• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Porozumienie NSZZ solidarność z Szefem KAS

Oficerów starszych na palcach jednej ręki ? Oj to chyba jakaś niedorzeczność. Ich jest bardzo dużo przez nadania rodzinne i religijne
strurz to Ty chyba w mfie pracujesz. Gdzie ich jest tak strasznie dużo? Większość byłych naczelników wydziałów to oficerowie młodsi, nawet część byłych naczelników urzędów nie załapała się na starszego. Byli kierownicy referatów to w większości aspiranci, od czasu do czasu podkom. Rozumiem, że skoro Ty kiedyś np. zostaniesz oficerem (mi już zabraknie na to lat) to będzie to nadanie rodzinne czy religijne? Innej możliwości nie przewidziałeś. Oczywiście nie przeczę, że były patologie gdzie skakali w awansach po kilka stopni jak remiś i tomczyk za kapicy ale byli i tacy, którzy zarobili sobie na to długimi latami służby, są młodszymi oficerami i nie pełnią funkcji kierowniczych. Ale znam też ludzi z tytułem doktora z ptaszkiem na pagonach. Czasami były to znajomości, czasami kwestia przypadku a czasami przełożony był taki cwany, że potrafił załatwić więcej awansów dla swojej komórki by mieć więcej marchewek.
 
I dobrze wam tak skarbowcy, a co myśleliście, że oficerami zostaniecie a niby na jakiej podstawie, może od razu generałami? I dobrze, że M. Banaś też was oszukał i potraktował jak nas. Munduru na oczy to nie widziało ale oficerem chce być.

Grunt dla MB było, że do teraz reformę popierali i szli z władzą pod rękę, z nabożną czcią wsłuchując się w absurdalne obietnice, takie jak o tych "wyższych oficyjerach" .

Jak to takich ludzi określał Lenin?
"Pożyteczni idioci"? :D
 
Ale to jeszcze nic czytaliście, że skarbowcy chcą protestować http://www.skarbowcy.pl/blaster/forum/viewtopic.php?f=77&t=3934. Ale się uśmiałem więc te mamałygi może jednak maja jakieś jaja?

Jeszcze nie wiesz jaka będzie forma protestu, znając ich to zdecydują się trochę częściej wychodzić na szluga w godzinach pracy, albo może nie spuszczać po sobie wody w toalecie. Jedno jest pewne, ja za nich umierał nie będę, zgodnie z przysłowiem jak Kuba Bogu..., chcieli reformy to niech mają mnożnik 1,0. Niemniej jednak, będę im kibicował, jeżeli protest podejmie przynajmniej 1000 z nich to złoże gratulacje, o ile na czele nie stanie ludwińska kurtyzana :)
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze nie wiesz jaka będzie forma protestu, znając ich to zdecydują się trochę częściej wychodzić na szluga w godzinach pracy, albo może nie spuszczać po sobie wody w toalecie. Jedno jest pewne, ja za nich umierał nie będę, zgodnie z przysłowiem jak Kuba Bogu..., chcieli reformy to niech mają mnożnik 1,0. Niemniej jednak, będę im kibicował, jeżeli protest podejmie przynajmniej 1000 z nich to złoże gratulacje, o ile na czele nie stanie ludwińska kurtyzana :)

Co najwyżej tak może wyglądać ich protest:

wstaw-wode-na-herbate-kurna-wstawilem-juz-na-kawe-no-trudno-napijemy-sie-kawy.jpg
 
A może w formie protestu skarbowcy nie wezmą udziału w wyborach mistera skarbowości i przez to wszystko Marian Banaś sam będzie musiał dokonać wyboru mistera lub w formie protestu przestana chodzić w rajtuzach.
 
nasi koledzy z us-ów inaczej ocenili sytuację.
chyba nieświadomi, że w ich środowisku straty mogą być równie wielkie i nieoczekiwane.
my dokonaliśmy wcześniej oceny sytuacji, jesteśmy przygotowani do sporu i nie składamy broni.
solidarni poszli na efekt "politycznego porozumienia".
kolegów skarbowców zapraszamy do związku Celnicy.PL - firma jest od miesiąca wspólna.
życie to nie prima aprilis !

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Odpowiedz do Kubuś i jego miodek
Nie wiem z jakiego województwa jesteś ale w Podlaskim i Lubelskim jest wiele mniejszości prawosławnej gdzie każdy "UK" jest swój.
Rozmowa zaczyna się od " Ty swój czy nie swój" albo "TY nasz czy nie nasz" jak nasz to dają Ci stanowiska awanse i wiele innych ciekawych rzeczy.
Widzę w młodym personelu co u mnie pracuje. Za przeproszeniem same "cioty" wszystkie egzaminy mają, na stałą przeszli a ludzie co naprawdę chcą robić, nie obijają się na żaden kurs nie pojechali bo niby miejsc nie ma. I co teraz z takim zrobisz wyrzucisz skoro kierownik albo dyrektor nie wysłał.
 
Ostatnia edycja:
strurz daj już spokój, bo to jakiś bełkot jest, cofnij się do podstawówki czy coś...

Co do skarbowców, swego czasu zarzucałem im, że sprzedali się za 3000 brutto. Okazuje się jednak, że mogą pracować za 1873,84 brutto. A wystarczyło wspomóc nas w czerwcu ubiegłego roku. To prawda nie wszyscy fc podjęli protest, ale gdyby 15000 tyś skarbowców zastrajkowało, może bylibyśmy w innym miejscu. A tak mf rozegrał nas wedle, starej leninowskiej zasady dziel i rządź. Celników przetrzymali, skarbowców oszukali i po ptokach. Ciekawe czy skarbowcy zaczynają już rozumieć, że kas to nie będzie taki cud miód jak im wazeliński obiecał?
 
Źródło: Intranet MF

Informacja dotycząca wysokości wynagrodzeń
2017.03.31 15:09

27 marca 2017 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia stanowisk urzędniczych, wymaganych kwalifikacji zawodowych, stopni służbowych urzędników służby cywilnej, mnożników do ustalania wynagrodzenia oraz szczegółowych zasad ustalania i wypłacania innych świadczeń przysługujących członkom korpusu służby cywilnej.

Dokument ten określa m.in.: grupy stanowisk urzędniczych, wykazy stanowisk w poszczególnych grupach oraz kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na stanowiskach urzędniczych w Ministerstwie Finansów, Krajowej Informacji Skarbowej i izbach administracji skarbowej, jak również widełki określające wysokość mnożników kwoty bazowej służących do ustalenia wysokości wynagrodzenia zasadniczego członków korpusu służby cywilnej zatrudnionych w jednostkach KAS.

Odpowiadając na pojawiające się w tym kontekście pytania dotyczące wysokości wynagrodzeń osób zatrudnionych w Krajowej Administracji Skarbowej wyjaśniamy, że wprowadzona ww. rozporządzeniem rozpiętość mnożników kwoty bazowej, pozwala na realizację ustaleń Szefa Krajowej Administracji Skarbowej z przedstawicielami związków zawodowych w zakresie wysokości minimalnego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie 3000 złotych brutto (mnożnik kwoty bazowej 1,61).

Szef KAS realizuje publicznie złożoną deklarację, dotyczą dążenia do podniesienia wynagrodzeń w jednostkach KAS. Pierwszym etapem tego procesu będzie podwyżka najniższych wynagrodzeń zasadniczych członków korpusu służby cywilnej i uposażeń funkcjonariuszy w izbach administracji skarbowej, urzędach skarbowych, urzędach celno-skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej, do minimalnego poziomu 3000 złotych brutto.

Należy z całą mocą podkreślić, że celem wprowadzonej reformy nie jest pogarszanie warunków płacowych pracowników i funkcjonariuszy. Zastosowanie szerokich "widełek" wysokości mnożnika kwoty bazowej dla wszystkich grup stanowisk pozwala na zastosowanie mnożnika 1,61 przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia zasadniczego dla tych stanowisk, które aktualnie mają przypisany niższy mnożnik kwoty bazowej. Będzie to oznaczać realną podwyżkę najniższego wynagrodzenia zasadniczego do kwoty 3000 zł brutto.

Co więcej, w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów, na wniosek Ministerstwa Finansów, wprowadzono zapis, na mocy którego członek korpusu służby cywilnej zatrudniony w dniu wejścia w życie rozporządzenia w Krajowej Informacji Skarbowej albo w izbie administracji skarbowej, który nie spełnia wymagań kwalifikacyjnych przewidzianych dla stanowiska zajmowanego przez niego w tym dniu, może być zatrudniony na takim stanowisku. Oznacza to możliwość kontynuacji zatrudnienia na dotychczasowych stanowiskach dla osób, które aktualnie nie posiadają określonego rozporządzeniem poziomu wykształcenia wymaganego dla danego stanowiska.
 
.....Nie wiem z jakiego województwa jesteś ale w Podlaskim i Lubelskim jest wiele mniejszości prawosławnej gdzie każdy "UK" jest swój.
Rozmowa zaczyna się od " Ty swój czy nie swój" albo "TY nasz czy nie nasz" jak nasz to dają Ci stanowiska awanse i wiele innych ciekawych rzeczy.
Widzę w młodym personelu co u mnie pracuje. Za przeproszeniem same "cioty" wszystkie egzaminy mają, na stałą przeszli a ludzie co naprawdę chcą robić, nie obijają się na żaden kurs nie pojechali bo niby miejsc nie ma. I co teraz z takim zrobisz wyrzucisz skoro kierownik albo dyrektor nie wysłał.

Kolego, czy mógłbyś trochę składniej napisać co miałeś na myśli. Nie bardzo kumam szczegółów twojej wypowiedzi, a pewnie nie jestem w tym odosobniony.

ps. zapomniałem dodać że jestem z jednego z tych województw, które wymieniłeś.
 
Ostatnia edycja:
Strurz to skąd jesteś, sądząc po wynikach wyborów, tłumaczy Twoje uwielbienie dla pana prezesa i jego partii. Mieszkają tam wspaniali ludzie, otwarci szczerzy ale niestety też łatwowierni. Ja mieszkam w rejonie gdzie naszych przodków z za Buga przesiedlano tzn. z ziem odzyskanych (a raczej wyzyskanych) dlatego z zasady nie wierzymy tym, którzy mówią, że wiedzą lepiej i robią to co robią dla dobra narodu i z woli suwerena. Pamiętaj, że mówią "po czynach ich poznacie". Jak na razie niejedno szydło wyszło już z wora i tylu zrezygnowanych i załamanych funków jeszcze nie widziałem nigdy.
 
Back
Do góry