• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przetargi na sprzęt.

Co wy zolle-pracownicy administracyjni wiecie o służbie (z gazet i tv :lol: ), mobilni, zolle z odziałów i z przejść granicznych mogą coś na ten temat powiedzieć. Obrażasz się na biurwę? Jesteś celnikiem? Masz dostęp do netu w czasie pracy? Bo mobilni, oc i granica nie mają czasu (i niejednokrotnie dostępu) na pierdolen...w necie,a waszym jedynym problemem jest obecnie, czy słońce świeci do 15 w wasze okna i czy klima wydoli :twisted:
 
jabol napisał:
Możemy więc porozmawiać na temat samochodów, które powinny być zakupione w najbliższym czasie.
Do Gościa: wiem, że lubi się co się ma, ale chciałbym, żeby swoje uwagi do zakupów składali bezpośrednio zainteresowani, mający konkretne wymagania a nie chciałbym, aby decyzje zapadały odgórnie.

Wszystkie najważniejsze uwagi (dotyczące wymiarów, mocy, typu i funkcjonalności samochodów) "zainteresowanych" zostały uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia. Teraz wystarczy poczekać aż potencjalni wykonawcy będą walić drzwiami i oknami.

Co do fiatów Seicento, to nieprawda ze kosztowały 50 tys. kosztowały 54,900 i była to jedyna ważna oferta w postępowaniu...

pozdrawiam
MK

PS nie mam klimy.
 
były mobilny napisał:
Co wy zolle-pracownicy administracyjni wiecie o służbie (z gazet i tv :lol: ), mobilni, zolle z odziałów i z przejść granicznych mogą coś na ten temat powiedzieć. Obrażasz się na biurwę? Jesteś celnikiem? Masz dostęp do netu w czasie pracy? Bo mobilni, oc i granica nie mają czasu (i niejednokrotnie dostępu) na pierdolen...w necie,a waszym jedynym problemem jest obecnie, czy słońce świeci do 15 w wasze okna i czy klima wydoli :twisted:

Nie masz czasu na pierd... nie w necie? A co wy tu robicie jak nie perniczycie o dupie Maryni. I nie rób z siebie takiego kozaczka. Troche więcej pokory chłopaku. Nie jestes na misji w Afganistanie. Twoja praca to sciganie dziadków na targowiskach i rzucanie piłką lekarską na wfie. Nie rób z siebie Bonda na tle zwykłych owiewanych klimą zolli.
 
Kurcze, pościgi, kontrole, blokady. Sceny jak z Bonda. A gdzie to takie mobilne sa. Niemcy maja to skonstruowane inzczej, więc korzystajmy z doswiadczeń innych, a nie wymyslajmy sobie głupich rozwiązań. Nie wszyscy mobilni maja takie poglądy jak Jabol. Widziałem juz podobnych po poscigu w rowie. To nie sztuka mieć szybkie samochody tylko olej w głowie. Pomyslcie o tym. Szanujmy pracę każdego uczciwego celnika a nie licytujmy się nawzajem.
 
Przepraszam za użycie określenia "biurwy" (sam nią byłem :lol: ). Chciałem tylko powiedzieć, że chociaż pracujemy w jednej firmie niewiele wiemy o swojej pracy, a pracę mobilnych znają tak naprawdę tylko oni. Nie jestem także kowbojem i nie szukam niepotrzebnych wrażeń w pracy.
Staram się także nie wypowiadać na tematy o których niewiele lub nic nie wiem :p
Samochody, o których tu piszemy, mają posłużyć tylko w ściśle określonej sytuacji jako pościgowe. Wiem, że Niemcy mają u siebie trochę inaczej to wszystko poukładane, ale zdziwili się troszeczkę, gdy byli na wizytacji, że nie wszyscy chcą się zatrzymać do kontroli, a pościgi okazały się bezskuteczne, ze względu na brak odpowiednich samochodów.

Nie wiem dlaczego ten wątek wywołał tyle kontrowersji (lub może ja), ale My jak prawdziwi Polacy wykorzystujemy każdą sytuację, aby sobie skoczyć do gardła :twisted: Szkoda, że się ludziska nie lugują, to moglibyśmy do siebie porzycać mięsem na PW, a nie na forum :wink:

Skoda Octawia II 2.0, 150 KM 4x4 - rozstaw osi 257,8 cm (więcej niż w jedynce) co wróży minimalnie większą ilość miejsca z tyłu, osiągi nawet nawet. Napęd na 4 koła bardzo przydatny. Cena konkurencyjna.

Bedą to auta głównie wykorzystywane do transportu ludzi (dlatego ważna jest ilość miejsca, co pośrednio jest pochodną rozstawu osi - konkurenci 270 i więcej), bagażu i czasami jako pościgowe.
Jeżeli w pościugu będzie brało udział tylko 2 funkcjonariuszy, to auto powinno sobie nieźle dać radę (octawia II). Napęd 4x4 sugeruje także zmiany w zawieszeniu (gdyby jeszcze ta miska olejowa :?: )

Ford Mondeo New
Gold X 2007 2.5 Ben 220 KM Kombi-5d Manualna-6 - rozstaw osi 285 cm (tyle co Skoba Superb)

Co do fiatów Seicento, to nieprawda ze kosztowały 50 tys. kosztowały 54,900 i była to jedyna ważna oferta w postępowaniu...
Czy to znaczy, że nikt inny chętny się nie znalazł?
Jakie to wyposażenie dodatkowe mają te seicenta, że tyle kosztują?
Teraz wystarczy poczekać aż potencjalni wykonawcy będą walić drzwiami i oknami.
Czy to oznacza, że przetarg juz ogłoszony? Czy jest na stronie MF-ów?
 
Z uporem mianiaka porównujesz Polaków do Niemców, trochę realizmu, wyluzuj, dziel nas przepaść od Czechów czy Słowaków, a gdzie nam tu do Niemieckich zolli. Zejdź na ziemię :!: :!: :!:
A tak z innej beczki - to Ty chyba zbyt długiego stażu w S.C . nie masz :?: :?: :?:
 
Już kilka całych miechów pracuję :lol:
Stażem pracy chcesz wyjaśnić moje zachowanie?

Bliżej nam/mi geograficznie do granicy z Niemcami i nie są Oni wcale omnibusami, tylko zwykłymi rzemieślnikami z lepszym (juz nie dużo) sprzętem

PS Aby osiągnąć to, co się zaplanowało, trzeba żądać dużow więcej, aby było z czego opuścić :wink:
 
Znowu rozmowa zbacza z tematu w kierunku kto jest lepszy.

Tak naprawdę to głos w kwestii samochodów dla GM powinni zabierać tylko "czarni", bo to oni dokładnie znają realia tej pracy.

Sprawa uprawnień do prowadzenia samochodów uprzywilejowanych powinna zostać poprzedzona kursem jazdy a nie tylko badaniami lekarskimi.
Odnośnie wypadków podczas pościgu. Kto nie jeździ ten nie ma wypadków. Nawet policjanci po szkole jazdy czasem kończa w rowie. Dlaczego? Bo nie rzadko gonia BMW wysłużonym polonezem.

GM muszą mieć dobre samochody, bo przemytasy mają coraz lepsze samochody. Co gorsza przemytnicy znają nasze słabości i uciekają - skutecznie.

Nazywacie Jabola "dzieckiem napalonym na wyniki"? Chyba zazdrościcie mu tego, że chłopak jeszcze się nie wypalił. Między innymi dzięki takim chłopakom MF ma się czym pochwalić w Europie
 
Wszystko zależy od miejsca, w którym się pracuje, atmosfery i wspólnej mobilizacji. Wtedy wszystko przychodzi łatwiej, czas mija szybko i pozostaje satyfsakcja z dobrze wykonanej pracy. Pamiętacie to uczucie, z pierwszych lat pracy ( to nie znaczy, że nie mam dołów :cry: )


Szukałem nowego przetargu na samochody - jeszcze nie ogłoszony.
Czy po ogłoszeniu przetargu, nie ważne czy w formie kopertowej, czy innej, ujawniana jest oferta starujących firm?

PS Jak to się stało, że w ofercie samochodów dla przewodników ofertę złożył tylko fiat? W tym przedziale cenowym można wybierać ile dusza zapragnie (włącznie ze sprzętem). Zaraz postaram się znaleźć ten przetarg :lol:

PSII a jeszcze wczoraj był taki przejrzysty interfejs przetargów podzielony na miesiące i lata, a dzisiaj ...
 
Warszawa: dostawa dla służby celnej samochodów specjalistycznych i wyposażenia centrów koordynacyjnych dla grup mobilnych. Biuletyn Zamówień Publicznych nr 39 z dnia 2006-02-13.


1.6) Opis/przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest dostawa do bezpośrednich użytkowników: samochodów specjalistycznych oraz wyposażenia centrów koordynacyjnych dla grup mobilnych, - z poniższym:
Część 1A - dostawa 13 sztuk samochodów specjalistycznych wraz z wyposażeniem, napęd na jedną oś: samochody dostawcze typu furgon ze specjalistyczną zabudową i dodatkowym wyposażeniem.
Część 1B - dostawa 3 sztuk samochodów specjalistycznych wraz z wyposażeniem, napęd na cztery koła z możliwością przełączenia na jedną oś: samochody dostawcze typu furgon ze specjalistyczną zabudową i dodatkowym wyposażeniem.
Część 2 - dostawa 9 sztuk samochodów terenowych: samochody terenowe do przewozu min. 5 osób, z dodatkowym wyposażeniem.
Część 3 - dostawa 16 sztuk samochodów combi/van: samochody wielozadaniowe typu combi/van do przewozu minimum 5 osób, z dodatkowym wyposażeniem.
Część 4 - dostawa 9 sztuk samochodów combi do przewozu maksimum 5 osób, z dodatkowym wyposażeniem.
Część 5 - dostawa 16 sztuk samochodów dla przewodników psów służbowych.

Część 6 - dostawa wyposażenia dla 11 centrów koordynacyjnych (sprzęt komputerowy i teletechniczny).


2.1.3) Zdolność techniczna - wymagane dokumenty: a) Wykonawca musi wykazać się wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat (począwszy od 01 stycznia 2003 r. do chwili obecnej), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie:
Dla Części 4: 2 dostaw o podobnym charakterze. Dostawa o podobnym charakterze charakteryzuje się następującymi minimalnymi parametrami:
- wartość zamówienie objętego jednym kontraktem nie niższa niż 2.000.000 zł,
- zamówienie obejmowało dostawę samochodów combi.
Dla Części 5: 2 dostaw o podobnym charakterze. Dostawa o podobnym charakterze charakteryzuje się następującymi minimalnymi parametrami:
- wartość zamówienie objętego jednym kontraktem nie niższa niż 500.000 zł,- zamówienie obejmowało dostawę małolitrażowych samochodów typu "mikro-van", z przestrzenią bagażową pozwalającą m.in. na transport psa tropiącego, wielkości owczarka alzackiego.

2) Krótki opis: Część Nr 4
dostawa 9 szt. samochodów combi
samochody typu combi przeznaczone do przewozu min. 5 osób i sprzętu operacyjnego…
3) Zakres lub wartość: Wyposażenie dodatkowe każdego pojazdu: CB radio z anteną magnetyczną, radiostacja samochodowa z anteną zewn., 2 radiotelefony nasobne, 2 latarki akumulatorowe, 2 kamizelki odblaskowe, szperacz i inne zgodnie ze SIWZ

2) Krótki opis: Część Nr 5
dostawa 16 szt. samochodów dla przewodzników psów służbowych
samochody typu hatchback do przewozu 2 osób i psa służbowych. Przestrzeń do przewożenia psa oddzielona stałą przegrodą od kierowcy i pasażera…
3) Zakres lub wartość: Wyposażenie dodatkowe każdego pojazdu: radiostacja samochodowa z anteną zewnętrzną, radiotelefon nasobny, latarka akumulatorowa, kamizelka odblaskowa, szperacz i inne zgodnie ze SIWZ

To już wiadomo, dlaczego nikt inny, niż fiat nie mógł przystąpić do przetargu. W Polsce niecodziennie sprzedaje się w jednym kontrakcie samochody dla psów słuzbowych za 0,5 mln, to był warunek nie do przejścia.
Dobrze, że cena fiata wynosiła
54,900 i była to jedyna ważna oferta w postępowaniu...
, bo równie dobrze mogła wynosić 100 tyś i pewnie zostałyby kupione :!: Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego tyle kosztowały!!! i dlaczego tak warunki przetargu zostały skonstruowane. (przecież wyposażenie to żadna rewelacja) + klima

Dlaczego nie ma określenia mocy minimalnej, rodzaju paliwa, parametrów zapewniających określone warunki w samochodzie (przestrzeń)?
Z tego przetargu zakupiono rewelacyjny sprzęt, gdyby nie te seicento w tej cenie, za 25-30 tyś to rozumiem, ale nie za.... :twisted:

sprinter z wyposażeniem - 450.000,00zł, pathfinser - 250.000,00zł

Pathfinder SUV-5d LE 2.5 Die 174 KM dCi Automatyczna-5 z full wypasem kosztuje 199 900 PLN (cena katalogowa bez rabatów :lol: )w skład którego w tej cenie wchodzą m.in.:
- Tylna kamera ułatwiająca parkowanie (kolorowa);
- Reflektory Bi-ksenonowe z systemem autopoziomowania;
- Klimatyzacja automatyczna, czterostrefowa :D ;
- ESP,BAS,ABS;
- Podgrzewane siedzenia przednie :lol: ;
- System obsługi bez kluczyka;
- Elektrycznie regulowane fotele przednie z pamięcią 2 ustawień dla fotela kierowcy (obejmuje ustawienia lusterek zewnetrznych);
- Tempomat;
- 7" monitor LCD w konsoli centralnej;
- Aluminiowe 7J x 17" i opony 255/65 R17
+ wszystko co jest niezbędne.
Jest to najdroższa wersja i wątpię, aby MF taką kupiło, więc jeżeli te 250 tys jest prawdą, to :roll: :?:

A może coś takiego (oczywiście nie jest to alternatywa dla pathfindera), w promocji - taniej o 15 tyś Nissan X-Trail 2.0 Ben 140 KM 4x4
Gdyby nie te przetargi :cry:
 
Jabol- Ty już sie chyba widzisz w tych brykach (najlepiej cabrio) jak Ci grzywę rozwiewa. Jak chcesz sobie pojeździć dobrą bryką to marsz w kolejkę po kredyt i do salonu! a nie za słuzbowe dzieciak chciałby sie zabawic, poczuc namiastke luksusu. Emocjonalnie to jesteś jeszcze w zerówce!
 
Do Poznaniaka:
Tu nie chodzi o lusksusy, tylko o użyteczność. Jabol w żadnym poście nie napisał o kabrio ani o szpanowaniu.
Gdyby chodziło o wyposażenie twojego biura to pewnie tobie przydałoby się ergonomicze biurko z szybkim komputerem, telefon który działa, długopis, drukarka, łatwa w obsłudzie kseropiarka i wygodny fotel. Sam widzisz, że nie chodzi o luksusy tylko o wygodniejsze miejsce pracy i lepsze NARZĘDZIA pracy.

Koloryzujesz, zamiast odnosić się do tematu.
 
Moze troszke i przesadzam ale prawda jest taka że Jabol nagrzany jest na nowe wypasione auto jak nic! Za tego Pathfinder-a miałby 2 dobre Octawie!!! No ale sie rozmarzył...... Trzeba być mocno ograniczonym aby patrzec tylko na cene a nie koszty serwisowania i obsługi w perspektywie np 5 lat. sama cena to nie wszystko!!! Poza tym jak pisze z uporem że chce auto pościgowe (chyba go do policji nie przyjeli) to 12 do setki i max 170 km\h no to nie Pathfinder. Sam chłopiec nie wie czym by sie pobawił!!!!
 
Drogi (drogocenne przedmioty powinny być zamknięte :lol: ) Poznaniaku.
Niełatwo czasami jabola skumać, ale jak mi się zdaje ostatni jego post dotyczy przetargu, który się już odbył. Jeżeli nie wiesz (a widać, że niewiele wiesz) to zakupione zostały w tym przetargu m.in. sprintery, seicento, patfindery.

PS Znam parę osób z Poznania, ale dużo bardziej rozgarnietych :!: , więc nie przyjmuj nazwy tej miejscowości, bo źle o niej świadczysz :twisted: [/b]
 
A no to zmienia postać rzeczy i jeśli tak jest to przepraszam Jabola, co nie znaczy że nie uwazan że duzo marudzi :D Gdyby pisał treściwiej i do szerszego grona nie byłoby pomyłki. No a co do kwestii mojego rozgarnięcia, to faktycznie głupek z mnie bo nie wiem ze jakis tam przetarg ktoś wygrał. A Ty były mobilny nie wiesz, że pani Kazia dzisiaj po cebuli wiatry puszczała na pokoju 7.
 
Wszystkie najważniejsze uwagi (dotyczące wymiarów, mocy, typu i funkcjonalności samochodów) "zainteresowanych" zostały uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia.

Gdzie można znaleźć ten dokument i kim byli Ci ZAINTERESOWANI?, którzy zgłaszali swoje uwagi. Czy byli to funkcjonariusze GM ,Kierownicy referatów GM, Naczelnicy WZP, czy głównym zainteresowanym była KSIĘGOWA?

PS Istota sprawy, a nie atak na tyciego jabolka 8)
 
drogi jabolu,
zainteresowanymi byli głównie naczelnicy WZP i ludzie z naprawdę dużym stażem pracy, doświadczeniem i co najważniejsze wiedzą. były też warsztaty poświęcone przygotowaniu OPZ.
uszczypliwa uwaga o księgowej jest zbędna. pieniądze pochodzą w 85 % ze środków pomocowych.

a co do wymagań na auta dla psów --> 500tys dostawa to naprawde nic wielkiego dostawy flotowe przewijaja sie na dużo więcej. poza tym oferowano inne auta lepsze, tańsze, większe... co z tego jak wykonawcy nie potrafili prawidłowo przygotować oferty.
dura lex sed lex.

pozdrawiam
MK
 
To znaczy, że tylko jedna oferta samochodów dla przewodników psów służbowych była sporządzona poprawnie?, bo może żle pomyślałem, że te dwa kontrakty po 0,5 ml w ciągu ostarnich trzech lat na samochody do przewożenia zwierzaków były tamą nie do przejścia.

Tylko mundurowi sa w stanie kupować tyle aut do takich celów za taką kasę. Jakie jeszcze firmy miały w ciągu ostatnich lat takie kontrakty?


PS No skoro odbywaja się warsztaty, na których sa kompetentne osoby to na pewno sprzet będzie dobry.
Kiedys także odbywało się to w takiej formie, czy było to odgórny przydział?
 
Back
Do góry