• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

PRACA W MOBILNYCH

minio82

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Kwiecień 2006
Posty
151
Punkty reakcji
0
tak sobie pomyślałem, że skoro nas już mają łączyć ze skarbówką to może warto by zmienić specjalizację i zastanawiam się nad przejściem do pracy w grupach mobilnych (zawsze mnie korciła praca w policji....). nie wiem czy dobrze, że się w ogóle nad tym zastanawiam bo za dużo o tej pracy niee wiem. i tu jest też właśnie ukryta moja prośba : mianowicie poprosiłbym o opinie jak wygląda praca grup mobilnych??? ile się pracuje? jaka jest z tego kasa? no i w ogóle czy się opłaca do nich dołączyć?
pozdrawiam wszystkich serdecznie!!! :D
 
1) na dzień dobry podwyżka do conajmniej trzykrotności średniej krajowej;
2) praca w komfortowych warunkach (posiłki regeneracyjne, klima, zimą na akcje zamawiana jest u szamana dobra pogoda i to działa, miód malina);
3) praca bardzo stabilna, zgodna z grafikiem (możesz zaplanować sobie życia na pół roku z góry);
4) jasno określona ścieżka awasnu (pagonów nie zdążysz nałożyć, a tu już nowe);
5) premie, premie, że nie będziesz wiedział co z pieniędzmi zrobić;
6) Bezpieczeństwo w pracy, szczególnie, że mamy rozporządzenie o ŚPB (środki przymusu bezpośredniego):
§ 7. 1. Przed użyciem środka przymusu, jeżeli okoliczności faktyczne to umożliwiają, funkcjonariusz celny jest obowiązany podjąć próbę osiągnięcia podporządkowania swoim poleceniom osoby wzywanej przez stanowczą perswazję słowną lub demonstrację możliwości użycia środków przymusu, o których mowa...

Dlatego do tej pracy szczególnie potrzebni sa ludzie elokwentni, najlepiej poloniści.
PS Ciemność widzę, ciemność :lol:
 
Nie narzekaj Jabol.
Liczy sie to, że należysz do elitarnej grupy.
Reszta nie jest ważna ;-)

Siła perswazji jest naszym atutem, więc przetrwamy.
 
Ja narzekam? W którym miejscu to odczytałeś. Zajadam sobie ziemniaczki z jajeczkiem sadzonym i brukselką i tak się rozmarzyłem.

PS Elitarnej? Co to oznacza? Bo każde określenie ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, ale przecież możemy być pozbawieni praw konstytucyjnych jako celnie służący i sam TK to potwierdził.
 
Czytelnik napisał:
Liczy sie to, że należysz do elitarnej grupy.
Reszta nie jest ważna ;-)

mam nadzieje za autor cytowanego postu dokonal tej klasyfikacji z ironia , bo jesli nie to az sie cisnie na usta pytanie : czy reszta celnikow to ...... (i tutaj mozna wstawiac inne okreslania).
Znam wielu mobilnych , mam okazje obserwowac ich prace , jesli mialbym dokonac uczciwej i obiektywnej oceny to blizej mi do ..
jabol napisał:
1)na dzień dobry podwyżka do conajmniej trzykrotności średniej krajowej;
2) praca w komfortowych warunkach (posiłki regeneracyjne, klima, zimą na akcje zamawiana jest u szamana dobra pogoda i to działa, miód malina);
3) praca bardzo stabilna, zgodna z grafikiem (możesz zaplanować sobie życia na pół roku z góry);
4) jasno określona ścieżka awasnu (pagonów nie zdążysz nałożyć, a tu już nowe);
5) premie, premie, że nie będziesz wiedział co z pieniędzmi zrobić;
6) Bezpieczeństwo w pracy, szczególnie, że mamy rozporządzenie o ŚPB (środki przymusu bezpośredniego):

to te "plusy" , minusy to tak jak wszedzie wystepujace przypadki niewiedzy , wyboru "drogi na skroty" bo i tak zalatwia to kom.merytoryczne , a najwazniejsze to ze niektorzy sobie wbili do glowy ( w tym najgorzej ze rowniez przelozeni) ze jest to najwazniejsza formacja w SC .szczyt megalomanii , reszta " szarej" masy stanowi tylko tlo dla sukcesow mobilnych , jaka jest prawda?? ....kazdy widzi to co chce zobaczyc.....
 
jabol napisał:
1) na dzień dobry podwyżka do conajmniej trzykrotności średniej krajowej;
2) praca w komfortowych warunkach (posiłki regeneracyjne, klima, zimą na akcje zamawiana jest u szamana dobra pogoda i to działa, miód malina);
3) praca bardzo stabilna, zgodna z grafikiem (możesz zaplanować sobie życia na pół roku z góry);
4) jasno określona ścieżka awasnu (pagonów nie zdążysz nałożyć, a tu już nowe);
5) premie, premie, że nie będziesz wiedział co z pieniędzmi zrobić;
6) Bezpieczeństwo w pracy, szczególnie, że mamy rozporządzenie o ŚPB (środki przymusu bezpośredniego):
§ 7. 1. Przed użyciem środka przymusu, jeżeli okoliczności faktyczne to umożliwiają, funkcjonariusz celny jest obowiązany podjąć próbę osiągnięcia podporządkowania swoim poleceniom osoby wzywanej przez stanowczą perswazję słowną lub demonstrację możliwości użycia środków przymusu, o których mowa...

Dlatego do tej pracy szczególnie potrzebni sa ludzie elokwentni, najlepiej poloniści.
PS Ciemność widzę, ciemność :lol:

Jabol...
siedzę tak, czytam i myślę... (czasem jeszcze mi to wychodzi he he) czy aby nie za mało tych dobroci z wykonywanej pracy ?
Mogłabym dodac jeszcze kilka, ale po co ? nie ma się co chwalić ! ;)
 
W pewnym wieku, z zaawansowaną choroba psyhiczną (służba), po setkach godzin psychoterapii :wink: (trunkowej), wygodniej jest budować sobie własny świat, który jest różowym odbiciem rzeczywistości.
Każdy psychoanalityk powie, że nie wszystko jest naprawdę takie, jak wygląda, jak to odczuwamy. To tylko nasze subiektywne reakcje :lol:

Dlatego moge dodać jeszcze do poprzedniego postu:

6) Mamy profesjonalną kadrę zarządzającą.
7) Szkolenia sa dla wszystkich ,a nie tak jak słyszałem (w innych izbach) z 90 WZP tylko 5-6 (oczywiście rotacyjnie), a reszta niech się doszkala w ramach samozadawalania.
8) To plotki o zamordyźmie w WZP (nie potwierdzam i nie zaprzeczam, gdyż pracowałem w tak sielskiej komórce, że nawet nie chce mi się sprawdzić co to określenie oznacza)
 
może gdyby moblini robili co do nich należy to bym miał więcej szacunku dla tej grupy ale..... najważniejsza jest statystyka
 
Czytelnik napisał:
Nie narzekaj Jabol.
Liczy sie to, że należysz do elitarnej grupy.
Reszta nie jest ważna ;-)

Siła perswazji jest naszym atutem, więc przetrwamy.

brawo brawo ELITArna grupa mobilna/ w głowkach sie poprzewracało?
 
arkan napisał:
może gdyby moblini robili co do nich należy to bym miał więcej szacunku dla tej grupy ale..... najważniejsza jest statystyka

I tu sie grubo mylisz kolego !!!
To nie dla statystyki, nam one nie są potrzebne - to nalezy do naszych obowiązków i tak wykonujemy swoją pracę.
A dlaczego uważasz, że źle coś robimy? Jeśli jestes taki mądry, przenies sie do Mobilnych i zobacz jak to jest ! może wtedy bedziesz miał więcej szacunku :)
 
Wawrzyniec Pruski napisał:
Czytelnik napisał:
Nie narzekaj Jabol.
Liczy sie to, że należysz do elitarnej grupy.
Reszta nie jest ważna ;-)

Siła perswazji jest naszym atutem, więc przetrwamy.

brawo brawo ELITArna grupa mobilna/ w głowkach sie poprzewracało?

Nikomu się nie poprzewracało !
Jesteśmy normalnymi f-szami jak kazdy z Was :)
 
czarny napisał:
arkan napisał:
może gdyby moblini robili co do nich należy to bym miał więcej szacunku dla tej grupy ale..... najważniejsza jest statystyka

I tu sie grubo mylisz kolego !!!
To nie dla statystyki, nam one nie są potrzebne - to nalezy do naszych obowiązków i tak wykonujemy swoją pracę.
A dlaczego uważasz, że źle coś robimy? Jeśli jestes taki mądry, przenies sie do Mobilnych i zobacz jak to jest ! może wtedy bedziesz miał więcej szacunku :)

Sory czarny ale statystyka jest najważniejsza, przynajmniej na dalekim wschodzie. Natomiast mobilni z wewnętrznych izb siłą rzeczy muszą się napracować jak chcą mieć dobre wyniki.
 
A dlaczego uważasz, że źle coś robimy? Jeśli jestes taki mądry, przenies sie do Mobilnych i zobacz jak to jest ! może wtedy bedziesz miał więcej szacunku :)[/quote]


Fajnie bardzo chetnie bym się przeniósł, tylko nie wiem gdzie trzeba mieć plecy, albo komu zrobić dobrze, żeby się dostać do "elitarnych". Ja próbuje się tam przenieść, ale tak się jakoś składa że moja izba nawet nie raczyła łaskawie odpowiedzieć na moje pismo - tak już 5 miesiąc :?:
A co do szacunku: ja mam szacunek dla każdego celnika który pracuje uczciwie i sumiennie, albo przynajmniej pracuje uczciwie i nie wykorzystuje innych w każdym momencie służby "bo jemu mało płacą" a sam się opie...la!!!!!!
To tyle w tym temacie na razie, szacuneczek!!!!
 
arkan napisał:
czarny napisał:
arkan napisał:
może gdyby moblini robili co do nich należy to bym miał więcej szacunku dla tej grupy ale..... najważniejsza jest statystyka

I tu sie grubo mylisz kolego !!!
To nie dla statystyki, nam one nie są potrzebne - to nalezy do naszych obowiązków i tak wykonujemy swoją pracę.
A dlaczego uważasz, że źle coś robimy? Jeśli jestes taki mądry, przenies sie do Mobilnych i zobacz jak to jest ! może wtedy bedziesz miał więcej szacunku :)

Sory czarny ale statystyka jest najważniejsza, przynajmniej na dalekim wschodzie. Natomiast mobilni z wewnętrznych izb siłą rzeczy muszą się napracować jak chcą mieć dobre wyniki.

No własnie... mobilni z wewnętrznych Izb... chcemy i mamy dobre wyniki, ale nie dla statystyk ! mimo iz nie mamy takich możliwości jak na wschodzie.
 
neutralny - prawie napisał:
Fajnie bardzo chetnie bym się przeniósł, tylko nie wiem gdzie trzeba mieć plecy, albo komu zrobić dobrze, żeby się dostać do "elitarnych". Ja próbuje się tam przenieść, ale tak się jakoś składa że moja izba nawet nie raczyła łaskawie odpowiedzieć na moje pismo - tak już 5 miesiąc :?:
A co do szacunku: ja mam szacunek dla każdego celnika który pracuje uczciwie i sumiennie, albo przynajmniej pracuje uczciwie i nie wykorzystuje innych w każdym momencie służby "bo jemu mało płacą" a sam się opie...la!!!!!!
To tyle w tym temacie na razie, szacuneczek!!!!

Po pierwsze nie nazwałabym Nas grupą "elitarnych" - bez przesady !
A po drugie może powinieneś po prostu umówic się na spotkanie z Dyrektorem i zapytać o mozliwości przeniesienia. Myślę, że jest to najbardziej kompetentna osoba do udzielenia Ci odpowiedzi i nie bedziesz musiał czekać 5 m-cy.

Nooo "Szanujmy się " :)
 
czarny napisał:
Po pierwsze nie nazwałabym Nas grupą "elitarnych - bez przesady !"
ja też nie

czarny napisał:
po drugie może powinieneś po prostu umówic się na spotkanie z Dyrektorem i zapytać o mozliwości przeniesienia. Myślę, że jest to najbardziej kompetentna osoba do udzielenia Ci odpowiedzi i nie bedziesz musiał czekać 5 m-cy.

Nooo "Szanujmy się " :)

no ale nie każdy ma taki garb żeby dostać się do Dyra i gadać z nim jak równy z równy
 
Back
Do góry