• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przyjęcie do KAS

tomtomtom

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Luty 2021
Posty
13
Punkty reakcji
1
Witam wszystkich. Zakładając że uda się przejść cały etap rekrutacji z wynikiem pozytywnym i przyjmą w szeregi KAS, to jak wygląda dalsza droga? Wysyłają na jakąś szkółkę? ile trwa? ile wtedy płacą? Są jakieś szkolenia? egzaminy?
Dzięki za odp.
Pozdrawiam.
 
z tego co można wyczytać tu na forum , to w KAS nie funkcjonuje skoszarowana szkoła jak np w Policji po przyjęciu, tylko odrazu funkcjonariusz po krótkim teoretycznym szkoleniu jest kierowany do jednostki , pod koniec służby przygotowawczej zdaje się egzamin , który jest gdzieś tam w osrodku szkolenia w Polsce, natomiast teraz niewiem czy nie było to w formie zdalnej , o czym też można było poczytac tutaj. Zarobki dla nowego funkcjonariusza to z dodatkiem za stopień , zakładajac że bedzie to najniższy to jakieś 2800zł z tego co można było podane.
Natomiast mnie interesuje jedna kwestia, chciałbym podłączyć się do zapytania, osoby które już miały doświadczenia z naborem w tej izbie.
Przyszedł mail , że rekrutacja jest ograniczona do testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. Czy oprócz przechodzenia komisji lekarskiej jest składana ankieta bezpieczeństwa osobowego jak np w Policji?
Jeżeli nie ma założonych dat naboru kilku w roku jak np w Policji to jest przyjęty jeden termin przyjęcia dla jakieś większej liczby osób po przejściu całej rekrutacji? Czy można przełożyć nabór na później czy nie przyjęcie danej daty jest równoznaczne z rezygnacją?
 
z tego co można wyczytać tu na forum , to w KAS nie funkcjonuje skoszarowana szkoła jak np w Policji po przyjęciu, tylko odrazu funkcjonariusz po krótkim teoretycznym szkoleniu jest kierowany do jednostki , pod koniec służby przygotowawczej zdaje się egzamin , który jest gdzieś tam w osrodku szkolenia w Polsce, natomiast teraz niewiem czy nie było to w formie zdalnej , o czym też można było poczytac tutaj. Zarobki dla nowego funkcjonariusza to z dodatkiem za stopień , zakładajac że bedzie to najniższy to jakieś 2800zł z tego co można było podane.
Natomiast mnie interesuje jedna kwestia, chciałbym podłączyć się do zapytania, osoby które już miały doświadczenia z naborem w tej izbie.
Przyszedł mail , że rekrutacja jest ograniczona do testu psychologicznego i rozmowy kwalifikacyjnej. Czy oprócz przechodzenia komisji lekarskiej jest składana ankieta bezpieczeństwa osobowego jak np w Policji?
Jeżeli nie ma założonych dat naboru kilku w roku jak np w Policji to jest przyjęty jeden termin przyjęcia dla jakieś większej liczby osób po przejściu całej rekrutacji? Czy można przełożyć nabór na później czy nie przyjęcie danej daty jest równoznaczne z rezygnacją?
2800 brutto? Czy netto?
 
Podane było 2800 brutto podstawy to jest ok 2500 netto plus jakieś 300 zł za stopień najniższy będzie
 
Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na wcześniejsze pytania dotyczące naboru o których napisałem we wcześniejszym poście ?
 
W informacji o naborze jest napisane miejsce pełnienia służby Katowice, ale liczba miejsc wynosi ponad 100 osób czy faktycznie wszystkie te osoby będą pełnić służbę w Katowicach czy jest możliwe że zostaną wysłane do innych miast? Jak to z tym jest? Ktoś się orientuję?
 
Trochę mało prawdopodobne aby wysłali ponad 100 osób do Katowic , no chyba że w Katowicach wszyscy odbywają służbę przygotowawcza , są może osoby z poprzednich naborów które wiedzą co i jak ?
 
Trochę mało prawdopodobne aby wysłali ponad 100 osób do Katowic , no chyba że w Katowicach wszyscy odbywają służbę przygotowawcza , są może osoby z poprzednich naborów które wiedzą co i jak ?
Niestety nie jestem wstanie Ci odpowiedzieć ;) Jestem dopiero w trakcie naboru ;)
Ale plotki mówią, że w związku z przejściem na emeryturę są ogromne braki ... jednak co do służby przygotowawczej to taka loteria ☺️ Nikt nie gwarantuje, ze nie zostaniesz wysłany ... gdzieś ;) ale tak tylko słyszałem ;)
 
Niestety nie jestem wstanie Ci odpowiedzieć ;) Jestem dopiero w trakcie naboru ;)
Ale plotki mówią, że w związku z przejściem na emeryturę są ogromne braki ... jednak co do służby przygotowawczej to taka loteria ☺️ Nikt nie gwarantuje, ze nie zostaniesz wysłany ... gdzieś ;) ale tak tylko słyszałem ;)
Aha, dzięki:)
 
Tak i szczerze mówiąc wysłanie "gdzies" było by dla mnie trochę problematyczne. Dlatego wolę się wcześniej dowiedzieć jak to wygląda.
Podobno pytają tez o możliwość/ gotowość pracy z możliwością oddelegowania ;)
Zawsze warto zaznaczyć, iż w związku z ..... pełnieniem opieki nad małoletnim ... itp. W ramach możliwości prosisz o służbę w jak najmniejszej odległości od zamieszkania ....☺️
 
Cześć wszystkim, nie chce tworzyć nowego wątku bo moje pytanie również dotyczy naboru, mianowicie: Czy w kwestionariuszu osobowym w punkcie o doświadczeniu zawodowym mam wpisywać zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie gdy nie będę w stanie zdobyć na to potwierdzenia w postaci świadectwa pracy czy zaświadczenia ? ( A mam tylko kopie umów ) Dodam że okres zatrudnienia trwał 3 lata, jedno miejsce pracy i stanowisko, a spółki zmieniały się co 4-6 miesięcy z którymi były umowy
 
W informacji o naborze jest napisane miejsce pełnienia służby Katowice, ale liczba miejsc wynosi ponad 100 osób czy faktycznie wszystkie te osoby będą pełnić służbę w Katowicach czy jest możliwe, że zostaną wysłane do innych miast? Jak to z tym jest? Ktoś się orientuje?
Młodym Kolegom proponuję przyzwyczaić się do istnienia w "języku urzędowym" pewnych różnic
pomiędzy "formułami" teoretycznymi, a praktycznym "działaniem". Tak bywa często!

"Miejsce pełnienia służby w Katowicach" - według mnie - jest "wymuszoną formułą", ponieważ
w tej Izbie Administracji Skarbowej istnieje tylko jeden Urząd Celno-Skarbowy (w Katowicach),
a każdy inny, to wyłącznie jego Delegatura. Dlatego uważam, że jest możliwe ...

 
Podobno pytają tez o możliwość/ gotowość pracy z możliwością oddelegowania ;)
Zawsze warto zaznaczyć, iż w związku z ..... pełnieniem opieki nad małoletnim ... itp. W ramach możliwości prosisz o służbę w jak najmniejszej odległości od zamieszkania ....☺️

Młodym Kolegom proponuję przyzwyczaić się do istnienia w "języku urzędowym" pewnych różnic
pomiędzy "formułami" teoretycznymi, a praktycznym "działaniem". Tak bywa często!

"Miejsce pełnienia służby w Katowicach" - według mnie - jest "wymuszoną formułą", ponieważ
w tej Izbie Administracji Skarbowej istnieje tylko jeden Urząd Celno-Skarbowy (w Katowicach),
a każdy inny, to wyłącznie jego Delegatura. Dlatego uważam, że jest możliwe ...

z reszta dzisiaj tu jutro tam służba nie drużba.
 
Back
Do góry