Premia III kwartał 2019

FC_celnik

Aktywny użytkownik
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
265
Punkty reakcji
32
Nie dodałeś że służba cywilna 1200 a obsługa 1137 PLN. Tak nas szanuje dyrektor. Kiedyś ktoś powiedział" oni udają że płacą, a my udajemy że pracujemy". A wystarczy zestawić nagrody w Rzeszowie. Identyczny IAS, podobne niedobory kadrowe - i u nich jest funkom - a u nas nie! To jest farsa.
 

Lama

Aktywny użytkownik
Dołączył
12 Wrzesień 2019
Posty
109
Punkty reakcji
28
Miasto
Na K
Czemu nie wystosować pisma do Sz.P. dyr. z zapytaniem o powody takiej dysproporcji? Na pewno by to logicznie wyłumaczył. Później pchnąć to wyżej, z zapytaniem, czy jest to akceptowalne. Próbowował ktoś kiedyś?
Wysokość dla korpusu, to już jest lekkie nieporozumienie, a co dopiero pomocnicze.
 

koto

Użytkownik
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
86
Punkty reakcji
5
chyba juz bylo wytlumaczenie, bo fc robia nadgodziny na za ktore chca wyplacic pieniadze, czyli nie dosc ze zmuszani jestesmy do wyrabiania nadgodzin to w nagrode za to otrzymujemy mniejsza nagrode :), proste

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
10 663
Punkty reakcji
278
Miasto
ZZ Celnicy PL
Lublin i Kraków także farsa. Ręce opadają. Walimy od ponad dwóch lat w tej sprawie głową w mur, ale nie ustąpimy. Jest poprawa w wielu IAS da się to zrobić by nagrody były w zbliżonej wysokości i nie jest to oczywiście kosztem paragrafów cywili. Są jednak IAS, gdzie jest to trudne i wtedy MF powinien po prostu przekazać extra środki, bo to MF odpowiada za taką sytuację. Nie wiem dlaczego tak to wygląda w Krakowie czy Warszawie ale np. w IAS Lublin DIAS tłumaczy, że wydaje na nadgodziny i nie ma oszczędnośći z tego powodu. Ok, ale co to obchodzi funkcjonariuszy? Trzeba stanąć na głowie, aby nie demotywować ludzi. To jest rola DIAS. Czy wnioskował do MF o dodatkowe środki,etaty, itd? Ludzie mają gigantyczną liczbę nadgodzin i za tę harówkę ponad siły mają mniejszą nagrodę, bo kasa z oszczędności idzie na nadgodziny. Dosyć tego. Trzeba walnąć pięścią w stół. To najdłuższa zewnętrzna granica UE. Zaproponuję ZG ostatnią interwencję w tej sprawie do Szefa KAS. Jeżeli nie poskutkuje będziemy informować o sytuacji na zewnętrznej granicy UE instytucje Unii Europejskiej.
 

młspeclat67

Użytkownik
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
565
Punkty reakcji
20
W Wawie jest sporo funków ze stażem, naście lat, już z em, lub tuż przed, ten dias po prostu motywuje ich do odejścia...
 
Do góry