• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Patologie przy doborze kadr do KAS. Celnicy umawiają się na spotkanie z Szefem KAS w

nie żadna tragedia, nepotyzm i kolesiostwo.
mister minister będzie miał wiele pola do popisu :p
nas jest dużo ......, przykładów nie zabraknie.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !


No nie !!!
Pola do popisu ma już wystarczająco, a jednak ...

Zapewniam Cię, że wielu z nas - w pojedynkę - miałoby dość przykładów na to,
że z tą oczywistą patologią nikt nie będzie walczył.

Czyżbyś nie zauważył problemu z komunikacją ?!

Nikt wojen nie wygrywa sam, każdy więc walczący potrzebuje wsparcia!
I wybacz mi, ale samo zadeklarowanie się, nawet wszystkich celnych w Polsce, nie ruszy naszych spraw do przodu. Bodaj Kolega Mariusz proponował: "poddawajcie pomysły, nawet te najgłupsze mogą okazać się zbawienne". I co ?! Wielkie G !!! Żadnego , nawet najgenialniejszego pomysłu, nie da się zrealizować bez wymiany argumentów, bo podany w skrócie - nie będzie zrozumiany, a podawany szczegółowo - po pierwsze szybko znudzi przez niechybną utratę wątku, po drugie ułatwi dywersję.
Już w tej chwili niniejsze słowa, zaczynają wku**iać wielu czytających, tracą więc oni zainteresowanie wątkiem oraz myślą w nich zawartą, myśl zatem umiera, zanim dotrze do obcego rozumu.

To był tylko przykład, z którego człowiek chętny może wyciągnąć co najmniej kilka wniosków, niechętny skrytykować, leniwy zlekceważyć, beztroski wyśmiać ... i jeszcze parę innych opcji.
Jeden z wniosków - nie da się spraw złożonych przedstawić w trzech słowach!
Drugi - walczący MUSI być cierpliwy!
Reszta - dla chętnych - do poszukania samodzielnie ...
 
I ja Cię pozdrawiam "szara myszko". Pamiętaj, że "cierpliwy i kamień ugotuje...", więc jest kwestią czasu, gdy życie i brak "kasy w kasie" uświadomi błędy jakie na nas popełniono. W każdym normalnym kraju cło było, jest i będzie. My musimy jedynie zatoczyć szybkie kółeczko... kosztem celników. Czego nie robi się dla kraju... Jak mawiał Hłasko - boso, ale w ostrogach... Duma i honor nie ma ceny, a bez takich sytuacji jak obecna, nie moglibyśmy się sprawdzić - ile jesteśmy warci sami dla siebie i najbliższych. Ile byliśmy warci dla kraju - dowiedzą się wszyscy już wkrótce.
 
Boso, ale w ostrogach to powiedzenie a zarazem tytuł pierwszego tomu trylogii Stanisława Grzesiuka :)
Kolejne to Pięć lat kacetu i Na marginesie życia, polecam, naprawdę warto przeczytać


podobnie jak nasze branżowe "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" Piaseckiego i w klimacie "Trylogia złodziejska" i "Pamiętniki oficera Armii Czerwonej" - teZ Piaseckiego - wraz z niesamowitym "7 pigułek Lucyfera"
 
RIP SC , żegnaj , za pare minut mamy nowy czas Kas i zasiedziałe towarzystwo , od nierobienia nic , ale to nic , ci fachowcy teraz będą teraz nabijać kasę reformatorom ,po prostu służba "niezastąpiona " . Żegnajcie fachowcy , witamy w nowej rzeczywistości państwa z układami . Będzie się działo .hehe .Pozdrawiam prawdziwych fun... Trzymajcie się .

DO dzisiaj byłam przekonana ,że kolesiostwo, nepotyzm czy wręcz patologie przy obsadzaniu stanowisk w UCS , o których piszecie nie dotyczą mojej IAS i mojego UCS, że jest sprawiedliwie, uczciwie, zgodnie z literą prawa. Nawet pogodziłam się z faktem,że po 26 latach służby będę cywilem. Dzisiaj koledzy pokazali mi informatyczny system kadrowy naszej IAS .Wpisując kolejno nazwiska FC pracujących do chwili KAS w IC w Wydziałach Organizacji i Komunikacji Społecznej czy Logistyki , Referacie Ogólnym UC okazało się, że nie przeszli oni do US jak zalecał Szef KAS lecz wszyscy są w komórkach gdzie ma być 100% obsada funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej tj. w OC granicznym i komórkach kontrolnych.
MASAKRA. Cała dotychczasowa kadra kierownicza oczywiście z wyjątkiem Dyrektora IC, usadziła się na stołeczkach kierowniczych a na 336 funi prac w UCS ma być 60 stanowisk kierowniczych. CZY TAK WYGLĄDA DOBRA ZMIANA??????
 
tak wygląda qu....ska zmiana. gdzie są prokuratorzy w tym kraja? czy wszyscy wzięli się za amber i gonienie ducka?

DO dzisiaj byłam przekonana ,że kolesiostwo, nepotyzm czy wręcz patologie przy obsadzaniu stanowisk w UCS , o których piszecie nie dotyczą mojej IAS i mojego UCS, że jest sprawiedliwie, uczciwie, zgodnie z literą prawa. Nawet pogodziłam się z faktem,że po 26 latach służby będę cywilem. Dzisiaj koledzy pokazali mi informatyczny system kadrowy naszej IAS .Wpisując kolejno nazwiska FC pracujących do chwili KAS w IC w Wydziałach Organizacji i Komunikacji Społecznej czy Logistyki , Referacie Ogólnym UC okazało się, że nie przeszli oni do US jak zalecał Szef KAS lecz wszyscy są w komórkach gdzie ma być 100% obsada funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej tj. w OC granicznym i komórkach kontrolnych.
MASAKRA. Cała dotychczasowa kadra kierownicza oczywiście z wyjątkiem Dyrektora IC, usadziła się na stołeczkach kierowniczych a na 336 funi prac w UCS ma być 60 stanowisk kierowniczych. CZY TAK WYGLĄDA DOBRA ZMIANA??????
 
Gafa. Wszystkie tytuły mam na półce a strzeliłem z pamięci Hłaskę. Nie czytałem już ponad 20 lat i pamięć zawiodła. Dzięki, że mnie poprawiłeś.
 
DO dzisiaj byłam przekonana ,że kolesiostwo, nepotyzm czy wręcz patologie przy obsadzaniu stanowisk w UCS , o których piszecie nie dotyczą mojej IAS i mojego UCS, że jest sprawiedliwie, uczciwie, zgodnie z literą prawa. Nawet pogodziłam się z faktem,że po 26 latach służby będę cywilem. Dzisiaj koledzy pokazali mi informatyczny system kadrowy naszej IAS .Wpisując kolejno nazwiska FC pracujących do chwili KAS w IC w Wydziałach Organizacji i Komunikacji Społecznej czy Logistyki , Referacie Ogólnym UC okazało się, że nie przeszli oni do US jak zalecał Szef KAS lecz wszyscy są w komórkach gdzie ma być 100% obsada funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej tj. w OC granicznym i komórkach kontrolnych.
MASAKRA. Cała dotychczasowa kadra kierownicza oczywiście z wyjątkiem Dyrektora IC, usadziła się na stołeczkach kierowniczych a na 336 funi prac w UCS ma być 60 stanowisk kierowniczych. CZY TAK WYGLĄDA DOBRA ZMIANA??????


a, w której Izbie takie spryciule?
 
Obawiam się, że w wiekszości, żeby nie napiasać, że w wszystkich
 
oj tam , oj tam - jest również korzyść z tego zamieszania :).
ujawnia układ oraz skalę kumoterstwa i nepotyzmu.
danych dla ministra nam nie zabraknie.
paradoksalnie jest teraz szansa na pozbycie się ze służby tej narośli od nic nie robienia.
jeśli będziemy na dole solidarni, damy radę.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Ostatnia edycja:
Jak się dorwę do tego kadrowego systemu jutro i uda mi się wyłapać spadochroniarzy to smrodek jaki się rozejdzie będzie czuć dłuuugo
 
DO dzisiaj byłam przekonana ,że kolesiostwo, nepotyzm czy wręcz patologie przy obsadzaniu stanowisk w UCS , o których piszecie nie dotyczą mojej IAS i mojego UCS, że jest sprawiedliwie, uczciwie, zgodnie z literą prawa. Nawet pogodziłam się z faktem,że po 26 latach służby będę cywilem. Dzisiaj koledzy pokazali mi informatyczny system kadrowy naszej IAS .Wpisując kolejno nazwiska FC pracujących do chwili KAS w IC w Wydziałach Organizacji i Komunikacji Społecznej czy Logistyki , Referacie Ogólnym UC okazało się, że nie przeszli oni do US jak zalecał Szef KAS lecz wszyscy są w komórkach gdzie ma być 100% obsada funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej tj. w OC granicznym i komórkach kontrolnych.
MASAKRA. Cała dotychczasowa kadra kierownicza oczywiście z wyjątkiem Dyrektora IC, usadziła się na stołeczkach kierowniczych a na 336 funi prac w UCS ma być 60 stanowisk kierowniczych. CZY TAK WYGLĄDA DOBRA ZMIANA??????

A cóż to za system i jak można do niego się dostać?
 
Jak się dorwę do tego kadrowego systemu jutro i uda mi się wyłapać spadochroniarzy to smrodek jaki się rozejdzie będzie czuć dłuuugo


Takie grzebanie w systemach to partyzantka, lepiej gdyby SS zrobił to w formie zapytania Banasia o udzielenie inf. poblicznej, wyszłyby plecaczki

ps. chociaż do końca to nie wiem, bo wyjdą i plecaczki związkowe
 
Ostatnia edycja:
Takie grzebanie w systemach to partyzantka, lepiej gdyby SS zrobił to w formie zapytania Banasia o udzielenie inf. poblicznej, wyszłyby plecaczki

ps. chociaż do końca to nie wiem, bo wyjdą i plecaczki związkowe

Odpowiedź byłaby i tak nieprecyzyjna, w stylu że przypisanie wynikało z konieczności przygotowania informacji na 1 marca i że może ulec zmianom do czasu przygotowania propozycji.
Podobno zespoły opiniodawcze ds opracowania zasad przedstawiania propozycji w jednostkach KAS zakończyły prace.

Ruletka zaraz się zacznie.
 
patologie obnażamy co najmniej od początku ery kapicy. i co z tego? czy komuś włos z głowy spadł? ciągle te same komisje, co najwyżej z nowymi frontmenami jak w resortowych dzieciach. nie matura, lecz chęć szczera - nic się nie zmieniło.

oj tam , oj tam - jest również korzyść z tego zamieszania :).
ujawnia układ oraz skalę kumoterstwa i nepotyzmu.
danych dla ministra nam nie zabraknie.
paradoksalnie jest teraz szansa na pozbycie się ze służby tej narośli od nic nie robienia.
jeśli będziemy na dole solidarni, damy radę.

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Odpowiedź byłaby i tak nieprecyzyjna, w stylu że przypisanie wynikało z konieczności przygotowania informacji na 1 marca i że może ulec zmianom do czasu przygotowania propozycji.
Podobno zespoły opiniodawcze ds opracowania zasad przedstawiania propozycji w jednostkach KAS zakończyły prace.

Ruletka zaraz się zacznie.

Podobno już od piątku czyli od jutra
 
Niestety w "mojej" izbie stało się to samo ... Wydział logistyki, wydział komunikacji i wiele pojedynczych osób "koledzy" tego, który zawsze jest w komisji (czy to wartościowanie, czy listy do poszczególnych komórek) i jest bogiem tajnych list dostali intratne miejsca w ucs-się, sam przesiadając się z naczelnika (prawie od dwudziestu kat!) pierdzistołka biurowego na naczelnika grup mobilnych!!! Błagam zróbmy coś z tym. A co z naszymi kwalifikacjami i dotychczasowym przebiegiem służby?
 
Back
Do góry