• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pomoc !!!! Areszt tymczasowy dla funkcjonariuszy

AgnieszkaG137

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Lipiec 2023
Posty
14
Punkty reakcji
10
Drodzy Państwo,
Jestem żoną z 2 funkcjonariuszy którzy zostali zatrzymani 6-7.07.2023 w hrebennym na przejściu na służbie nocnej , dostali zarzut nie dopełnienia obowiązków i zostali w areszcie tymczasowym..Jestem załamana proszę Państwa o pomoc chociaż mąż nie należy do Waszych związków ale pracuje dopiero rok czasu.. ostatnie 2 miesiące był na szkoleniu w Przemyślu, zdał egzamin cieszył się i poszedł na drugą zmianę i nie wrócił do domu.. jest w służbie przygotowawczej...Proszę Was pomóżcie mamy 2 małych dzieci , drugi funkcjonariusz również..chłopaki przeprowadzili kontrola osobista , sprawdzili .. Proszę...
 
Agnieszko, nie wiem czy związek Ci pomoże, jeśli Twój mąż nie był zrzeszony.
Potrzebujecie teraz dobrego prawnika. Twój mąż "nie zdążył" wstąpić do związku ale może przynajmniej zdążył ubezpieczyć się na wypadek potrzebnej pomocy prawnej. Dowiedz się, takie ubezpieczenie ma wielu funkcjonariuszy. Nie ma to związku z przynależnością związkową.
Mam nadzieję, że okaże się niewinny. Powodzenia.
 
Pani Agnieszko, bardzo poruszyła mnie historia Pani męża i drugiego z funkcjonariuszy. W tej służbie widziałam wiele tragedii, ale wciąż nie potrafię przejść obojętnie wobec niesprawiedliwych działań prokuratury. Jak to możliwe, że zostali zatrzymani za niedopełnienie obowiązków służbowych? Za coś takiego mogło grozić co najwyżej postępowanie dyscyplinarne. Jak sąd mógł przychylić się do wniosku? Z tego co wiem funkcjonariusze zbierają pieniądze na adwokata dla chłopaków. Bo przecież mogło to spotkać każdego z nich. Sprawa z pewnością znajdzie szczęśliwy finał, choć jak znam życie, to nieprędko. Proszę się trzymać i nie poddawać. Musi Pani być silna i dla męża i dla dzieci. A ja apeluję do związków o pomoc, mimo że nie byli członkami, to przecież nasi koledzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
To pewnie ta sprawa
 
Agnieszko, nie wiem czy związek Ci pomoże, jeśli Twój mąż nie był zrzeszony.
Potrzebujecie teraz dobrego prawnika. Twój mąż "nie zdążył" wstąpić do związku ale może przynajmniej zdążył ubezpieczyć się na wypadek potrzebnej pomocy prawnej. Dowiedz się, takie ubezpieczenie ma wielu funkcjonariuszy. Nie ma to związku z przynależnością związkową.
Mam nadzieję, że okaże się niewinny. Powodzenia.
Związki zawodowe maja w obowiązku dbać nie tylko o swoich członków, ale o wszystkich pracowników (funkcjonariuszy). Mówi o tym art. 7 Ustawy o Związkach Zawodowych.
Pani Agnieszko, bardzo poruszyła mnie historia Pani męża i drugiego z funkcjonariuszy. W tej służbie widziałam wiele tragedii, ale wciąż nie potrafię przejść obojętnie wobec niesprawiedliwych działań prokuratury. Jak to możliwe, że zostali zatrzymani za niedopełnienie obowiązków służbowych? Za coś takiego mogło grozić co najwyżej postępowanie dyscyplinarne. Jak sąd mógł przychylić się do wniosku? Z tego co wiem funkcjonariusze zbierają pieniądze na adwokata dla chłopaków. Bo przecież mogło to spotkać każdego z nich. Sprawa z pewnością znajdzie szczęśliwy finał, choć jak znam życie, to nieprędko. Proszę się trzymać i nie poddawać. Musi Pani być silna i dla męża i dla dzieci. A ja apeluję do związków o pomoc, mimo że nie byli członkami, to przecież nasi koledzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Art. 231 kk nie rozróżnia niedopełnienia obowiązków od przekroczenia uprawnień. Niemniej jednak przy tym pierwszym zazwyczaj stosuje się postępowanie dyscyplinarne, które ma na celu ograniczenie dalszych niepożądanych zachowań. Więc albo nie znamy całej prawdy albo Pani wyraziła się nieprecyzyjnie. Bo nasz rzecznik w ogóle nie powiedział jakie stawiane są zarzuty ani nawet o co są podejrzani.
 
To jest koszmar ... dostali zarzut niedopelnienia obowiazku... wszyscy myśleliśmy że napewno wyjda ... Oni wykonali swoją pracę.. Nie zostalam poinformowana o zatrzymaniu dopiero jak pojawili się w domu..Mąż wrocil ze szkolenia i była to jego 2 sluzba.. nie mogę się otrząsnąć, nie wierzę że to się dzieje... zostałyśmy same ... serce pękło..
 
https://www.tygodnikzamojski.p...397/przemytnicy-i-celnicy.html

Naprawdę zorganizowana grupa przestępcza???:)
Kilka osób z oklejonymi paczkami papierosow na ciele- same wykroczenia.

To teraz kas łapie i zamyka wykroczeniowców, to osoby dokunujace przestepstwa powinny mieć egzekucję na miejscu.

Bylem na kilku sprawach o tymczasowy areszt dla osób przewożących miliony sztuk i Sąd się nie przychylał do wniosków, uzasadniając brakiem dowodów i przeslanek.



Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Niestety obawiam się, że stali się oni ofiarami gorącego okresu przedwyborczego. Służby, a co za tym idzie władza potrzebuje sukcesów. Można nagłośnić jak walczy z patologiami. Najwyżej, jak nic z tego nie wyjdzie, to się uniewinni, bądź umorzy, ale o tym będą wiedzieli nieliczni. Tylko, że to nie jest rok 2007, gdzie każdy trzymał się roboty, bo nic innego nie było. Dziś młodzi funkcjonariusze nie mają problemów z pożegnaniem się ze służbą. Właśnie jeden z nich mi oznajmił, że ten przypadek z Hrebennego pomógł mu podjąć decyzję o odejściu. I mimo, że z granicą nie ma i nie będzie miał do czynienia, to sposób w jaki traktuje się funkcjonariuszy jest dla niego niedopuszczalny. Nie ma zamiaru narażać swojej rodziny na taką traumę. Bo nikt nie wie, co może zostać podpięte pod „niedopełnienie obowiązków służbowych”. I jakich argumentów miałabym użyć, żeby go zatrzymać, skoro dobrze go rozumiem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Jeżeli faktycznie nic Pani nie zataiła, to materiał na "Interwencje". Medialna nagonka powinna przyspieszyć działanie prokuratury.
 
Jeżeli faktycznie nic Pani nie zataiła, to materiał na "Interwencje". Medialna nagonka powinna przyspieszyć działanie prokuratury.

Ja o zarzucie wiem od funkcjonariuszy z zamojskiej delegatury. Nikt nie wspominał, żeby było coś jeszcze. Zresztą, kto pracował na granicy ten wie, że każde przejście ma takich panów M., na widok których cierpnie skóra. Akurat ci z Hrebennego, to wyjątkowo niebezpieczne kanalie. Do zatrzymania ich był potrzebny oddział naszych ATków z bronią, ale do kontroli wystarczyło dwóch funkcjonariuszy wyposażonych w śrubokręty. Dobrze wiemy, że mając do czynienia z tak niebezpiecznymi przestępcami jesteśmy zdani sami na siebie, bo na SG nie ma co liczyć. Łatwo kontrolować skutych bandziorów pod bronią, ale chlopaki z jamy działali zupełnie w innych warunkach. Dlatego nie mogę pogodzić się z tą niesprawiedliwością.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Nasi mężowie wykonywali swoje obowiązki najlepiej jak umieli, jestem o tym głęboko przekonana! Czy szum medialny cokolwiek pomoże? Bardziej liczymy na pomoc Waszego środowiska. Mój mąż tez nie należał do Związków, mimo to wielokrotnie reprezentował i dbał o dobre imię KAS. Dziś mija tydzień jak poszedł na swoją zmianę i nie wrócił do domu... domu w którym zostawił dwoje maleńkich dzieci...
żona drugiego funkcjonariusza
 
Na początku chciałbym przeprosić Panie za to, że państwo Polskie i służba tego państwa w taki sposób postąpiła z mężami Pań. Niestety areszt tymczasowy w Polskim wydaniu to wyrok skazujący, bo może trwać bez ograniczeń czasowych i osoba taka może być izolowana w sposób, który uniemożliwia nawet spotykania się z rodziną, a nawet utrudnienia z obrońcą. Prokurator oczywiście okrzyknie wielkie zwycięstwo w walce z zorganizowaną grupą przestępczą mróweczek gdzie na przeszkodzie stanęli funkcjonariusze celno-skarbowi z mnożnikiem oscylującym 2.0 i dodatkiem 100 zł bez żadnej ochrony ze strony przełożonych i wyższego szczebla kierowniczego. W tej opisanej sytuacji art. 231 nie powinien skutkować aresztem tymczasowym, praktyką jest, że górna granica zagrożonej kary powinna wynosić co najmniej 8 lat, chyba że ci funkcjonariusze dostali zarzuty uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej co byłoby już całkowitym idiotyzmem. Ogólnie radzę funkcjonariuszom na granicy na chwilę zapomnieć, że mają kredyty i wstawić się za kolegi, bo przy tych zarobkach i w jaki sposób granica jest i będzie traktować, szczególnie pokazało to zboże z Ukrainy aby mieli świadomość, że będzie szukanie najsłabszych ogniw właśnie wśród Was, bo ci co przeszli mają pieniądze na adwokatów z najwyższych sfer, a Wy już nie. Wstyd mi za tych co tworzą takie sytuacje aby tylko pójść na wynik, podejrzewam, że ci funkcjonariusze prędzej czy później obronią się, ale bez nagłośnienia medialnego i branżowego będzie to trwało kilka lat, czy tego chcemy? Nie bądźcie obojętni.
 
Związki zawodowe maja w obowiązku dbać nie tylko o swoich członków, ale o wszystkich pracowników (funkcjonariuszy). Mówi o tym art. 7 Ustawy o Związkach Zawodowych.

Proszę czytać ze zrozumieniem. Art ten mówi nie o obowiązku obrony osób niezrzeszonych, ale o MOŻLIWOŚCI. Wkurza mnie ta roszczeniowa postawa niektórych. Zapisać się do związku nie chcą, bo szkoda paru złotych na składkę, ale w razie potrzeby będą mówić o obowiązkach związku.
 
Obronią się napewno wierzę w to.. tylko ten czas który spędza w areszcie za to że poszli do pracy i zrobili to co mieli zrobić wpłynie na całe życie... jak codziennie tłumaczyć dzieciom że tata wróci tylko jest na szkoleniu... z ktorego wlasnie wrocil i to byla jego 2 sluzba po powrocie ...jak to wszystko przetrwac... Mąż pracował rok czasu... Mają tylko zarzut niedopelnienia obowiazku i narażenie Państwa na straty 45 tysięcy.. Czy naprawdę nic nie można zrobić żeby ten horror się skończył? Dzisiaj nasza córeczka ma 3 urodziny ...
 
adka. Lepiej zamilcz i się nie odzywaj. Naprawdę, szkoda twoich pięknych pazurków na tę bzdurną odpowiedź. Kobiety mają dramat w domu a ty się wkurzasz, bo ktoś oczekuje pomocy. Żenujący jest twój wpis.
@Admin, proszę o usunięcie postu mojego jak i adki, który nic nie wnosi do sprawy.
 
Wynajęłyście adwokatów? Jeśli tak, to co mówią? Czy złożyli zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Tak mają adwokatów, złożyli zażalenie wczoraj i wszystko może potrwać jeszcze 2 tygodnie ... brak sil ale będę walczyć do końca i zrobię wszystko żeby mąż wrocil do domu... Proszę podpowiedzieć co jeszcze mogę zrobić? Gdzie pójść do kogo dzownic ...
 
Art. 7. związki zawod.
Reprezentowanie pracowników
1. W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkie osoby, o których mowa w art. 2 (...)

Wkurza mnie brak czytanie ze zrozumieniem. A jeszcze bardziej wkurza mnie wypominanie tego innym, choć samemu inteligencją się nie grzeszy.
Przypominam, że część związkowców ma pewne przywileje, stąd ustawa nakazuje reprezentowanie wszystkich pracowników.
Niemniej myślę, ze związki i tak spróbują pomóc w tej sprawie, szczególnie jeżeli okaże się, ze koledzy zostali w coś wrobieni.
 
Back
Do góry