• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjęcie do KAS

W informacji o naborze jest napisane miejsce pełnienia służby Katowice, ale liczba miejsc wynosi ponad 100 osób czy faktycznie wszystkie te osoby będą pełnić służbę w Katowicach czy jest możliwe że zostaną wysłane do innych miast? Jak to z tym jest? Ktoś się orientuję?
Właściwe pytanie nie powinno brzmieć czy przeniosą i wyślą do innej lokalizacji tylko KIEDY to zrobią - uwierz mi jest to tylko i wyłącznie kwestią czasu i tzw. potrzeb służby oraz oczywiście wszechobecnych w tej izbie nieformalnych koneksji, grup wpływu itp.
 
Cześć wszystkim, nie chce tworzyć nowego wątku bo moje pytanie również dotyczy naboru, mianowicie: Czy w kwestionariuszu osobowym w punkcie o doświadczeniu zawodowym mam wpisywać zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie gdy nie będę w stanie zdobyć na to potwierdzenia w postaci świadectwa pracy czy zaświadczenia ? ( A mam tylko kopie umów ) Dodam że okres zatrudnienia trwał 3 lata, jedno miejsce pracy i stanowisko, a spółki zmieniały się co 4-6 miesięcy z którymi były umowy
Nie zlecenia nie , ja miałem podobną sytuację , napisałem oświadczenie że nie posiadam świadectw pracy bo nie jest to umowa z kodeksu pracy i były odnawiane często krótkoterminowo więc nawet umow za bardzo już nie mam
 
Cześć wszystkim, nie chce tworzyć nowego wątku bo moje pytanie również dotyczy naboru, mianowicie: Czy w kwestionariuszu osobowym w punkcie o doświadczeniu zawodowym mam wpisywać zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie gdy nie będę w stanie zdobyć na to potwierdzenia w postaci świadectwa pracy czy zaświadczenia ? ( A mam tylko kopie umów ) Dodam że okres zatrudnienia trwał 3 lata, jedno miejsce pracy i stanowisko, a spółki zmieniały się co 4-6 miesięcy z którymi były umowy
jeśli uważasz, że to doświadczenie zawodowe pomoże Ci w naborze to wpisz. Nie trzeba mieć na wszystko dowodu jeszcze nie dotarliśmy do tego etapu.
 
jeśli uważasz, że to doświadczenie zawodowe pomoże Ci w naborze to wpisz. Nie trzeba mieć na wszystko dowodu jeszcze nie dotarliśmy do tego etapu.
Tylko właśnie miałem obawę, gdyż nigdzie nie doczytałem w ustawie czy rozporządzeniach czy jak wpisze zatrudnienie, a nie przedstawię zaświadczenia czy świadectwa to w sytuacji gdzie jest duża liczba kandydatów, skreśla moją ofertę za braki w dokumentacji
 
Pytanie czy z długości przyjmowania dokumentów w Katowicach można stwierdzić czy jest dużo kandydatów :d wydaje mi się że ewentualne świadectwa pracy są istotne przy wyliczeniach jakiś wysługi lat już po przyjęciu
 
A w sprawie oddelegowania rozumiem że są dodatki płacone tak? Ale załóżmy że oddeleguja kogoś kto mieszka w Katowicach do Poznania to czy dojeżdżać trzeba na własną rękę czy załatwiają jakieś lokum?
 
Chyba mowa tutaj o oddelegowaniu w ramach jednego województwa , przynajmniej mam taką nadzieję :)
 
Witam wszystkich. Zakładając że uda się przejść cały etap rekrutacji z wynikiem pozytywnym i przyjmą w szeregi KAS, to jak wygląda dalsza droga? Wysyłają na jakąś szkółkę? ile trwa? ile wtedy płacą? Są jakieś szkolenia? egzaminy?
Dzięki za odp.
Pozdrawiam.

Przeczytaj artykuł ,,KAS demotywuje na początku służby” i ,,odpowiedź na pismo w sprawie służby przygotowawczej wraz z komentarzami tam jest dokładnie opisany przebieg służby przygotowawczej wraz z całą otoczką (chociaż myślę że cyrk byłby bardziej odpowiednim określeniem) i odpowiedz sobie sam czy warto.. ja osobiście drugi raz bym się nie zdecydowała... wymagania jak do służb specjalnych, duża odpowiedzialność a pensja nieadekwatna.. teraz są duże nabory, bo kto może ucieka na emeryturę.. zaznaczę jeszcze, że to co jest opisane w/w artykułach i komentarzach to żywy obraz tego co się dzieje.. dostać się to nie problem, problem zaczyna się po mianowaniu do służby...
 
W piątek(26.02) mam rozmowę kwalifikacyjną w Olsztynie, czego mogę się spodziewać lub jak do niej się przygotować ? 🙂
 
Ubierz koszulę i długie spodnie, a będzie w porządku.
Bądź sobą.
 
Na teście psychologicznym nie ma rozmowy z psychologiem tylko na etapie rozmowy kwalifikacyjnej ?
 
Back
Do góry