• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Problemy referatów realizacji

Testy sprawności dla wszystkich. Obawiam się jednak, że jak połowa "starych" nie ich nie przejdzie, co jest jakby oczywiste, to i połowa obecnie przyjmowanej młodzieży również będzie miała z nimi problem. Młodzi silni i sprawni idą teraz do pracy na budowę, tam zarobią 2 razy tyle😉.
 
Przecież obecnie przyjmowani mają testy sprawnościowe, no poza tymi przyjmowanymi ze skarbówki bez żadnych testów.
 
Już widzę jak młodzi zdają testy na rekrutacji. Na 100 miejsc 70 chętnych. Aby się nie zabili o własne nogi to zaliczone! Przecież jeszcze przed nimi rozmowa, psycholog, badania. I tak kolejna część odpadnie. A potem rekrutacja uzupełniająca, bo nie można nazbierać kandydatów.
Bez urazy dla młodych zdolnych i sprawnych, bo i tacy są jak najbardziej. Ale sami widzicie jakie teraz niektóre elementy przychodzą do służby. Strach się bać!
 
Twierdzisz że ktoś ich puszcza mimo nie uzyskania pozytywnych wyników ? Test jest moim zdaniem łatwy do zdania.
 
Ale sami widzicie jakie teraz niektóre elementy przychodzą do służby. Strach się bać!
No właśnie nie widzę. Obserwowałem pilnie ostatnie nabory, pracuję z kilkoma świeżymi osobami i nie mogę im nic zarzucić począwszy od sprawności fizycznej, poprzez zaangażowanie i brak roszczeniowej postawy (tak silnie promowanej tutaj), skończywszy na parciu do nauki.
Ale może mam szczęście.
Z resztą. na lokalnym przejściu przemyt sam się nie skończył.
 
Obserwowałem pilnie ostatnie nabory, pracuję z kilkoma świeżymi osobami i nie mogę im nic zarzucić począwszy od sprawności fizycznej, poprzez zaangażowanie i brak roszczeniowej postawy (tak silnie promowanej tutaj),
Rozszczeniowe bo ............... ??!!

Bo walczą o swoje ? Bo nie dadzą się pomiatać i wciskać kitu ? Bo też mają żołądki, dzieci kredyty i rodziny ? Bo też chcą jak każdy godnie żyć ? Bo chcą zarabiać podobne pieniądze i mieć jakąś ścieżkę kariery co ich koledzy w Policji czy SG (tym samym domagając się równego traktowania służb) ? Bo nie godzą się na dyskryminację płacową ?
Czy nie o to walczył Sławek i ogólnie ZZ Celnicy PL ?!

Trochę empatii dla innych.
 
Przecież obecnie przyjmowani mają testy sprawnościowe, no poza tymi przyjmowanymi ze skarbówki bez żadnych testów.
Widziałeś jakie normy są obecnie na tych testach ? Ograniczone są do minimum.
Co do testów to krótka piłka, co roku lub pół roku i to dla każdego kto ma mundur. Środowisko chciało emerytur mundurowych? Dodatków emerytalnych? To niech pokaże że na ten mundur i przywileje zasługuje.
 
No właśnie nie widzę. Obserwowałem pilnie ostatnie nabory, pracuję z kilkoma świeżymi osobami i nie mogę im nic zarzucić począwszy od sprawności fizycznej, poprzez zaangażowanie i brak roszczeniowej postawy (tak silnie promowanej tutaj), skończywszy na parciu do nauki.
Ale może mam szczęście.
Z resztą. na lokalnym przejściu przemyt sam się nie skończył.
Masz szczęście, gratuluję. To w sumie dobrze, że się mylę, chociaż sytuacja na rynku pracy i polityka płacowa w naszej służbie znacznie utrudnia nabycie wartościowych pracowników. Jeszcze kwestia jak długo ci "nadający się" będą się męczyć? Perspektywa 25 lat do emki, słabe pobory i ciągła nagonka może ich skutecznie zniechęcić do pozostania w służbie. Tym bardziej jeśli są w miarę rozgarnięci i mogą bez problemu znaleźć pracę gdzie indziej.
 
Widziałeś jakie normy są obecnie na tych testach ? Ograniczone są do minimum.
Co do testów to krótka piłka, co roku lub pół roku i to dla każdego kto ma mundur. Środowisko chciało emerytur mundurowych? Dodatków emerytalnych? To niech pokaże że na ten mundur i przywileje zasługuje.
Tak widziałem. dla facetów chyba 20 pompek minimum, za mojego naboru było bodajże 27 minimum.
 
Rozszczeniowe bo ............... ??!!

Bo walczą o swoje ? Bo nie dadzą się pomiatać i wciskać kitu ? Bo też mają żołądki, dzieci kredyty i rodziny ? Bo też chcą jak każdy godnie żyć ? Bo chcą zarabiać podobne pieniądze i mieć jakąś ścieżkę kariery co ich koledzy w Policji czy SG (tym samym domagając się równego traktowania służb) ? Bo nie godzą się na dyskryminację płacową ?
Czy nie o to walczył Sławek i ogólnie ZZ Celnicy PL ?!

Trochę empatii dla innych.

Bo starzy mieli chu***o, to i młodzi tak muszą mieć! Za 8 lat, może coś się zmieni.
 
Już młody nie jestem niestety, ale masz rację testy dla wszystkich , tak samo jak na rynku prywatnym każde stanowisko zobowiązuje tak w służbie powinno być nie oszukujemy się przecież te testy to nic strasznego kompletne minimum inne służby mają gorzej i tam naprawdę trzeba czasami dupę spinać żeby zaliczyć , niestety jak patrzę na kolegów których wiecznie interesuje emerytura i narzekanie i pierdziele nie jak to było kiedyś to ręce opadają

To porównaj nasze testy dla funków z policyjnymi, 50 letni policjant nie musi nic, a u nas geriatryczne nasa
 
Wymagania są do spełnienia dla każdej zdrowej osoby, która do tego testu się nieco przygotuje (lub ćwiczy na co dzień). Ważniejsze od ilości pompek jest to aby te ilości które są w rozporządzeniu były faktycznie wymagane.
 
Niestety pisanie na forum niczego nie zmieni , największym problemem ref.realizacji (pomijając nazewnictwo które nijak się.ma do zadań) jest nie wykorzystywanie potencjału i zasobu ludzkiego do czego kolwiek , kas wypierdzielił wszystkich na drogę do.fikcyjnego senta a to.inne służby zajmują się teraz obowiązkami służby celnej, patrząc na to z boku jeśli te referaty nie będą mieć pracy.na wzór.poprzednich zadań zostaną z biegiem czasu rozwiązane, dla kas są ważne referaty graniczne ( bo muszą być) , dochodzeniowo śledcze (bo to najbliżej do postępowań podatkowych), taktyczno operacyjne( bo to uksowskie było), każdy może pisać o kierownikach komputerach, braku,szkoleń, ale nic to nie zmienić bo rzeczywistości pokazuje że.kas zmierza do likwidacji tych komórek a ludzie którzy się nauczyli mało robić i siedzieć na dupie przy komputerku popijając kawę każdego dnia z kierownikiem tylko pogrążają te referaty . Tyle słowa Bożego można dalej bić pianę pozdr
 
Niestety pisanie na forum niczego nie zmieni , największym problemem ref.realizacji (pomijając nazewnictwo które nijak się.ma do zadań) jest nie wykorzystywanie potencjału i zasobu ludzkiego do czego kolwiek
No bo wiecie, żeby coś zadziałać, coś zorganizować to trzeba mieć przynajmniej jedną rękę wolną, a tam na górze każdy ma dwie zajęte - bo trzymają stołek. Niech po prostu dadzą pracować a nie zasypują nas bzdetnymi raportami, sprawozdzaniami, wymyślone akcje i operacje które nie przynoszą żadnych efektów.
 
No bo wiecie, żeby coś zadziałać, coś zorganizować to trzeba mieć przynajmniej jedną rękę wolną, a tam na górze każdy ma dwie zajęte - bo trzymają stołek. Niech po prostu dadzą pracować a nie zasypują nas bzdetnymi raportami, sprawozdzaniami, wymyślone akcje i operacje które nie przynoszą żadnych efektów.
No patrz, mistrzowi nie dają pracować. Pewnie im też - bo ta farsa raportowana spływa z MF.
 
Back
Do góry