• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjęcie do służby

Witajcie, zwracam się z pytaniem i prośbą o poradę. W związku z rozpoczęciem naboru złożyłem odpowiednie dokumenty, przeszedłem 2 pierwsze etapy, natomiast wynik z testu psychologicznego - negatywny; co wyklucza mnie z dalszego postępowania, zgodnie z Ustawą o KAS - badania są ważne 12 miesięcy. Trochę się zasmuciłem, ale nie załamałem :) Mam w planach ponownie spróbować przejść procedurę rekrutacji w przyszłym roku; nie mniej zacząłem zastanawiać się nad możliwością rozpoczęcia/ubiegania się o przyjecie do służby w innych formacjach i ewentualnego przeniesienia w przyszłości do SCS.
Tutaj moje pytanie. Czy to, iż otrzymałem negatywny wynik z Psychotestów - SCS może w jakiś sposób wpływać na postępowanie rekrutacyjne do innej formacji ? (Czy dane na temat takowych - negatywnych wyników są zintegrowane ?) Czy warto iść tą drogą i próbować sił w rekrutacji do innych służb, pomimo iż "tutaj" obecnie się nie udało.
Nie zrozumcie mnie źle - zależy mi na tej konkretnej służbie, natomiast nie chcę "bezczynnie" oczekiwać kolejnych 12 miesięcy,
Jestem ciekaw waszych przemyśleń na ten temat.

Pozdrawiam,
Każda formacja ma swoje testy psychologiczne i tylko te ich interesują. Policja, Straż Graniczna czy Służba Więzienna mają odrębne postępowanie kwalifikacyjne i możesz się starać do każdej ze służb, a do SCS dopiero po upływie 12 miesięcy.
 
Nie chce mi się analizować przepisów , ale przeanalizuj to jeszcze raz, czy przypadkiem roczna ważność wyników konkretnego etapu rekrutacji nie dotyczy etapów zaliczonych. Czyli np gdybyś startował w kolejnym naborze w ciągu 12 miesięcy to zaczynałbyś od testów z pominięciem wcześniejszych etapów które masz zdane. Nie martw się też negatywnym wynikiem psychotestów, nie oznacza to, że coś jest z tobą nie tak. Po prostu nie odpowiadasz profilowi kandydata. Możesz być za głupi, ale też możesz być za mądry, może nielogiczne myślisz, a może zbyt filozoficznie podchodzisz do życia. Profilowanie kandydatów do służb jest wszędzie podobne, więc są duże szanse, że gdzie indziej też nie przejdziesz psychotestów.
Oczywiście testy nie do końca dają obraz kandydata, mogłeś mieć gorszy dzień i 3 dni później byś zakiczył.
Sprawdź jeszcze raz przepisy w których jest mowa o tych 12 miesiącach ważności psy hotestów. Może źle to interpretujesz. Możesz też zadzwonić do kadr, chociaż zachęcam do samodzielnej analizy przepisów. Jeśli uda Ci się następnym razem przejść rekrutację taka umiejętność będzie Ci potrzebna
 
Nie chce mi się analizować przepisów , ale przeanalizuj to jeszcze raz, czy przypadkiem roczna ważność wyników konkretnego etapu rekrutacji nie dotyczy etapów zaliczonych. Czyli np gdybyś startował w kolejnym naborze w ciągu 12 miesięcy to zaczynałbyś od testów z pominięciem wcześniejszych etapów które masz zdane. Nie martw się też negatywnym wynikiem psychotestów, nie oznacza to, że coś jest z tobą nie tak. Po prostu nie odpowiadasz profilowi kandydata. Możesz być za głupi, ale też możesz być za mądry, może nielogiczne myślisz, a może zbyt filozoficznie podchodzisz do życia. Profilowanie kandydatów do służb jest wszędzie podobne, więc są duże szanse, że gdzie indziej też nie przejdziesz psychotestów.
Oczywiście testy nie do końca dają obraz kandydata, mogłeś mieć gorszy dzień i 3 dni później byś zakiczył.
Sprawdź jeszcze raz przepisy w których jest mowa o tych 12 miesiącach ważności psy hotestów. Może źle to interpretujesz. Możesz też zadzwonić do kadr, chociaż zachęcam do samodzielnej analizy przepisów. Jeśli uda Ci się następnym razem przejść rekrutację taka umiejętność będzie Ci potrzebna
Dzięki za sugestię - przeanalizuje jeszcze raz informację na ten temat. :)
 
Back
Do góry