"Kangur znowu kłamie bo w 2003 roku nie było prawnie żadnej likwidacji tylko połączenie izb. (poczytaj rozporządzenia MF)"
"Celnik1 - dokładnie tak, jak mówisz. A przeniesienia nie były prowadzone na mocy decyzji SSC , lecz na podstawie decyzji/porozumienia dwóch dyrektorów IC."
USTAWA
z dnia 9 stycznia 1997 r.
KODEKS CELNY
(Dz. U. z dnia 12 marca 1997 r.)
Art. 284. (203) ..
§ 3. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, w drodze rozporządzenia, tworzy i
znosi izby i urzędy, o których mowa w § 1 i 2, oraz określa ich siedziby, uwzględniając kierunki i nasilenie obrotu towarowego z zagranicą w ramach polskiego obszaru celnego.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 19 kwietnia 2002 r.
w sprawie utworzenia izb celnych i urzędów celnych oraz określenia ich siedzib.
(Dz. U. z dnia 25 kwietnia 2002 r.)
Na podstawie art. 284 § 3 ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. - Kodeks celny zarządza się, co następuje:
§ 1. Tworzy się następujące izby celne i urzędy celne:....
3) Izba Celna w Cieszynie obejmująca:
a) Urząd Celny w Cieszynie,
b) Urząd Celny w Zebrzydowicach,
c) Urząd Celny w Bielsku-Białej,
...
5) Izba Celna w Katowicach obejmująca:
a) Urząd Celny w Katowicach,
b) Urząd Celny w Bytomiu,
c) Urząd Celny w Częstochowie,
d) Urząd Celny w Tychach,
...
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW
z dnia 22 października 2003 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie utworzenia izb celnych i urzędów celnych oraz określenia ich siedzib
(Dz. U. z dnia 29 października 2003 r.)
Na podstawie art. 284 § 3 ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. - Kodeks celny (Dz. U. z 2001 r. Nr 75, poz. 802, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:
§ 1. W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 kwietnia 2002 r. w sprawie utworzenia izb celnych i urzędów celnych oraz określenia ich siedzib (Dz. U. Nr 43, poz. 392 oraz z 2003 r. Nr 134, poz. 1254) w § 1 wprowadza się następujące zmiany:
1) uchyla się pkt 3;
3) w pkt 5 dodaje się lit. e-g w brzmieniu:
"e) Urząd Celny w Cieszynie,
f) Urząd Celny w Zebrzydowicach,
g) Urząd Celny w Bielsku-Białej,";
§ 2. Postępowania wszczęte i niezakończone przez organy celne
znoszonych izb celnych i urzędu celnego, przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, przejmują organy celne właściwe po dniu wejścia w życie rozporządzenia.
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 listopada 2003 r.
Radzę jednak Panowie mniej emocji, a więcej wiedzy. Zacytowałem tylko przepisy dotyczące tej sprawy. Jeśli się Izbę znosi to co to znaczy???? Że się ją likwiduje, czy łączy z inną?
USTAWA
z dnia 27 czerwca 2003 r.
o utworzeniu Wojewódzkich Kolegiów Skarbowych oraz o zmianie niektórych ustaw regulujących zadania i kompetencje organów oraz organizację jednostek organizacyjnych podległych ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych1)
(Dz. U. z dnia 6 sierpnia 2003 r.).....
Art. 32. 1. Pracownicy i funkcjonariusze celni zatrudnieni w urzędach kontroli skarbowej, izbach skarbowych, urzędach skarbowych, izbach celnych i urzędach celnych mogą, w terminie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia ustawy, otrzymać od kierownika jednostki dotychczas zatrudniającej, uzgodnioną z kierownikiem jednostki, w której mają być zatrudnieni, pisemną propozycję przeniesienia pomiędzy tymi jednostkami. Przez kierownika jednostki, w której ma być zatrudniony pracownik, rozumie się także pełnomocnika ustanowionego przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych do zorganizowania urzędu skarbowego tworzonego na podstawie art. 5 ust. 9b ustawy zmienianej w art. 15.
2.
Przeniesienia, o którym mowa w ust. 1, dokonuje kierownik jednostki, w której pracownik ma być zatrudniony, w porozumieniu z kierownikiem jednostki dotychczas zatrudniającej pracownika.
3. Propozycja przeniesienia, o której mowa w ust. 1, powinna określać nowe warunki zatrudnienia, w szczególności miejsce pracy lub służby, datę przeniesienia, stanowisko pracy lub stanowisko służbowe, wynagrodzenie lub uposażenie oraz konsekwencje odmowy przyjęcia propozycji.
4. Pracownik lub funkcjonariusz celny, któremu przedstawiono propozycję, o której mowa w ust. 1, może w terminie 10 dni od dnia jej otrzymania złożyć oświadczenie o przyjęciu lub odmowie przyjęcia propozycji. Niezłożenie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z odmową przyjęcia propozycji przeniesienia.
5. W terminie 10 dni od dnia przyjęcia propozycji przeniesienia pracownik lub funkcjonariusz celny otrzymuje na piśmie potwierdzenie nowych warunków zatrudnienia.
6. Odmowa przyjęcia propozycji, o której mowa w ust. 1, stanowi podstawę do:
1) rozwiązania z pracownikiem stosunku pracy za wypowiedzeniem lub
2) zwolnienia funkcjonariusza celnego ze służby.
7. Przepisy ust. 1-6 stosuje się odpowiednio do pracowników i funkcjonariuszy celnych zatrudnionych w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych.
8. Przepisów ust. 1-7 nie stosuje się do urzędników służby cywilnej.
Dura Lex Set Lex - Twarde prawo, ale prawo. Inną sprawą jest dlaczego związki dopuściły do powstania takiego prawa.
I zanim nazwiesz mnie kłamcą zastanów się Celniku - związkowcu.