• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowy Dyrektor w IC Katowice

M

Max

Gość
Ciekawe kiedy w końcu ktoś (być może nowy będzie miał tę szansę) zmieni całą "górę" :D tzn. Naczelników i Kierowników Oddziałów. Tak głośno się o tym mówiło, a tu nic. Dalej piastują te stanowiska przede wszystkim osoby nie kompetentne i z ubiegłej "dekady" dyrektorskiej. Jak to możliwe w dzisiejszych czasach ? Były zmiany w Bytomiu, Gliwicach a kiedy zmiany w Dąbrowie Górniczej, Tychach i Pyrzowicach ??????????
Już najwyższy czas na "strącenie" niektórych "gości" z ich stanowisk na których trzymają się "rękami i nogami od wieków"........ Panowie, czas na salę odpraw i do roboty !!!!!! :D
 
Ostatnia edycja:
Na forum dialog z szefem służby celnej niejaki kangur z katowickiej izby napisał do Kapicy

Szanowny Panie Ministrze,
Jak Pan zapewne wie, od listopada 2005 w SC jest istna karuzela stanowisk. Odwołano zdecydowaną większość Dyrektorów Izb, Naczelników Urzędów, Kierowników Ooddziałów, Referatów.... pełny skok na stanowiska. Odwołania te w większości nie miały żadnych podstaw merytorycznych i tak jak w innych Ministerstwach i Agencjach Rządowych miały charakter przejęcia władzy przez obsadzanie stanowisk swoimi, najczęściej Biernymi Miernymi ale Wiernymi(BMW). W wyniku tego wiele kluczowych dla Administracji Celnej stanowisk objętych zostało przez osoby kompletnie do tych zadań nieprzygotowanych, których jedynym argumentem jest posiadanie cioci w MF, lub wujka w biurze poselskim. Powoduje to kolejny krok ku degradacji Służby Celnej, budzi niezadowolenie załogi bo wyróżniani są "znajomi królika', a nie osoby, które na to zasługują.
Dlatego proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy zamierza Pan dokonać przeglądu Kadry Kierowniczej, szczególnie tej powołanej od listopada 2005r, pod kątem kwalifikacji zawodowych i przydatności na stanowisku, tak aby mieć pewność, że osoby te są odpowiednimi na zajmowanych stanowiskach?
2. Czy zamierza Pan wdrożyć procedury konkursowe dla określonych stanowisk i kiedy, bo pana 100 dni już minęło,
3. Czy rozważa Pan możliwość powrotu na swoje stanowiska osób, które pełniły swoje funkcje przed listopadem 2005r, pełniły swoje funkcje kilkanaście lat, a które swoją postawą dały dowód pełnego zaangażowania w rozwój SC, cieszą się pełnym szacunkiem załogi i są niekwestionowanymi autorytetami(np. Dyrektor R. Brykman)?
4. Na kim bardziej zamierza się Pan oprzeć w realizacji swoich zadań? Na pracownikach MF, czy terenu? Pytanie nie jest bezsensowne, gdyż był Pan Dyrektorem Gabinetu Prezesa Z. Bujaka, a On jasno określał swoje prowieniencje



Naprawde oni wstydu nie mają. Zapomnieli kto i jak fatalnie.
 
Ostatnia edycja:
No takich klakierów jak Walercia to nawet Gierek w Spodku w jego najlepszych latach nie miał , takiej tuby propagandowej dawno nie słyszałem , czy aby nie pobierałaś nauki parę lat temu u przewodniczącego jedynego jed słusznego wówczas zz na południu ? To by się zgadało , nie jesteś wybitna , nie alokowali Cię , Stara i wszystkiego co się z nim kojarzy nienawidzisz , wszystko gra. W każdy razie wielkie brawa za " KLAKĘ "
I ktoś tu mówi o kimś komuch , koń by się uśmiał , he he
 
Wojna układów

Blady strach pada na "podwieszonych" miernych, ale wiernych. Wiedzą, że są mierni i wiedzą że stołki mają nie dlatego, że coś sobą reprezentują, ale że grillują w odpowiednim towarzystwie... Cóż, cała IC Katowice.. Kolesie dali im stołki i dzielą nagrodami - stąd nienawiść do innych "układów". Inny układ może ich oderwać od koryta, a obecnie koryto jest bardzo lukratywne i kolesie przy korycie "wybitni". Przyszli do władzy z hasłem "teraz my" i wszystko dla nas, nie liczy się wiedza, rzeczywiste osiągnięcia, lecz miejsce przy grillu.
Nigdy nie myśleli o innych celnikach i o Służbie Celnej, jako czymś dla nas wspólnym.. Liczy sie układ kolesi i wszystko.. Stąd fatalna polityka kadrowa - właściwie takiej nie ma, chyba że realizacja hasła "na wszystkich stołkach nasi". Ludzie starego i obecnego układu - walczcie między sobą..I nie róbcie wody z mózgu innym.. Odrywanie od koryta jest bolesne? Chyba tak, jak widać po "wojnie układów"..
 
Dla betonowych towarzyszy bo nie do pomyślenia było, że coś oprócz śmierci może ich oderwać od stołków.

cytat z Kapicy " ......No to jest dopiero pytanie...Swoje zdanie o zmianach na najżyższych stanowiskach wyraziłem podczas połączonych komisji finansów publicznych i spraw wewętrznych na poczatku lutego. Uważam, że te zmiany były zasadne bo wiele osób się "zasiedziało", kwitł nepotyzm, brak zakceptacji dla zmian, szczególnie dla działań antykorupcyjnych".
 
do Piotra 2

Wy mysleliście o ludziach zwłaszcza jak ich posyłaliście na wschód jak doręczaliście kartki alokacyjne do szpitali, jak sbekami stołki obsadzaliście, jak kwitł nepotyzm. Wy nie braliście kumpli od grila ale rodzinke swoją i koleżków. Was jak odrywali od stołków to szliście na L4. Pochorowaliście się ze złości.
 
Towarzyszu bardzo dobry cytat z SSC , mam jednak prośbę byś zacytował resztę wypowiedzi SSC o wiekszości tych co nastali później tj po 2005r. , a ten cytat będzie pasował do obecnego kierownictwa IC Katowice .
 
do Waleriany

Mam to szczęście, że nie należałem i nie należę (i pewnie nie będę należał) do szeroko rozumianej kadry kierowniczej. Dlatego moje poglądy pozbawione są żalu za tym co było, czy obawy przed tym co będzie. Po prostu opisałem to, co obserwuję w doborze określonych osób na określone stanowiska. Brak osób posiadających kręgosłup, umiejących rządzić sprawiedliwie ale twardą ręką. Jak to mówią hiszpanie - osób które mają coyones. Znamiennym jednak jest fakt tak emocjonalnej reakcji Waleriany na propozycję przeglądu kadry kierowniczej. Czyżby sam się bał, czy też żal kolegów i panującego układu? Obecna władza pozwala takim jak Waleriana chyba na zbyt wiele. Szkoda byłoby mieć mniej, lub nic.
 
Kto nie znami jest przeciwko nam?

Jak ktoś ocenia krytycznie dzisiejszą rzeczywistość to oznacza że należy do układu poprzedzającego obecny układ? Schizofrenia.. To nie ma prawa do krytyki? Wy, co wam się nie podoba dzisiejsze kolesiostwo i rozbudowany nepotyzm jestescie winni za alokację? Co za bzdura...
Tak samo nisko oceniam ludzi miernych, bez kregosłupa z układów poprzednich jak i obecnego.. Niczym sie nie różnią - tylko może czasem "żerowania" przy korycie..Ci byli wczesniej, ci są teraz.. Cecha wspólna- brak jakichkolwiek norm moralnych i pogarda dla zwykłych ludzi.. Bo trzeba być człowiekiem nieuczciwym, żeby stawiać na stołki kumpli -miernoty i dawać nagrody nie tym co na to zasługują, lecz kolesiom.. Przepraszam, jaka jest definicja złodziejstwa?
Tego naprawdę nic nie usprawiedliwia.. A jaki poziom za przeproszeniem kadra kierownicza sobą reprezentuje? Jest kogo bronić?
 
do Waleriany

Rzeczywiście szkoda dla Pana czasu. Ale mnie ciągłym pisaniem o towarzyszach nie zmylisz, towarzyszu. W odróżnieniu od Pana ja nie jestem ten prawdziwy.
 
Nie do wiary

OOoo. I Waleriana usuwa swoje wpisy. Co jest?? Sumienie ruszyło, czy bezmiar kłamstw przeraził?? A może byłeś się wyspowiadać, towarzyszu??
 
Admin usunął. Nigdy nie byłam towarzyszem, i mam z IPNu status pokrzywdzonej. A jak tam twoja teczka w IPNie? Już nie ujadasz na dyrektora Mrozka. Jednak dostałeś sowitą podwyżkę. Może jeszcze zaproszenie na grilla wyżebrzesz bo stołek to może załatwisz ale B. Musisz się podpisać żeby wszyscy mieli wzór poświęcenia dla służby
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Znamy wielu ze statusem pokrzydzonych i co z tego wynika , zwalczała cie biedna dziewczyno komuna i ta sama komuna przyjeła cię docła ? to jak to z tobą jest , pracowałaś w komunistycznym cle i się tego nie wstydzisz , oj nieładnie , nieładnie.
 
do Waleriany

Dopisz sobie jeszcze internowanie, Radio Wolną Europę, walki uliczne każdego 13-tego, kolportaż ulotek, druk i działalność podziemną. Może też dywersję antykomunistyczną. Strajki, Wujek i Arłamów. A, i nie zapomnij podać numeru legitymacji. I tak tego nikt nie sprawdzi. Dziwi tylko, skoro takaś zasłużona dla RP, że robisz w takim bagnie i naewt nie jesteś kierownicą. Śmieszne.
 
Back
Do góry