• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PRACA W MOBILNYCH

CHCECIE MI POWIEDZIEC ZE AUTOR TEGO TEMATU CHCE PRACOWAC NA "PSIARNI" SORY ZA WYRAżENIE ALE TAKA JEST PRAWDA NIE WIEM CZY KTOS TERAZ MA SZACUNEK DLA POLICJI...
 
Zauważyliście, że w ostatnich dniach było wiele bardzo dużych ujawnień fajek i to w różnych izbach?
Dawno nie było tak dobrej passy (z naszego punktu widzenia, tzn. interesu państwa, co jest wg mnie tożsame-niestety bez wzajemności) i czy jest to wynikiem nasilonej działalności grup przestępczych, czy nasi funkcjonariusze byli we właściwym miejscu o właściwym czasie?
Czy, tak jak zaznaczył to Dyr. Kapica na forum szczecińskim - jest to zasługa wewnętrznej analizy operacyjnej przeprowadzonej przez WZP na podstawie własnych doświadczeń (czas, kierunek, środek transportu), gdyż innych możliwości (WDC) zostaliśmy pozbawieni.

PS Przemytnicy prawdopodobnie dobrze znają sytuację w służbie i na pewno będą starali się ją wykorzystać. Im dużo nie potrzeba. Wystarczy im tylko parę dni burdlu (tak jak przy aferze spirytusowej itp) i chwacit.
 
Jak dla mnie, w chwili obecnej, tych akcji jest za mało. Ponadto na co nie zwróciliście uwagi pomiędzy nami a Policją istnieje delikatna różnica. W tej ostatniej formacji kładzie się nacisk na wykrywalność. I co z tego, że operacyjni zatrzymają 300 czy 5000 paczek papierosów, gdy nie ujawnią osoby lub osób rozprowadzających towar. Oczywiście, że paserzy stracą fanty, ale szybko nadrobią straty po otrzymaniu następnej przesyłki. Nie zrozumcie mnie źle, ja nie krytykuje naszych działań. Ja widzę potrzebę pójścia w wykrywalność, tak jak to robią Policjanci. Po za tym widzę potrzebę zwiększania ilości fc w GM. W danej izbie powinno być ich co najniej 300, tak by mogli czesać rynki co dwa dni. Gwarantuję, że po roku zobaczylibyśmy efekty. Niestety ale musimy postawić na wiedzę i profesjonalność. :idea:
 
Koleżanka ma całkowitą rację. Ze statystyk zamieszczonych na corinti widać, że ok. 50% dochodzeń kończy się tzw. "NN". Zauważmy jakie to są straty dla budżetu. Przy wykryciu sprawcy takiego czynu możemy ściągnąć z niego grzywnę (choćby poprzez mandat), koszty zniszczenia fajek (np. DPO) lub uszczuplone podatki i cło (jeżeli złapiemy go na przemycie, a należność będzie wymagalna). I to są korzyści. A przy "NN" dopłacamy do tego interesu. No i oczywiście chwalimy się na corinti z naszych sukcesów. Dziwię się dlaczego operacyjni nie czytają swojej instrukcji i np. płyty CD, DVD i inne kwalifikują jako przemycone? :lol: I tu widzę niewilki brak wiedzy. Łapać tak, ale później potrzebna jest refleksja nad tym czy mamy KKS czy KK lub inne pozakodeksowe przepisy karne. :wink:
 
obiektywny napisał:
Koleżanka ma całkowitą rację. Ze statystyk zamieszczonych na corinti widać, że ok. 50% dochodzeń kończy się tzw. "NN". Zauważmy jakie to są straty dla budżetu. Przy wykryciu sprawcy takiego czynu możemy ściągnąć z niego grzywnę (choćby poprzez mandat), koszty zniszczenia fajek (np. DPO) lub uszczuplone podatki i cło (jeżeli złapiemy go na przemycie, a należność będzie wymagalna). I to są korzyści. A przy "NN" dopłacamy do tego interesu. No i oczywiście chwalimy się na corinti z naszych sukcesów. Dziwię się dlaczego operacyjni nie czytają swojej instrukcji i np. płyty CD, DVD i inne kwalifikują jako przemycone? :lol: I tu widzę niewilki brak wiedzy. Łapać tak, ale później potrzebna jest refleksja nad tym czy mamy KKS czy KK lub inne pozakodeksowe przepisy karne. :wink:
Ja znam instrukcję, a Ty podaj przykłady na to, że mobilni jej nie czytają
 
Podałem - płyty CD, DVD i inne kwalifikują jako przemycone. A gdziev dowody na to, że zoastały nielegalnie wprowadzone obszar celny WE? Zatrzymują na kks. A co napisano w instrukcji - własność intelektualna i Policja. :wink:
 
obiektywny napisał:
Podałem - płyty CD, DVD i inne kwalifikują jako przemycone. A gdziev dowody na to, że zoastały nielegalnie wprowadzone obszar celny WE? Zatrzymują na kks. A co napisano w instrukcji - własność intelektualna i Policja. :wink:
Wszystko ok, zgadzam sie. Tylko z tego co piszesz wnioskuję, że jestes z MF-u albo z takiej jednostki, która zna przepisy kks i kpk w teorii. I chwalici się to. Ale proponuje Ci zebys kiedys zatrzymal plyty albo ciuch na nn i oddal je Policji. Spróbuj, zycze szcześcia. A poza tym w przypadku wlasnosci intelektualnej gdy zachodzą przeslanki, że towar jest przemycony, sprawe przekazujemy do uc i to uc decusuje o tym czy wszczac postepowanie. Pzdr
 
wszędzie tak jest zatrzymują- podkoszulki z kaczorem donaldem też na KKS wszczyna sie sprawę i w jej ramach szuka sie właściciela praw, jeżeli właściciel nie wnosi o ściganie to zarzut jest o nielegalne wprowadzenie na obszar UE tylko gdzie dowody ze nielegalnie i ze to przywieziono z zewnątrz a nie wyprodukowano w garażu pod Łodzią (przepraszam Łódz) Jeszcze nie widziałem aby sprawę zatrzymanych "dóbr intelektualnych" przekazano Policji natomiast widziałem takie sprawy przekazywane przez Policję lub SG do UC .
 
j.23 napisał:
wszędzie tak jest zatrzymują- podkoszulki z kaczorem donaldem też na KKS wszczyna sie sprawę i w jej ramach szuka sie właściciela praw, jeżeli właściciel nie wnosi o ściganie to zarzut jest o nielegalne wprowadzenie na obszar UE tylko gdzie dowody ze nielegalnie i ze to przywieziono z zewnątrz a nie wyprodukowano w garażu pod Łodzią (przepraszam Łódz) Jeszcze nie widziałem aby sprawę zatrzymanych "dóbr intelektualnych" przekazano Policji natomiast widziałem takie sprawy przekazywane przez Policję lub SG do UC .
To mało widziales. Zatrzymane podróby z człowiekiem przekazujemy na milicję. To jest zasada! Natomiast sprawe nn zabieramy, poniewaz dla milicji towar bez czlowieka to minus w statystyce - nie wykryte przestępstwo. Ja wiem, ze nas to powinno guzik obchodzic, ale realia są takie, że często współpracujem z niebieskimi przy róznych sprawach i nie chcemy, czesto "za porozuieniem" podrzucac im takie sprawy. Takie są realia.
 
mobilny1 napisał:
j.23 napisał:
wszędzie tak jest zatrzymują- podkoszulki z kaczorem donaldem też na KKS wszczyna sie sprawę i w jej ramach szuka sie właściciela praw, jeżeli właściciel nie wnosi o ściganie to zarzut jest o nielegalne wprowadzenie na obszar UE tylko gdzie dowody ze nielegalnie i ze to przywieziono z zewnątrz a nie wyprodukowano w garażu pod Łodzią (przepraszam Łódz) Jeszcze nie widziałem aby sprawę zatrzymanych "dóbr intelektualnych" przekazano Policji natomiast widziałem takie sprawy przekazywane przez Policję lub SG do UC .
To mało widziales. Zatrzymane podróby z człowiekiem przekazujemy na milicję. To jest zasada! Natomiast sprawe nn zabieramy, poniewaz dla milicji towar bez czlowieka to minus w statystyce - nie wykryte przestępstwo. Ja wiem, ze nas to powinno guzik obchodzic, ale realia są takie, że często współpracujem z niebieskimi przy róznych sprawach i nie chcemy, czesto "za porozuieniem" podrzucac im takie sprawy. Takie są realia.
KTOŚ POMYLIŁ EPOKI....krotka lekcja historii dla kolegi z mobilnych - MILICJI już nie mamy jakieś 18 lat :) ... choc wcale nie dziwi, że w mobilnych nadal tkwia w minionej epoce :lol:
 
Mobilni to przyszłość .Zwróćcie uwagę na to, że każda kolejna regulacja UE wprowadza uproszczenia w zakresie kontroli procedur itd. Taka jest tendencja.
Czy ktoś z pracujących w Mobilnych potrafi (tak w przyblizeniu) oszacować , jaki procent nielegalnie wprowadzonych towarów wpada w ręce SC?
Czy prowadzone jest rozpoznanie i tym podobne działania, czy tylko niezapowiedziane naloty? Zabieramy troche towaru i do domu. Nie ma winnych , tym lepiej. Po co kłopot...
 
ojjjjj Ojinna epoka napisał:
mobilny1 napisał:
j.23 napisał:
wszędzie tak jest zatrzymują- podkoszulki z kaczorem donaldem też na KKS wszczyna sie sprawę i w jej ramach szuka sie właściciela praw, jeżeli właściciel nie wnosi o ściganie to zarzut jest o nielegalne wprowadzenie na obszar UE tylko gdzie dowody ze nielegalnie i ze to przywieziono z zewnątrz a nie wyprodukowano w garażu pod Łodzią (przepraszam Łódz) Jeszcze nie widziałem aby sprawę zatrzymanych "dóbr intelektualnych" przekazano Policji natomiast widziałem takie sprawy przekazywane przez Policję lub SG do UC .
To mało widziales. Zatrzymane podróby z człowiekiem przekazujemy na milicję. To jest zasada! Natomiast sprawe nn zabieramy, poniewaz dla milicji towar bez czlowieka to minus w statystyce - nie wykryte przestępstwo. Ja wiem, ze nas to powinno guzik obchodzic, ale realia są takie, że często współpracujem z niebieskimi przy róznych sprawach i nie chcemy, czesto "za porozuieniem" podrzucac im takie sprawy. Takie są realia.
KTOŚ POMYLIŁ EPOKI....krotka lekcja historii dla kolegi z mobilnych - MILICJI już nie mamy jakieś 18 lat :) ... choc wcale nie dziwi, że w mobilnych nadal tkwia w minionej epoce :lol:
To był żart.... :shock:
 
U nas każda sprawa dot. własności intelektualnej (podrobiona odzież, pirackie nagrania na CD lub DVD) przekazywane są policji lub prokuraturze. Służba Celna nie ma uprawnień do ścigania sprawców innych przestępstw niż przestępstwa skarbowe. Inna sprawa to że przestępstwa takie jak np. z art. 305 ustawy Prawo własności przemysłowej są ścigane na wniosek pokrzywdzonego.
Jednakże kontrolując samochód na drodze, bazar itp. jak ujawnisz przedmioty co do których zachodzi podejrzenie, że pochodzą z przestępstwa masz obowiązek zawiadomić właściwe organy ścigania. Jak zapoznasz się z treścią art.304 par.2 kpk to będziesz wiedział dlaczego.
Przeszukując mieszkania lub inne pomieszczenia do sprawy karnej skarbowej, masz także obowiązek zatrzymać przedmioty innego przestępstwa albo których posiadanie jest zabronione, następnie RKS wyłączy materiały do odrębnego postępowania i przekaże właściwym organom.
Przepisy karne np ustawy Prawo własności przemysłowej są przepisami szczególnymi w stosunku do przepisu art. 86 kks, choć możnaby tytaj pomyśleć o zbiegu idealnym o którym mowa w art. 8 kks. Ale nie widziałem sprawy np. o przemyt narkotyków aby była rozpatrywana w zbiegu z art. 86 kks i art.8 kks.
Oczywiście na to, że piraty czy podróby pochodzą z zagranicy trzeba mieć dowody. Myślę że metka z napisem "made in China" to trochę za mało. Pod ostrołęką działała fabryczka marlboro, gdzie podrabiano te papierosy, a na ich opakowaniach był zapis, że zostały wyprodukowane w Szwajcarii.
Jeżeli bluzka, czy spodnie są podrobione, to możemy podejrzewać, że metka z napisem "made in china" też jest podrobiona, albo została użyta w celu poświadczenia nieprawdy.

PODRÓBY i PIRATY więc do POLICJI lub PROKURATURY bez znaczenia czy ujęto sprawcę czy też nie. Oczywiście w prypadku porzuconych rzeczy trzeba trochę się napracować i zrobić oględziny miejsca, może zabezpieczyć ślady kryminalistyczne, ustalić świadków...
 
boshe

tu żona czarnego. nauczycielka. siedzę z dziećmi w pracowni komputerowej, dzieci grają a ja przeglądam. To, co męża dotyczy. A ja wpadam w depresję, bo się z nim dogadać nie można! Czytałam stare wpisy, dzięki Jabol serdecznie! Wreszcie ktoś coś mądrego napisał! Polecam wszystkim celnikom i ich rodzinom pracę u czarnych! kasy jak lodu! Zero problemów! Kredyty na 35 lat z góry! 20-letni samochód! A ileż poważania u ludzi! Jakaż całkowicie bezstresowa praca! Zwłaszcza jak sie mieszka wśród tych, których widuje się w trakcie pracy nie w charakterze kolegów, a wręcz przeciwnie... Jabol, jeżeli jesteś jeszcze gdzieś na forum, pociesz!! czy widać światełko w tunelu? Czy to aby nie pociąg? Jak tam ustawa emerytalna, czy mój mąż będzie mógł pójść na wcześniejszą i zacząć pracować gdzieś normalnie, np. spokojnie kopać rowy? Bo na razie on CHCE być celnikiem :((
 
Pozdrowienia dla wszystkich mobilnych w kraju i Karola z Torunia. Tak trzymać. Panowie i Panie trzepać rynki i jeszcze raz trzepać.
 
jabol napisał:
1) na dzień dobry podwyżka do conajmniej trzykrotności średniej krajowej;
2) praca w komfortowych warunkach (posiłki regeneracyjne, klima, zimą na akcje zamawiana jest u szamana dobra pogoda i to działa, miód malina);
3) praca bardzo stabilna, zgodna z grafikiem (możesz zaplanować sobie życia na pół roku z góry);
4) jasno określona ścieżka awasnu (pagonów nie zdążysz nałożyć, a tu już nowe);
5) premie, premie, że nie będziesz wiedział co z pieniędzmi zrobić;
6) Bezpieczeństwo w pracy, szczególnie, że mamy rozporządzenie o ŚPB (środki przymusu bezpośredniego):


BRAWO jABOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PODOBA MI SIE tWÓJ TEKST!!!!!!

zAPOMNIAŁEŚ DODAĆ, ŻE MOBILNI WYPOSAŻENI SA W BUSY Z WC, PRYSZNICEM, KUCHNIA I NIEŹLE ZAOPATRZONYM BARKIEM..
ACHA I JESZCZE MAJA DO DYSPOZYCJI PODGRZEWANE MUNDURY NA ZIME I KLIMATYZOWANE W LECIE....HEHEHEHEHEHE
 
Back
Do góry