• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Porozumienie NSZZ solidarność z Szefem KAS

Sławek nie gniewaj się ale skarbowcy i my to dwa różne światy dwie inne mentalności i nigdy nie będziemy ich poważać. Oni nigdy nie stanęli przeciwko kasom a to ich forum to masakra. Np. potrafią napisać kilkadziesiąt postów na temat czy Wałęsa był Bolkiem czy nie, czym mnie po prostu rozwalają bo tak na prawdę co mnie to obchodzi czy Wałęsa był Bolkiem Lolkiem czy Tosią. To są dwa różne światy a najgorsze jest to że ktoś na siłę wbrew logice usiłuje te dwa światy łączyć. Każdy z nas wie że to głupota.

Posłuchaj. Niestety sprawy już się mają. To czy nam się podoba czy nie nie ma już znaczenia. Staliśmy się na siłę ":jednością". ja myślę, że wśród Nich są także myślący ludzie. Problem w tym, że nikt tak z Nas jak i z Nich nigdy nie pomyślałby, że nadejdą takie czasy......Widzisz wybór pracy/służby/zawodu często był i jest przypadkowy. My wybraliśmy celnictwo a oni skarbowość. Każdy myślał, że państwowa robota jest pewna. Niestety nie jest......To dopiero początek końca......
 
duduś, nie pi.....ol

Mam wyprowadzać ludzi na ulice tylko dlatego, że rządzi PiS? Czy mamy organizować strajki, kiedy rząd wprowadza wyższą, niż proponowana przez związkowców, pensję minimalną? (…) Wszystkie postulaty w obszarze prawa pracy są realizowane. Co nie znaczy, że nie wypowiadam się ostro o reformie górnictwa - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”.

39f71d67a3bd40c483424fbeb553868d.jpeg


http://wpolityce.pl/polityka/330052...edziem-pis-ani-pis-nie-jest-naszym-narzedziem

Można za to bardzo się chwalić (samego siebie) za podpisane porozumienie, a niezadowolonym i kręcącym nosem udzielić z uśmiechem Zwycięscy dobrej rady , cyt:
"...moim zdaniem - wiązanie przyszłości z pracą w administracji publicznej, to błąd podstawowy - lepiej juz było... ".

Koniec cytatu . Powyższe napisał "inspektor" (czyli Tow. Ludwiński w swej własnej osobie )
PS żeby nie było, że zmyślam;
http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=25227
:p
 
Mam wyprowadzać ludzi na ulice tylko dlatego, że rządzi PiS? Czy mamy organizować strajki, kiedy rząd wprowadza wyższą, niż proponowana przez związkowców, pensję minimalną? (…) Wszystkie postulaty w obszarze prawa pracy są realizowane. Co nie znaczy, że nie wypowiadam się ostro o reformie górnictwa - powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”.

39f71d67a3bd40c483424fbeb553868d.jpeg


http://wpolityce.pl/polityka/330052...edziem-pis-ani-pis-nie-jest-naszym-narzedziem

ten Ludwiński to nie mój szef i długo nim nie będzie. czekam na propozycję pracy/ służby ale już mam azymut na olanie tego wszystkiego. mam dosyć.
 
Witam... Boleję nad tym... Zeszmacono ikonę ruchu społecznego, wolnościowego... SOLIDARNOŚĆ!!! I dołożyli do tego rękę... ludzie (człowiek? z małym morale..) walczący niegdyś z komuną... o po prostu o szacunek i ludzką... sprawiedliwość społeczną. Hmmm... tak się zaprzedać... zaprzedać wartości, które kiedyś były... "latarnią".. Tak.. ludzkie pany (ma być z małej)...
Nic nie jest wieczne... ;-)
Pzdr funkcjonariuszy ;-)
 
Byłem członkiem NSZZ Solidarność od 1981 r. kiedy to po 13 grudnia Duda w zielonym mundurku chronił siedzibę TVP przed takimi warchołami jak ja. Rzygać mi się chce jak dzisiaj na to patrzę.
 
ten Ludwiński to nie mój szef i długo nim nie będzie. czekam na propozycję pracy/ służby ale już mam azymut na olanie tego wszystkiego. mam dosyć.

Nie piszcie, że macie wszystkiego dosyć, bo w następnej audycji minister stwierdzi, że dzięki reformie funkcjonariuszom niczego nie brakuje i chwalą zmiany.
 
należy wziąć tęgiego kija i zagonić związkowe małpy do zoo. wtedy wszyscy będziemy mogli je dokarmiać.

może wtedy w końcu nażrą się do syta?

[video=youtube;RB2maZkCmPY]https://www.youtube.com/watch?v=RB2maZkCmPY[/video]
 
należy wziąć tęgiego kija i zagonić związkowe małpy do zoo. wtedy wszyscy będziemy mogli je dokarmiać.

może wtedy w końcu nażrą się do syta?

[video=youtube;RB2maZkCmPY]https://www.youtube.com/watch?v=RB2maZkCmPY[/video]

Nasza wina....była jedna SC a central związkowych kilka...skorzystali i wygrali...nasza wina. Wszędzie brak jedności i oto efekt.
 
Nasza wina....była jedna SC a central związkowych kilka...skorzystali i wygrali...nasza wina. Wszędzie brak jedności i oto efekt.


Janie
Nie ma co się tak samobiczować i przypisywać winę. Jedyna wina, to chore pomysły
i ich realizatorzy, a to już nie-bardzo leży po naszej stronie.
 
Panom z Solidarności dedykuję, ponieważ jej bardów i ją samą pamiętam:

Jeszcze dzień
Przemysław Gintrowski (sł. M.Tercz, muz. P.Gintrowski)
Jeszcze dzień, jeszcze dwa wszystko się odmieni
Wszystko się ułoży jak w kartach
A na razie choć czekamy jutra jak zbawienia
A na razie w tygodniowym rachunku sumienia
Rozgrzeszamy się z poniedziałku

Jeszcze dzień, jeszcze dwa, gdy nie braknie nam wiary
Zawrócimy do źródeł rzeki rwące
A na razie bezpiecznie płyniemy na fali
A na razie marząc o gorącym źródle zażywamy kąpieli gorącej

Jeszcze dzień jeszcze dwa, tak mijają lata
Ziemia wciąż się kręci dokoła
My płyniemy z falą na północ, południe
Unoszeni wiarą, że może już jutro ujście rzeki okaże się źródłem

Jeszcze dzień jeszcze dwa, ktoś tu do nas przyjdzie
Ktoś tu przyjdzie, zbyt długo czekamy
A na razie róbmy co do nas należy
A na razie, kark jeszcze nisko zginając
Starych bogów w progu witajmy

I choć starych bogów zastąpili nowi
To i tak kark po staremu się zgina
Od poniedziałku co trwa do soboty
I jak zawsze zbyt wcześnie rano się zaczyna tą samą modlitwą
Że może już jutro wszystko się odmieni, ułoży jak w kartach
Więc będziemy szukać jutra jak zbawienia
Od samego rana aż do końca świata
 
Warszawa, dnia 12 października 2016 r.
Notatka po spotkaniu Wicepremiera Mateusza Morawieckiego, Szefa Służby Celnej Mariana Banasia oraz przedstawicieli ZZ Celnicy PL Sławomira Siwego i Marii Mrugały podczas spotkania w Ministerstwie Rozwoju.

Minister Szef Służby Celnej Marian Banaś zapewnił że:
l . Prace nad Projektem Obywatelskim z uwzględnieniem uwag Ministerstwa Finansów będą prowadzone przez Podkomisję Sejmu w najbliższych dniach, niezwłocznie po zakończeniu prac przez Biuro Legislacyjne. Uwagi zostały przekazane do opracowania do Biura Legislacyjnego Sejmu, które pracuje nad poprawkami. Prace będą prowadzone, aby ustawa emerytalna została uchwalona jeszcze przed końcem 2016 r.
2. Po uchwaleniu ustawy ds. Krajowej Administracji Skarbowej zostanie powołany zespół przedstawicieli Szefa Służby Celnej oraz związków zawodowych ds. zatrudnienia pracowników i funkcjonariuszy w KAS uprawniony do opiniowania decyzji kadrowych wobec których zostaną złożone odwołania. Opinie te będą brane pod uwagę w procesie podejmowania decyzji kadrowych przez Szefa Służby Celnej. Pan Premier oświadczył, że liczy na konstruktywne wsparcie Związku w identyfikacji przyczyn uszczupleń podatkowych i celnych oraz ich likwidowaniu.
Podpisano: Marian Banaś, Maria Mrugała, Sławomir Siwy.

Ad. 1 - nieprawda. Ustawa emerytalna do dziś nie została uchwalona.
Ad. 2 - te "związki zawodowe" to będzie tylko NSZZ Solidarność. Jeśli sądzicie, że do opiniowania zostaną dopuszczeni przedstawiciele ZZ Celnicy.pl to jesteście w dużym błędzie.

Wracając do porozumienia: gdyby MF faktycznie chciało zaproponować pensję minimalną w KAS w wysokości 3000 zł brutto, to wystarczyłoby w rozporządzeniu ws. stanowisk wskazać minimalne mnożniki. Podobnie jest z "za wysokim uposażeniem", wystarczyłoby obniżyć górne widełki mnożników na danym stanowisku i wszystko wraca do normy. Powoływanie jakichś komisji ds. obniżania i podwyższania wynagrodzenia śmierdzi kłamstwem i manipulacją na kilometr.

Przypominam, że mimo, iż MF chwali się, że pensja minimalna w US wynosi 2800 zł brutto. Jest to nieprawda, bowiem tysiące skarbowców zarabia mniej.

Podobnie jest z gwarancją zachowania uposażenia. Gdyby MF nie chciało nam obniżyć wynagrodzenia, to zapisałby to w ustawie wprowadzającej KAS. Prawo nie zabrania obniżania wynagrodzenia, jeśli jest to uzasadnione i nie stanowi przejawu dyskryminacji.
 
Ostatnia edycja:
Podpisano: Marian Banaś, Maria Mrugała, Sławomir Siwy.

Ad. 1 - nieprawda. Ustawa emerytalna do dziś nie została uchwalona.
Ad. 2 - te "związki zawodowe" to będzie tylko NSZZ Solidarność. Jeśli sądzicie, że do opiniowania zostaną dopuszczeni przedstawiciele ZZ Celnicy.pl to jesteście w dużym błędzie.

Wracając do porozumienia: gdyby MF faktycznie chciało zaproponować pensję minimalną w KAS w wysokości 3000 zł brutto, to wystarczyłoby w rozporządzeniu ws. stanowisk wskazać minimalne mnożniki. Podobnie jest z "za wysokim uposażeniem", wystarczyłoby obniżyć górne widełki mnożników na danym stanowisku i wszystko wraca do normy. Powoływanie jakichś komisji ds. obniżania i podwyższania wynagrodzenia śmierdzi kłamstwem i manipulacją na kilometr.

Przypominam, że mimo, iż MF chwali się, że pensja minimalna w US wynosi 2800 zł brutto. Jest to nieprawda, bowiem tysiące skarbowców zarabia mniej.

Podobnie jest z gwarancją zachowania uposażenia. Gdyby MF nie chciało nam obniżyć wynagrodzenia, to zapisałby to w ustawie wprowadzającej KAS. Prawo nie zabrania obniżania wynagrodzenia, jeśli jest to uzasadnione i nie stanowi przejawu dyskryminacji.

No mnie przekonałeś. Trzeba jeszcze przekonać skarbowców, bo tam chyba szykują się na pokojowego Nobla za wynegocjowanie porozumienia w którym druga strona zobowiązała się "dołożyć starań" żeby do końca nie upokorzyć swoich podwładnych. Nam już "dołożyli" ustawą, niech dadzą ochłonąć i poczekają na wyroki.
 
Podpisano: Marian Banaś, Maria Mrugała, Sławomir Siwy.

Ad. 1 - nieprawda. Ustawa emerytalna do dziś nie została uchwalona.
Ad. 2 - te "związki zawodowe" to będzie tylko NSZZ Solidarność. Jeśli sądzicie, że do opiniowania zostaną dopuszczeni przedstawiciele ZZ Celnicy.pl to jesteście w dużym błędzie.

Wracając do porozumienia: gdyby MF faktycznie chciało zaproponować pensję minimalną w KAS w wysokości 3000 zł brutto, to wystarczyłoby w rozporządzeniu ws. stanowisk wskazać minimalne mnożniki. Podobnie jest z "za wysokim uposażeniem", wystarczyłoby obniżyć górne widełki mnożników na danym stanowisku i wszystko wraca do normy. Powoływanie jakichś komisji ds. obniżania i podwyższania wynagrodzenia śmierdzi kłamstwem i manipulacją na kilometr.

Przypominam, że mimo, iż MF chwali się, że pensja minimalna w US wynosi 2800 zł brutto. Jest to nieprawda, bowiem tysiące skarbowców zarabia mniej.

Podobnie jest z gwarancją zachowania uposażenia. Gdyby MF nie chciało nam obniżyć wynagrodzenia, to zapisałby to w ustawie wprowadzającej KAS. Prawo nie zabrania obniżania wynagrodzenia, jeśli jest to uzasadnione i nie stanowi przejawu dyskryminacji.


tym razem szklan - samo sedno

brawo
 
No mnie przekonałeś. Trzeba jeszcze przekonać skarbowców, bo tam chyba szykują się na pokojowego Nobla za wynegocjowanie porozumienia w którym druga strona zobowiązała się "dołożyć starań" żeby do końca nie upokorzyć swoich podwładnych...
Proszę skarbowców nie utożsamiać z kolaborantami z solidurności. To jest oddzielna kasta dbająca tylko o swoje przywileje ( także indywidualne ).

Sławek nie gniewaj się ale skarbowcy i my to dwa różne światy dwie inne mentalności i nigdy nie będziemy ich poważać. (...)To są dwa różne światy a najgorsze jest to że ktoś na siłę wbrew logice usiłuje te dwa światy łączyć. Każdy z nas wie że to głupota.
Takie uogólnianie pogłębia tylko dotychczasowe stereotypy. Ja mogłem zostać celnikiem lub skarbowcem. Wybrałem tę drugą opcję, bo po dwóch latach w LWP nie mogłem już patrzeć na mundur, a wychodząc z wojska miałem o tej instytucji wyłącznie negatywne odczucia.
(... )a to ich forum to masakra. Np. potrafią napisać kilkadziesiąt postów na temat czy Wałęsa był Bolkiem czy nie, czym mnie po prostu rozwalają bo tak na prawdę co mnie to obchodzi czy Wałęsa był Bolkiem Lolkiem czy Tosią.(...)
I tutaj też się mylisz. Na tamtym forum nie potrafią pisać tylko wklejają gotowce z innych źródeł. Każda próba podejmowania polemiki kończyła się ciszą z drugiej strony ( ewentualnie następna wklejką - stąd nazwa "kserodaktyle" która idealnie oddawała charakter części tamtejszych userów ). Oczywiście próby polemiki zostały skutecznie stopowane poprzez banowanie nieprawomyślnych.
 
Ostatnia edycja:
Proszę skarbowców nie utożsamiać z kolaborantami z solidurności. To jest oddzielna kasta dbająca tylko o swoje przywileje ( także indywidualne ).
.

W ogóle te ludki zachowują się schizofrenicznie. :D

Z 1-ej strony pod niebiosa wychwalają obecne rządy, fraternizują się z władzami, zaś wszelkie zło obarczają poprzednią ekipę (pojawił się tam nawet pogląd, że PO zrobiłaby jeszcze gorszą rozpierduchę - dziwne tylko, że nie zdążyła).
Z 2-ej strony ich szefu, T. Ludwiński rubasznie wyznaje, że "w administracji publicznej lepiej już było"

Ciśnie się pytanie - kiedy? Za PO? Za AWS-u ów raj był? A może do rządów komuny dziadzio tęskni ? :rolleyes:
Czyli sam uznaje, że żadnej "dobrej zmiany"nie będzie.

A jednak parli do tej wymarzonej zmiany jak konie dorożkarskie... Pytanie - po co?
Żeby mając wreszcie "swoją" władzę podpisać z nią porozumienie, na mocy którego można ludziom obniżać wynagrodzenia? Zamiast złapać za słowo MB, który przecież sam zapewniał że nikt nie straci finansowo.
Za to jak mantrę porozumienie powiela mglisty frazes - że szef KAS "dołoży starań"...

Zaś poszkodowanymi reformą, których mogą być tysiące, ma się zająć 4 - osobowy zespolik
Ciekawe ile spraw rozpatrzy dziennie? - 2 ? 10 ? 100?
Pochylając się "uważnie" nad każdym przypadkiem?
 
Ostatnia edycja:
Osoby piszące na forum nie są wyznacznikiem środowiska. To często osoby zakompleksione, niedowartościowane lub przekonane o własnej nieomylności czy misji. Nie należy ich utożsamiać ze środowiskiem. Tak samo wielu niekompetentnych buców będzie i u skarbowców i u celników.
 
Osoby piszące na forum nie są wyznacznikiem środowiska. To często osoby zakompleksione, niedowartościowane lub przekonane o własnej nieomylności czy misji. Nie należy ich utożsamiać ze środowiskiem. Tak samo wielu niekompetentnych buców będzie i u skarbowców i u celników.

jaki ty mądry jesteś........................Masz plan "B" ?
 
Proszę skarbowców nie utożsamiać z kolaborantami z solidurności. To jest oddzielna kasta dbająca tylko o swoje przywileje ( także indywidualne ).
Takie uogólnianie pogłębia tylko dotychczasowe stereotypy. Ja mogłem zostać celnikiem lub skarbowcem. Wybrałem tę drugą opcję, bo po dwóch latach w LWP nie mogłem już patrzeć na mundur, a wychodząc z wojska miałem o tej instytucji wyłącznie negatywne odczucia.

Widzisz kolego i tym właśnie się różnimy bo ja nie zastanawiałem się czy iść do us czy do Słuzby Celnej tylko zastanawiałem sie czy iść do policji, SG czy do Służby Celnej. A w LWP też byłem. Nigdy nie interesowała mnie praca w urzędzie skarbowymi zresztą w tej chwili też mnie nie interesuje. A papiery na przyjęcie 20 pare lat temu składałem do SG i do Służby Celnej i na moje nieszczęście pierwsza odezwała się Służba Celna i SG olałem czego dzisiaj bardzo żałuję. Ale człowiek wtedy był młody i głupi i nie mógł przypuszczać że Służba Celna zostanie zlikwidowana w 2017 roku.
 
Widzisz kolego i tym właśnie się różnimy bo ja nie zastanawiałem się czy iść do us czy do Słuzby Celnej tylko zastanawiałem sie czy iść do policji, SG czy do Służby Celnej. A w LWP też byłem. Nigdy nie interesowała mnie praca w urzędzie skarbowymi zresztą w tej chwili też mnie nie interesuje. A papiery na przyjęcie 20 pare lat temu składałem do SG i do Służby Celnej i na moje nieszczęście pierwsza odezwała się Służba Celna i SG olałem czego dzisiaj bardzo żałuję. Ale człowiek wtedy był młody i głupi i nie mógł przypuszczać że Służba Celna zostanie zlikwidowana w 2017 roku.
No to masz problem kolego. LWP było w/g słusznej sprawy niewłaściwą organizacją szkodzącą interesom pańtwa demokratycznego czego orędownikiem jest MB. Złóż samokrytykę i przeproś za swoją arogancję i niewiedzę.......może zostawią Cię w mundurze.....albo w US
 
Back
Do góry