• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Co do UCS w Rzeszowie to rozumiem ludzi z Przemyśla że są przeciwko bo tu ważą sie losy ich i ich rodzin, ale przypominam że w czerwcu jakoś większość tamtejszych funkcjonariuszy żwawo chodziło do pracy, i przypominam że obiecali posłowie, senatorowie a nawet sam szef KAS że UCS będzie w Przemyślu. I co teraz o tym wszystkim myśleć co myśli całe Podkarpacie ostoja PIS ��

Powiadają, że początkowo w Przemyślu przymknięto oko na protest, żeby później złapać akcję za pysk i pokazać tym samym swoją skuteczność. Powiadają też, że szczególnie żwawo chodziły na służbę dzieci starego, a jeszcze obecnego układu. Czy to prawda? :)
 
Ucs w Rzeszowie nie jest informacją pewną i potwierdzoną. To tylko news z jakiegoś podrzędnego portalu. Zobaczymy co jutro będzie działo się w Izbie.
 
jutro termin oddania ankiet

Ucs w Rzeszowie nie jest informacją pewną i potwierdzoną. To tylko news z jakiegoś podrzędnego portalu. Zobaczymy co jutro będzie działo się w Izbie.

Jutro ankiety funkcjonariusze będą oddawać. Ciekawe, czy Izba Administracji Skarbowej je wszystkie otworzy (każda w zaklejonej kopercie) i przeczyta (dwie strony druku).:p:p
 
Przepraszam ale jakie ankiety? Co w nich jest? Którzy funkcjonariusze mają je wypełnić?

Nie wnikaj, tutaj to typowe, wrzucił jakiś temat, ale zero konkretów. Póki co ias nie ma prawa żądać czegokolwiek od funkcjonariuszy celnych. Kas jeszcze nie wszedł, Izby Celne istnieją. W uchwalonych ustawach, nie ma nic o jakichkolwiek ankietach, a aktów wykonawczych ani widu ani słychu.
 
@młspeclat67 poczytaj ustawę wprowadzającą KAS, zwracając uwagę jakie uprawnienia posiada były DIS a obecny DIAS.
 
taki cytat z forum "" turystów ""

Наконецто польскую таможню расформировывают сколько их останется без работы???поедят они нашего не легкого хлеба давно их всех паубирать надо было а то их много ходят друг за другом и ничего не делают они свое правительство сваими забастовками достали.


:cool:
 
Ale przełożonym DIC-a jest DIAS i to on jest jak "Krzysztof Jeżyna ze Szczecina".... cytując klasyka.

Nabazgrane w afekcie........


Krzysztof Jarzyna jeśli już :) No ok a jaka jest podstawa prawna twojego twierdzenia? Bo w ustawie o kas nie znalazłem art., że dias jest przełożonym DIC?
 
wpis był cyrylicą i wyszło jak wyszło :mad:


Każdemu czasami coś nie "wychodzi".

Może nie wiesz, ale na tym Forum KAŻDY swój wpis można edytować i poprawić / zmienić.

ps
Jeżeli ów cytat uważasz za faktycznie wart podzielenia się z Koleżeństwem,
zrób jego zdjęcie (print screen), wstawiając w miejsce tego, co "wyszło jak wyszło" ...
 
Krzysztof Jarzyna jeśli już :) No ok a jaka jest podstawa prawna twojego twierdzenia? Bo w ustawie o kas nie znalazłem art., że dias jest przełożonym DIC?
Słownik w telefonie uznał że poprawnie będzie przez "ż: ;).
Odnośnie Twojego pytania to miałem to na myśli:
"Art. 164. 1. Szef Krajowej Administracji Skarbowej wykonuje zadania w zakresie tworzenia i organizacji Krajowej
Administracji Skarbowej i może w tym celu wydawać zarządzenia.
2. W terminie do dnia 28 lutego 2017 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej wykonuje zadania, o których mowa
w ust. 1, przy pomocy komórki organizacyjnej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych
właściwej w sprawach reformy administracji skarbowej.
3. Zadania w zakresie organizacji urzędu celno-skarbowego wykonuje dyrektor izby skarbowej."

że za wcześnie? heh żaden DIC nie może nic zrobić prze zgody DIAS-a od wejścia w życie przepisów wprowadzajacych.
 
Słownik w telefonie uznał że poprawnie będzie przez "ż: ;).
Odnośnie Twojego pytania to miałem to na myśli:
"Art. 164. 1. Szef Krajowej Administracji Skarbowej wykonuje zadania w zakresie tworzenia i organizacji Krajowej
Administracji Skarbowej i może w tym celu wydawać zarządzenia.
2. W terminie do dnia 28 lutego 2017 r. Szef Krajowej Administracji Skarbowej wykonuje zadania, o których mowa
w ust. 1, przy pomocy komórki organizacyjnej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw finansów publicznych
właściwej w sprawach reformy administracji skarbowej.
3. Zadania w zakresie organizacji urzędu celno-skarbowego wykonuje dyrektor izby skarbowej."

że za wcześnie? heh żaden DIC nie może nic zrobić prze zgody DIAS-a od wejścia w życie przepisów wprowadzajacych.

No to klęska, umundurowaną formację organizują i tworzą cywilni urzędnicy... jak żyć ?
 
Się dzieje.......

No to klęska, umundurowaną formację organizują i tworzą cywilni urzędnicy... jak żyć ?

Powiem tak..... zadzwonilem do urzędu skarbowego w sprawie dla mnie istotnej..Łączę się a tam infolinia........Kobiecy głos mowi : " w sprawach celnych naciśnij 1".................Macie jeszcze jakieś pytania ?! Bo ja już ich nie mam !!!
 
Powiem tak..... zadzwonilem do urzędu skarbowego w sprawie dla mnie istotnej..Łączę się a tam infolinia........Kobiecy głos mowi : " w sprawach celnych naciśnij 1".................Macie jeszcze jakieś pytania ?! Bo ja już ich nie mam !!!

No pytam. Tak się darliście i co teraz ?! Kita pod du..................ę ?
 
To teraz moje zdanie. Emerytury to jedyna szansa dla większości. Jeżeli wejdą w życie to tacy jak m.in ja odejdą z godnością......jeżeli nie wejdą zostaniemy w dupie. Oczywiście kto zostanie to zostanie ale pamiętajcie , że pesel się zmienił w Nowym jeb....m Roku. Nikt...powtarzam nikt nie będzie bawil się, z takimi jak ja jak WY ! Jeszcze tego nie rozumiecie ?! jeszcze chcecie walczyć słownie jeden z drugim ?! Pytam o co ?! A teraz pytanie do Związków: " Co postanawiamy ?" L4 już było i zostało zaprzepaszczone......... Więc.....?
 
Back
Do góry