• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

Tu akurat mają rację. Z pisma wynika mniej więcej tyle, żeby nie szukać dowodów, bo może ich nie być. A wszystko po to by wykazać sprawność KAS. I niestety pod pismem podpisał się były zastępca SSC. Kończenie postępowań kontrolnych pod jeden termin, pod rygorem składania wyjaśnień to dziwactwo. Zamiast wziąć się za zmianę przepisów to wymyślają dziwne instrukcje.

Nie chodziło mi o treść pisma tylko o jad płynący z komentarzy. Samo pismo natomiast jak wskazuje nr zostało przygotowane przez skarbowca. A dodam także (oczywiście nie o wszystkich postępowaniach), jakie znaczenie ma celebrowanie postępowania prowadzonego przeciwko panu kaziowi spod budki z piwem, któremu odłączono prąd a na jego nazwisko wyłudzono miliony? Obnoszą się z tymi postępowaniami jak ze świętym gralem a ile z tej roboty pieniędzy? Oczywiście, że wadliwe przepisy trzeba zmieniać ale jeżeli cały system jest zły to trzeba zrobić cesarskie cięcie i wszystko zacząć od początku. Bynajmniej nie bronię treści pisma ale nie mogę już znieść tego psioczenia na celników i wywyższania się. W nich nie ma nic złego, oni są idealni a my jesteśmy bandą głupków. Dość tego. Oni do każdej czynności potrzebują odrębnego specjalisty. Operetka coś zobaczyła to wzywają swoją realizację ta natomiast poza trzymaniem pistoletu maszynowego nic nie potrafią więc wzywają dochodzeniowca bo on umie zrobić protokół przeszukania. Wystawiają mandaty kredytowane na obcokrajowców i dziwią się, że Zefir nie chce tego przyjąć. Ci głupi celnicy nie potrafią nawet tak prostej rzeczy wprowadzić do swojego systemu i to nieważne, że cudzoziemiec nie ma nr pesel wymaganego przez system itd. Cholera już ,mnie bierze.
 
Ostatnia edycja:
Hmmm... gdyby tak w kwietniu epidemia choroby dopadła f-szy i skarbowców... To byłaby jazda. Ale to chyba marzenie... pzdr:cool:
Przeciez to zrozumiałe, nie chcą dać propozycji do konca kwietnia bo się ZAGOTUJE, a podatnik bedzie w du..e. Tak samo przeczekali prcedowanie ustawy o KAS w ubiegłym roku po Swiatowych Dniach i Szycie NATO bo przestraszyli się celników.
Teraz Wy Skarbowcy macie asy w rekawie. Tylko organizować się trzeba szybko, Celnicy pomogą.
 
Czekam na dyspozycje, będąc silnym, zwartym, gotowym ... w szeregach ZZ Celnicy PL ...
 
Ostatnia edycja:
Przeciez to zrozumiałe, nie chcą dać propozycji do konca kwietnia bo się ZAGOTUJE, a podatnik bedzie w du..e. Tak samo przeczekali prcedowanie ustawy o KAS w ubiegłym roku po Swiatowych Dniach i Szycie NATO bo przestraszyli się celników.
Teraz Wy Skarbowcy macie asy w rekawie. Tylko organizować się trzeba szybko, Celnicy pomogą.

Znając życie i wcześniejsze przypadki to propozycji można się podziewać 29 maja
 
Chyba wypadałoby powiedzieć - SPRAWDZAM!

Przypomnę:
a73e854521f3cac099e65935a5a0d486.jpg
 
Kubuś i jego mniodek. Dotąd jeden nick atakuje celników pod tym artykułem, a Ty wytaczasz takie działa w odpowiedzi. Dałeś się sprowokować. Zaczepki wobec celników, ubzduranie sobie wbrew rzeczywistości, że wiedziemy prym w KAS(co kuriozalne, my mamy dokładnie odwrotne odczucie, że ktoś wydał dyspozycję zaorania cła) płyną z pism RSK NSZZ Solidarność - właściciela tego forum. Ja przyznam szczerze nie poznaję Ludwińskiego a przecież Go znam.
Dlatego POJEDYNCZE wpisy w tym samym tonie na tym forum, należy tak też rozumieć i mieć to na uwadze. To nie jest stanowisko środowiska skarbowców, a jedynie pewnej frakcji w skarbowości
 
Ostatnia edycja:
A ja obstawiam, że propozycje będą na koniec kwietnia. Do 15.04 mają rozdzielić dodatkowe etaty mundurowe. Lustrację pewnie mają już gotową. To na co mają czekać?
 
Kubuś i jego mniodek. Dotąd jeden nick atakuje celników pod tym artykułem, a Ty wytaczasz takie działa w odpowiedzi. Dałeś się sprowokować. Zaczepki wobec celników, ubzduranie sobie wbrew rzeczywistości, że wiedziemy prym w KAS(co kuriozalne, my mamy dokładnie odwrotne odczucie, że ktoś wydał dyspozycję zaorania cła) płyną z pism RSK NSZZ Solidarność - właściciela tego forum. Ja przyznam szczerze nie poznaję Ludwińskiego a przecież Go znam.
Dlatego POJEDYNCZE wpisy w tym samym tonie na tym forum, należy tak też rozumieć i mieć to na uwadze. To nie jest stanowisko środowiska skarbowców, a jedynie pewnej frakcji w skarbowości

przepraszam Sławku, poniosło mnie po całym dniu trykania łbem w ten beton. Czasami każdemu puszczają nerwy. Miałem do wyboru albo dać upust nerwom albo zrezygnować i odejść ze służby. Zeszło ciśnienie, przespałem się, nabrałem sił aby dalej walczyć.
 
Kubuś i jego mniodek. Dotąd jeden nick atakuje celników pod tym artykułem, a Ty wytaczasz takie działa w odpowiedzi. Dałeś się sprowokować. Zaczepki wobec celników, ubzduranie sobie wbrew rzeczywistości, że wiedziemy prym w KAS(co kuriozalne, my mamy dokładnie odwrotne odczucie, że ktoś wydał dyspozycję zaorania cła) płyną z pism RSK NSZZ Solidarność - właściciela tego forum. Ja przyznam szczerze nie poznaję Ludwińskiego a przecież Go znam.
Dlatego POJEDYNCZE wpisy w tym samym tonie na tym forum, należy tak też rozumieć i mieć to na uwadze. To nie jest stanowisko środowiska skarbowców, a jedynie pewnej frakcji w skarbowości
Jest dokładnie jak Pan mówi. Koledzy ze skarbowości (robiłem w UKS) mówią, że nie wiedzą skąd biorą się takie głupoty na skarbowcy.pl. Ilekroć ktoś chce coś napisać w innym tonie niż całe forum od razu jest banowany a jego posty likwidowane. Prawdą jest, że uksy i Wy zostaliście zmiksowani i nic dobrego w tym nie widać. Obiecane 3k brutto uspokoi urzędy skarbowe więc żadnej "rewolty" nie będzie. Oczywiście nie będzie też większych wpływów podatkowych a zapewne nie będzie bardziej skutecznej kontroli bo od kiedy to obniżką i degradacją motywuję się do pracy hehe. Pozdrawiam
 
Co sądzicie o geriartrycznych grupach patrolowych. Młodzi się nie dostają. Dobra zmiana heee
sadzimy, ze jesteś niedouczony, w przeciwnym razie wiedziałbyś czym jest ageizm i dlaczego jest to zjawisko niepożądane nie tylko w służbie celno-skarbowej ale również w nowoczesnym społeczeństwie, do którego zapewne jako młody człowiek aspirujesz
 
Ostatnia edycja:
Co sądzicie o geriartrycznych grupach patrolowych. Młodzi się nie dostają. Dobra zmiana heee

Młody/młody co po 6-ciu latach stażu myśli, że jest Bóg wie czym. Mając 6 lat stażu nic nie wiesz, nic nie rozumiesz, duuuużo nauki przed tobą. Ale o tym się dowiesz za jakieś 15 lat.
 
Młody/młody co po 6-ciu latach stażu myśli, że jest Bóg wie czym. Mając 6 lat stażu nic nie wiesz, nic nie rozumiesz, duuuużo nauki przed tobą. Ale o tym się dowiesz za jakieś 15 lat.

"...a po 30 może będziesz gotowy iść w teren."


Aż się boję myśleć, ile ty "wiesz i rozumiesz", skoro jesteś taki arogancki. Kolega może niezbyt kulturalnie wyskoczył z tą geriatrią, ale niektóre riposty wcale nie lepsze...
 
Back
Do góry