• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 7466 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS
    ZZ CELNICY PL ul. Otmuchowska 50, 48-300 Nysa, NIP: 7542935512, REGON: 160186970, KRS: 0000303717

Reforma KAS

Pytanie - dlaczego należy usuwać ze stanowisk NUC-S czy ich zastępców ???? Jeżeli sprawdzili się na swoim stanowisku to też należy ich usuwać bo przyszła nowa ekipa ? Usuwać dla zasady ??? I powoływać nowych ???? Zanim nowi się czegokolwiek nauczą możliwe że będzie nowe rozdanie i znowu ich usuwać ??? I tak bez końca ???? I tak naprawdę NIKT NIGDY NIE OGARNIE ZADAŃ I ROLI NACZELNIKA czy też jego zastępcy !!!! Jestem tego przeciwnikiem !!!! Jeżeli ktoś sprawdza się na stanowisku to niech zostanie. Po co ciągle usuwać i usuwać ????? Zanim nowy ogarnie temat i nauczy się o co chodzi to jego też trzeba usunąć ???? Dajcie im szansę !! Chcemy stabilności Służby ??? Chcemy !!!! No to dajmy szansę im działać !!!! Jest wielu WIELU NACZELNIKÓW i ich Zastępców którzy wiedzą o co chodzi w Służbie i co - teraz ich wymienić bo nowe rozdanie ??? A co Nas obchodzi nowe rozdanie !!!! Nas interesują ich kompetencje !!!!! Dla jasności - jestem zwykłym funkcjonariuszem.

Szanowny Kolego, tu raczej nie chodziło o usunięcie naczelników dla samego usunięcia. To faktycznie byłoby bez sensu.

Temat zaczął się od artykułu w którym odkryto, iż wypowiedzenie zwalniało jednocześnie dyrektorów i naczelników ze świadczenia pracy, przy wypłacie pełnej gaży za trzy miesiące.

Gdy mnie DIAS zwalniał, z wielkim trudem zgodził się na przysługujące mi dwa dni wolnego na szukanie pracy, a po przywróceniu mnie do roboty przez Sąd tak pokombinował, że wypłacono mi gołą pensję tylko za 1 (słownie: jeden) miesiąc z sześciu miesięcy pozostawania bez pracy.

Jeżeli natomiast ktoś uważa, że trzeba by jakiegoś usunąć, to może mieć ku temu istotne powody ...
 
Tu mnie zaskoczyłeś totalnie. Jaka kadencyjność? Podoba się lub nie, wykonuje swoje obowiązki właściwie lub nie, był powołany z nadania poprzedniego politycznego Dias? Krótka piłka!
Tu @Falcon napisałem w skrócie, to o czym Ty piszesz. Jeżeli spełnia wymagania służby, jest fachowcem, niezależnie od sposobu nominacji - zostawić w spokoju. Jeżeli to tylko i wyłącznie nominat polityczny, może zaczerpnięty z emerytury policyjnej, nie dający sobie rady, a potem wręcz namaszczony na Dias i tym bardziej nie radzący sobie, to wybacz! Dla fachowców wielkie TAK, dla dziwnych nominatów stanowcze NIE!
 
No to z Kolegą Vaderem i Kolegą Soldatem mamy ZGODĘ w temacie 👍👍👍 Dyrektorzy bywają różni niestety Lordzie tak jak i charaktery ludzi nad czym boleję . Podejrzewam że odezwą się głosy przeciwne ( zwłaszcza wiecie czyj głos ) ale wiem że rozsądek zwycięży 👍👍👍👍
 
Lecz co my maluczcy w tej sprawie możemy? Ano nic!
Możemy jedno. Nie dawać paliwa tym z nas którzy bezmyślnie piszą oraz szepczą po korytarzach czy na pasach. Z całym SZACUNKIEM DLA GRANICY. Tam jest mega ciężko wiem o tym z autopsji. I uważam że na granicy jedynie nr identyfikacyjny. Na drodze przedstawienie się tak jak to funkcjonuje w Policji. Po co wyważać drzwi otwarte już ??? Ale na granicy - absolutnie w miarę możliwości anonimowość. Poza numerem blachy. To są proste sprawy. I tyle w temacie. I jeszcze jedno - pomawiający Nas nie są bezkarni oj nie. Sam takiego jednego złapałem na wschodzie - przepraszał że szok za pomówienie. Bo tak mu przekazali jego kierowcy. Na całe szczęście był monitoring ale właściciel firmy zaatakował mocno. Szacunek dla właściciela firmy że zorientował się że jego kierowcy chcieli go oszukać. Właściciel firmy transportowej. Mamy broń i to mega skuteczną. A my co robimy ??? Ktoś nas posądzi po czym zarzuty są oddalone i nie ma sprawy. Ja zrobiłem całkiem inaczej - posądziłem o zniesławienie funkcjonariusza Służby Celnej. Oj szybko była reakcja.... przepraszał przy całym OC. To nie jest tak że mamy tylko odpierać zarzuty - możemy oskarżać za pomówienie i ja to wykorzystałem !!!!!
 
Ostatnia edycja:
w naszej skazanej na sukces firmie mamy planowane obsuniecie reformy. Miało być 1 sierpnia, co było oczywiście podpuchą bo od początku było zaplanowane na...no wlasnie na kiedy?
 
A co ma się zadziać w ramach tej nowej reformy?
to co zwie się tak szumnie reformą to zwykła kosmetyka - typu likwidacja delegatur które od dawna są czystą figura retoryczną, ustalenie ilości ZNUCS-ów w stosunku do ilości f-szy, poprzesuwanie komórek w pionach - więc nie róbmy z igieł wideł. Ciekawsze są dalekosiężne plany naszych decydentów wyrażone w wywiadzie dla bodajże "Gazety Prawnej" ale to raczej perspektywa dłuższa niż sierpień czy nawet styczeń
 
A co ma się zadziać w ramach tej nowej reformy?
Raczej nic nie ma się zadziałać bo od ponad 30 kilku lat (z małymi przerwami) tak się właśnie dzieje aby właściwie nic się nie zmieniło .Ramy owych"reform" nakreślono już dawno ale pewien sens można usłyszeć w słowach owej piosenki https://www.facebook.com/share/3EJGE5dUfEy55eoU/.
Sami popatrzcie kto " reformował" cło I finanse i do czego to doprowadziło.
 
W związku z powyższym mam pytanie:

Ilu pracowników, cywilnych i funkcjonariuszy, liczy MF, jaka była dynamika tych zmian od wejścia Polski do UE w 2004 roku?
 
Niektórzy twierdzą, że Narodowy może być za mały....

Osobiście uważam, że musili by dodać emerytów.
 
Czy zauważyliście, że słowo "reforma", to chytra pułapka językowa ?

Słowo "forma" można rozumieć jako szablon i tu raczej nie mam wątpliwości, natomiast przedrostek "re-" oznacza ponowienie/powtórzenie.
Wobec tego nie należy oczekiwać, że reforma miałaby cokolwiek zmieniać, a co najwyżej może powtórzyć - szczególnie stare błędy i wypaczenia ...
 
Back
Do góry