• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protokół przeszukania

bolo1999

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 176
Punkty reakcji
1 448
Miasto
warmia
Jaką podstawę prawną trzeba wmalować w protokole przeszukania osoby - ogólnym, które nie skutkuje wszczęciem postępowania ks?
art. 6 l ? 6 o ? A może 6 w ustawy o sc ?
Mowa o ruchu podróżnych, kontrola na bks i przeszukanie osób.
 
Jaką podstawę prawną trzeba wmalować w protokole przeszukania osoby - ogólnym, które nie skutkuje wszczęciem postępowania ks?
art. 6 l ? 6 o ? A może 6 w ustawy o sc ?
Mowa o ruchu podróżnych, kontrola na bks i przeszukanie osób.

Nie wiem co to bks a chciałbym wiedzieć :). To gdzie tę kontrolę przeprowadzono ?.
Przeszykanie miało miejsce w związku z przekraczeniem granicy celnej ?
 
do juar_78

bks - budynek szczegółowej kontroli
Sprawa dotyczy przejścia granicznego - OC Bezledy. Bolo narozrabiał i teraz ma problem.
 
No zeby fc nie znal przepisow na mocy ktorych dokonuje czynnosci... oh zgroza ! ;-)
 
Dzięki za wyjaśnienia.

Myślałem, że chodziło o przeszukanie osoby przez mobilnych wewnątrz kraju, bo mnie bardzo ciekawiło jaką wtedy podstwę dają.
 
i co ? - NIKT nie wie ?

do niezarejestrowanego - czas przyszły - trzeba wmalować, a nie czas przeszły - powinienem był wmalować - kwestia rozumienia tekstu

do starego, wiernego pako - NIKT nie wie wszystkiego, o czym świadczy chociażby ten dział forum, zmiany obowiązków, wykonywanych czynności i zmiany prawa też mają znaczenie

mądry człowiek powiedział kiedyś - kto nie wie i pyta - wstydzi się raz, kto nie wie i nie pyta - wstydzi się całe życie

a jak jest z wami pako i niezarejestrowany ? jesteście tymi co zawsze wszystko wiedzą najlepiej i nigdy o nic nie pytają ?
 
do niezarejestrowanego

czasy, tryby, rodzaje, liczby nie mówiąc o przypadkach - żeby Polak nie potrafił rozumieć języka ojczystego i nie potrafił się wysławiać w tym języku - zgroza
 
no - to parafrazując dowcip o jasiu kończącym rok szkolny, to jeszcze tylko w..dol i wakacje - a dokładniej 3 tyg urlopu :)

a podpowiedzi jak nie było, tak nie ma

naprawdę nikt nic nie podsunie nawet na priv'a ?
 
np. prawie emeryt albo np. kubuś i jego mniodek

Czy ktoś z zarejestrowanych użytkowników mógłby potwierdzić trafność podstawy prawnej w tym konkretnym przypadku ?
 
Bolo - nie bardzo rozumiem genezy Twojego pytania - czyżby na oddziale nie było gotowych protokołów przeszukania? Postarałeś się o faks lub skan takiego protokołu z sąsiednich przejść? Sorki, ale czuję w tym pytaniu jakieś drugie dno, więc nie ustosunkuję się do udzielonej Ci odpowiedzi.
 
są gotowce jeśli przeszukanie kończy się sprawą karno-skarbową, a nie ma na taką sytuację że przeszukanie na czysto

nie ma drugiego dna

prześledż moje posty
 
Thomas

prześledziłem Twojęposty, historyczne też, jesteś wiarygodny, napisz mi proszę odpowiedż na priv'a
 
przeszukanie w trybie kontroli celnej

Art. 6o ust. 1 Ustawy o Służbie Celnej, no chyba że grzebałeś jej w d...pie tzn. układzie pokarmowym to art. 6o ust.3 no i musisz wystawić na jej żądanie zaświadczenie (art.6o ust. 4) tejsamej ustawy.

Dla wiedzy wcześniejszego forumowicza podaję że ustawa składa się z artykułów, kolejno ustępów (to te cyferki z kropeczką), a następnie punktów (cyferki z nawiasem) i podpunktów (literki z nawiasem)
 
Art. 6o ust. 1 Ustawy o Służbie Celnej, no chyba że grzebałeś jej w d...pie tzn. układzie pokarmowym to art. 6o ust.3 no i musisz wystawić na jej żądanie zaświadczenie (art.6o ust. 4) tejsamej ustawy.

Dla wiedzy wcześniejszego forumowicza podaję że ustawa składa się z artykułów, kolejno ustępów (to te cyferki z kropeczką), a następnie punktów (cyferki z nawiasem) i podpunktów (literki z nawiasem)

Art 6o OK.
Wg mnie zamodzielną podstawą przeszukania nie powinien być natomiast art. 6l ust. 1 pkt 8. Stąd nadal moje zainteresowanie tym, jaka jest podstawa prawna prewencyjnego przeszukania kogoś np. w trakcie kontroli na drodze, targowisku lub dyskotece.
 
Art 6o OK.
Wg mnie zamodzielną podstawą przeszukania nie powinien być natomiast art. 6l ust. 1 pkt 8. Stąd nadal moje zainteresowanie tym, jaka jest podstawa prawna prewencyjnego przeszukania kogoś np. w trakcie kontroli na drodze, targowisku lub dyskotece.

Prewencyjne przeszukanie??
 
Może nie właściwe słowo użyłem.

Przykłady:
- kontrola celna na drodze. Oprócz rewizji samochodu następuje przeszukanie osoby,
- przeszukanie młodych ludzi pod dyskoteką, zapewne z zamiarem ujawniania osób mających narkotyki.

Zakładam przy tym, że zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku nic nie ujawniono.
 
Back
Do góry