• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Protest 2021

Na co Pan czeka Panie @slawomir.siwy ?
Przepraszam bardzo a niby co ma zrobić Sławek? Przecież znamy wyniki ankiety protestacyjnej z tego roku. Za protestem 2358 celników z 10 tys. t.j 23.6% i 1623 podatkowców z 50 tys.t.j 3,25%. Ilości osób chętnych na protest do Wa-wy jeszcze nie znamy, tylko nie wiadomo czemu. Dla tego nie wymagające od Sławka cudów. Czy ktoś pomyślał co się stanie jak Sławek ogłosi protest i nic się nie zadzieje.

Oj tam, oj tam. Pewie Stefan był w skarbowce, by uczciwie rozliczyć swoje 5 koła, ale nie umiał wypełnić pita. Pani w okienku mu nie pomogła i stąd ta nienawiść do skarbowców.

Oj tam oj tam. Pewnie stefan był w skarbowce, by uczciwie rozliczyć swoje 5 koła, ale nie umiał wypełnić pita. Pani w okienku mu nie pomogła i stąd ta nienawiść do skarbowców. Swoją drogą znajomy się przeniósł do SCS. Ogólnie zadowolony. Praca trochę nudna, trochę trzeba przeciągać, by nie siedzieć bezczynne, bo roboty niewiele , ale przynajmniej spokój i mniejszy stres.
Mrówka to prawda nie umiem wypełniać pitow i nie muszę umieć, od tego jest zakład pracy. Mrówka piszesz, że mało zarabiasz to podaj ile wynosi tą Twoja głodowa pensja, ale że wszystkimi dodatkami tak jak ja podałem. Może rzeczywiście taka biedna jesteś.
Piracius pisz sobie pisz, i tak jesteś u mnie zablokowany i nie widzę co piszesz, nie mogłem już czytać tych Twoich ........ wpisów.
 
Przepraszam bardzo a niby co ma zrobić Sławek? Przecież znamy wyniki ankiety protestacyjnej z tego roku. Za protestem 2358 celników z 10 tys. t.j 23.6% i 1623 podatkowców z 50 tys.t.j 3,25%. Ilości osób chętnych na protest do Wa-wy jeszcze nie znamy, tylko nie wiadomo czemu. Dla tego nie wymagające od Sławka cudów. Czy ktoś pomyślał co się stanie jak Sławek ogłosi protest i nic się nie zadzieje.

Mrówka to prawda nie umiem wypełniać pitow i nie muszę umieć, od tego jest zakład pracy. Mrówka piszesz, że mało zarabiasz to podaj ile wynosi tą Twoja głodowa pensja, ale że wszystkimi dodatkami tak jak ja podałem. Może rzeczywiście taka biedna jesteś.
Piracius pisz sobie pisz, i tak jesteś u mnie zablokowany i nie widzę co piszesz, nie mogłem już czytać tych Twoich ........ wpisów.
Obecnie, gdy zabrali premie to mam gola pensje, stażowe 10%,13tke(jeszcze) i wczasy pod grusza. Łącznie około 3700zl. Może dadzą jakiś socjal na święta to będę mieć 3750zl
 
Przepraszam bardzo a niby co ma zrobić Sławek? Przecież znamy wyniki ankiety protestacyjnej z tego roku. Za protestem 2358 celników z 10 tys. t.j 23.6% i 1623 podatkowców z 50 tys.t.j 3,25%. Ilości osób chętnych na protest do Wa-wy jeszcze nie znamy, tylko nie wiadomo czemu. Dla tego nie wymagające od Sławka cudów. Czy ktoś pomyślał co się stanie jak Sławek ogłosi protest i nic się nie zadzieje.


Mrówka to prawda nie umiem wypełniać pitow i nie muszę umieć, od tego jest zakład pracy. Mrówka piszesz, że mało zarabiasz to podaj ile wynosi tą Twoja głodowa pensja, ale że wszystkimi dodatkami tak jak ja podałem. Może rzeczywiście taka biedna jesteś.
Piracius pisz sobie pisz, i tak jesteś u mnie zablokowany i nie widzę co piszesz, nie mogłem już czytać tych Twoich ........ wpisów.
Co powinien zrobić? Cokolwiek, żeby przełożyć niezadowolenie środowiska na jasny i czytelny komunikat. Nawet, jeżeli będzie to 500 osób z całej Polski, to powinniśmy pojechać i okazać swoje niezadowolenie. Ludzie nie wierzą w cokolwiek obecnie, nawet w to, że taka manifestacja może się odbyć. Jest niesamowity marazm.
W takich momentach decyduje chwila, żeby spakować mundur i pojechać. Wynajęcie Busa to jest obecnie 20 minut i żadne "listy poparcie", ankiety nie są tu potrzebne.

Ale masz rację, odzew jest beznadziejny, bo moment został przespany. Dla mnie celowo. Nie ma ludzi, bo większość to ludzie nowi. Do tego o protestach wiedzą tyle co im rodzice, albo dziadkowie opowiedzieli.
 
Nie wiem, może się mylę, ale nawet jak nas będzie 1000 osób chętnych do protestu to należy do niego przystąpić, a następnie rozszerzać jego formy. Musimy zaakcentować nasze niezadowolenie. Bierzmy się do roboty, rozmawiajmy ze swoimi koleżankami i kolegami, co nam pozostaje już wszystko pomrozili, a podwyżki i inflacja ciągle rośnie.
Kopią nas w 4L więc po proteście L4.
 
Nie wiem, może się mylę, ale nawet jak nas będzie 1000 osób chętnych do protestu to należy do niego przystąpić, a następnie rozszerzać jego formy. Musimy zaakcentować nasze niezadowolenie. Bierzmy się do roboty, rozmawiajmy ze swoimi koleżankami i kolegami, co nam pozostaje już wszystko pomrozili, a podwyżki i inflacja ciągle rośnie.
Kopią nas w 4L więc po proteście L4.
Oczywiście ktoś musi zacząć. Nawet, jeżeli będzie to 1000 osób, to i ta liczba wystarczy. Nikt nie wie o Naszych problemach, bo niby skąd?
W której formacji była taka skala odejść?! Potrzebny Nam zrwy. A po nim trzeba przejść do następnej fazy.
Będą się śmiać, będą ignorować, zastrszać i umniejszać. Śmiało. Innej metody nie będą mieli.
Siedząc niczego nie wywalczymy.
 
Nie wiem, może się mylę, ale nawet jak nas będzie 1000 osób chętnych do protestu to należy do niego przystąpić, a następnie rozszerzać jego formy. Musimy zaakcentować nasze niezadowolenie. Bierzmy się do roboty, rozmawiajmy ze swoimi koleżankami i kolegami, co nam pozostaje już wszystko pomrozili, a podwyżki i inflacja ciągle rośnie.
Kopią nas w 4L więc po proteście L4.
Raczej proponowałbym odchorować tego kopa na L4 przed "oficjalnym" protestem. P.s. co do ankiety...była i pewnie część ludzi NIE wiedziała o niej.
Panie Stefanie...z Pana wywodu wynika, że nawet część związkowców (celników ??) nie popierała protestu. Ciekawe spostrzeżenie:unsure: , liczby czasem mogą wprowadzić na minę - dwa kroki do przodu pięć do tyłu. Idąc tropem wywodów Pana Stefana w sprawie "cywili" - jak PAN Panie Stefanie potwierdzi swój udział w proteście, to ja w imię solidarności z Pana poglądami zrezygnuję ze wspólnego protestu:cool:
 
Ostatnia edycja:
Raczej proponowałbym odchorować tego kopa na L4 przed "oficjalnym" protestem. P.s. co do ankiety...była i pewnie część ludzi NIE wiedziała o niej.
Panie Stefanie...z Pana wywodu wynika, że nawet część związkowców (celników ??) nie popierała protestu. Ciekawe spostrzeżenie:unsure: , liczby czasem mogą wprowadzić na minę - dwa kroki do przodu pięć do tyłu. Idąc tropem wywodów Pana Stefana w sprawie "cywili" - jak PAN Panie Stefanie potwierdzi swój udział w proteście, to ja w imię solidarności z Pana poglądami zrezygnuję ze wspólnego protestu:cool:
Stefan już się określił, że protestować nie będzie
 
@stefan 123 jeżeli @Mrówka jest skarbowcem to tylko pewne (chociaż obecnie nawet i to pewne nie jest) jest wzrost wynagrodzenia o 10% dodatku stażowego. Zmiana stopnia służbowego nie gwarantuje ani złotówki podwyżki.
 
Back
Do góry