• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rozdano akty mianowania

don Pedro Alvarez

Użytkownik
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
265
Punkty reakcji
5
Miasto
Małopolska
.... zaczynamy odliczanie...........ile czasu na pozew

... w kilku IC ,, laurki kapicy ,, już rozdano,

ile czasu mamy na pozew ?

a przede wszystkim - do jakiego sądu ? bo jak widzę zdania ,,fachowców,, są podzielone !


skończyć się może na tym że zaprzepaścimy terminy............ i już bedzie po zawodach.

czy komuś na pismo, DIC już odpowiedział ?? a tak wogóle to ile czasu ma dyrektor na odpowiedż ?


Wzór pozwu bardzo by uprościł całą sprawę.

Kiedyś tam, niezmiernymi mądrościami zasłynął niejaki Black Jack,
BJ czekamy niecierpliwie !

Liczyć jedynie chyba można na Sławka Siwego, reszta przywódców znalazła się chyba już wśród komisarzy, albo jeszcze ma nadzieję tam być... ...... i skamle wiernie u drzwi................
 
walczyc i robić cos konkretnego było trzeba przed wejściem ustawy

teraz to mysle ze tyle waszego dobrego co sobie co niektórzy popisza na tym forum

pozdr.
 
Trzeba poradzić się prawnika. Myślę, że im więcej ludzi złozy pozwy, tym lepiej. Trzeba tylko chcieć i wreszcie walczyć o swoje!
 
Jest 7 dni od wręczenia
No nie wiem.

Na odwołanie się od wypowiedzenia umowy o pracę pracownik ma siedem dni. W takim samym terminie złożyć należy pozew o sprostowanie świadectwa pracy, licząc początek biegu tego terminu od dnia odmowy sprostowania świadectwa przez pracodawcę. W ciągu 14 dni należy natomiast złożyć pozew o:
• przywrócenie do pracy lub odszkodowanie, gdy umowę rozwiązano bez wypowiedzenia,
• nawiązanie stosunku pracy, termin liczy się od dnia doręczenia zawiadomienia o odmowie zatrudnienia,
• uchylenie kary porządkowej, termin rozpoczyna bieg od dnia zawiadomienia pracownika o odrzuceniu jego sprzeciwu od kary porządkowej przez pracodawcę.
Większość pozostałych spraw o roszczenia wynikające ze stosunku pracy powinna być wniesiona przed upływem terminu przedawnienia. Wynosi on trzy lata od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.

Z drugiej strony na co czekać? Ja nie czekam.
 
Ostatnia edycja:
Latam po internecie i nic ciekawego (adekwatnego) nie znalazłem jeszcze. Doświadczenie wskazuje jednak, że najlepiej przyjąć najgorszy wariant, a więc 7 dni od otrzymania - wtedy mamy pewność.
Wielu sędziów będzie miało niezły orzech do zgryzienia...
Jeśli nasze sprawy okażą się problemem ogólnokrajowym (dla sądów) to jest nadzieja na bardziej jednolite orzecznictwo.

Powodzenia !!!
 
A dlaczego nasze związki zawodowe zamilkły? Czas ucieka, a my czekamy. W wielu IC czekają z wręczeniami tych papierów na ostatnią chwilę. Co możemy jeszcze zrobić? Dlaczego nikt nie zapyta dlaczego jest łamane prawo? Czy funkcjonariusz może lamać prawo? Co należy zrobić gdy ktoś dowie się o takiej sytuacji? Czy ma ktoś konkretny pomysł? Czy ZZ podejmą konkretne działania. Ja swój wniosek już napisala, nic to nie dało. Dostałam to co miałam dostać.
 
A czy dostałaś pisemną odpowiedź DIC na złożony swój wniosek wraz z uzasadnieniem, czy nie masz odpowiedzi na wniosek a podpisałaś wręczony tzw akt nowego mianowania:confused:
 
związki związkami ale pilnujcie swoich spraw sami, terminów za Was nikt nie upilnuje, składajcie pisma w okresie nieprzekraczalnym siedmiodniowym za potwierdzeniem odbioru bo później ciężko o przywrócenie terminu, Dyrektorzy IC nie działali i nie działają w naszym interesie, wykonują jedynie polecenia MF, dlatego pilnujmy sami swoich spraw
 
Jeszcze raz napiszę. Czy funkcjonariusz może łamać prawo? Co należy zrobić gdy ktoś dowie się o takiej sytuacji? Czy ma ktoś konkretny pomysł? Czy jest instytucja, gdzie zgłasza się naruszenie prawa przez funkcjonariusza? Czy ZZ podejmą konkretne działania samodzielnie a nie za plecami f.c.?
 
Jeszcze raz napiszę. Czy funkcjonariusz może łamać prawo? Co należy zrobić gdy ktoś dowie się o takiej sytuacji? Czy ma ktoś konkretny pomysł? Czy jest instytucja, gdzie zgłasza się naruszenie prawa przez funkcjonariusza? Czy ZZ podejmą konkretne działania samodzielnie a nie za plecami f.c.?

Wybacz "helena" ale zadajesz pytania, na które odpowiedź jest oczywista i Ty ją znasz! "Łamanie prawa" przez funkcjonariusza masz obowiązek zgłosić bezpośredniemu przełożonemu, a jak dotyczy to jego- to wyżej! Oczywiście domyślam się Twoich intencji (ale tylko domyślam), a ponieważ właściwy katalog jest ograniczony, to tu masz "zgryza"! Otóż jest wyjście; forma takiego zgłoszenia nie jest określona, więc spokojnie możesz to uczynić W FORMIE PISEMNEJ do przełożonego! Forma taka wymaga oficjalnej reakcji i jeśli nawet właściwość rzeczowa będzie niewłaściwa, to już nie Twoje zmartwienie, tylko przełożonego! On ma obowiązek przekazania pisma instancji właściwej!
 
Dzisiaj wręczano u nas akty mianowania.

Na kilkudziesięciu funkcjonariuszy, z którymi na gorąco rozmawiałem, zadowolonych policzyć można na palcach jednej ręki.

W mojej ocenie to największa niegodziwość od czasu alokacji, a to dopiero początek "modernizacji"

Czy kadra naprawdę wierzy w to co mówi, że trwa "reforma" SC, czy też te słowa to tylko przykrywka dla faktycznych celów "reformatorów"?

Odpowiedź na działanie kierownictwa powinna być zamanifestowana przez całe środowisko pracownicze.

PS.
DIC chyba wstydził się wręczać osobiście akty mianowania.
 
Jeszcze raz napiszę. Czy funkcjonariusz może łamać prawo? Co należy zrobić gdy ktoś dowie się o takiej sytuacji? Czy ma ktoś konkretny pomysł? Czy jest instytucja, gdzie zgłasza się naruszenie prawa przez funkcjonariusza? Czy ZZ podejmą konkretne działania samodzielnie a nie za plecami f.c.?

do prokuratury! :)
 
Tylko co dalej po wreczeniu aktu mianowania???? Odwolac sie, bo zapewne nic nie odpisza nasi DIC na nasze uwagi do propozycji... trzeba zachowac terminy... i czy do sądu pracy czy..?
 
Chyba taki nasz los. Zawsze prawo było przeciw nam. Teraz nawet jeżeli prawo jest po naszej stronie, to nie mają zamiaru postepować zgodnie z jego literą. Panie Sławku prosimy o pomoc. Pojedyncze działania nic nie pomogą. Ja i inni uważamy, że tylko ZZ mogą coś zrobić w naszej sprawie. My już próbowaliśmy, i co - nic. Czekamy na jakieś kroki prawne.
 
Chyba taki nasz los. Zawsze prawo było przeciw nam. Teraz nawet jeżeli prawo jest po naszej stronie, to nie mają zamiaru postepować zgodnie z jego literą. Panie Sławku prosimy o pomoc. Pojedyncze działania nic nie pomogą. Ja i inni uważamy, że tylko ZZ mogą coś zrobić w naszej sprawie. My już próbowaliśmy, i co - nic. Czekamy na jakieś kroki prawne.

a jakie propozycje na ścianie wschodniej? Po uzyskaniu granicznych dodatków nabrali wody w ustac, a teraz jak? dalej euforiia i zadowolenie i poparcie dla SSC???
 
Back
Do góry