• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pikieta Sejmu RP - 25.06.2009 r./Marsz Milczenia pod KPRM w dniu 17.04.2012 r.

Powód mego wejścia na forum był i jest oczywisty: początek protestu w Służbie. Zwyczajna ludzka chęć zobaczenia co, kto i jak. W sumie na naszym terminalu kontenerowym (DCT) nie pojawił się żaden znak protestu (marketing związkowy jakoś tu nie dotarł, ani materiały, choćby w formie biało-czerwonego oznakowania), interesował mnie odzew w innych komórkach. I nie stało się to za przyczyną marnego kierownika zmiany, którym jestem, ani kierownika tutejszego Oddziału. Po prostu ludzie tego nie czują do końca, brak im kontaktu z czymś innym niż pisemne deklaracje i odezwy. To już było.
 
To wszystko prawda, że słabiutko na oddziałach z oznakowaniem rozpoczętego protestu, a Ci co się oznakowali zostali wyśmiani.. Jednak nie osłabia to chęci uczestnictwa w kolumnie, bo ta nadzieja na tzw. lepsze jutro jest silniejsza, motywuje, chocby po to, żeby naszym dzieciom pokazac, że nie należy się poddawac!!!
 
Daff! Wiem, że nie wszędzie w Firmie jest sprawiedliwie (wskaż mi jakąkolwiek służbę gdzie dba się sprawiedliwie o wszystkie kółka w maszynie...), ale jeżeli masz szefa idiotę lub osobnika o cechach mobbera - czy ja muszę otwatym tekstem podawać jak się pozbyć takiego "mistrza"? Nec Hercules contra plures, Panie Kolego.
 
W mojej ocenie błąd DAFF.
Sprawa dotyczy i jest słuszna dla wszystkich kółek w maszynie, skoro przyjąłeś taką terminologię.

naczelnik, inspektor, komisarz, kierownik, specjalista i ekspert - wszyscy jednakowoż powinni stanąć.

naczelnik i ekspert będzie miał także w ZUS wysoką emeryturę, ale może mieć wyższą o 1000 zł i więcej jeśli będzie to emerytura mundurowa.
Specjaliści i mł. eksperci będą mieć głodowe emerytury w ZUS, jesli nie staną w sprawie. Emerytury mundurowe będą na przyzwoitym poziomie.

Emerytury mundurowe należą się wszystkim służbom mundurowym i nie są żadnym przywilejem - vide orzecznictwo TK. Jeśli rządzący nie znają orzecznictwa TK i rzucają w tzw. debacie publicznej niepoważne propozycje, aby Policjant służył do 60 a media to powielają i chcą służby mundurowe w ZUS, to w takim razie przechodzimy wszyscy Policja, Wojsko na Kodeks Pracy, możemy iść do Sądu Pracy o mobbing, nie godzimy się na żadne ograniczenia, rozkazy, etc.

To, że SC tak funkcjonuje to nie jest normalne zjawisko. Niektórzy mówią, że to wręcz patologia.
Rzeczywiscie akty prawne wykluczają się wzajemnie, ot choćby wymagania zdrowotne, nie sposób ich spełnić po osiągnięciu pewnego wieku. Podobnie program 50 plus, nakazuje pozbywać się f-y pow. 50 lat z wielu komórekj organizacyjnych - na razie program w stanie uśpienia, podobnie rozp. MF w sprawie war. zdrowotnych.

PARADOKS polega na tym, że rząd pisząc taki choćby Program 50 plus sam widzi i przyznaje, że w wielu komórkach nie powinno być funkcjonariuszy pow. 50 lat, ale jednocześnie rząd nakazuje służyć nam mimo takich samych wymagań zdrowotnych, sprawnościowych, dyspozycyjnych jak w innych służbach - do 67 lat.

Jak to nazwać?
 
W mojej ocenie błąd DAFF.
Sprawa dotyczy i jest słuszna dla wszystkich kółek w maszynie, skoro przyjąłeś taką terminologię.

naczelnik, inspektor, komisarz, kierownik, specjalista i ekspert - wszyscy jednakowoż powinni stanąć.

Sławek, to nie jest moja terminologia tylko Danzigerzolla :) ale ad rem - jestem realistą i wiem że dobrze "smarowane" części maszyny (naczelnicy, kierownicy) nigdy nie nadstawią swoich czterech liter w naszej wspólnej sprawie
 
liberum veto!

jestem realistą i wiem że dobrze "smarowane" części maszyny (naczelnicy, kierownicy) nigdy nie nadstawią swoich czterech liter w naszej wspólnej sprawie

Mój kierownik przytrzymywał mi flagę, gdy ją mocowałem i nie kryje swego poparcia dla akcji...sam też jest członkiem Naszego Związku

I choćby dlatego, proszę nie generalizować. Wierzę, że mój kierownik nie jest wyjątkiem.

Do zobaczenia 17-go kwietnia w Warszawie!!!
 
Większość kadry jest ok, ale są wyjątki jak tych troje dic co odmówili zgody na oflagowanie obiektów, tam gdzie są administratorami. Podobnie zachował się Wojewoda Warmińsko-Mazurski odnośnie przejść granicznych z Rosją.
Takim zachowaniem opowiedzieli się przeciwko dialogowi i za eskalacją protestu.

Kierownicy i Naczelnicy zachowują się w większości normalnie, choć są takie przypadki, że zdjęli flagi. Jeden już powiesił ponownie, ale drugiej flagi w innym miejscu nie ma. Ponieważ takie zachowanie to czarna groteska, trzeba zgłosić kradzież na Policję, będzie wstyd, cóż część kadry mamy specyficzną.
Są też tacy wśród kadry, którzy nakazują zdejmować czarne wstążki z klap marynarek.
Byli tacy spośród kadry, że wprowadzali w błąd f-y mówiąc, że nie wolno przypinać właśnie czarnej wstążki ale np. białą.
Byli tacy, co nakazywali uniemożliwiać powieszenie flag - to u jednego z tych troje dic.
Byli tacy, co wysyłali swoich wysłanników, aby odwiązywali wstążki z anten samochodów prywatnych f-y.

TO WSZYSTKO WYGLĄDA JAK CZARNA GROTESKA I NIĄ JEST.

Na szczęście te niechlubne zachowania to tylko czesć kadry - ZDECYDOWANA MNIEJSZOŚĆ.

Pamiętajmy, aby przypiąć już wszyscy czarne wstążeczki do munduru w dniu Kolumny pod KPRM i pozostawić je przypięte do munduru aż do odwołania.
Kadrze, która nakazuje zdjąć wstążeczki odpowiadajcie krótko, nie ponieważ mam żałobę i prawo przypiąć czarną wstążkę do munduru.

Nie zapomnijamy o kartkach z napisem Protest w Służbie Celnej za szybami samochodów priv oraz kirem na antenie priv samochodu podczas postoju w trakcie służby.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ
 
Ostatnia edycja:
OC graniczne bez zmian większośc ludzi np z granicą BY nie wie nawet że jest jakaś akcja; pikieta w wawie itp nie spominając już o IC białostockim itp
 
OC graniczne bez zmian większośc ludzi np z granicą BY nie wie nawet że jest jakaś akcja; pikieta w wawie itp nie spominając już o IC białostockim itp



nic nie da żaden protes na granicy są juz porobione grupy które przyjada i bedą odprawiać mają za to tyle chaisu ze im nie w głowie protest i mało kto brałby wolne l4 bo do dziś ciągną się l4 za ludzmi brane w 2008 brak awansów niskie stanowiska i takie też nagrodu sa wpisani na czarna liste przystąpienie do protestu było nasraniem sobie w papiery a danie wysokich premii stanowisk grupom mobilnym kierownikom i naczelikom jak ktos ma jeszcze zamkniete oczy niech otworzy zwykły zielony jest na koncu robi najwiecej i ma z tego najmniej takie tez poszanowanie u góry wszyscy ci którzy staneli i dali dziś wysokie wyrównania expertom która siedzieli w pracy kiedy było trzeba sie zjednoczyć brawurowo odbierali awanse i nagrody wkładają wcześniej nóż w plecy ludziom którzy chcieli coś zmienić. Nikt nie podejmie protesu

Nevermore kojarzysz taki post ? Ten drugi napisałeś ponad rok temu...jeżeli przyłazisz tu tylko po to aby siać defetyzm i zniechęcać innych to może sobie daruj ...

 
z lista z podpisami sam biegałem i zbierałem było by więcej ale było dużo takich co nie chcieli się wpisywać nie wiedzieli co w ogóle jest grane po prostu opisuje jak jest a powinno być inaczej zjednoczyć się powinni wszyscy od mł specjalisty po kadrę kierownicą szczególnie "oficerowie kierownicy" bo rząd nas oszukuje i gnębi i nie rozumiem dlaczego jak ludzie chcą się przyłączyć to kierownictwo im nie pozwala czy podoba się im to że SG ma 1 rok za 1,5 na granicy a my 67 lat czas na zmiany Panowie !
 
Pomimo wczesnej pory wyjazdu do Warszawy z naszej Izby pojechało 21 osób. W imieniu wszystkich związków zawodowych przy IC Gdynia pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom.
 
Back
Do góry