• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

a jaka podstawa prawna?

jeśli nie było przemytu, zaniżenia podstawy, oszustwa ...

to o co kaman?

koparki bitcoinów komuś się pomerdały z automatami?

Są różne możliwości. Takie kompy z reguły nie spełniają norm (albo nie mają wyrobionych certyfikatów) europejskich dotyczących elektro-magentycznści czy bezpieczeństwa elektryczności. Podejrzewam że importer wprowadzi towar na rynek jak tylko go podzieli na podzespoły. Oczywiście w Polsce taki sprzęt bez problemu skonfigurujemy z podzespołów dostępnych na rynku. Oprócz tego - można sie zawsze doczepić do instrukcji w języku Polskim jeżeli jej nie ma.
 
Ostatnia edycja:
a jaka podstawa prawna?

jeśli nie było przemytu, zaniżenia podstawy, oszustwa ...

to o co kaman?

koparki bitcoinów komuś się pomerdały z automatami?
Zatrzymany sprzęt nie spełniał wymogów polskiego i unijnego prawa. Wśród zarzutów znalazły się m.in. brak instrukcji obsługi w języku polskim czy deklaracji zgodności z wymogami dot. elektromagnetyczności. Ten ostatni zarzut potwierdził Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Nazbierali tych podstaw ;-)
http://finanse.wnp.pl/izba-administ...granicy-koparki-kryptowalut,313218_1_0_0.html
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&p=410036
 
Ostatnia edycja:
a jaka podstawa prawna?

jeśli nie było przemytu, zaniżenia podstawy, oszustwa ...

to o co kaman?

koparki bitcoinów komuś się pomerdały z automatami?

Było coś chyba o nie spełnianiu wymagań zasadniczych i braku instrukcji polskiej.
Będzie jak zwykle - procedura naprawcza...
Ups, sorry, nie zauważyłem, że już inni wyjaśnili.
 
Ostatnia edycja:
Zostało usuniętych kilkadziesiąt wpisów i jest pięknie, cenzura hula jak za komuny. Ktoś połączył dwie obce firmy do tego jedną mundurową a jedną cywilną w jeden gniot. I mamy to co mamy. Jesteśmy jedną wielką kochającą się kasowską rodziną. Celnicy kochają skarbowców a skarbowcy kochają celników. Jesteśmy dumni, że jesteśmy razem w kasie.
 
Zostało usuniętych kilkadziesiąt wpisów i jest pięknie, cenzura hula jak za komuny.
GDZIE?
Ktoś połączył dwie obce firmy do tego jedną mundurową a jedną cywilną w jeden gniot. I mamy to co mamy. Jesteśmy jedną wielką kochającą się kasowską rodziną. Celnicy kochają skarbowców a skarbowcy kochają celników. Jesteśmy dumni, że jesteśmy razem w kasie.
W wojsku też są mundurowi i cywile (nawet MON) i git!
 
GDZIE?

W wojsku też są mundurowi i cywile (nawet MON) i git!

W tym temacie. W tym mój. Dziwne bo był normalnej treści a został potraktowany jak posty funkcjonariuszy wyzywających skarbowców od nieudaczników

Więc ponowię pytanie. Skoro macie takie zdanie o skarbowcach jakie macie (co widać na tym forum nawet pomimo usunięcia postów o tym świadczących), dlaczego drugi raz spamujecie np moją skrzynkę mofnetowską deklaracjami członkowskimi obiecując złote góry, a następnie w oficjalnych pismach wskazujecie że nie dążycie do zrównania pensji skarbowców z celnikami. W związku z tym, przy założeniu że ministerstwo do tego dąży dołączanie do waszego związku jest strzałem w kolano.

Edit: zarejestrowałem się na waszym forum, gdyż postanowiłem wyrazić swoje zdanie przygladajac się kolejnym postom w których z pogardą co niektórzy z was wypowiadają się o skarbowcach w różnych wątkach na tym forum związanych z reformą KAS

Niestety KAS to nie wspomniane już wojsko i policja gdzie cywile są częścią administracyjną. W KAS cywile (skarbowcy) są równoprawną częścią, która wykonuje zadania merytoryczne. Jeden ma umiejętności, powołanie łapać cysterny w terenie, a inny siedzieć przy biurku i pisać decyzje. I w żadnym wypadku nie czuję się przez to groszy.
 
Ostatnia edycja:
Eh Panowie, to znowu zmierza wielkimi krokami do "wyliczanki".
Co najgorsze; stan rzeczywisty, obecny - to Was w ogóle nie interesuje, bo wolicie argumentować
wzajemnie, na podstawie przesłanek coraz bardziej "historycznych". Zalecam więc "aktualizację" ...

Nota bene; uważam, iż usunięcie owej sporej porcji postów, przyniesie więcej szkody, niż pożytku.

Zaznaczam - nie dlatego, że natrudziłem się nieco nad odpowiedzią jednej osobie, która spłynęła
w szambo ze wszystkimi. Osobiście; miałem nadzieję na bardzo interesujący konsensus, a nie
rozumiem powodów takiego kroku Admina. Oczywiście, to jego prawo, ale taki sposób przypomina
wspomaganie delikwenta w przyspieszeniu jego "naturalnego" zejścia ...
 
Zostało usuniętych kilkadziesiąt wpisów i jest pięknie, cenzura hula jak za komuny. Ktoś połączył dwie obce firmy do tego jedną mundurową a jedną cywilną w jeden gniot. I mamy to co mamy. Jesteśmy jedną wielką kochającą się kasowską rodziną. Celnicy kochają skarbowców a skarbowcy kochają celników. Jesteśmy dumni, że jesteśmy razem w kasie.
Zostało usuniętych wiele wpisów z innego powodu, bo wiele z nich było z naruszeniem regulaminu i były pisane w temacie, który mówi o czym innym, czyli były nie na temat po prostu. Usunął je jeden z moderatorów, ja bym część usunął, część przeniósł do innego tematu, tak jak czynię to obecnie.
Natomiast co do prześmiewczego wpisu Twojego pragnę wyjaśnić, że wielokrotnie pisałem, że porównywanie statusu funkcjonariuszy służby mundurowej do pracowników zatrudnionych w ramach stosunku pracy może podejmować jedynie ktoś, bez urazy, kto jest ignorantem prawa i nie rozumie obowiązującego porządku prawnego i nie zna całego orzecznictwa w tym zakresie. Pisałem też, że zasadne jest, a właściwie jedynym sensownym w tym momencie kierunkiem działań, jest wydzielenie Służby Celno-Skarbowej z KAS.
 
Do nicka "ten gorszy", choć ja za takiego Ciebie nie uważam :)
Po pierwsze, wpisów na forum(poza moimi i funkcyjnych działaczy ZZ Celnicy PL) nie należy utożsamiać ze stanowiskiem ZZ Celnicy PL, a po drugie nie jest tak jak piszesz, że to tylko celnicy atakują skarbowców, bo to niestety są działania obopólne.
Różnica polega na tym, że ZZ Celnicy PL nie atakuje skarbowców, natomiast niektóre ZZ skarbowości właściwie nieustannie podsycają, podobnie jak MF, antagonizmy w środowisku.

ZZ Celnicy PL nie walczy o podwyżkę dla skarbowców jedynie rzędu ok. 500zł średnio na etat, co stanowi jedynie okruchy z pańskiego stołu(dane z 2016r o różnicach w uposażeniach funkcjonariuszy wraz z dodatkami byłej SC do pracowników US wraz z dodatkami), nie włączamy się w jałowe dyskusje typu "ja mam mnożnik 1,65 a ten obok ma mnożnik 1,85", gdyż mamy plan działania jak wywalczyć dla wszystkich tj. zarówno funkcjonariuszy i pracowników godne i realne podwyżki w wysokości 3000 zł w perspektywie 6 lat - vide apel, do którego załączamy deklarację, bo bez konsolidacji środowiska nie da się wywalczyć tych podwyżek https://celnicy.pl/content.php/4329-PISMO-DO-PRACOWNIKÓW-US-IAS-i-KIS.
To dlatego są podejmowane działania MF różnicujące środowisko, które są wspierane przez niektóre ZZ skarbowości, bo MF obawia się właściwie tylko tejże konsolidacji środowiska i robi wszystko, przy wsparciu niektórych ZZ skarbowości, aby Nam to uniemożliwić.

Odsyłam do lektury apelu.
 
Ostatnia edycja:
Do nicka "ten gorszy", choć ja za takiego Ciebie nie uważam :)
Po pierwsze, wpisów na forum(poza moimi i funkcyjnych działaczy ZZ Celnicy PL) nie należy utożsamiać ze stanowiskiem ZZ Celnicy PL, a po drugie nie jest tak jak piszesz, że to tylko celnicy atakują skarbowców, bo to niestety są działania obopólne.
Różnica polega na tym, że ZZ Celnicy PL nie atakuje skarbowców, natomiast niektóre ZZ skarbowości właściwie nieustannie podsycają, podobnie jak MF, antagonizmy w środowisku.

ZZ Celnicy PL nie walczy o podwyżkę dla skarbowców jedynie rzędu ok. 500zł średnio na etat, co stanowi jedynie okruchy z pańskiego stołu(dane z 2016r o różnicach w uposażeniach funkcjonariuszy byłej SC wraz z dodatkami do pracowników US wraz z dodatkami), nie włączamy się w jałowe dyskusje typu "ja mam mnożnik 1,65 a ten obok ma mnożnik 1,85", gdyż mamy plan działania jak wywalczyć dla wszystkich tj. zarówno funkcjonariuszy i pracowników godne i realne podwyżki w wysokości 3000 zł w perspektywie 6 lat - vide apel, do którego załączamy deklarację, bo bez konsolidacji środowiska nie da się wywalczyć tych podwyżek https://celnicy.pl/content.php/4329-PISMO-DO-PRACOWNIKÓW-US-IAS-i-KIS.
To dlatego są podejmowane działania MF różnicujące środowisko, które są wspierane przez niektóre ZZ skarbowości, bo MF obawia się właściwie tylko tejże konsolidacji środowiska i robi wszystko, przy wsparciu niektórych ZZ skarbowości, aby Nam to uniemożliwić.

Odsyłam do lektury apelu.
czescia tego planu dzialania jest zgoda na podwyzki w IAS Lublin do mnoznika 1.35?


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
3000 zł oczywiście średnio na etat.

I apel jeszcze do wszystkich. Zamiast patrzeć wrogo na Koleżankę/Kolegę, który siedzi biuro obok, który ma nieco wyższy mnożnik, a wg Ciebie robi to samo, podaj Jej/Jemu rękę i powiedz, że Ty masz za mało, ale On też ma za mało i że proponujesz wspólną walkę i wspólne działania o realne podwyżki, które pozwolą podnieść Jej/Jemu i Tobie, a Tobie dodatkowo dorównać z czasem do Niego.

Musimy zmienić sposób myślenia. Każdy powinien mieć mnożnik powyżej 3 i to jest perspektywa działania ZZ Celnicy PL, a nie jałowe i żałosne wręcz dyskusje jakie próbuje Nam wszystkim narzucić MF wespół z usłużnymi organizacjami.
 
Reforma KAS to nie koniec dziadostwa w służbach fiskalnych? Co na to Banaś?

(...) Trzeba było skończyć z tym +dziadostwem+. Proszę sobie wyobrazić, że funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu poprzez postępowanie sądowe dochodzili swoich uprawnień dotyczących np. ekwiwalentu mieszkaniowego. Takie +dziadostwo+ było przez lata, my z tym kończymy - podkreślił minister. (...). https://wpolityce.pl/polityka/37318...by-ochrony-panstwa-konczymy-z-dziadostwem-bor

https://wpolityce.pl/polityka/37089...jm-uchwalil-ustawe-o-powolaniu-nowej-formacji

https://wpolityce.pl/polityka/37274...ie-wzmacniajace-system-bezpieczenstwa-panstwa
 
3000 zł oczywiście średnio na etat.

I apel jeszcze do wszystkich. Zamiast patrzeć wrogo na Koleżankę/Kolegę, który siedzi biuro obok, który ma nieco wyższy mnożnik, a wg Ciebie robi to samo, podaj Jej/Jemu rękę i powiedz, że Ty masz za mało, ale On też ma za mało i że proponujesz wspólną walkę i wspólne działania o realne podwyżki, które pozwolą podnieść Jej/Jemu i Tobie, a Tobie dodatkowo dorównać z czasem do Niego.

Musimy zmienić sposób myślenia. Każdy powinien mieć mnożnik powyżej 3 i to jest perspektywa działania ZZ Celnicy PL, a nie jałowe i żałosne wręcz dyskusje jakie próbuje Nam wszystkim narzucić MF wespół z usłużnymi organizacjami.

PRZECIEŻ TO SIĘ NIGDY NIE UDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ŻADNA ZE STRON NIE CHCE TEGO, bo INNA TRADYCJA, INNA HISTORIA , INNA PRACA, INNE WYMAGANIA, WIEDZA I CAŁA RESZTA.
TEGO SIĘ NIE DA ZMIENIĆ!!!!!! Z jakiegoś powodu FC składali lata temu papiery do UC a nie UKS czy US i odwrotnie !!!!!!
 
Back
Do góry