• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Premia III kwartał 2019

Tak, tak a Panie z księgowości które przygotowują Wam pensje do wypłaty i zaświadczenia dla celów emerytalnych nie beda nic innego robiły jak księgowały te pieniądze. I komu zrobicie na złość?

Szanowny Kolego @wolny.

Uwierz, że nie brak mi empatii wobec "Pań z księgowości", ale ...

Po pierwsze - rozpatrywanie takiej akcji w kontekście "złośliwości", byłoby dziecinne i prostackie!
Po drugie - zapytam (RETORYCZNIE !!) - jak miałyby "księgować" tą kasę ?!
Po trzecie - KAŻDA akcja typu protestacyjnego (choćby "strajk włoski"), przydaje dodatkowej
pracy/trudności, osobom niekoniecznie bezpośrednio zainteresowanym celem tej akcji ...
 

Szanowny Kolego @wolny.

Uwierz, że nie brak mi empatii wobec "Pań z księgowości", ale ...

Po pierwsze - rozpatrywanie takiej akcji w kontekście "złośliwości", byłoby dziecinne i prostackie!
Po drugie - zapytam (RETORYCZNIE !!) - jak miałyby "księgować" tą kasę ?!
Po trzecie - KAŻDA akcja typu protestacyjnego (choćby "strajk włoski"), przydaje dodatkowej
pracy/trudności, osobom niekoniecznie bezpośrednio zainteresowanym celem tej akcji ...
Jak ktoś, w ogóle mógł pomyśleć, że taka akcja wymierzona byłaby w szanowne koleżanki i kolegów z księgowości? Co więcej, nie ma przeciwskazań, żeby się przyłączyli:cool:
 
Ostatnia edycja:

Szanowny Kolego @wolny.

Uwierz, że nie brak mi empatii wobec "Pań z księgowości", ale ...

Po pierwsze - rozpatrywanie takiej akcji w kontekście "złośliwości", byłoby dziecinne i prostackie!
Po drugie - zapytam (RETORYCZNIE !!) - jak miałyby "księgować" tą kasę ?!
Po trzecie - KAŻDA akcja typu protestacyjnego (choćby "strajk włoski"), przydaje dodatkowej
pracy/trudności, osobom niekoniecznie bezpośrednio zainteresowanym celem tej akcji ...
Kolega ma blade pojęcie o pracy w komórkach finansowych. Tyle w temacie.
 
Kolega ma blade pojęcie o pracy w komórkach finansowych. Tyle w temacie.

Kolega grubo się myli, bo nie mam żadnego pojęcia.

Podobnie, jak o tym, czym naprawdę zajmuje się ministerstwo, dyrektorzy i wielu, wielu
innych, na poszczególnych stanowiskach. Nie zmienia to jednak wartości i wymiaru potrzeb
WSPÓLNEGO: działania, wytykania nonsensów, krzywd, patologii, upominania się o swoje,
tworzenia różnych (także niestandardowych) form podnoszenia głosu, sprzeciwu, krzyku ...

Dlatego kontekst zamiaru "złośliwości", bądź "dołożenia" komuś roboty, któremu ZAWSZE
da się poddać KAŻDE działania - szersze akcje dowolnego środowiska, to czysta dewaluacja,
właściwych socjologicznie LUDZKICH "odruchów"!

Z takim podejściem nietrudno wnioskować, że Kolega nigdy nie wziął udziału w żadnym
proteście, "strajku włoskim" czy nawet akcji pisania wezwań, odwołań czy maili, by nie
"dokładać roboty" innym - acz jestem przekonany (mam nadzieję), że tak się nie działo ...
 
... a w kwietniu nauczyciele też mi trochę kłopotów narobili, ale nie twierdziłem, że byli złośliwi:), jak najbardziej popierałem i popieram ich postulaty.
 
Nie chodzi mi o to, że taka akcja jest złośliwością, chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że taka akcja najbardziej dotyka maluczkich. Czy uważasz , że DIAS jednej czy drugiej izby się tym przejmie, no może główna księgowa chociaż i w to wątpię.
 
Tego nie wiem, ale może warto sprawdzić. Gdyby w ramach takiej akcji, udało się sparaliżować bardzo ważną komórkę, to może nawet ktoś tak niewidomy jak dias, będzie w stanie to dostrzec. Wiem jedno, w izbie warszawskiej funkcjonariusze mają najniższe nagrody w całej kas. Żadne pisma, prośby, apele jak dotychczas tego nie zmieniły. 430 PLN? 100 EUR?? Przeciętne wynagrodzenie w stolicy to w tej chwili 6850 brutto. Funkcjonariusze C-S są tu już marginesem finansowym niemalże [o kosztach życia tylko wspominam]. Oczywiście pracę można zmienić, i coś czuję, że pan dias chce żebyśmy zmieniali.
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam w imieniu tego wschodniego, "z zawodu dyrektora". Pytanie co z tym zrobimy? Może zwrot kasy bezpośrednio do mf, tamte dupolizy to już w ogóle nie ogarniają. Można zrobić zlecenie stałe. Było przybij piątkę Sławkowi, to teraz "1.11 dla mf" :)
 
Ostatnia edycja:
No i trzeba zwrócić honor DIAS Warszawa, tym razem zachował się odpowiedzialnie. Kwota premii 100% - 715 PLN netto. Jednak to więcej niż 430, ktoś wrzucił nieprawdziwą informację.
 

Muszę przyznać, że czuję się nieco ogłupiały pewną sytuacją, dlatego umieszczam
poniżej jedno pytanie do Koleżeństwa, nie opisując szczegółów sprawy.

- Czy zwolnionemu (nie dyscyplinarnie) w trakcie kwartału pracownikowi, który
przepracował w nim pełne dwa miesiące, przysługuje udział w premii ??
 
(...)Czy zwolnionemu (nie dyscyplinarnie) w trakcie kwartału pracownikowi, który
przepracował w nim pełne dwa miesiące, przysługuje udział w premii ??

Obawiam, że nie nie.
To co zwyczajowo ( i przyzwyczajeniowo ) nazywamy "premią", formalnie premią nie jest. To nagroda uznaniowa przyznawana pracownikom przez DIAS-a (oczwiście rękami Naczelnków) i to raczej od dobrej woli tychże zależy, czy temu trybikowi na dole skapną dodatkowe trzy-cztery stówki. No chyba, że zapis przyznawania nagród w regulaminie danej izby inaczej to precyzuje.
W Twoim przypadku raczej by należało zasięgnąć informacji bezpośrednio w organach władnych w tej kwestii.
 
Back
Do góry