• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest Służby Celnej

odżucono poprawki , wiec przyklad bierzmy z OC GRZECHOTKI.... staliście się sląwni - pozytywnie :) szacun
 
w obecnej sytuacji emerytury są zmieniane tylko na minus. Nie ma możliwości skrócenia wieku do emerytury. Jak stwierdził MF wkrótce będą dążyli żeby i pozostałe formacje mundurowe doprowadzić do 67 i powszechnego ZUS.

W mojej ocenie obecny protest powinien zmienić strategię tzn. skoro nie możemy być traktowani jak służby mundurowe to NIĄ NIE BĘDZIEMY. Niech Związki rozważą zniesienie mundurów, i podleganie pod Kodeks Pracy - możemy być Administracją Celną i spędzać weekendy i Święta w domu.
 
Bez komentarza..... teraz wydrukuj to i leć do swego przełożonego, że jesteś za tym żeby protestu nie było...
Pozdrawiam wszystkich prawdziwych celników.

Nic nie wspomniałem o zaniechaniu, tylko o fakcie, że trochę za późno, jestem ciekaw jak długo pracujesz, i czy po dostaniu po "d..." przez alokację, wartościowanie itp. jak koledzy, którzy głośno krzyczeli, popierali Cię, mówili, razem!!!, a gdy dostali stanowiska eksperckie nagle zamilkli, zamilkli od czasu gdy udało im się zostać w miejscu zamieszkania i nie być alokowanym, to byś zmienił zdanie, jak odczułbyś, że nikt Ci nie pomoże.


"pozdrawiam wszystkich prawdziwych celników" - bez komentarza. Miarą określania się prawdziwym funkcjonariuszem celnym na pewno jest jest wykładania protestowania, bicia piany, a pełnienia służby pomimo tych wszystkich "świństw" jakie nam się przydarzyły.....
 
Chcesz KAS-u? bo do tego będziemy wtedy dążyć, jak nas wrzucą pod skarbówkę, to dopiero zobaczysz jak będą nas traktować, jak ludzi z GUC-u w MF...
 
upsss odRZucono...sorka poszło w świat - ale śledzę sejm i piszę jednocześnie. No ciekawe ciekawe co dalej
 
Chcesz KAS-u? bo do tego będziemy wtedy dążyć, jak nas wrzucą pod skarbówkę, to dopiero zobaczysz jak będą nas traktować, jak ludzi z GUC-u w MF...


skoro nie mam przywilejów mundurowych mogę być cywilem... a nie cieciem granicznym
 
Hahahaha Pedro .... coś tam, coś tam, bo nie pamiętam Twojego całego nicka:D
Kolumny rządowe żądają od Nas i SG "specjalnego traktowania", to może udało Ci się zabrać z nimi":) Hahaha
"Krówko", nie przejmuj się tymi "prowokacjami"!
Jak rząd (Donek) nie spełni danych obietnic, to jestem ciekaw jak "Pedro" będzie podróżował od 07.06.2012r!!!!
Pewnie też się Nam o tym na forum pochwali:D

Podejrzewam, że będę podróżował normalnie,zielonym pasem bez czekania.Jadę jutro to wam powiem jak wygląda sytuacja.Według mnie wasz zwiazek z tym Panem Siwym na czele nie wiem za co dziękuje Dorohuskowi.Związki tak jak i w moim zakładzie naginają rzeczywistosc by mieć wiecej członków.Też nie chcę pracować do śmierci i nikomu nie życzę.Nawet wam!I proszę nie kłamać o żadnym proteście celników w lubelskim!Protestuje to z tego co widzę jedynie Solidarność w Warszawie, gdzie posłowie przez płot muszą skakać.
 
To sobie podróżuj, i to jest takie ważne, żeby na forum pisać. Może ci laurkę wyślemy za to, że podróżujesz. Co za człowiek.
 
skoro nie mam przywilejów mundurowych mogę być cywilem... a nie cieciem granicznym

masz racje, nie powinniśmy buc służbą mundurowa, chyba, ze inne służby będą miały takie same przywileje jak my, w sumie to i tak jesteśmy służbą umundurowana, jak coś dobre to pod ustawę i nam sie nie należy, a jak coś złego jest to po kodkes pracy.. z drugiej strony czy będziemy w mundurach na granicy czy w kombinezonach firmowych z napisem np. "urząd odpraw celnych" czy jakoś inaczej to i tak będziemy wykonywać te same obowiązki, czarni jak ochrona z bronią, a zieloni jak urzędnicy... za długo chodzę w mundurze, jednak czy w mundurze czy nie jest praca, pensja i wybór wykonywania tego zawodu był przeze mnie podjęty, wiedząc gdzie idę. Wiem, że są lepsze zawody, jednak większe szanse mają młodzi. Ale nie ma tu sensu na forum rozpisywania się co by było gdyby... bo zaczynamy schodzić w głównego wątku... Powodzenia życzę, wspieram to wszystko, ale z "głową" ... doświadczenie życiowe wymogło na mnie taki tryb myślenia ....
 
Podejrzewam, że będę podróżował normalnie,zielonym pasem bez czekania.Jadę jutro to wam powiem jak wygląda sytuacja.Według mnie wasz zwiazek z tym Panem Siwym na czele nie wiem za co dziękuje Dorohuskowi.Związki tak jak i w moim zakładzie naginają rzeczywistosc by mieć wiecej członków.Też nie chcę pracować do śmierci i nikomu nie życzę.Nawet wam!I proszę nie kłamać o żadnym proteście celników w lubelskim!Protestuje to z tego co widzę jedynie Solidarność w Warszawie, gdzie posłowie przez płot muszą skakać.

przecież celnicy nie mogą protestować :)
 
hahaha a za 1, 2 lata CBA wykrywając jakąś olbrzymią aferę i kontrabandę sprawdzi kto mial wówczas zmianę (patrz wiele podobnych zatrzymań) i bedzie fajnie :))) kolene ztarzymania gwarantowane. Przecież sytuacje obserwują nie tylko politycy, przełożeni - ale także druga strona barykady ;-) przemytnicy, i co? nooo kto nie ryzykuje nie wygrywa - idą na całość...a glupiec niech klepie, niech puszcza bez odpraw- a do tyłka mu się za jakiś czas dobiorą! dotyczy takze tzw sił wsparcia ... ci to juz w ogóle wystawieni niemal do obstrzału. Pozdrawiam Proponuję prześledzić kilka historii dotyczących zatrzymań..czyw arto tak ryzykować? puszczać w ciemno??? bez kontroli? toć lepiej się rozchorować!!!
 
ja nie pojde na l4 bo jestem zdrowa,pracuje w swoim tempie,zgodnie z przepisami,pozdrawiam lotnisko wawa
 
Co prawda to prawda, lepiej powoli i dokładnie aby jakiegoś błędu nie popełnić. Mądre przysłowie mówi " śpiesz się powoli" . Pozdrawiam wszystkich rozważnych i dokładnych :)
 
Back
Do góry