• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pensje, awanse, niuanse.

To chyba nie o to chodzi, żeby sobie teraz szukał jakiegoś miejsca w świecie. To co mu zobiono (i jeszcze wielu innym, także w innych izbach) to zwyczajne kur...two. Mam tylko nadzieję, że sprawcy tego sami kiedyś doświadczą podobnie przyjemnych chwil.
 
A co im zrobili?? Zabrali Kasę????????????????????????????????????????
Czy zabrali żołnierzyki którymi tak fajnie się bawili.
 
Gefreiter napisał:
Słyszałem plotke , :?: że po tym jak mu się min.przysłużył były pierwszy z miasta fortepianów :!: :?: , spuścili go do MF-u i jest tam jednym z wielu( to znaczy w niełasce) Powtarzam, informacja pochodzi z niesprawdzonego źródła i może jest tylko plotką żyjącą wł asnym życiem :?
Rzeczywiście Dariuszowi K. przysłużył się psychopata z miasta fortepianów ale riposta też była godna mistrza wagi ciężkiej (choć postura o tym nie świadczy). Wszyscy chyba wiedzą, że psychopata miał zostać Dyrektorem w Poznaniu (ponoć ma znajomości z samym Jarosławem z PIS-u - tak mówi). Od kilku dni widziałam jak szeroko chodził po korytarzach. Już nawet siedział w Warszawie w kolejce do Szefa Szefów aby otrzymać glejt na Dyra a tu ciach. Wyszło, że łapki mu się kleją i ABW mówi o nim złe rzeczy. Siedzi teraz psychopata w Kaliszu i rozmyśla co stracił. Nowy Naczelny trafił do Poznania z łapanki, dosłownie z dnia na dzień ale z uwagi na znajomości psychopaty sprawę skręcił (w MF-ie mu kazali?). Za pogrążenie psychopaty rozwalił pion prewencji aby ludziska wiedzieli, że ludzi Jarosława się nie krzywdzi. Krwawego zesłał do Łodzi - mówią, że Krwawy chciał zrobić w sprawie psychopaty zawiadomienie do Prokuratury – Nowy nie pozwolił. Resztę pionu rozegnał gdzieś na cztery wiatry i cicho sza. Teraz psychopata na Nowego Naczelnika wysłał mały donosik do MF-u i czeka licząc, że zajmie jego miejsce. Czyżby autko psychopaty już było za stare? Znowu dostanie od laweciarzy prezencik?
Kalisia
 
swit_nowy5.jpg


Jesteśmy głodni i spragnieni. 21 wrzesnie pójdziemy się pożywić i oby to nie była celuloza (dyplomy).
 
Dajemy Dupy, czy jesteśmy Dymani??? Bo to zasadnicza różnica. W pierwszej sytuacji jest to stan za obopólną zgodą, a w drugim niestety NIE.
 
Byliśmy dymani ?? Co to znaczy. Dla was serce na ręce, awanse, gwiazdki, celebrity, gala mundurowa, szampan, srebrne sznury przy mundurach, podwyżki czego chcecie wszystko to już było tyle lat. Buźka, goździk kalpa uścisk dłoni dyra celuloza w antyramkę na ścianie. Kadry zarobione kserowaniem listów i dyplomów pochwalnych.Tyle lat to już trwa. I pamiętajcie Te słowa JAK SIE NIE PODOBA TO....... .NA WASZE MIEJSCE JEST WIELU CHETNYCH ABSOLWENTÓW. to słyszałem nie jeden raz. Pozdrawiam. :idea:
 
Jeszcze chwileczke i jeszcze momencik i życie znowu zacznie się kręcić.

W Rzepinku ponad 80 awansów, a w Poznaniu???
Czas świetności rzepińskiej izby jeszcze nie minął, a macie przywódców z tamtych rejonów. Może wprowadzą standardy awansowania i wynagradznia jak u siebie. Przyjmując, że należałoby proporcjonalnie (do ilości zatrudnionych f-szy)docenić tru dludzki, to tego zaszczytu w poznańskeij izbie powinno doznać około 160 osób (słownie stosześćdziesiątosób).

PS. Wasz Dyro (v-ce) także doznał tego zaszczytu i awansu w stopniu w izbie rzepińskiej. Ewenement na skalę europejską, albo tak AS. Może dostał także awans w Waszej izbie.

Jak to jest, że w jednej izbie sa pieniądze na awanse, a w drugiej tylko na awanse bez kasy. (w rzepinku predzej czy później te bez kasy są wyrównywane i nazywa sie to "regulacją płac")
 
a propos awansów w rzepinku - nie ma co sobie zębów ostrzyć tą oszałamiającą liczbną 60 awansowanych, bo są to awanse w stopniu - a więc po ok. 50 zł BRUTTO (a w stanowisku zdarzył się jeden awans ponoć na poziomie 12zł) - może nie wszyscy wiedzą, ale w rzepinku poprzednio nie było awansów, bo ówczesny po Dyrektora postanowił uruchomić "dużą pulę" we wrześniu. A we wrześniu okazało się, że ta duuża pula to ok. 3000 zł na całą izbę - nie ma więc czego tak naprawdę zazdrościć
 
Nie do końca jest to prawdą, bo jak sam napisałeś 60 awansów po 50 netto, a nie brutto. [w tym miejscu napisałem bzdury- Masz rację, że podwyżka to 55 brutto] O podwyzkach w stanowiskach i regulacjach płac nie będę Ci pisał, bo to juz info niejawne.
Jesteś pewien, że w styczniu nie było awansów w rzepinku?
 
Panie Dyrektorze. :!:
Pan wszystko MOŻE, nawet wprowadzić miły zwyczaj podawania do wiadmomości braci celniczej listy osób awansowanych, wraz z okresleniem rodzaju awansu lub regulacji uposażenia -tak jak to jest w zwyczaju w Rzepinie (zaraz znowu naskoczą na mnie, że znowu ten Rzepin, chłopcy z kankami itp.)

PS Na gwałt potrzebna regulacja uposażeń. Szczególnie dla najmniej zarabiających, bo nowoprzyjęci dostają więcej netto zasadniczego niż nasi doświadczeni już funkcjonariusze.
Nic nie pomoga tu dla nich gwiazdeczki, bo nawet całe stado nie zniweluje różnic. Zoll z 5 letnim stażem zasadnicze + za aplikanta= 1250 netto. NOWI 1500 NETTO
Tych ludzi nie stać nawet na opłacenie ubezpieczenia grupowego!!!!
Opamiętajcie się wreszcie!!! chyba, że chodzi o to, aby Ci doświadczeni, wartościowi funkcjonariusze odeszli ze służby
 
Ale miejcie nadzieję, bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych. Juliusz Słowacki
 
Castor Troy2 napisał:
Nie do końca jest to prawdą, bo jak sam napisałeś 60 awansów po 50 netto, a nie brutto. [w tym miejscu napisałem bzdury- Masz rację, że podwyżka to 55 brutto] O podwyzkach w stanowiskach i regulacjach płac nie będę Ci pisał, bo to juz info niejawne.
Jesteś pewien, że w styczniu nie było awansów w rzepinku?

Co do wypowiedzi na temt braku awansów w styczniu i dużej puli we wrześniu, to był to cytat (niodosłowny) ówczesnego p.o. dyrektora IC Rzepin, Pana Jacka (obecnie IC Szczecin...) Jeżeli ktoś dostał, to chyba jakoś tak.......po....c i c h u t k u
 
Wybacz mi proszę moją zbyt impulsywną wypowiedź, ale te pierdolone lata bez awansu wypaczyły juz i tak niezbyt dobrą kondycję psychiczną. Moja ostatnia wypowiedź była zupełnym nieporozumieniem, ale to dlatego, że byłem pod "wpływem" ""merytorycznej"" listy awansowanych osób i efektem tego była pomroczność jasna, w trakcie której nie docierały do mnie logiczne argumenty. Pozdrawiam.
 
mam lekarastwo na te bolączki w poznańskiej izbie. niech wszyscy opija sie randapem ( usuwa chwasty) i zatrudnią nowych ludzi za 1000 zł na łapę. wy jesteście mocno oszczędni ale nie tam gdzie trzeba. macie nową siedzibę na krańcowej ostatnio ją widziałem i całkiem całkiem. a jeszcze jedno forsa będzie jak emerytów zwolnią z całym szacunkiem dla nich. musze kończyć bo mam bilet do brazyli tam potrzebuja specjalistów w kazdej dziedzinie bede kierownikiem na budowei bo mam kwity na ten fach. wracam za miesiąc
 
Życzę Wam Zolle wszystkiego najlepszego i tym którzy dostali awanse i pieniądze z okazji Święta Patrona św. Mateusza ( to ten co patrzy na nas jak wchodzimy na Zakrańcową) oraz tym którzy nas opuszczają jak i tym o których zapomniano przy nadziałach.
Życze Wam i Sobie ( oczywiście :oops: ) by czasy się zmieniły na lepsze dla nas i byśmy mogli pełni nadzieji oczekiwać lepszego jutra.
Tym rozgonionym 8) , Tłuściochowi-spoconemu :cry: , Rafciowi i Krwawemu :mrgreen: wielu sukcesów na łonie osobistej wojenki- bo ich czas sie zakończył i oby nie wrócili i popadli w zapomnienie a :twisted: nowych przyjaciół :wink: ).

Czarni Wierni oby Zima lekka była.
 
MnL napisał:
Czarni Wierni oby Zima lekka była.

O tak, oby lekka była, by nam dupek nie zmroziła :p
Ale do tego czasu dostaniemy już nowe mundury :wink: (bo starych nie mamy, tzn. nic nie mamy?) :idea:

PS. W kilku izbach z okazji dzisiejszego dnia wypłacono każdemu solenizantowi od 120 do 140 zł netto, czy nasza chlebodawczyni także była DLA NAS tak łaskawa??? (tzn MF)
 
Może za przykładem izby katowickiej, opolskiej i rzepińskiej czas opublikować listy awansowe 140 szczęśliwców w naszej izbie :!:
 
Back
Do góry