• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Reforma KAS

zdarzyło mi się wczoraj oglądać transmisję z poświęcenia Ołtarza Ojczyzny. na zakończenie hierarcha wśród obecnych oficjeli wymienił naszego bezwstydnika (czyt. maniusia banasia). stety :)D), kamera nie potrafiła go namierzyć :D.

nie będę się rozwodził o bezmiarze hipokryzji i zwyczajnej ludzkiej krzywdy, którą temu durniowi udało się osiągnąć. za to chciałbym zwrócić się do koleżeństwa o rozważenie zorganizowania przed świętami akcji pt. "adoptuj banasia". chłopina jest sławny chyba tylko w branżowych mediach. niech ludzie się dowiedzą prawdy. nie ulega wątpliwości, po doświadczeniach z najętym redaktorzyną nisztorkiem, sami o to musimy zadbać.

ja proponuję podrzucenie tematu wośp. niech w styczniu zagrają pod hasłem "adoptuj banasia".

Może bardziej deportuj .... :)
 
nisztorku, a fe, a fe, a fe

zdarzyło mi się wczoraj oglądać transmisję z poświęcenia Ołtarza Ojczyzny. na zakończenie hierarcha wśród obecnych oficjeli wymienił naszego bezwstydnika (czyt. maniusia banasia). stety :)D), kamera nie potrafiła go namierzyć :D.

nie będę się rozwodził o bezmiarze hipokryzji i zwyczajnej ludzkiej krzywdy, którą temu durniowi udało się osiągnąć. za to chciałbym zwrócić się do koleżeństwa o rozważenie zorganizowania przed świętami akcji pt. "adoptuj banasia". chłopina jest sławny chyba tylko w branżowych mediach. niech ludzie się dowiedzą prawdy. nie ulega wątpliwości, po doświadczeniach z najętym redaktorzyną nisztorkiem, sami o to musimy zadbać.

ja proponuję podrzucenie tematu wośp. niech w styczniu zagrają pod hasłem "adoptuj banasia".

nisztorek znów pieści maniusia http://niezalezna.pl/211728-hazardowy-zawrot-glowy :D. a fe, a fe, a fe ... :D
 
Ostatnia edycja:
Kurs oficerski niczego nie gwarantuje ją ukończyłem go w 2016r. a w 2017r. zostałem bezrobotnym oficerem. Ha niezłe co..
 
To nie ja zmieniłem warunki pełnienia służby ale dobra zmiana. Jak przyszedłem do cła obowiązywało rozp. z 83 roku zgodnie z którym celnicy mężczyźni mogli przejść na emeryturę po osiągnięciu 60 lat. Ale dla dobrej zmiany nic nie znaczą prawa nabyte.
 
To nie ja zmieniłem warunki pełnienia służby ale dobra zmiana. Jak przyszedłem do cła obowiązywało rozp. z 83 roku zgodnie z którym celnicy mężczyźni mogli przejść na emeryturę po osiągnięciu 60 lat. Ale dla dobrej zmiany nic nie znaczą prawa nabyte.
Kolo, ta zmiana była w 2012 zaPO.... Tak dla przypomnienia.
 
No Panowie i Panie Dyrektorzy IAS, szykujcie dupska. Wasz szefuńcio oficjalnie, w odpowiedzi na interpelację poselską, całą odpowiedzialność za ucywilnienie i nieprzedstawianie propozycji zrzuca NA WAS!
Według tej odpowiedzi Ministerstwo Finansów nie miało (bidulinki) żadnego wpływu na samodzielne działania DIASów.

cyt.: "pomimo braku ustawowego obowiązku, monitorowania procesu składania
propozycji pracy w KAS zagadnienie to było przedmiotem zainteresowania ze strony Szefa
Krajowej Administracji Skarbowej. Powyższe związane było m.in. z tym, iż do Ministerstwa
Finansów wpływały różnego rodzaju pisma od pracowników izb administracji skarbowej
zawierające np. prośbę o złożenie propozycji zatrudnienia w związku z jej nieotrzymaniem od
dyrektora izby administracji skarbowej. Jednocześnie należy podkreślić, że większość ww. pism
pracowników wpłynęła do Ministerstwa Finansów po dniu 31 maja 2017 r., a więc po upływie
ustawowego terminu do złożenia propozycji zatrudnienia i z uwagi na powyższe działania w tym
zakresie ograniczały się do występowania do właściwych dyrektorów izb administracji
skarbowej o przekazanie informacji
w określonej sprawie. Taki tryb postępowania wynikał
z faktu, iż ustawa z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej
Administracji Skarbowej (Dz. U. poz. 1948 z późn. zm.) nie zawiera regulacji, na mocy których
możliwe byłoby wnoszenie odwołań do Ministra Rozwoju i Finansów, czy też Szefa Krajowej
Administracji Skarbowej w przypadku nieotrzymania od dyrektora izby administracji skarbowej
propozycji pracy. Z uwagi na powyższe, ze względów formalnych, Minister Rozwoju
i Finansów oraz Szef Krajowej Administracji Skarbowej nie miał możliwości ingerencji w
proces składania propozycji pracy przez dyrektorów izb administracji skarbowej
"

Lektura odpowiedzi na interpelacją poselską to czysty dupochron Banasia i ministerstwa i przerzucenie wszystkiego na DIASów.

"1/ - Czy Pan Minister Marian Banaś wydał Dyrektorowi IAS w Kielcach polecenie
ograniczenia zatrudnienia w takiej skali, czy była to indywidualna decyzja DIAS?
- [...] całokształt kompetencji w zakresie kształtowania
indywidualnych stosunków pracy, w tym dokonywania czynności z zakresu prawa pracy należy
do właściwości poszczególnych dyrektorów izb administracji skarbowej, którzy odpowiadają za
zapewnienie niezakłóconej realizacji zadań Krajowej Administracji Skarbowej [...]


Do tego bardzo pożyteczne informacje na temat np.: skali ucywilnienia i "umundurowania" cywili :

- 3786 funkcjonariuszy ucywilniono, 648 cywili umundurowano.

Zastanawiam się, czy w tym przypadku można by było podczepić ustawę o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa ?
 
No Panowie i Panie Dyrektorzy IAS, szykujcie dupska. Wasz szefuńcio oficjalnie, w odpowiedzi na interpelację poselską, całą odpowiedzialność za ucywilnienie i nieprzedstawianie propozycji zrzuca NA WAS!

Lektura odpowiedzi na interpelacją poselską to czysty dupochron Banasia i ministerstwa i przerzucenie wszystkiego na DIASów.


Nie inaczej. Dokładnie tak samo to widzę.
Zgodnie z moimi oczekiwaniami, nastąpi teraz "słuszne ukaranie winnych", co jednak nie doprowadzi do zmiany decyzji w stosunku do pokrzywdzonych.
A i pretensje można będzie pisać "na Berdyczów", bo przecież to nie ten dyrektor...
Sprytne. Ale nie na tyle, by złożyć broń.
 
Reformę wymyśliła grupa posłów, a wdrożyli DIASi. MF chciało dobrze i gdyby tylko miało jakikolwiek wpływ na pewno nie pozwoliłoby na takie niegodziwości. Jeżeli nawet wychodziły jakieś pisma z liczbami i słowem "polecam", to miały wyłącznie charakter pomocniczy. One nie były na serio, były wesołe, ironiczne, z elementami humorystycznymi. Tłumaczenia godne kapitana Schettino. Jak statek zaczyna tonąć, to kapitan akurat przypadkiem wpada do szalupy i koordynuje akcję ratowniczą, a że szalupa mu się zablokowała, to nie mógł nic zrobić.
 
Państwo uderza w bitcoiny. KAS przejął 300 "koparek"
Do walki z kryptowalutami włączyła się Krajowa Administracja Skarbowa. Jej funkcjonariusze przejęli na katowickim lotnisku 300 "koparek" do pozyskiwania bitcoinów.

Akcja zatrzymania sprowadzanych z Chin urządzeń do "kopania" wirtualnych walut była wcześniej dokładnie zaplanowana. Funkcjonariusze KAS szukali na lotnisku w Pyrzowicach paczek zawierających "koparki" bitcoinów. Ostatecznie zatrzymali 300 sztuk tego typu urządzeń. ... ...
 
Reformę wymyśliła grupa posłów, a wdrożyli DIASi. MF chciało dobrze i gdyby tylko miało jakikolwiek wpływ na pewno nie pozwoliłoby na takie niegodziwości. Jeżeli nawet wychodziły jakieś pisma z liczbami i słowem "polecam", to miały wyłącznie charakter pomocniczy. One nie były na serio, były wesołe, ironiczne, z elementami humorystycznymi. Tłumaczenia godne kapitana Schettino. Jak statek zaczyna tonąć, to kapitan akurat przypadkiem wpada do szalupy i koordynuje akcję ratowniczą, a że szalupa mu się zablokowała, to nie mógł nic zrobić.

zastanawiam się, czy nie należy złożyć zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez diasów i niedopełnienia obowiązków przez maniusia i jego dwór. pierwsi nie wykonali dyspozycji ustawy, drugi wiedział, a nie powiedział. w tle działanie na szkodę interesu publicznego i interesu indywidualnego funkcjonariuszy.

proszę o rzeczowe wypowiedzi.
 
Jak widać, spełniło się życzenie jednego z Kolegów i Maniek zmienił nieco refren.

Niestety, tak melodia jak i zwrotki, to stara śpiewka ...
 
Państwo uderza w bitcoiny. KAS przejął 300 "koparek"
Do walki z kryptowalutami włączyła się Krajowa Administracja Skarbowa. Jej funkcjonariusze przejęli na katowickim lotnisku 300 "koparek" do pozyskiwania bitcoinów.

Akcja zatrzymania sprowadzanych z Chin urządzeń do "kopania" wirtualnych walut była wcześniej dokładnie zaplanowana. Funkcjonariusze KAS szukali na lotnisku w Pyrzowicach paczek zawierających "koparki" bitcoinów. Ostatecznie zatrzymali 300 sztuk tego typu urządzeń. ... ...


a jaka podstawa prawna?

jeśli nie było przemytu, zaniżenia podstawy, oszustwa ...

to o co kaman?

koparki bitcoinów komuś się pomerdały z automatami?
 
Odpowiedź na interpelację SSC przypomina mi jego pismo napisane kilka chwil po podpisaniu naszej ustawy emerytalnej.

W piśmie stało jak wół napisane, że to jego zasługa i jakby związki nie przeszkadzały tobyśmy od SSC wcześniej emki dostali.

Żenady ciąg dalszy.
 
Back
Do góry