• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyzki dla budzetowki

Nadal, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, pensje w budżetówce wzrosną o 6,6 proc. (to tzw. podwyżka jednym wskaźnikiem). Taką podwyżkę dostanie każdy pracownik sfery budżetowej. Poza tym — zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami — wynagrodzenia wzrosną dodatkowo poprzez wzrost funduszu wynagrodzeń, m.in. na a wyrównanie skutków wzrostu płacy minimalnej. Rząd wskazał dziś, że w ten sposób pensje będą wyższe o dodatkowe 5,7 proc. (czyli łącznie o 12,3 proc.)

Dziękuję, a "modernizacja" również w tym jest ujęta? Bo na korytarzu zaraz zrobi się z 20% albo i więcej.
 
Nadal, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, pensje w budżetówce wzrosną o 6,6 proc. (to tzw. podwyżka jednym wskaźnikiem). Taką podwyżkę dostanie każdy pracownik sfery budżetowej. Poza tym — zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami — wynagrodzenia wzrosną dodatkowo poprzez wzrost funduszu wynagrodzeń, m.in. na a wyrównanie skutków wzrostu płacy minimalnej. Rząd wskazał dziś, że w ten sposób pensje będą wyższe o dodatkowe 5,7 proc. (czyli łącznie o 12,3 proc.)

To tyle ile zakładana waloryzacja emerytur.
 
Witam!
W nawiązaniu do wczorajszej informacji o podwyżce 12.3 proc. nie możemy jeszcze być pewni, że będzie to wzrost kwot bazowych o tą wartość.
Pod linkiem jest informacja, która powołuje się na stronę KPRM i wyraża wątpliwości.
Na wczorajszym spotkaniu w MF pytaliśmy i uzyskaliśmy informację, że jest to wzrost kwot bazowych, ale ja bym jeszcze był ostrożny jaki jest stan faktyczny.
 
Protest
16cf49d0b94312e2a9fe7a84dbcca288.jpg
 
Znalazłem coś takiego że w projekcie ustawy budżetowej na 2024 r. zapisano, że kwota bazowa dla funkcjonariuszy Służby Celno–Skarbowej – 2 072,10 zł. Nie wiadomo czy podwyżka nastąpi od stycznia czy nieco póżniej. Nie została bowiem opublikowana tzw. ustawa okołobudżetowa.
 
Znalazłem coś takiego że w projekcie ustawy budżetowej na 2024 r. zapisano, że kwota bazowa dla funkcjonariuszy Służby Celno–Skarbowej – 2 072,10 zł. Nie wiadomo czy podwyżka nastąpi od stycznia czy nieco póżniej. Nie została bowiem opublikowana tzw. ustawa okołobudżetowa.
Ależ została opublikowana w innym poście.
 
Ależ została opublikowana w innym poście.
Dziękuję za link, w jakim czasie może być ona podpisana? Jest szansa że w tym miesiącu?
 
Zarówno budżet jak i ustawa okołobudżetowa może być zmieniona jednym pstryknięciem dlatego na razie (do czasu rozstrzygnięcia wyborów) nie ma sensu się do nich przywiązywać.
 
Witam, czy jest już wyrok w sprawie art 41 ustawy z bieżącego roku? Pozdrawiam 🙂
Chyba kilka negatywny h ale uzasadnień to raczej jeszcze niema. O pozytywnym nie słyszałem natomiast trzebaiec na uwadze że w case'ie ucywilnien czy odpraw pozytywy pojawiły się dopiero w kasacjach do sn. Poprostu sprawa trochę potrwa
 
Chyba kilka negatywny h ale uzasadnień to raczej jeszcze niema. O pozytywnym nie słyszałem natomiast trzebaiec na uwadze że w case'ie ucywilnien czy odpraw pozytywy pojawiły się dopiero w kasacjach do sn. Poprostu sprawa trochę potrwa
Dzięki, chodziło mi właśnie o uzasadnienie. Pozdrawiam
 
Back
Do góry