• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pytania do wiceprzewodniczącego Federacji

slawomir.siwy napisał:
Napisano powyżej dużo postów i praktycznie tylko jeden zawiera pytanie.
Jest to jak mniemam pytanie retoryczne.
Proszę w tym topicu nie zmieniać tematu i nie wdawać się w zbyteczne dyskusje. Proszę wyłacznie o zadawanie konkretnych PYTAŃ.
Jak zakładałem ten temat, to wydawało mi się, że większość pytań będzie dotyczyło interpretacji przepisów prawa dot. warunków służby. liczę na to, że to się jeszcze zmieni.

jeszcze raz ja .
Panie Siwy ponawiam swoje pytanie i żądam szczegółowej i konkretnej odpowiedzi- Czy w dobie kiedy wszyscy na około chcą i dostają to co chcą , np. w dniu dzisiejszym policja- dalej zamierzacie siedzieć cicho i czekać na tzw. niech się dzieje wola nieba czy podejmiecie w końcu decyzje , która doprowadzi do konkretnego efektu.
Proponuje powielić pomysł policji- cZyli albo idziemy wszyscy oddać krew albo bierzemy i tu nacisk na WSZYSCY urlopy na żądanie lub opieke.
Naprawde dwa , trzy dni zastoju doprowadzi do takich strat , że może w końcu RZĄD RP zacznie traktować nas poważnie a nie ciągle obiecywać za pośrednictwem P. Banasia dziwne zmiany na korzyść tylko nie naszą.
 
KOMUNIKAT



--------------------------------------------------------------------------------
W dniu 8 marca 2007 roku przedstawiciele Rady Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność” na spotkaniu Kolegium Przewodniczących Zarządów Regionów NSZZ „Solidarność” z Jarosławem Kaczyńskim przedstawili Premierowi założenia ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej idące w kierunku eliminacji NSZZ „Solidarność” ze struktur Administracji Skarbowej. Premier kategorycznie oświadczył, że nie dopuści do realizacji tego celu.

W godzinach popołudniowych przedstawiciele RSK spotkali się w Urzędzie Rady Ministrów z Ministrem Jackiem Kościelniakiem - sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wiceprzewodniczącym stałego komitetu Rady Ministrów. Przedstawiciele Sekcji Krajowej przekazali Ministrowi opinie dot. ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, a także przekazali materiały dot. braku konsultacji społecznych - zarówno w sprawie tej ustawy, jak i zasad wynagradzania prowizyjnego. Ministra poinformowano o zagrożeniach związanych z reformą służb skarbowych. Minister J.Kościelniak zadeklarował pomoc przy rozwiązywaniu zasygnalizowanych problemów.


I co Kol. Siwy na to :idea: :?:
Jest juz jakiś plan ?
 
Senior pyta bardzo poważnie:

Czy Komitet Wykonawczy FZZSC wyśle dwuosobową delegację na spotkanie zorganizowane przez Radę Sekcji Krajowej Pracowników Skarbowych NSZZ „Solidarność" i Federację Związków Zawodowych Pracowników Skarbowych 12 marca w Warszawie? Jeśli tak, to w jakim składzie?

Pytenie drugie: -Czy jeśli ta, ze wszech miar cenna i pożyteczna inicjatywa T. Ludwińskiego, mająca na celu dobro pracowników przyszłej KAS, a nie własny interes działaczy, nie wzbudziła, co zrozumiałe, zainteresowania Przewodniczace FZZSC, to czy pojedzie Kolega Siwy np z Kolegą Margasem, na to spotkanie, wbrew decyzji Słonca Federacji?

Zdaje sobie Kolega sprawę, że nieobecność I. Fołty pociągnie za soba automatycznie nieobecność Przewodniczacej ZZZSC RP Pani Smolińskiej i Przewodniczacego ZK ZZSNPiA Pana Adama. Nieskorzystanie z okazji wypracowania wspólnego frontu działań związków zawodowych wobec zagrożeń, jakie niesie ze sobą reforma zostanie potraktowane przez szeregowych związkowców, jako skrajna nieodpowiedzialnośc i... głupota. A jak to odbiorą w MF?
 
Skoro w dniu 16 lutego wraz z Janem Podkówką z Łodzi na spotkaniu z SK NSZZ Solidarność zadeklarowaliśmy zgodnie,
że w ramach obrony praw pracowników administracji skarbowej oraz funkcjonariuszy i pracowników Służby Celnej podejmowane będą wszelkie przewidziane prawem działania, w tym także działania skoordynowane, również z innymi centralami związkowymi.
to nie może nas zabraknąć na tym spotknaiu w dniu 12.03., o zorganizowanie którego zabiegałem bezpośrednio zaraz po otrzymaniu projektów o KAS, już 1-go marca.
Reakcja Tomasza Ludwińskiego była natychmiastowa a po weekendzie w dniu 05 marca miałem już na skrzynce zaproszenie.
 
Jeszcze słówko do nie_celnika
ZZSNPiA obradował wczoraj i dzisiaj w nocy. Wypracowali stanowisko ich Związku na spotkanie w dniu 12.03. Odebrałem informację, że popierają skoordynowane działania wszystkich ZZ przeciwko projektom o KAS.
Zazdroszczę im. Mój APEL o zwołanie Rady Federacji przed tym spotkaniem nie został podjęty przez Folte.
 
Panie Sławku oni sa za, a nawet przeciw :lol: :lol: Oni się nie liczą podobnie jak basia S. I z nimi tez się nikt, a przede wszystkim Mf nie liczy
 
Uwaga Seniora do gorzkich zalów Kolegi Siwego:
APEL o zwołanie Rady Federacji przed tym spotkaniem nie został podjęty przez Folte.

Tzw. Rada Federacji jest konieczna ze wzgledów statutowych, a więc czysto formalnych, wyłącznie do wyboru I. Fołty na Przewodniczacą FZZSC. Na ty kończy sie jej rola. Nie wiedział Kolega?

Co do stanowiska Medalisty z Przemyśla... pożyjemy, zobaczymy, kto przyjedzie na poniedziałkowe spotkanie. Na Pania Smolińską bym nie liczył, bo ona bez I. Fołty nie trafi do Warszawy.
 
Senior zgadza sie z wypowiedzią zwiazkowca na WSSC
Dobre i to - 2007-03-13 18:23:17
Bogu dzięki, że nasi "ulubieńcy" przyjeli zaproszenie i zjawili się w Warszawie. Wejście do koalicji ośmiu organizacji związkowych w znacznym stopniu ograniczy ich szkodliwość i zneutralizuje stare przyzwyczajenia, a może wymusi rzeczywistą aktywność. Taką mam przynajmniej nadzieję.
autor: ~zwiazkowiec

Pytanie: -Czy Kolega Siwy ma juz wizję, lub koncepcję konsolidacji ruchu związkowego po ewentualnym wejściu SC do KAS? Jest rzeczą oczywistą, że obecny model i sposób 'działania' tzw. central Związkowych pochodzi z innej epoki i nie ma szans na przetrwanie.
 
Nie mam planów konsolidacji ruchu związkowego w KAS. Mam za to nadzieję, że te projekty powędrują do kosza, ponieważ są niebezpieczne dla kraju, a Minister Banaś wyciągnie w końcu konsekwencje wobec twórców tych miernych dzieł za to, że przygotowali mu tak niespójne i nielogiczne projekty.
 
Panie Sławku, czy Pańskie milczenie oznacza, że jest żle, czy też, że jest jest juź po wszystkim( bardzo źle)?
 
Nie było mnie parę dni więc moje milczenie nic nie znaczy, jednak tak się przypadkowo też składa, że KW ma co robić po ostatnich decyzjach RF, dlatego w najblizszym czasie rzadko będę zaglądał na forum
Właściwie należałoby zmienić też tytuł tego topicu, ponieważ na ostatniej RF ustaliliśmy, że będziemy prezentować co do zasady stanowiska uzgodnione kolegialnie przez statutowe organy Federacji.
Na RF podjęto uchwałę o obsłudze prawnej Federacji, dlatego zainteresowanych członków ZZ Federacji(to czy są członkami ZZ będzie weryfikowane) proszę o kontakt i przedstawianie swoich problemów prawnych z zakresu prawa pracowniczego na maila lub PW.
 
slawomir.siwy napisał:
Właściwie należałoby zmienić też tytuł tego topicu, ponieważ na ostatniej RF ustaliliśmy, że będziemy prezentować co do zasady stanowiska uzgodnione kolegialnie przez statutowe organy Federacji.

Panie Sławku, czy w takim razie teraz otrzymam(my) odpowiedź na moje pytanie, odnośnie znikającego artykułu i wiedzy na ten temat FZZSC??? 8)
 
Back
Do góry