• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowy Książe, "nowe księstwo" - czy to prawda

pozdrawiam wszystkich w nasze święto.
mądrym wytrwałości, pozostałym oświecenia / nie mylić z oświetleniem /.
serdecznie życzę

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Dziś Nasze Święto, wszystkiego najlepszego dla Wszystkich poddanych księstwa.
Cały dzisiejszy dzień upłynął w gorączkowej atmosferze świętowania.
A więc od początku.
Pierwszy był uroczysty pokropek w „jedynej słusznej etycznie świątyni”. W tym miejscu jak zwykle zapominano lub celowo pominięto poddanych innowierców. To niedopatrzenie powinno pozostawić rumieniec niespełnienia na twarzy księżniczki Etyczki, niestety nie zauważyłem go.
Potem uroczysty przemarsz na miejsce zbiórki. Cóż za wspaniały widok. Śmiechu wiele w duchu miałem, gdy widziałem Naszych możnych zadających szyku. Niektóre osoby nadal żyją w nieświadomości, że pewne elementy stroju i wyglądu nie przystają do munduru.
Kolejna część to uroczysta zbiórka. I co? I wtopa. Cesarz Jacek zapomniał spojrzeć na zegarek i spóźnił się okrutnie do swoich poddanych. No chyba, że tak jak kobieta lubi „mieć wejście”. Cześć najważniejsza odznaczenia. Tu Książe Samolocik, otrzymuje zasłużony i wypracowany w pocie czoła medal i dwa honorowe tytuły: „Mister EURO” i „Mister GOOL”. Zapominał tylko księciunio podziękować poddanym za ich ciężką pracę, która to pozwoliła Jemu uzyskać te zaszczyty. Jak pięknie wszystko dograne, w najdrobniejszych szczegółach, nawet konferansjer – hrabia Hazardzik, wytypowany w drodze konkursu tak by swym wzrostem nie wpędzić Małego Rycerza i Cesarza w kompleksy, nie wydano tylko „biedakowi” ze zbrojowni służbowej żyletki by się ogolił.
Po części oficjalnej, „posiłek regeneracyjny” dla spracowanej elity. Gdzie? Niedaleko, po sąsiedzku, w karczmie o piekielnej nazwie. Płacimy my z państwowej sakiewki, ma być tanio, władza talarów nie ma, jest przed 28. Na stole pyszności. Ciekaw jestem dlaczego tylko wybrani? Dlaczego bonu na ekskluzywny posiłek nie otrzymał każdy obywatel Naszego Księstwa.
Kto nie przybył na przepiękną uroczystość? Oczywiście Hrabia Odorek. Chlipie on w zaciszu swej zadymionej jaskini na Cybernetyki. Chlipie z żalu, że medalu nie dostał nawet z kartofla, a tak się starał i stara by było wesoło.
Za to hrabianka Syrenka, odnajduje się wśród władzy, bryluje, lecz jak Kopciuszek ucieka dyskretnie przed końcem.
Wieczór nadchodzi, pora udać się na „polanę zbratania”. Tu już luźno, tu już pląsy i pąsy. Tu widać jak w zwierciadle: kto kogo, kto z kim, kto przeciw komu. Szlachetnie urodzeni i plebs uprawia politykę przy księżycówce. Obślizgła obłuda Naszego Księstwa wychodzi na jaw. Szklanice dwie wychyliłem, długo nie zabawiłem.
Tam i tu byłem, ręce ściskałem.
Zastanawiam się tylko, jak to możliwe, że na prywatną bibę można jeździć służbowymi rydwanami za książęce talary. Jak rozpiszą to potem? Przecież jasne, jako nadzór i koordynację, jako analizę ryzyka.
Szukajcie Mamuta, szukajcie.
:mad::p;):mad:

Znowu obchodzimy,
Znowu nas porusza,
Coroczne Święto Nasze,
Święto Mateusza …

Najpierw w ludu intencji
Za służbę dziękczynienie,
Potem życzenia z marzeń,
Ich błogosławienie …

Potem za sztandarem
Bez butów wysokich
Pseudo-kompanija
Idzie dziarskim krokiem…

Za nią nasze wodze,
Wszystko przed Cesarzem
Różne wersje mundurowe
Dziś Mu niosą w darze …

Pokazują przebierańce
W stroju formy grzechu,
Nam jest wstyd-niestety smutno,
Z innych służb do śmiechu …

Dalej w karczmie mnogość
Jadła, obfity popitek,
Nie wiem, czy dziś kryzys mamy,
Czy zwyczajny … zbytek???!!!

A na koniec gdzieś na wale
Prędko ruszą w tany,
Ci, co rącze ich zawiozły
Służbowe rydwany …

Jedno tylko mnie uderza,
Wszak znów chodzi o to,
By miast ludziom grosz publiczny
Prosto wrzucić w błoto …!!!
 
Znowu obejszliśmy,
Święto Mateusza,
Powody do chwały,
Czy bal utracjusza?

Najpierw fotka pierwsza
Chińskie delegacje,
Pokornie czekały,
Celne dyplomacje?

Goście wszyscy także,
Minister przybywał,
Minut kilkadziesiąt,
Podróż swą odbywał?

Dalej fotka druga,
Spodzień do ćwierć uda,
Tusza bufetowej,
Dobre na Bermudach?

My nie Ukraina,
Wysoko nosimy,
Etos na krawężnik,
Bon ton wyplewimy http://www.fakt.pl/Rzad-zakazal-mini-spodniczek,artykuly,84260,1.html !

Księżna nie z New Yorku,
Wysokie komnaty,
Kto nam to odgadnie,
Ten w mądrość bogaty.

Dalej fotka trzecia,
Książę niechaj żyje,
Kapelan do wczoraj,
Dla plebsu mecyje?

Naszego Rycerza,
Wielkie dokonanie,
Język się zaplątał,
Celowe działanie?

Wszyscy to słyszeli,
Ciałem słowo stanie,
Nawet Jacek pobladł,
Słysząc to wyznanie.

Fotka też kolejna,
Dobrze się raczyli,
Wielkie ich zasługi,
Czy potrzeba chwili?

Przykład ta ministra,
Emerytka przecie,
Czy inne powody,
W starym-nowym świecie http://finanse.wnp.pl/wiceminister-suchocka-roguska-idzie-na-emeryture,108477_1_0_0.html http://news.money.pl/artykul/suchocka-roguska;przed;hazardowa;komisja;sledcza,222,0,558046.html ?

Order to kolejny,
Szczere gratulacje,
Co się jej należy,
Za cła fluktuacje?

Wały pokazane,
Niektórym się zdało,
Że są Pany Wielkie,
Czy to cło skarlało?

Fotka nie ostatnia,
Syrenka płochliwa,
Pięknie wystrojona,
Smutna i strachliwa?

Na obrzeżach placu,
Nikt jej nie przyzywa,
A ona by chciała,
Tylko te pasywa http://celnicy.pl/showthread.php?9942-defraudacja!-ksi%B1%BF%EA-z-Lotniska-nie-panuje-nad-poddanymi ?

Fotek celnych jeszcze,
Pełne są archiwa,
Ciąg dalszy nastąpi,
Prawda się wyrywa.

Z okowów dokonań,
Czyich – przecież wiecie,
Punktów za co ile,
Tutaj się dowiecie http://westmaniak.forumex.pl/viewtopic.php?f=95&t=72 .

Jeszcze tylko krótkie,
Dosadne stwierdzenie,
Robole dziękuję (spadajcie),
Zabrakło na scenie.

Puenta nie na koniec,
Nie na zakończenie,
Ostrzem też satyry,
Takie oświadczenie http://www.youtube.com/watch?v=0DFKEBo3R8o&feature=player_detailpage ?
 
Ciąg dalszy nastąpi

Czas już fotkę drugą,
Opisać dokładniej,
Sedno rzeczy nazwać,
Choć trochę dosadniej?

Gdy seksu za mało,
Ktoś nie daje rady,
Zwykle pomagają,
Uroki Hurghady?

Czy można inaczej,
Nazwać te karesy,
Spodzień do ćwierć uda,
To hucpy bezkresy?

Przecież regulaminy,
Nisko się kłaniają,
Gdy flaga jest na maszcie,
Gdy Mazurka grają!

Kto zatem księżniczce,
Honor uratuje,
Która fladze gołym,
Udem salutuje?

Może Mateusza,
Świętego spojrzenie,
Zasłoną przykryje
Tanie przedstawienie?

Ciąg dalszy nastąpi,
Odorek wyzywa,
Książe na coś liczy,
Rycerza odgrywa ...
 
Co BUHAHO tak
Bardzo Ci doskwiera?
Czy może aspirant
W czapce oficera?

Czy salut oddany
(Wszak za to nie gonią!)
Niczym w Ameryce
Księciu pełną dłonią ...?

Czy spódnic różne długości
Na to daję słowo,
Od przepaski na biodra
Po suknię balową …???

Niewiele pań z naszej kadry,
(Kończąc na marzeniu),
Czytało o spódnic długości,
Gdzie … w ROZPORZĄDZENIU ???!!!

Czy kadra nasza wie,
Czy kadra wie o tym,
Jakie buty rano
Włożyć do roboty …?

Czy o czółenkach pamiętają
Nasze drogie panie ?
Czy panowie obuwie
Czyste mają na stanie …???!!!

Przy oficjelach drugich
Czasem jest wygodnie,
Mieć właściwą koszulę …
WYPRASOWANE SPODNIE !!!

Patrzę wokół siebie,
Czasem patrzę w chmury,
Do dziś nie wiem,
Czy na pewno przykład idzie … Z GÓRY ???!!!
 
Ostatnia edycja:
Czas okna otworzyć,
Bo pałac zatruje,
Smród co kalesony,
Zwykle penetruje.

Odorek szlachetne,
To jest określenie,
Smród bardziej pasuje,
Tak tylko nadmienię.

Fanfaron prostacki,
Intryg ę promuje,
Gdy może okłamie,
Tak się wszem lansuje.

Innych też określeń,
Mnóstwo się nasuwa,
Na tych poprzestanę,
Wena nie pofruwa.

Osoba więc godna,
Stołek nam piastuje,
Zarządzać potrafi,
Służbę wszem promuje.

Ojca duma także,
Co pieczęcie trzyma,
Zakonu Feniksa,
Stanu tego prima.

I tak prima facie,
Publicznie króluje,
Smród miast ulecieć,
Władzę dyskontuje?

Maksyma dla ludu,
Taka z tego płynie,
Paedor non dolet,
Gdy kasa w rodzinie.

Ktoś pokłon też składa ,
Kolejnej maksymie,
Pecunia non olet,
Gdy stołek w rodzinie.

Otwarcia nowego,
Czas cały brakuje,
Fetor coraz gorszy,
Kto lud uratuje?

Na księcia nie liczę,
Kiepściutka to diwa,
Smroda wychodował,
Persona fałszywa.

Od dzisiaj to Ferdek,
Co wnet abdykuje ,
Książę Euro wczoraj,
Tytuł ten kwituje.

Jakby się kto pytał,
Nie koniec to jeszcze,
Zaledwie łaskotki,
Słowem wnet popieszczę.


Paedor non dolet, pecunia non olet?
 
Witam ponownie - dawno mnie tu nie było lecz w w Naszym Kaięstwie niwiele się zmieniło.
Odorek jak pachniał tak pachnie.
Samolocik jak latał tak lata.
Merytoryczna jak zepleniła tak dalej sepleni -i dalej liże d... Merytorycznego Rycerzyka.
Zulu Gula jak miała wyjechać do Afryki to wyjechala.
Merytoryczny Rycerz się tylko zmienił wychudł nam biedaczysko i zgolił wreszcie te brzydkie wąsisko.
Pozwiem Wam jedno ptaki Ćwierkają, że czarne chmury wiszą nad naszym Cesarzem i czuję że do konca roku będziemy mieli Nowego Cerarza - oby pozamiatał TĘ STAJNIE Z TYCH G.....N CO NAMI RZĄDZĄ.
Pozdrowienia dla Normalnych Celników co nie liżą d.. .
 
Jezu jak sie czyta wpisy wierszowane to się żygać chce. Chłoptaś zawodówkę skończył dwa wiersze przeczytał i wziął się za pisanie. Na siłe rymy wymyśla przez co treści sensownej nie ma tu żadnej. Ale są rymy. A buahaha wsadź sobie głowę do kibla i spuść wodę dorównasz wespazjanowi
 
Jezu jak sie czyta wpisy wierszowane to się żygać chce. Chłoptaś zawodówkę skończył dwa wiersze przeczytał i wziął się za pisanie. Na siłe rymy wymyśla przez co treści sensownej nie ma tu żadnej. Ale są rymy. A buahaha wsadź sobie głowę do kibla i spuść wodę dorównasz wespazjanowi

Rzygać, rzygać kolego "uczony"!!
 
widac poziom jeden rzygać drugi "Jezu jak sie czyta wpisy wierszowane to się żygać chce"
i Jezus poruszony i istoty brak ! .
 
a ja sie zgadzam z bratankiem
buhaha sprzedaj swój słownik polsko łaciński i zapisz się na jakiś kurs typu "jak mówić by inni cie zrozumieli" lub inny tego typu
a co do jakości twoich wierszy to skwituje to tak
Mamuta lub Sumienie czyta się z przyjemnością - pewnie służą w Wydziale Zamaskowanych Poetów:)
Buhaha natomiast służy chyba w Wydziale Zrytych Pieniaczy - z całego jego bełkotu przeplatanego łacińskimi maksymami których chyba on sam nie rozumie, wynika tylko tyle że Odorek z Samolocikiem są winni każdej patologii w całej służbie a Odorek powinien pracować za darmo i nie składać obietnic których nie dotrzymuje, chociaż to raczej domena Samolocika a nie Odora. Litości, albo pisz z sensem albo nie pisz wcale.
 
Rzygać, rzygać kolego "uczony"!!

Fakt, przyznaje iż strzeliłem byka nie zmienia to jednak moich odruchów dotyczących wierszowanych komentarzy. wciąż zbiera mi się na wymioty. W ogóle donoszenie o włąsnych odczuciach na forum ogólnodostępnym nie najlepiej świadczy o autorze.
 
wciąż zbiera mi się na wymioty. W ogóle donoszenie o włąsnych odczuciach na forum ogólnodostępnym nie najlepiej świadczy o autorze.

Donosi się na kogoś. A o włąsnych .... o pardon własnymi odczuciami można się dzielić. Zwrócę Ci uwagę, że pisanie (czy też jak wolisz donoszenie) na ogólnodostępnym forum, wszem i wobec, że chce Ci się rzygać i mniejsza już o to przez jakie rz ż to też donoszenie o "włąsnych" odczuciach i to tych niższych zwanymi fizjologicznymi ;) A jak tak ciągle zbiera Ci się na wymioty, to jest na to rada: nie czytaj forum albo ... udaj się czym prędzej do gastrologa, może coś na to poradzi. I jeszcze jedna sprawa. W związku z tym bratanku (kogo?), iż to dopiero drugi Twój post na tym forum podpowiem Ci, że posty można edytować. I jak się ma problemy ze składnią i ortografią wystarczy wziąć słownik ortograficzny, poprawić "byka" i nie będzie kolejnego obciachu. Tylko już się znowu do niczego nie przyznawaj bo ... znowu strzelisz "byka" ;)
 
Ostatnia edycja:
Czyje to bratanki,
Bykami ż(rz)ygają,
Smroda chcą upachnić,
Czy faktów nie znają?

Wespazjan zaś słusznie,
Został przywołany,
Po Neronie nastał,
Przykład ten udany.

Nie tylko z sentencyj,
Powszechnie uznany,
Z reformy cesarstwa,
Do dziś wychwalany.

Czego wszyscy widzą,
Ferdkowi nie staje,
Rycerz wąsa zgolił,
Nam cóż pozostaje?

Czekać na reformę,
Która z góry spłynie,
Złoty order wręczy,
Całej tej drużynie.

Której refleksyję,
Taką dedykuje,
Też Wespazjan inny,
Co rzecz tak ujmuje:

Tu legł niegdy piwowej od chorągwiej ciura,
Misterny trzęsiskrzynka, stary dławikura.
Jakiej był profesyjej ten to isty sługa,
Świadczy z kapłonim pierzem czapka i maczuga.

Zatem refleksyja,
Taka z tego płynie,
Bliźniego uważaj,
Tylko po rodzinie.

Nade wszystko cenić,
Własne interesa,
Motłoch zaś do pionu,
Dla Nas pełna kiesa.

Literę zwyczajnie ,
Mieć w czterech literach,
Prosty jeszcze zabieg ,
Wszędzie mieć jokera.
 
Donosi się na kogoś. A o włąsnych .... o pardon własnymi odczuciami można się dzielić. Zwrócę Ci uwagę, że pisanie (czy też jak wolisz donoszenie) na ogólnodostępnym forum, wszem i wobec, że chce Ci się rzygać i mniejsza już o to przez jakie rz ż to też donoszenie o "włąsnych" odczuciach i to tych niższych zwanymi fizjologicznymi ;) A jak tak ciągle zbiera Ci się na wymioty, to jest na to rada: nie czytaj forum albo ... udaj się czym prędzej do gastrologa, może coś na to poradzi. I jeszcze jedna sprawa. W związku z tym bratanku (kogo?), iż to dopiero drugi Twój post na tym forum podpowiem Ci, że posty można edytować. I jak się ma problemy ze składnią i ortografią wystarczy wziąć słownik ortograficzny, poprawić "byka" i nie będzie kolejnego obciachu. Tylko już się znowu do niczego nie przyznawaj bo ... znowu strzelisz "byka" ;)

daff lubi to !
 
DO BUHAHA

Z tego to już nic nie rozumiem. Buhaha możesz na końcu umieszczać * i w legendzie dać jakieś tłumaczenie dla normalnych tzn. wszystkich poza tobą?
Stary, naprawde niewiadomo o co Ci comon.
Jak nie łacina to cytaty fraszek. Łoo matko ale jesteś mąąąądry. Normalnie Starszy Ekspert SC.
A jak jeszcze wydasz jaki tomik poezji to normalnie bedziesz sławny jak IFY NWAMANA.

Ps. jak jesteś taki muuuundry to zgadnij kto to bez zaglądania do wikipedii.

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.
 
do creeping craven

Uwagę zwracaj swojej żonie nie mi i uważaj żeby z Ciebie byka nie zrobiła, bo Ci nie pomoże znajomość edytowania wpisów na forum. Już Ci rogi zostaną na zawsze. Z tego co się wymądrzasz powyżej wynika że na donoszeniu znasz się jak mało kto, więc pewnie sam wiesz że dzielenie się z kimś własnymi odczuciami jest pewną formą donoszenia.
 
Ostatnia edycja:
DO BUHAHA

Z tego to już nic nie rozumiem. Buhaha możesz na końcu umieszczać * i w legendzie dać jakieś tłumaczenie dla normalnych tzn. wszystkich poza tobą?
Stary, naprawde niewiadomo o co Ci comon.
Jak nie łacina to cytaty fraszek. Łoo matko ale jesteś mąąąądry. Normalnie Starszy Ekspert SC.
A jak jeszcze wydasz jaki tomik poezji to normalnie bedziesz sławny jak IFY NWAMANA.

On sam tego nie rozumie grunt że się rymuje. Rodziny nie ma w domu sie nudzi to tak usiądzie książki pootwiera jakieś "dzieło" stworzy i zadowolony idzie spać.

Ps. jak jesteś taki muuuundry to zgadnij kto to bez zaglądania do wikipedii.

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.


On sam tego nie rozumie grunt że się rymuje. Rodziny nie ma przyjaciół też żadnych to tak usiądzie sobie książki pootwiera i coś tam wyskrobie a rano wstaje dumny ze swojego dzieła. Jedni płodzą dzieci buraha płodzi "wiersze"
 
do creeping craven

Uwagę zwracaj swojej żonie nie mi i uważaj żeby z Ciebie byka nie zrobiła, bo Ci nie pomoże znajomość edytowania wpisów na forum. Już Ci rogi zostaną na zawsze. Z tego co się wymądrzasz powyżej wynika że na donoszeniu znasz się jak mało kto, więc pewnie sam wiesz że dzielenie się z kimś własnymi odczuciami jest pewną formą donoszenia.

Upsss... dotknąłem czułej struny? Masz bratanku kompleks na punkcie swoich braków w wykształceniu? Prawda zabolała? Wiesz, ortografii uczą w podstawówce w klasie 1-3, ale zawsze możesz zasłaniać się DYSLEKSJĄ, to takie modne wśród tych co maja (...) trudności w nauce czytania i pisania przy stosowaniu standardowych metod nauczania i inteligencji na poziomie co najmniej przeciętnym oraz sprzyjających warunkach społeczno-kulturowych (...) podpowiem źródło, żebyś nie musiał szukać: Wikipedia, czyli baza wiedzy dla osób "naukowo" niezaawansowanych ;)
To smutne, widzieć jak ktoś, komu brakuje argumentów w dyskusji musi uciekać się do obrażania innych ... Na przyszłość: nie ufaj tak mocno tłumaczowi google bo możesz strzelić "byka" w anglojęzycznym towarzystwie, a wtedy obciach międzynarodowy gotowy ;) tchórz w znaczeniu jakie zapewne chciałeś użyć popisując się googlowskim angielskim to "COWARD"
Dyskusję lubię prowadzić z ludźmi na pewnym poziomie, tego kryterium niestety nie spełniasz bratanku.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry