddziale, lokalnym koordynatorem ECS, trenerem celiny, wyższe wykształcenie, obsługuje wszystkie dostępne systemy, nigdy nie awansowany na stopniu,12 lat słuzby-przydzial:mł.rachmistrz celny), a mając na uwadze pismo SSC nr SC/0681/293/09 w którym poleca przyjęcie punktacji tylko w celu pomocniczym proszę o poinstruowanie do jakiego sądu, jaki wniosek ,jakie są koszty i kogo pozwać. Proszę o poważne potraktowanie tej prośby i z góry dziękuje.
 
Przy pozwach zbiorowych faktycznie jest tylko 2 miesięczne vacatio legis. Przepis ten uległ zmianie. Wcześniej było 6 miesięcy. Ustawa jest w Senacie.

góralu9999. opracujemy wzory wszelkich pism procesowych, odwołań, pozwów itd. Proszę obserwować stronę zz.celnicy.pl
 
PANIE SŁAWKU
Mysle, ze wszystkie zainteresowane osoby, w tym tez ja, bacznie obserwuja forum i liczymy, ze bedzie dobrze. W koncu w kupie sila.
Pozdrawiam
 
przepraszam ale przeciez obecne stopnie wynikaja z przyszeregowania do odpowiednich korpusow-co wynika z ustawy-w odwolaniu mozna chyba tylko walczyc o stopien w danym korpusie????????????
 
A w UC BP dziś czyli 01.12.2009 r rozdano nowe Akty mianowania podstawa prawna art 223 1 i 5 oraz 115 ust 1 pkt 2 lit c z dniem 30.11.2009 r.
a odwołania nie rozpatrzone ;)
oczywiście bez pouczenia
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry