• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

...
... swoja drogą ta silna pozycja bardzo mnie zastanawia, skąd ona się bierze.

Twierdziłeś, że czegoś nie potrafisz "rozkminić", a także wspominałeś coś o "mniej inteligentnych",
a tu proszę - dałeś dowód - że potrafisz i to bardzo dobrze!
Co więcej, dzięki temu ja otrzymałem dowód fałszywości poglądu, jakobym miał się za kogoś
lepszego bądź mądrzejszego od innych, choć tego nigdy nie czyniłem i to jest także sedno tak
słabej jedności pomiędzy nami wszystkimi oraz wielu nieporozumień - brak poczucia własnej
wartości
(nie mylić z pospolitą pychą), pomimo posiadania właściwej inteligencji.
Pomiędzy nami jest wielu bardzo mądrych ludzi, których talenty marnują się przez bezmyślność
innych - OCENIAJĄCYCH czyjś poziom IQ bądź na podstawie tej właśnie bezmyślności z lenistwa,
bądź ich "uwielbienia" - także z lenistwa - niechęci do własnej pracy "twórczej".

Odnośnie Twojego pytania, które cytuję powyżej - nie zastanawiaj się, bo nie chcesz tego wiedzieć.
 
Na szczęście czasy się zmieniają i NIC nie trwa wiecznie ..........................................
Dlatego poddałem propozycję by wysłać pytania do komitetów wyborczych jaki jest ich stosunek do zrównania celników z innymi służbami w kwestii emerytur.
 
Dlatego poddałem propozycję by wysłać pytania do komitetów wyborczych jaki jest ich stosunek do zrównania celników z innymi służbami w kwestii emerytur.

Zgodzę się z przedmówcą. Problem dyskryminacji służby celnej - że tak to określę - należy systematycznie nagłaśniać.
Społeczeństwo, ale i prawdopodobnie większość polityków nie wie, że taki problem istnieje!
Stąd każda forma nagłośnienia problemu zasługuje na poparcie.
Szczególnie ważna wydaje się kwestia nagłośnienia/poruszenia problemu przed organami UE.
 
Burack. Procedura wielu spraw w Sądach, procedura sporów zbiorowych, różne systematyczne działania od dwóch lat na róznych polach, w tym złożone już też skargi do ETPCz powodują, że wielu funkcjonariuszy wraca do statusu funkcjonariusza, wielu tych co nie otrzymało propozycji wróciło do służby. Oczywiście, że jest to kropla w morzu potrzeb i do zażegnania wszystkich roszczeń w z tego tytułu bardzo, bardzo daleka droga, ale coś się dzieje i proces trwa.
Do TSUE nie możemy wystąpić, chociaż bardzo bym chciał i już to Tobie wyjaśniałem. Nasi prawnicy mogą się mylić i prosiłem też o Wasze działanie, o możliwość kontaktu z prawnikami, którzy znajdują taką ścieżkę w Traktatach, o wskazanie podtawy prawnej. Może zrobić to Sąd, ale żaden się na razie nie zdecydował.
Ja otrzymuję też oczywiście dużo sygnałów od ucywilnionych osób o tym, że czują się dyskryminowani, bo wszyscy chętni z danej komórki wracają do mundyuru a oni z tej i tej komórki nie mają takiej możliwości. Wielu "wygaszonych" też jest traktowanych gorzej od swoich Koleżanek i Kolegów, których przywrócono. Jest tutaj widoczne nierówne traktowane, bo jedni wracają na te same stanowiska, nawet eksperckie, inni na mł. specjalistów, jeszcze inni wcale nie mają szans wrócić.

Nie jest zatem tak jak to oceniasz, że nic się nie dzieje.
Cierpliwość nasza oczywiście nie będzie trwała wiecznie, ale skoro otrzymuję też sygnały/podziękowania od ludzi za to, że mogli wrócić do munduru dzięki m.in. działaniom związku, to zaciskam zęby i uzbrajam się w nią wciąż. Zobaczymy co będzie dalej.
 
Burack. Procedura wielu spraw w Sądach, procedura sporów zbiorowych, różne systematyczne działania od dwóch lat na róznych polach, w tym złożone już też skargi do ETPCz powodują, że wielu funkcjonariuszy wraca do statusu funkcjonariusza, wielu tych co nie otrzymało propozycji wróciło do służby. Oczywiście, że jest to kropla w morzu potrzeb i do zażegnania wszystkich roszczeń w z tego tytułu bardzo, bardzo daleka droga, ale coś się dzieje i proces trwa.
Do TSUE nie możemy wystąpić, chociaż bardzo bym chciał i już to Tobie wyjaśniałem. Nasi prawnicy mogą się mylić i prosiłem też o Wasze działanie, o możliwość kontaktu z prawnikami, którzy znajdują taką ścieżkę w Traktatach, o wskazanie podtawy prawnej. Może zrobić to Sąd, ale żaden się na razie nie zdecydował.
Ja otrzymuję też oczywiście dużo sygnałów od ucywilnionych osób o tym, że czują się dyskryminowani, bo wszyscy chętni z danej komórki wracają do mundyuru a oni z tej i tej komórki nie mają takiej możliwości. Wielu "wygaszonych" też jest traktowanych gorzej od swoich Koleżanek i Kolegów, których przywrócono. Jest tutaj widoczne nierówne traktowane, bo jedni wracają na te same stanowiska, nawet eksperckie, inni na mł. specjalistów, jeszcze inni wcale nie mają szans wrócić.

Nie jest zatem tak jak to oceniasz, że nic się nie dzieje.
Cierpliwość nasza oczywiście nie będzie trwała wiecznie, ale skoro otrzymuję też sygnały/podziękowania od ludzi za to, że mogli wrócić do munduru dzięki m.in. działaniom związku, to zaciskam zęby i uzbrajam się w nią wciąż. Zobaczymy co będzie dalej.

Oczywiście zgadzam si e z Tobą i podkreślam, że jeden z nielicznych pozostałeś nie tylko Przewodniczącym, ale przede wszystkim "Człowiekiem z wartościami" , który zrobił wiele i robi tak wiele dla tych porzuconych .... !!!
Jednak uważam, że jako instytucja pożytku publicznego ma prawo zgłosić do TSUE, że została złamana Konstytucja, gdyż to przyśpieszy indywidualne roszczenia przed ETPCz . Oczywiście jest nerwowo, czas leci a jaśnie nam panujący rzuca jakieś "ochłapy" aby rozmyć całość problemu !!!
 
Oczywiście zgadzam si e z Tobą i podkreślam, że jeden z nielicznych pozostałeś nie tylko Przewodniczącym, ale przede wszystkim "Człowiekiem z wartościami" , który zrobił wiele i robi tak wiele dla tych porzuconych .... !!!
Jednak uważam, że jako instytucja pożytku publicznego ma prawo zgłosić do TSUE, że została złamana Konstytucja, gdyż to przyśpieszy indywidualne roszczenia przed ETPCz . Oczywiście jest nerwowo, czas leci a jaśnie nam panujący rzuca jakieś "ochłapy" aby rozmyć całość problemu !!!

Przyznać muszę, że w powyższej treści wyczuwam potężną dawkę racji, której wpływ na poglądy "naszych prawników" -
niestety - nie zależy od ich mądrości, doświadczenia czy też samej, posiadanej przez nich wiedzy. Decydujący bowiem
głos, odgrywa tu typowo matematyczne podejście do wymiaru i działania Prawa jako nauki ścisłej, opartej na wyznaczonych
regułach i zasadach, a to jest WIELKI błąd! Nauki prawne bowiem, należą do nauk społecznych, coraz częściej i wyraźniej
łączonych z dyscyplinami humanistycznymi, co jak najbardziej potwierdza możliwość działań, na które (póki co) właśnie ci
"nasi prawnicy" wydają się być "zamknięci".

Ja sam doświadczyłem już trzykrotnie w swoim życiu sytuacji, w których "zawodowcy" nie dawali mi najmniejszych szans
na wygraną mojej racji, z góry skazując na porażkę! A jednak ...
Ostatni mój "tryumf" znasz Sławku. Dotyczył - według mnie - rzekomego "postanowienia" DIAS'a i terminu nie uznanego
przez SKAS'a, co stanowi pierwszą część w mojej batalii o wydanie decyzji zwalniającej. Pierwszą, bowiem SKAS absolutnie
zlekceważył sądowy nakaz merytorycznego rozstrzygnięcia w sprawie, jedynie bezczelnie utrzymując w mocy, owo
rzekome "postanowienie" DIAS'a. Oczywiście, po raz kolejny "zawodowcy" nie widzą dla mnie żadnych szans w ewentualnej,
drugiej części batalii, z czym ja ponownie się nie zgadzam, opierając się na ... uzasadnieniu przez SKAS'a zlekceważenia
wspomnianego nakazu Sądu Administracyjnego. Nie wiem jednak czy podejmę tą batalię - nie z powodu negacji moich szans -
lecz mam na głowie jeszcze sporo innych problemów i faktycznie przydałaby mi się tu w końcu jakaś pomoc prawnika z
"otwartym umysłem".

To wszystko powoduje właśnie moje poparcie dla słów Kolegi @Burack i apel o przemyślenie ponownej dyskusji
z "naszymi prawnikami" w bardziej humanistycznym aspekcie przedmiotowych problemów ...
 
Marian Banaś nowym kandydatem na ministra finansów. "Potrzebny ktoś z jądra PiS"





Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Przyłębskiemu odpuścili lojalkę esbecką to i Marianowi też odpuszczą. Jakieś prawo i jakaś sprawiedliwość? Kto by się tym przejmował...
 
Na komisji powinienem stanąć sam, tylko kto mnie tam wpuści?
Jak komisja się tworzyła myślałem wysłać Horale próbkę materiałów, ale jak zobaczyłem Pierwszego Świadka i jego narrację to zrozumiałem, że to nic nie da.
Pan Sławek mniej więcej wie czym dysponuję i co robię. Jak trzeba będzie to wyślę.
Wyślij proszę
 
Według resortu finansów, w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego: dochody z podatku VAT były wyższe o 2,4 proc. rok do roku (tj. ok. 0,7 mld zł), dochody z podatku akcyzowego i podatku od gier były niższe o 4,8 proc. rok do roku (tj. ok. 0,5 mld zł), dochody z podatku PIT były wyższe o 12,8 proc. rok do roku (tj. ok. 1,2 mld zł).

Tak pada mit cudownej reformy KAS. Dopiero teraz mają prawo przyjść pierwsze efekty reformy. A tu: VAT poniżej wzrostu gospodarczego, akcyza mocno pod kreską. Zaraz wyjdzie Banaś i ogłosi, że dzięki połączeniu AP, SC i UKS mamy spektakularny wzrost wpływów z PIT.
Przepraszam, że komentuję swój post ale on naprawdę to zrobił. I to już jako minister finansów. Po wywiadzie pozostało wrażenie, że to nie minister odpowiadał na pytania. To twarda kompetencja mówiła ustami ministra.
 
Osoba odpowiedzialna za uszczelnianie systemu podatkowego i jego reformowanie została odwołana ze stanowiska, gdyby było tak cudownie jak krzyczy Pan MB, to Pan Świtała raczej nie zostałby odwołany...?


Kto następny do odwołania? :)

Kto na miejsce Świtały?
 
Osoba odpowiedzialna za uszczelnianie systemu podatkowego i jego reformowanie została odwołana ze stanowiska, gdyby było tak cudownie jak krzyczy Pan MB, to Pan Świtała raczej nie zostałby odwołany...?


Kto następny do odwołania? :)

Kto na miejsce Świtały?
Długo vacatu nie bedzie.W ekipie podłej zmiany nie brakuje osób o miernych kwalifikacjach ale za to o wybujałym wybrażeniu o sobie i jeszcze wiekszych ambicjach.
 
 
Czy są jakieś dane mówiące o tym, ile osób ucywilniono w związku z reformą KAS, a ile z tych osób otrzymano spowrotem mundur?
 
"... Będę starał się kontynuować bardzo dobrą pracę, którą wykonał dla KAS jej pierwszy szef, a obecnie minister finansów Marian Banaś. To on stworzył KAS, ja chcę ją rozwijać - to olbrzymie wyzwanie, bo wkład ministra Banasia w budowę nowoczesnej administracji skarbowej jest nieoceniony..." - litości Panie Generale
"...Liczę, że realizacja uchwały pozwoli nam zachować w administracji najlepszych specjalistów i pozyskać nowych, dla których KAS będzie atrakcyjnym miejscem pracy czy służby..." - życzyłbym instytucji i ludziom z nią związanym by tak się stało. Chcę wierzyć, że mylę się uważając, że jest to tylko pobożne życzenie. Będę trzymał za Was kciuki na emeryturze, która bardziej do mnie przemówiła niż modernizacja KAS.
 
Ja mam tylko jedno pytanie do Pana Gen. Kiedy w końcu eksperyment kas zostanie zlikwidowany i wrócimy do normalności, kiedy będziemy mogli znowu normalnie funkcjonować w ramach Służby Celnej? Bo w innym przypadku, patrząc na to co się dzieje trudno się nie zgodzić z in spe, pozostaje emka.
 
"... Będę starał się kontynuować bardzo dobrą pracę, którą wykonał dla KAS jej pierwszy szef, a obecnie minister finansów Marian Banaś. To on stworzył KAS, ja chcę ją rozwijać - to olbrzymie wyzwanie, bo wkład ministra Banasia w budowę nowoczesnej administracji skarbowej jest nieoceniony..." - litości Panie Generale
"...Liczę, że realizacja uchwały pozwoli nam zachować w administracji najlepszych specjalistów i pozyskać nowych, dla których KAS będzie atrakcyjnym miejscem pracy czy służby..." - życzyłbym instytucji i ludziom z nią związanym by tak się stało. Chcę wierzyć, że mylę się uważając, że jest to tylko pobożne życzenie. Będę trzymał za Was kciuki na emeryturze, która bardziej do mnie przemówiła niż modernizacja KAS.

zna poczciwa chłopina miejsce w szyku ...
Panie Boże, miej nas w swojej łaskawej opiece.
 
Back
Do góry