• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Podwyżki 2020

Wy tu pierdu pierdu o podwyzkach a miliony ludzi leci na bruk bo firmy zwalniają. Proszę o trochę pokory i soridarności bo doszły informacje że Ukraina zamyka całkowicie przejścia łącznie z towarówką od wtorku na min 3 miesiące. Nasi koledzy z OC Granicznych IAS Lublin mogą zostać realokowani....
 
Wy tu pierdu pierdu o podwyzkach a miliony ludzi leci na bruk bo firmy zwalniają. Proszę o trochę pokory i soridarności bo doszły informacje że Ukraina zamyka całkowicie przejścia łącznie z towarówką od wtorku na min 3 miesiące. Nasi koledzy z OC Granicznych IAS Lublin mogą zostać realokowani....
Pytanie zasadnicze, czy jakbyśmy to my lecieli na bruk, to czy te firmy byłyby pokorne i czuły solidarność w stosunku do nas?
Nie żądamy niczego nowego, a jedynie wywiązania się z tego co zostało nam już obiecane w zeszłym roku.
 
Spokojnie przestojowe im zrobią , prace biurowe zawsze się znajdą, porządki w archiwum, ewentualnie po tygodniu bedą mieli zdalne domowe szkolenia z Ateny tak już jest w wielu izbach. GPK bedzie robic to samo ewentualnie ich realokują ale z podwyżką :)
 
Wy tu pierdu pierdu o podwyzkach a miliony ludzi leci na bruk bo firmy zwalniają. Proszę o trochę pokory i soridarności bo doszły informacje że Ukraina zamyka całkowicie przejścia łącznie z towarówką od wtorku na min 3 miesiące. Nasi koledzy z OC Granicznych IAS Lublin mogą zostać realokowani....

Jak ludzi wcześniej przerzucali na drugi koniec Polski, zwalniali, pozbawiali munduru, czasowo przesuwali (aż do rozpadu rodzin), to ktoś z prywatnych firm się Nami przejmował ?!!! Te "miliony" wyrzucane (dane z sufitu - firmy wieloletnie, "potężne" a po 3 tygodniach postoju już padają ?) miały to tam gdzie słońce nie dochodzi, co się u Nas wyczynia, wręcz mieli radochę, że porządek z darmozjadami się robi. Trochę pokory, bo Ty tutaj jakieś pierdu, pierdu zaczynasz wciskać !!!
 
Wy tu pierdu pierdu o podwyzkach a miliony ludzi leci na bruk bo firmy zwalniają. Proszę o trochę pokory i soridarności bo doszły informacje że Ukraina zamyka całkowicie przejścia łącznie z towarówką od wtorku na min 3 miesiące. Nasi koledzy z OC Granicznych IAS Lublin mogą zostać realokowani....

Chyba nie będzie grzechem gdy się przyznam, że nie wiem, jak miałaby wyglądać owa
pokora i solidarność z milionami ludzi ?!

Załóżmy, że rezygnujesz ze swojej podwyżki ... i co dalej? Czy wiesz, gdzie trafią te
pieniądze, czy wiesz, kto i jak nimi rozporządzi, czy jesteś pewien, że nie dojdzie do
żadnych malwersacji, cichych uwłaszczeń, zbijania majątków przez kombinatorów ??

Wbrew pozorom Polacy, to naród w miarę empatyczny i współczujący! Ja osobiście
wolę moimi pieniędzmi wspomóc znane mi cele, niż zostawić je tym, którym ciężko
jest mi, choćby w najmniejszym stopniu ufać.

Dlatego oficjalnie wolę zadeklarować "dziesięcinę" na tych, których sam wybiorę,
niżeli miałbym zostawić choćby złotówkę tym, którzy robią dosłownie wszystko,
by mnie oszukać (i nie tylko mnie) na każdym kroku, o czym przekonujemy się
w tej instytucji już od wielu lat ...
 
Wy tu pierdu pierdu o podwyzkach a miliony ludzi leci na bruk bo firmy zwalniają. Proszę o trochę pokory i soridarności bo doszły informacje że Ukraina zamyka całkowicie przejścia łącznie z towarówką od wtorku na min 3 miesiące. Nasi koledzy z OC Granicznych IAS Lublin mogą zostać realokowani....
Po co takie posty, chcesz się komuś przybodobać? Każdy sobie zdaje sprawę z sytuacji jaka panuje. Piszesz tak jakbyś w ogóle nie brał pod uwagę tego, że funkcjonariusze mają rodziny i ich połówki być może są teraz na bruku? Czy już to nie ma znaczenia?
Albo te, że w gospodarce w sektorze prywatnym pensje poszybowały do góry, a nasze stoją od lat? Skąd ta postawa?
Pisz do MON-u i MSWiA, żeby wstrzymali. Wtedy będziemy się solidaryzować.
Ale może najpierw solidaryzuj się z własną grupą zawodową.

edit. Poczytaj jaką retorykę przyjęła np. Biedronka. Docenia poświęcenie pracowników i podejmowane przez nich ryzyko. Nikt nie rozdziera szat z tytułu otrzymania premii, bo wie że zasłużyli na nie kosztem czegoś.
 
Ostatnia edycja:
Wiesz Angel aż nie wierzę, że jesteś autorem tego posta... jesteśmy z tej samej ias. Tyle lat mieliśmy zamrożone zarobki i nikt się o nas nie uppmnoal. Teraz mamy przyklepane podwyzki i walczymy o ich szybkie wyplacenie A ty piszesz takie głupoty. Inni dostaną A my mamy siedziec cicho? Przeciez większość z nas normalnie pracuje... ja chętnie też się podzielę moją podwyżką ale nie zgadzam się, żeby ktoś mi ja odbierał w imię Solidarności społecznej. Ciężko będzie o kolejną podwyżkę w następnych latach A ceny będą rosnąć. Mamy prawo za ciężka służbę do godnej wypłaty. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź szefowej kas
 

Cóż to za konsekwencja dziewczyno ?! Absolutnie tego nie rozumiem!
Tylko dzięki temu ZZ masz emeryturę i za rozumne masz "zostawienie tylko tych związków" ?!

ps
Ja jestem zwykłym, szarym członkiem tego Związku, bez żadnego "stołka".
Nie daj się zwodzić forumowym idiotom ...

ps2
Sorki - jeśli masz na myśli, by został tylko ten jeden związek "w obiegu", to zwróć się
do członków tych innych, bo "zostawienie" nie jest w mocy nawet ludzi rozsądnych.
Witam, szczerze mówiąc, czekałam na odzew.
Ja oczywiście byłam, jestem i będę za "tym" związkiem. Po 27 latach służby podjęłam decyzję, że dłużej już nie dam rady. Przypłaciłam za to zdrowiem i tyle.

Pisząc mój post, chodziło mi raczej o konsekwentne działanie wszystkich, niezależnie od województwa w ramach jednego związku! W innych formacjach mundurowych jest po jednym związku, który reprezentuje wszystkich. I siła przebicia jest dużo większa. Celników czynnych zawodowo jest już mało i będzie ich co raz mniej.

Od trzech miesięcy obserwuje przepychanki odnośnie podziału premii. Brak porozumienia w ramach szeregów powoduje, że w dalszym ciągu nikt jej nie dostał. Czasami lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Przez lata tracimy na braku jednomyślności w działaniu czy sztuki kompromisu. Są dziedziny czy zematy, gdzie dobro ogółu powinno przewyższać dobro jednostki. Czy tak trudno to zrozumieć. Nie byłam żadnym funkiem, co nad głowami innych fruwał. Odeszłam ze slużby na stanowisku specjalistycznym, wielokrotnie odczułam skutki niewyporzonej gęby lub braku dypolmacji, jak to inni twierdzili.

Dla mnie to Siwy i "Celnicy. Pl" są TYMI związkami, których zacięcie doprowadziło nas do tego miejsca, w którym obecnie sie znajdujemy. To jest wyłącznie moje zdanie, do którego mam prawo. Nikogo nie obrażam. W jedności siła!





Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk
 
Stary Strzelec gratuluje, ale Ty już chyba z nowego kraju i nowej roboty nadajesz ??? :) Gesendet von meinem - powodzenia na nowej drodze życia.
Nie znowej roboty, czekam na decyzje w sprawie emiki. A na nowej drodze życia? Tak: składam się do "kupy" po przypłaceniu zdrowiem za ostatnie 7 lat służby

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk
 
Wy tu pierdu pierdu o podwyzkach a miliony ludzi leci na bruk bo firmy zwalniają. Proszę o trochę pokory i soridarności bo doszły informacje że Ukraina zamyka całkowicie przejścia łącznie z towarówką od wtorku na min 3 miesiące. Nasi koledzy z OC Granicznych IAS Lublin mogą zostać realokowani....
Przepraszam za formę, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy!
 

Attachments

  • IMG-20200405-WA0029.jpg
    IMG-20200405-WA0029.jpg
    131 KB · Wyświetleń: 676
Po co takie posty, chcesz się komuś przybodobać? Każdy sobie zdaje sprawę z sytuacji jaka panuje. Piszesz tak jakbyś w ogóle nie brał pod uwagę tego, że funkcjonariusze mają rodziny i ich połówki być może są teraz na bruku? Czy już to nie ma znaczenia?
Albo te, że w gospodarce w sektorze prywatnym pensje poszybowały do góry, a nasze stoją od lat? Skąd ta postawa?
Pisz do MON-u i MSWiA, żeby wstrzymali. Wtedy będziemy się solidaryzować.
Ale może najpierw solidaryzuj się z własną grupą zawodową.

edit. Poczytaj jaką retorykę przyjęła np. Biedronka. Docenia poświęcenie pracowników i podejmowane przez nich ryzyko. Nikt nie rozdziera szat z tytułu otrzymania premii, bo wie że zasłużyli na nie kosztem czegoś.

Listonosze którzy nie poszli na zasiłek a pracują dostali 700 premii

Tvp dostała 2 mld

Żona przytula na bloku operacyjnym z nockami i świętami 2200 netto

Oboje nadal pracujemy

Odprawiam kierowców z całej europy, turków, irańczyków

Dlaczego inne służby mają dostać a ja nie?

Moje dzieci są gorsze?
 
Żal mi wszystkich ludzi poszkodowanych przez obecną pandemie. Stwierdzam jednak stanowczo za wstrzymywanie podwyżek, brak premii ktoś powinien odpowiedzieć imiennie. Dość traktowania nas jak piąte koło u wozu. Jak jest jakiś problem w Polsce to Celnicy pomagają jako jedni z pierwszych a jak trzeba zrealizować cokolwiek co się nam należy to dla nas nie ma,nie należy się może kiedyś jak zostanie. Dość. Mój referat od początku pandemii zabezpiecza granicę, wszyscy jesteśmy bezpośrednio narażeni. Dość, jeśli rząd a raczej MF nie zrealizuje swoich należności wobec Nas, to niech sami nadstawiają swoją dupę. Jestem zdruzgotany postawą MF i rządu. Pozdrawiam.
 
z czego to wynika, że od kwoty na podwyżki ma byc odjete 3% na nagrody? Dlaczego akurat 3 a nie 2 albo 1 i dlaczego w ogóle?
 
Back
Do góry