• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytania do wiceprzewodniczącego Federacji

Przynajmniej tutaj za wkład i aktywność jesteś doceniony i awansowany :lol:
 
Panie Sławku. Pamięta Pan orzeczenie/wyrok TK w naszej sprawie. ZZ miały w tej sprawie wystapić przed Trybunałem (nie pamiętam, czy tym z tekstu poniżej). Czy to tylko moje deja vu, czy taka sytuacja miała miejsce. Z tego co pamiętam (a pamięć coraz częściej mnie zawodzi- forumowicze mam nadzieję, że pomogą) TK stwierdził, że w naszym przypadku zasada domniemania niewinności nie ma zastosowania,gdyż dotyczy ona procesu karnego a pracodawca ma prawo nas zwolnić, gdyż... (ble ble bel o super extra służbie celnej)(ma taki kaprys :cry: ).

Gazeta prawna:
Polska narusza zasadę domniemania niewinności
• Polska uznaje winę oskarżonych jeszcze przed wyrokiem sądu
• Funkcjonariusze muszą unikać publicznych ocen winy aresztowanych
• Należy wstrzymać medialne zatrzymania – uważają prawnicy

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie Garycki v. Polsce po raz pierwszy orzekł o naruszeniu przez polskie sądy zasady domniemania niewinności (wyrok z 7 lutego 2007 r.). Zdaniem Trybunału – zasadę tę narusza jakiekolwiek stwierdzenie funkcjonariusza publicznego, które wyraża opinię, że oskarżony jest winny, zanim jego wina zostanie udowodniona. Jak podkreślił ETPC – w żadnym wypadku opinie funkcjonariuszy nie mogą przybierać formy deklaracji co do winy oskarżonego, gdyż może to zachęcać opinię publiczną do uznania jego winy, zanim sąd dokona analizy faktów.
– Orzeczenie to powinno stanowić ostrzeżenie dla polskich sądów oraz władz, iż tych, którym zarzuca się popełnienie przestępstwa, nie należy nigdy traktować jak osoby już skazane – uważa dr Adam Bodnar, adiunkt w Zakładzie Praw Człowieka WPiA UW.
 
Do nie_celnika
Np. w naszej IC eksperci zarabiają od około 2,5 tys do 4,5 tys. zł, trudno powiedzieć więc ile się należy. Rozporządzenie MF dopuszcza jeszcze większą rozbieżność w podanych tam widełkach. Jak widać w SC to czysta fikcja.
Za to ekspert na forum to już naprawdę wielki KTOŚ. Brawo nie_celnik
Do jabola
Ta sprawa będzie w tym roku rozpatrywana w TS.
Do zorro
Brak odpowiedzi, mimo trzech monitów
 
W niepublikowanej oficjalnie preambule do Statutu FZZSC stoi napisane i idzie przeczytać:

§. 1. Najwyższą i nieomylną władzą FZZSC jest Przewodniczaca I. Fołta

§. 2. Wiceprzewodniczacy powinien przed obliczem Przewodniczacej mieć wygląd lichy i durnowaty tak, by swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszyć Najwyższej Władzy FZZSC

A Kolega Siwy zamiast słuchać i podziwiać, daje zły przykład i jeszcze monituje (trudne słowo)
 
Na strona IC Kraków nadal widnieje rzekomo aktualna Ustawa o Służbie Celnej, przewodnicząca z Krakowa nabrała wody w usta( może gdyby to była woda ognista, to coś byśmy wiedzieli). Jeśli tak jest pojmowane dbanie o interesy funkcjonariuszy, to znowu czegos nie rozumiem....
W sprawie zniknięcia art.47 mozliwe są dwa scenariusze:
1.Stało sie to za cichą(wstydliwą) zgodą naszego KW,ale bez wiedzy związków działających w SC.
2.Stało sie to bez wiedzy KW i związków działających w SC.

Panie Sławku, jak Pan sądzi, który wariant jest prawdziwy???
 
Gdyby to było za Czyżowicza to na pewno wariant nr 1, ale że było za Kwaśniaka to wolę nie zgadywać, chociaż milczenie I. Fołty jest dosyć wymowne.
 
Dlaczego związki zawodowe nie nagłaśniają w mediach( w negatywnym świetle) planowanej reformy?
 
Sama akcja medialna nic nie pomoże, no chyba że planowanej reformie.
Moim zdaniem, jeśli akcja medialna ma się w ogóle rozpocząć to od samego jej początku powinniśmy wskazywać konkretną datę rozpoczęcia ostrzejszych form protestu, np. tej z 1998r., a do tego potrzebna jest Rada Federacji, której nie chce wciąż zwołać osoba do tego właściwa.
Drugim rozwiązaniem jest rozpoczęcie w końcu partnerskiego i konstruktywnego dialogu z SSC i negocjacje na temat mnóstwa rzeczy dot. warunków przejścia - słowem zgoda na reformę pod warunkiem zagwarantowania szeregu postulatów - niestety tutaj też na przeszkodzie stoi ta sama osoba.
 
Opinia Experta

Pozwole sobie zacytować dwa posty z dnia 25.11.2006
Przewodnicząca moim zdaniem nie powinna w ogóle kandydować, a KW powinno odejść - ale niekoniecznie całe.
Przypadkowa reelekcja przewodniczącej IF byłaby niezrozumiała dla ogromnej większości celników.
/S. Siwy/

A nieprzypadkowa reelekcja przewodniczącej Iwony Fołty ośmieszyłaby cały celniczy ruch związkowy w skali grupy
zawodowej i kraju. Butę i arogancję należy piętnować, a nie nagradzać. A skrajną megalomanię należy leczyć.
Jeśli Federacja ma przybrać nowy wizerunek i stać się skutecznym partnerem do rozmów z władzą, Komitet
Wykonawczy poleceń Fołty należy rozwiązać, a członków dożywotnio usunąć z organizacji z piętnem szkodnika
zwiazkowego.
/Radykał/

Dzieki mądremu wyborowi Rady Federacji (S. Siwy po Zjeździe) Iwona Fołta będzie pełnić swoją tajna misję do końca istnienia SC, to jest wyhamuje wszelkie próby utrudniania władzy przeprowadzenia bezbolesnej likwidacji Służby.

Rada Federacji i tak się w końcu zbierze, żeby usłyszeć ostatnie słowa Przewodniczacej Fołty: -Sztandar FZZSC wyprowadzić! Ze swojej strony Expert obiecuje uważnie śledzic dalszy przebieg kariery tej, tak zasłużonej dla Władz SC pani, w KAS (-)
 
Dzieki mądremu wyborowi Rady Federacji (S. Siwy po Zjeździe)
Miałem nadzieję, że ludzie co do zasady są reformowalni, że zmieniają poglądy - myliłem się, bo jak dzisiaj widzę niektórzy nie potrafią i jak już zdążyłem się przekonać są wyjątki od tej reguły
 
Smutna refleksja Experta

Kolego Siwy.
Od pierwszego dnia powstania tego szacownego Forum informowałem, ostrzegałem, uczulałem, przestrzegałem, niejednokrotnie w sposób szyderczy i obraźliwy, bo cel uświęca środki.....ale Kolega musiał sam osobiście wsadzić paluchy Fołcie w doo....do kontaltu, żeby przejrzeć na oczy.

W obecnej chwili Służba Celna stoi na skraju przepaaaaści! Ale dzięki wybitnej roli FZZSC (czyt: Fołty) zrobi wielki krok naprzód!
Starsi koledzy wiedzą, trawestacja czyjego cytatu sie posłużyłem.
Bardzo mi przykro, że Kolega Siwy dał sie wydymać, jak ostatni naiwny idealista. A miało być tak pięknie :(

"Idaelista nigdy nie wygra z zaprzedanym cynikiem" - moje
 
Pytanie Experta do lokalnego przewodniczącego ZZ, a przy okazji wiceprzewodniczącego Folwarku ZZSC:

I co Kolego Siwy? Masz w gębie jak w dupie po śliwkach? Wydymała cie Fołta jak przedszkolaka!
 
Wybacz Kolgo Siwy moje uszczypliwości. Wczoraj azaliż odkryliśmy nielegalną księgarnię, gdzie cała instalacja CO służy do drukowania nielegalnych rekopisów niezgodnych z prawem autorskim Polmosu! Ale jazda! Właśnie pisze podanie o zwolnienie w trybie natychmiastowym i ....ja tu zostaję! Kierownik drukarni obiecał mnie zameldować. A co do Fołty....hmmm, a kto to jest Fołta?
 
CD... no już sobie przypomniałem, kto to jest Fołta. Koleżanka z Referatu mnie cyckiem traciła i rozum wrócił ( a cycek zdrowy, twardy, stojacy, syte 5)
Według naszej wiedzy decyzję o wykluczeniu wiceprzewodniczącego z delegacji podjęła arbitralnie I. Fołta wbrew woli Komitetu Wykonawczego. Kol.Margas znając wolę Komitetu udał się do Warszawy, lecz do Ministerstwa Finansów (miejsca spotkania z Szefem S.C.) nie został wpuszczony!!
Chce Kolega Siwy jeszcze bliżej?
Proszę coś bliżej bo nie wiem o co chodzi.
 
To niebywały skandal, który nie powinien przejść bez echa i moim zdaniem, Rada Federacji powinna wyciągnąć daleko idące konsekwencje dyscyplinujące wobec Fołty.
[/code]
 
Opinia Experta

To niebywały skandal, który nie powinien przejść bez echa i moim zdaniem, że sprzedajna, dyspozycyjna ( Fołta przewodniczy dalej Federacji tłumiąc odruchy niezadowolenia całej grupy zawodowj celników. Rada Federacji powinna wyciągnąć daleko idące konsekwencje dyscyplinujące wobec Fołty, wysyłając ja na Kubę, ale przecież sama JĄ sobie wybrała! UPS!
 
JESTEM CIEKAW CO ZWIAZKI SĄDZĄ NA TEMAT PROJEKTU USTAWY
KTÓRY JEDNOZNACZNIE MÓWI O REDUKCJI ETATÓW I ZWOLNIENIACH ZE SŁUŻBY.
A TAK PROPOS TEGO PROJEKTU JEŻELI KTOŚ JEST ZAINTERESOWANY TO BARDZO CETNIE UDOSTĘPNIE. ZOSTAWCIE WIADOMOŚĆ NAPEWNO ODEŚLE
 
Back
Do góry