• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjęcie do KAS

Panowie, po służbie przygotowawczej jest egzamin z języka obcego tak? A w czasie trwania służby przygotowawczej można liczyć na jakiś kurs z języka? Czy ogarnąć trzeba to we własnym zakresie? A jeśli samemu zapisze się do szkoły językowej to czy można liczyć na zwrot kosztów ?
Egzamin z języka jest i nie ma, że boli chyba że masz odpowiedni certyfikat potwierdzający znajomość... nie ważne czy Ci potrzebny ten język w codziennej pracy czy nie, zdać trzeba... co do nauki..Umiesz liczyć licz na siebie... kursy językowe o ile są to dla wybranych i nie pytaj jakie są kryteria żeby się na taki kurs załapać, bo tego najstarsi górale nie wiedzą... Co do zwrotu kosztów.. też licz na siebie i własne finanse... powodzenia!
 
Witam.
Chcialbym zapytać jak wyglada rozmowa kwalifikacyjna? Jutro mam a chcialbym wiedziec jakich pytan sie spodziewać, czego unikać itp
 
Dołączam się z pytaniem??😁
To pewnie zależy od komisji i chyba od komórki do jakiej aplikujesz.... ja dostałam na wejściu 5 pytań na kartce, nad odpowiedzią mogłam chwilę się zastanowić i od tego zaczęłam.. pytania były: dlaczego chcę tu pracować? Co bym zrobiła w sytuacji kiedy kolega prosi mnie o pomoc po raz kolejny a ja mam dużo swojej pracy? Czy byłam kiedyś w sytuacji kiedy na poczekaniu musiałam przygotować i zaprezentować coś nad czym dopiero zaczęłam pracować? I Coś o swoich wadach i zaletach. Po tej prezentacji miałam jeszcze pytania o dodatkowe uprawnienia, które posiadam, o dojazdy i oczywiście ile bym chciała zarabiać..
 
To pewnie zależy od komisji i chyba od komórki do jakiej aplikujesz.... ja dostałam na wejściu 5 pytań na kartce, nad odpowiedzią mogłam chwilę się zastanowić i od tego zaczęłam.. pytania były: dlaczego chcę tu pracować? Co bym zrobiła w sytuacji kiedy kolega prosi mnie o pomoc po raz kolejny a ja mam dużo swojej pracy? Czy byłam kiedyś w sytuacji kiedy na poczekaniu musiałam przygotować i zaprezentować coś nad czym dopiero zaczęłam pracować? I Coś o swoich wadach i zaletach. Po tej prezentacji miałam jeszcze pytania o dodatkowe uprawnienia, które posiadam, o dojazdy i oczywiście ile bym chciała zarabiać..
Dzięki bardzo pomocne pytania 👍👍
 
Pytania typu
-Dlaczego chcesz pracować w KAS
-Dlaczego KAS a nie inna sluzba
-Musialem podac jedną stresujaca sytuacje z zycia zawodowego i jakie towarzyszyły mi emocje
-Co bym zrobil gdyby pracodawca oskarżył mjie ze zle wykonuje obowiązki a wiem ze jest inaczej
 
Pytania typu
-Dlaczego chcesz pracować w KAS
-Dlaczego KAS a nie inna sluzba
-Musialem podac jedną stresujaca sytuacje z zycia zawodowego i jakie towarzyszyły mi emocje
-Co bym zrobil gdyby pracodawca oskarżył mjie ze zle wykonuje obowiązki a wiem ze jest inaczej
A jak Twoje odczucia po rozmowie ? Jak atmosfera? Ile trwała rozmowa i czy mimo wyznaczonej godziny, było dużo osób? 😅 pytam, bo sama mam rozmowę lada dzień.
 
Komisja fajna.. W miare przyjazna wbrew pozorom.. Ja siedzialem około 30 minut u nich.. Każdy ma wyznaczoną godzinę wiec raczej nikogo nie bedzie z Toba.
 
Witam was, a jak testy wygladaja? jakie pyt byly?
W tym wątku dobrzy ludzie podsyłają pytania z jakimi się spotkali na testach wiedzy.
 
Dla przypomnienia tematu i uświadomienia tych, którzy chcą służyć (a nie czarujmy się nie wszyscy jesteśmy poliglotami...) dzisiaj na egzaminach z języka obcego w Muszynie z 1 zdających zdało 11, w Białobrzegach z 20 zdających również zdało 11..mając kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe urzędnika w mundurze i w sądzie swoją walkę kończę i rezygnuję z tej służby ale mimo to tu się to nie liczy (tu egzamin z języka obcego decyduje o służbie stałej dochodzeniowca, czy funkcjonariusza innej komórki ujawniającego czyn zabroniony, mimo znajomosci języka musi powołać biegłego..).. powołanie pionu kadrowego i zmiany w systemie potrwają jeszcze długie miesiące wiec powodzenia życzę nowym funkom...
 
Back
Do góry