• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody grudzień 2021

@fajer Jesteś pewny, że 3 składników? Ponoć te dodatkowe pieniądze dane przez MF to tylko dla wybitnych. Inaczej mówiąc większość nic nie zobaczy. Zresztą tych dodatków motywacyjnych też nie dano wszystkim. Pewnie premia z oszczędności też tylko będzie dla wybitnych.
 
dyr SRAS w ZG spotkał się ze ZZ w sprawie kryterium przyznawania dodatku motywacyjnego. Na spotkaniu zaproponował, by dodatki nie trafiły do osób, które złożyły wolę odejścia z jednostki na emeryturę bądź z innych przyczyn.

Pomimo takich uzgodnień ze związkami (bez przedstawiciela ZZ Celnicy PL), porozumienie jest w tym względzie niezgodne z art. 32 Konstytucji RP, o czym organ chyba zapomniał. Jest to jego kolejny przejaw dyskryminacji. Jak stanowi przepis, wszyscy wobec prawa są równi i mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym.

Zamiast trwać na straży wartości Konstytucji RP, organ świadomie pogłębia dyskryminację. Należy zauważyć że, osoby które zdecydowały się na odejście zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami nadal sumiennie pracują bądź służą, a organ chce ich za to ukarać odbierając możliwość przyznania, nawet proporcjonalnych dodatków.

Czy organ tego SRAS zapoznał się z polityką zapobiegania zjawiskom niepożądanym w KAS?
 
Odchodzi w ZG z LUCS ponad 30 funkcjonariuszy w lutym, więc po co im dawać dodatek na który cały czas pracują i im się należy jak można mieć "oszczędności" i docenić swoich. Murzyn zrobił swoje ......😞.
 
@fajer Jesteś pewny, że 3 składników? Ponoć te dodatkowe pieniądze dane przez MF to tylko dla wybitnych. Inaczej mówiąc większość nic nie zobaczy. Zresztą tych dodatków motywacyjnych też nie dano wszystkim. Pewnie premia z oszczędności też tylko będzie dla wybitnych.
Dzisiaj podział dodatku zadaniowego. Kryteria wg obowiązującego zarządzenia DIAS. Wszystko w rękach i głowach kierowników.
 
Cieszy mnie i napewno nie tylko mnie 😃 ze pojawia się coraz więcej ciekawych kwiatków na tym forum. Widać że coraz większa część naszego środowiska dostrzega jak rozdawana jest publiczna kasa. Dodatek motywacyjny może wynieść nawet 200% - pytam się co trzeba zrobić, aby go dostać??? Bo w większości przypadków pisane są niestworzone rzeczy na delikwenta, którego praca nie przekłada się nawet w 50% na to co jest we wniosku.
Panie Dyrektorze proszę zrobić ankietę i dowie się Pan co się wyrabia przy pisaniu tych wniosków!!! Chociaż poczta też zaczyna być wykorzystywana 😁 Osoby które mają dużą wiedzę zapewne boją się głośno o tym mówić, bo kilku osobników jest naprawdę bardzo mściwych 😊
 
Mały i fajer. W tym roku nie będzie już żadnych premii, nagród i innych takich. Ze względu na sytuację wszystko zostało wstrzymane. Wiadomość z narady na najwyższym szczeblu.
Bzdura.
We wszystkich izbach w tym roku zostaną wypłacone: specjalne dodatki motywacyjne, dodatki zadaniowe (tam, gdzie nie były jeszcze przyznane) i oczywiście nagrody.
Jedyny przypadek kiedy nie będą płacone nagrody i dodatki zadaniowe - to brak oszczędności na funduszu płac. Nie znam funduszu w IAS Rzeszów, ale biorąc pod uwagę wskaźnik wakatów, raczej nie ma opcji by nie było pieniędzy. Na specjalne dodatki motywacyjne (bo tak to się nazywa) zostały w budżecie przewidziane dodatkowe środki na ten rok. Niewykorzystane środki w danym roku, stają się środkami niewygasającymi i będą mogły być wykorzystane do listopada przeszłego roku.
 
To forum niestety już nie jest tym co kiedyś.Powinno zostać zamknięte jeśli ma funkcjonować w takiej formie.Dno
Co mam przez to rozumieć!!!! Oświeć mnie proszę 😁 Zamknąć to co niektórym można usta, bo żenujące są ich poglądy i wypociny na tym forum.
 
Back
Do góry